D1: Swinganje

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
dacina_curica
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by dacina_curica » 09 Nov 2012, 02:03

Ako pape ne bude pobjednik ove debate trazim RECOUNT! :oo al' fakat!

:aplauzz

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Katja » 09 Nov 2012, 09:24

Swinganje odlično funkcionira i način je života nekih skupina čovjekolikih majmuna u tropskim dijelovima Afrike. :perezube
Ja bih ipak voljela vjerovati da se ljudska vrsta uzdigla iznad majmuna, s drugačijim poimanjem odnosa među pripadnicima te vrste i drugačijim shvaćanjima seksualnog odnosa.

Već mnogo vijekova seks ljudima predstavlja ne samo sredstvo reprodukcije (stvaranja potomaka),
već i proces zbližavanja partnera, a svaki novi seksualni odnos potvrda je njihove bliskosti i povjerenja.
Na to pristajemo kad uđemo u vezu, na to pristajemo kad sklapamo brak i, na kraju krajeva,
na to smo pristali kad smo prije mnogo godina izašli iz šume i stvorili civilizaciju.


Kad dijelimo partnera s drugima naglo se gubi intima i bliskost koju smo uspostavili kroz godine braka ili veze.
To parneri možda neće shvatiti odmah ali će im ubrzo postati jasno da se nešto jako izmjenilo u njihovoj vezi,
da nečega odjednom fali. Koliko god su otvorenog uma, ne mogu protiv ljudske prirode koja se ipak razlikuje
od majmunske.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Tempy » 09 Nov 2012, 10:59

Da napravimo jedan mali rezime do sada rečenog i argumentovanog.
Treba se naučiti dijeliti još kao dijete, samo loše odgojena djeca zgrabe igračku i nedaju nikom. Takvima je u pravilu potrebna resocijalizacija.
Nije u redu nazivati majmunima sve one koji dijele partnere sa drugima. Šta sa ženama u poligamnom braku koje dijele muža sa još jednom, dvije, tri, pa i četiri? Zbog naših kulturloških razlika ne moramo odmah osuđivati drugog i drugačijeg, zar ne?

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Calla » 09 Nov 2012, 11:09

Tempyy,
,moda sa zapada ko voli nek izvoli ,
sve one koji swingaju i grupno se uzbuduju ja bi licno sjekla kasapila i ubijala nozem..









:p od ovakvog moralisanja ,gadim se sama sebi -izviniteee
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Tempy » 09 Nov 2012, 11:11

čak i da ti je neko najrođeniji? :sok

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Luna. » 09 Nov 2012, 11:27

Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
zena bolan zaostala, ko da u pecini zivi.. ne znam kako nisi do sad primjetio :oo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by blento59 » 09 Nov 2012, 12:12

Luna. wrote:
Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
zena bolan zaostala, ko da u pecini zivi.. ne znam kako nisi do sad primjetio :oo
zaostala zato sto misli da je za kvalitetan sex jedan od osnovnih preduslova ljubav
a ne samo zivotinjsko zadovoljavanje potrebe za sexom
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Luna. » 09 Nov 2012, 12:29

blento59 wrote:
Luna. wrote:
Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
zena bolan zaostala, ko da u pecini zivi.. ne znam kako nisi do sad primjetio :oo
zaostala zato sto misli da je za kvalitetan sex jedan od osnovnih preduslova ljubav
a ne samo zivotinjsko zadovoljavanje potrebe za sexom
za dobar sex je, moj blento, prije svega potreban dobar k...c :D.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by blento59 » 09 Nov 2012, 12:31

steta sto nisam vas
rado bih ti ga ponudio
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Bonaqua » 09 Nov 2012, 12:59

Eto i kad smo kod toga, nas, vas... tu bolan ne znas ko koga, ne znas mu vjeru ni naciju :maja
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

dacina_curica
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by dacina_curica » 09 Nov 2012, 13:12

Blento slobodno ti njima ponudi :oo nije protiv pravila igre :oo

Nego sa rezimiramo k'o sto rece djecak malo prije:

- u svingeraj idu samo oni potpuno sigurni u sebe i svog partnera, potpuno seksualno ispunjeni, zgodni, lijepi, jebozovni, bogati jebaci sa zlatnim spolovilima.... :oo

- svinger (zh)furke se iskljucivo organizuju u ekskluzivnim skupim klubovima i sve lici na scenu iz Eyes Wide Shut... :oo

- seks na sving furkama je 100% siguran, nijedne sekunde vase fizicko niti mentalno zdavlje nije "u opasnosti"...naravno zahvaljujuci "chuna inspektorima" kao i vasoj cvrstoj psihi :oo



Cek da dodjem sebi od smijeha :valja


U realnosti ovo je jedan prosjecni svinger
Image


Katja :jupi dobro si se sjetila :oklagija

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by silence » 09 Nov 2012, 13:26

O čemu vi to svi vi iz grupe od slova „A“, pa do slova „K“ zborite?!

Vi kao da još niste izašli iz prvobitne zajednice i ne znate da se čovjek razvio u svakom pogledu, pa kada je sex i sexualno dijeljenje u pitanju?

Ja kao novinar koja sam obavila veliki broj intervijua iz svake sociološke oblasti imala sam priliku da intrvijujišem i ovu vrstu ljudi za koju mislite da su razvratni i da će uništiti ovo društvo sa svojim razvratom.
Vi ste u krivu i tvrdim vam da ste vi ti koji direktno radite na uništenju porodice, a samim tim i društva! Za svaku ste osudu!
Pogledajte samo njihov cilj. Njihov cilj je osvježiti svoj brak, svoju vezu, primajući i dajući najpozitivniju energiju drugim ljudima. Oni kao takvi nikom ne čine zlo. Zapamtite, ne drže oni nikakvo ubitačno oružje u rukama. Oni daruju tjelesne užitke. I hoćete da kažate da i vi niste potencijalni swingeri? Ili ste možda već swingeri i to držite u strogoj tajnosti kako vas ovo primitivno društvo ne bi osuđivalo.
Oni kao takvi učvrščuju svoju vezu, brak, a brak je sveta institucija koja se mora na sve moguće načine njegovati ne birajući sredstva. Tu su uklječeni i drugi partneri, samci ili samice.... Ali to su ljudi koji su izgradili svoju svjest, ljudi intelektualci. Nećete naći primitivce među swignerima...oni još žive u mraku.
Kao novinar imam saznanje da ih samo u Sarajevu ima šest stotina, ali da ima posmatrača sa strane...znači broj će se povečavati iz dana u dan. Ovo je javno, registrovano u klubu koji je otvoren u Sarajevu. A gdje su ona tajna društva...pa ostali gradovi naše BiH?
Oni kao takvi rade na očuvanju braka i porodice!
Pogledajte koliko brakova propada zato što ne znaju da dadnu osvježenje svojoj vezi? Da se nisu dosjetili swingeraja statistički podaci razvedenih bi bio mnogo veći.
I da, kao predstavnik novinarstva, žute štampe, daću prijedlog da se u Parlamentu usvoji Zakon o obaveznom swingeraju. Tražiću da se u svaki brak uvede nadzor Socijalnih službi koji će direktno da nadgleda rad bračne institucije i kada osjeti da nešto neštima, da za prvu soluciju spašavanja veze ponudi bračni par ili pojedinačno druge spolove za osvježenje. Na taj način će se skinuti prašina sa učmalih veza i brak će ponovo da funkcioniše kao nov.
Treba sve učiniti da se učvrsti institucija braka, pa čak biti i makjavelist ako treba...




















:hihi
:sram
:valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

dacina_curica
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by dacina_curica » 09 Nov 2012, 13:32

E sad sam vec sve vidjela :plavi :plavi :plavi


Majo zakljucavaj temu, nema dalje :valja

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Calla » 09 Nov 2012, 13:34

de majketi ajd dajte sad i swing na recept i to po uputama ,,pravite i reklame po televizoru
dok se muz dira a ona nabija na tudi kurac,,bit ce sretni do kraja njihovog zivota
:lup
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Calla » 09 Nov 2012, 13:40

Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
eee tom najrodenijem ,,ma otvarala bi ja njemu oci nostricom noza







:valja
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by IM_ex » 09 Nov 2012, 13:41

paparaci wrote:
IM_ex wrote:
Ako cemo o licemjerstvu, nije li licemjernije kad djeca saznaju gdje im se to nocu odvlace napaljeni roditelji u paru, i zasto?! drasticno licemjernije :bua :bua
ne kontam. pojasni.

sve dok roditelji vode brigu o djeci i oni zbog njihovog zadovoljavanja ne bivaju zapusteni u bilo kojem smislu - ne vidim gdje je problem?!
neka su djeca zbrinuta, je li? I u slucaju da nemaju kod koga srodnog ostati – povesti ih u Club gdje ce ih u zasebnoj prostoriji zabavljati izazovno obucena teta Zecica? pa nije swvingeraj trzni centar :valja

Ta (odvec istrosena odbrambenog stava fraza) nije nista drugo do apel na sirenje nemorala nezamislivih srazmjera.
Obzirom da se podatak kojim zastupas svoj stav o swinganju ( „pa kako ce biti sramota kad to najmanje pola carsije upraznjava?!“ tvoja je tvrdnja) ne moze uzeti kao validan (jer nije) samo potvrdjuje to sto rekoh.
Da je kako kazes, drustvo bi potislo etiku cak do njenog nestanka, a zamisli drustvo bez etike?!
Swinganje se kosi i sa vjerskim nacelima, a zamisli kakvo bi to drustvo bez vjere bilo!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Tempy » 09 Nov 2012, 13:43

dacina_curica wrote: Nego sa rezimiramo k'o sto rece djecak malo prije:

- u svingeraj idu samo oni potpuno sigurni u sebe i svog partnera, potpuno seksualno ispunjeni, zgodni, lijepi, jebozovni, bogati jebaci sa zlatnim spolovilima.... :oo

- svinger (zh)furke se iskljucivo organizuju u ekskluzivnim skupim klubovima i sve lici na scenu iz Eyes Wide Shut... :oo

- seks na sving furkama je 100% siguran, nijedne sekunde vase fizicko niti mentalno zdavlje nije "u opasnosti"...naravno zahvaljujuci "chuna inspektorima" kao i vasoj cvrstoj psihi :oo
Različit rezime kod protivničke ekipe.
Ukratko bi se moglo skratiti mišljenje ekipe protivnika swinganja, oni bi ih:
kastrirali, vješali, klali, masakrirali, slali na drugu planetu, a zašto ? Zato što swingeri sebi priskrbe malo zajedničkog zadovoljstva, obično u kućnom okruženju.
Kakvi su izgledom i starosne dobi , sasvim je nebitno, po tome bi na plažama samo trebali biti oni manekenskog izgleda u dobi do 25 godina.
Po mišljenju protivničke ekipe trebalo bi ih spaliti na lomači, a tada bi neko povikao "ipak ćemo da se okrećemo":D

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Calla » 09 Nov 2012, 13:45

Luna. wrote:
Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
zena bolan zaostala, ko da u pecini zivi.. ne znam kako nisi do sad primjetio :oo

aa Luna daj nek tebe kresne moj muz zaostali onako iz zadovoljstva u prisustvu tvog modernog muza ,,,,pa da vidim koliko ste vi to stvarno modernii..







:zijeva :rumenko
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Luna. » 09 Nov 2012, 14:09

Callaclassicgirl wrote:
Luna. wrote:
Tempy wrote:čak i da ti je neko najrođeniji? :sok
zena bolan zaostala, ko da u pecini zivi.. ne znam kako nisi do sad primjetio :oo

aa Luna daj nek tebe kresne moj muz zaostali onako iz zadovoljstva u prisustvu tvog modernog muza ,,,,pa da vidim koliko ste vi to stvarno modernii..







:zijeva :rumenko
a sta cemo s tobom u toj kombinaciji :D.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: D1: Swinganje

Post by Calla » 09 Nov 2012, 14:13

paparaci wrote:
Callaclassicgirl wrote:

a sto je najgore dodu i ta djeca malo kasnije kada porastu u taj isti club a roditelji kad djecu prepoznaju
moraju kroz prozor bjezati da djeca njih ne prepoznaju,,
a luda svjeta na danasnjici :oo
zbog cega ta pretpostavka? ko kaze da ce djeca krenuti njihovim stopama? najzad, sve i da jeste tako - zbog cega bi roditelji bjezali kroz prozor? pa svi su odrasli. kod civilizovanog svijeta sex nije tabu tema.

valjda je gore kad dijete koje jos i nije odraslo sazna da mu je mater prevarila oca ili obrnuto. sta mislis koja je to sramota i bol?!
ma pricali mi neki prijatelji iz Njemacke za ove roditelje i djecu a odkud ti ideja da su ljudi civilizovani i liberalni:D

ma daj i to je nemoguce nabijati ,,toliku ´djeciju bol"
za samo jednu prevaru i usporedivati je sa
lekcijom roditeljskog srama u swingerajima
,,e pa ovo je po meni mnogo mnogo gore,,tako nesto se treba lijeciti







:cvike
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests