DEBATA 2: Parovi sa velikom razlikom u godinama

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: DEBATA 2: Parovi sa velikom razlikom u godinama

Post by ina » 28 Sep 2020, 09:53

Nice try wrote: 28 Sep 2020, 08:08
ina wrote: 26 Sep 2020, 17:30

Opstaje svaka (tako vjerujem :D) na osnovi najprije ljubavi..a uz to i individualnih zajedničkih vrijednosti i jakog osvrta prema zajedničkim željama i ispunjavanju.
Bilo to sa razlikom od 1 god ili 10
Tvoje vjerovanje nije temeljeno na dokazima i velikom broju primjera već na vlastitom zamišljanju i uljepšavanju onoga što ti se čini da vidiš :oo
Godine nisu samo broj :djed
Ako tvoje jeste.. daj mi priložiti  istražene motive neuspjeha jedne veze.. Bez obzira na godine.
Meni poznati nisu izmišljeni (a vidljivi u prvom ovdje napisanom postu Nori), niti uljepšani romantikom koja mi se šunja (ponekad) nutrinom. :oo Niti daleki od stvarnosti.
Godine jesu i prolazak vremena za bilo koga..
Nećemo se lagati..
A kako ih ko apsorbira (tako i zrelost) kao i bilo koji sentimentalni odnos između dvoje ljudi, zavisi sve od osobe do osobe.
To nikome ne daje za pravo (naposljetku) degradirati nečiji izabir a uveličavati vlastiti kao jedini uvažavajući..
Svijest ima sidrište.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18938
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 774 times
Been thanked: 999 times
Status: Online

Re: DEBATA 2: Parovi sa velikom razlikom u godinama

Post by Nora Ibsenova » 28 Sep 2020, 11:12

Za ovu debatu bih pohvalila Duminja iz afirmacijskog tima i Sagu iz negacijskog.

Možemo njih dvoje smatrati i pobjednicima debate.

I pohvala za Inu koja nije bila baš toliko aktivna kao njih dvoje.

Realno, jedino bi se moj post mogao uzeti kao post debate jer jedino u njemu imamo neke empirijski dokazne stvari a ne ja mislim, ja osjećam, ja sam doživjela, ali nek bude bez najboljeg posta debate i ovaj put. :zubi
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Locked

Return to “Debate”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests