Debate - naš stav

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Debate - naš stav

Post by Maja » 10 Nov 2012, 00:10

Prvo da naglasim:

Nemojte više pisati sitna slova ili bilo kakve znakove kojima ćete odati da niste za ono za što se zalažete.
Upravo zato otvaramo ovu temu kako bi se po završetku debate izjasnili jeste li zaista zagovarali ono što inače mislite ili ne.


Napomena!

Cilj ove teme nije produženje debate, nego je tu kako biste napisali vaše iskreno mišljenje o prethodnoj debati.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 10 Nov 2012, 00:16

Uglavnom sam iznio svoj stav na debatici pa tako da nema potrebe da opet pišem.
samo ako mi je partnerka dosadila mogao bih u swingere uz nadu da ću ja uloviti atraktivniji komad od nje. :D
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 10 Nov 2012, 00:16

Moje mišljenje :oo
Protiv swingera nemam apsolutno ništa...ne osuđujem ih, ne grozim ih se, ne smatram ih bolesnim, ni prljavim...
Ako njima to paše, samo naprijed.
Ja znam da ja ne bih nikad to radila jer ne bih mogla gledati voljenu osobu kako se seksa s drugom. Nema šanse :ne
Ovo je moje mišljenje sada, a za 10 ili 20 godina možda se i predomislim, samo...ipak su male šanse.

Ruana
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Ruana » 10 Nov 2012, 00:20

Ja sam napisala sitnim slovima Boze oprosti mi.
Klubovi takve vrste se ne uklapaju sa mojim moralnim i vjerskim nacelima i uvjerenjima.
Da nije u pitanju bila igra, nikad ne bih komentarisala ni za ni protiv, svak je kovac svoje srece.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by dacina_curica » 10 Nov 2012, 00:21

Isto kao i kod Maje. :)

NIje za mene ali meni ni u dzep nit iz dzepa. Nek svako sebi pravi onakav ugodjaj kakav njemu odgovara.

E sad nesto tipicno americko i blentavo: prije par mjeseci vijest u novinama o liku koji je pozvao policiju u svingerski klub da se zali jer su svingeri ruzni, debeli i ne onakvi kao sto su se predstavljali. :valja Osim toga ta kompletna "akcija" se odvija u hotelskom dijelu jednog restorana/hotela veoma popularnog medju nedeljnom crkvenom porodicnom rajom. :valja Ovima ni maske nisu pomogle :valja

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by paparaci » 10 Nov 2012, 00:21

moj stav je totalna suprotnost onome sto sam tamo iznio :oo

kao sto Maja kaze, ne smetaju mi i ne interesuju me - ali sam totalno protiv toga. za mene je to bolesno i odvratno. eto toliko. samo kratko. nemam zivaca pisati vise :D
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by bubica » 10 Nov 2012, 00:27

Meni licno ne smetaju. Ja ne bih tamo isla ni sada ni u buducnosti. Ko voli nek izvoli.
Cak poznajem jedan u medjuvremenu ozenjen par. Tamo su se upoznali, pa je on ostavio svoju zenu i ozenio tu swingericu. Ne osudjujem to sto je uradio, njegova stvar.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by blento59 » 10 Nov 2012, 00:27

nije mi bilo tesko obzirom da sam zaista protiv toga
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by silence » 10 Nov 2012, 00:38

Maja wrote:Moje mišljenje :oo
Protiv swingera nemam apsolutno ništa...ne osuđujem ih, ne grozim ih se, ne smatram ih bolesnim, ni prljavim...
Ako njima to paše, samo naprijed.
Ja znam da ja ne bih nikad to radila jer ne bih mogla gledati voljenu osobu kako se seksa s drugom. Nema šanse :ne
Ovo je moje mišljenje sada, a za 10 ili 20 godina možda se i predomislim, samo...ipak su male šanse.
Ja imam. :DD

Zgrozila sam se kada sam pročitala koliko je u našim gradovima pristno swingera. Zapitah se zašto će im tako izopačen način života? Šta je to u njima? I zašto se sve to dešava u ovom civiliziranom društvu... :sok.

Toliko sam protiv njihovog načina života, da bih im zabranila ta okupljanja i kažnjavala ih.....
:oo
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by bubica » 10 Nov 2012, 00:40

Sile, nismo na debati, slobodno se opusti :hihi
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 10 Nov 2012, 00:44

Ja sam na debati već rekao. Ne vidim šta je svrha tog swinganja. Niko me ne može uvjeriti da je to samo zbog poboljšanja seksualnog života. Ima tu i dvostruke, to jeste četverostrruke laži. Laž pred sobom da je to ok i laž pred partnerom da ljubav još uvijek važi. pomnoži se to sa dva i ispadne velika laž. Nešto što čak nije ni iluzija.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by silence » 10 Nov 2012, 00:44

Bubo šuti, ono sam pisala sa velikom mukom, a sve protiv svojih ubjeđenja. Bilo je jako teško onako nešto napisati i braniti ono protiv čega je svo moje biće... :(

Toliko sam se umorila od swingeraja da sada odoh na spavanje... :mah
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by IM_ex » 10 Nov 2012, 00:45

Tokom debate, dovoljno sam bila glasna :oo hocu reci jasna, tako da je i moje stvarno vidjenje na swinganje onakvo kako i rekoh.
Naravno, zbog mog stava, niko od eventualnih swingera nece prestati posjecivati omiljeni objekat, to me ne dotice. No, moram priznati, vezano za znane mi osobe - u slucaju da su swingerasi, radije bih da ne znam.
Nikad u swingeraj; a kad bi bilo pod ma cijom prisilom, lakse bih podnijela vidjeti partnera s drugom, do da me ima neko za koga cak ne mogu reci ni da mi je privlacan :grana
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Tempy » 10 Nov 2012, 08:28

Bilo je tešku braniti nešto za šta se ni u ludilu ne bih odlučio, pod bilo kojim izgovorom. Šta motiviše te ljude da traže zadovoljstvo u zamjeni partnera to ne znam, biti u mogućnosti nešto učiniti ne znači da je to i u redu. Moraju postojati ograničenja u seksualnom životu, ne sviđa mi se što se putem medija, reklama, filmova, ta ograničenja polako pomjeraju i polako nas navikavaju da je to prihvatljivo.
Ipak ne želim da sudim nečijem izboru da tako živi, ne treba satanizirati i pozivati na linč, ipak su to ljudska bića koja koja po mom mišljenju nisu uspjela pronaći sebe u jednoj normalnoj heteroseksualnoj vezi bez potrebe za drugim osobama u toj vezi.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Sibila » 10 Nov 2012, 18:38

Majo...............zadaj nesto sto nema veze sa ovim prokletim sehsualnim slobodama ........ :djed

rasirile su se ko virusi :bua

zna se moj stav : jedno tjelo dvije duse :rumenko

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by hojla » 10 Nov 2012, 23:09

ja samo ne razumijem...što je to u ljudskom biću...i zato sam bio i ostao protiv...jednostavno ne razumijem
Our solution mind revolution

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Calla » 10 Nov 2012, 23:50

ehsss,,,vidim ja da sam sa druge planete,,i ovo obogacivanje ionako bogate seksualne strasti u swinger clubovima vidim da nitko ne podrzava u stvarnosti ,,zato sam grcevito i pisala ona sitna slova(Maja shvatila am poruku,,necu vise)
meni licno je bilo nemoguce onoliko moralnih tacaka zastupati sa kojima se u dubini duse zasigurno nisam slozila
kao prvo ja sam davnih dana raskrstila sa nekim mitóvima sta se to ljudima u njihovim seksualnim zivotima svida a sta im se ne svida,,u principu za jacanje seksualne strasti potreban je uvjek u seksualnoj zajednici partner ili partnerica koji se dogovaraju kojim stilom ce njihov seksualni zivot teci preko 40 i kusur zajednickih godina,,pa po ponudenim odgovorima ja bi najradije ljubila odgovore od onog paparacija,,Zagorke i sve one koji su se zalagali za pozitivne odgovore swinganja ,mozete misliti i pisati sto god hocete dok sami ne isprobate ono o cemu se debatira iliti metodu swinga,,a da bi se to ikada desilo za to vam je potreban kompatibilan muz ili zena ili vas prijatelj prijateljica ili seksualni odabranik,odabranica ,,swing je zaista jedan dobar projekat ili nacin seksualnosti da se zaustavi ono bracnoparovno ,,varanje sa strane"ali podrucje i navike cine svoje pa prema tome ostanimo sa nasim odgovorima onakvi kakvi smo danas anonimnii,,
do tamo neke 2042 godine moze nam se desiti da se mnogi swinger clubovi otvore i na bosanskohercegovackom podrucju...volila bih i tada zaviriti na forume i citati njihova iskrena iskustva iz ovakvih clubova..
Slovenija ,Srbija i Hrvatska ih vec imaju ..
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Luna. » 13 Nov 2012, 16:02

da i ja svoj stav napisem:
ko voli, nek izvoli ali bez mene. ne zgrazam se na ljudi, koji swingaju i mogu shvatit da to neko voli ali ne mogu sebi zamislit da ja ucestvujem sa svojim partnerom. mogla bi da sam u nekoj onako vezi.. s nekim koga ne volim, nego se sve bazira na sexu.. e tad bi islo, ali ja ne vjerujem da bi bila s nekim u vezi samo onako ako ga ne volim..
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 17 Nov 2012, 01:30

D2: Uzimanje pravde u svoje ruke

Nisam za uzimanje pravde u svoje ruke. Sve bih prepustila zakonu na koji smo, vjerujem, svi mi ogorčeni. Ali ne krivim ni one koji se osvećuju. Zapravo, to zavisi od slučaja do slučaja. Svašta se dešava i mogu samo moliti Boga da meni ili nekom mom ne naude toliko da poželim osvetu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 17 Nov 2012, 01:34

Nisam ni ja za uzimanje pravde u svoje ruke ali sam za to da pravda bude strožija.
Svaka povreda i svaki smrtni ishod da se propisno kazne i zatvorom i novcem.
Ko nema nek radi u zatvorskoj firmi a zarada da se uplati oštećenom licu/porodici. Te firme bi trebale biti dobro organizirane i tržišno orjentirane kako bi se šteta mogla isplatiti porodicama. Npr, smrtni ishod 100.000 maraka. Isto tako povrede i materijalna šteta. Sve da se plaća. Pa kad se lupi po džepu........
online

Post Reply

Return to “Debate”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests