D6: Oprostiti prevaru

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 15:39

Simultano, ti juce, on za dvanaest godina...nema veze uopste kad se desilo...

A hladne glave sto se tice...hladna je trebala biti glava kad se razmisljalo o prevari a ne nakon zavrsenog cina. :maja

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Luna. » 14 Dec 2012, 16:30

dacina_curica wrote:Simultano, ti juce, on za dvanaest godina...nema veze uopste kad se desilo...

A hladne glave sto se tice...hladna je trebala biti glava kad se razmisljalo o prevari a ne nakon zavrsenog cina. :maja
tema nije, da li trepa prevariti ili ne, nego da li treba oprostiti ako se vec desi :D
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by silence » 14 Dec 2012, 16:43

Po sjećanju ću ispričati jedan vic... a možda je bila i istina... :hihi

Živjeli Mujo i Fata. Dogovore se da svako od njih uzme jedan ćup u koji nijedno od njih dvoje ne smiju zaviriti do u duboku starost, a oboje će u ćup da stave po zrno graha, za svakui put kad prevare... Živjeli su skladno i lijepo...i dođe vrijeme duboke starosti, a to je značilo da treba da naprave "inventuru"... :hihi , znači da isprazne svoje ćupove i prebroje graške... Okrenuo Mujo svoj ćup, a iz njeg se prosu graha taman toliko da se napravi jedan dobar ručak. Okrenu Fata svoj ćup, a iz njeg ispade samo jedna graška....ne sjećam se vica dalje, ali činjenica je da su cijeli svoj život proživjeli skladno i u harmoniji,. a vjerovatno i do kraja života... A da je jedno od njih dvoje varalo u braku, odnosno dogovoru, pa zavirilo u ćup prije vremena, šta bi od toga imali?

Praštanje je vrlina velikodušnih...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by blento59 » 14 Dec 2012, 16:45

prastanje je vrlina glupih i lakomislenih
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 16:46

Luna. wrote:
dacina_curica wrote:Simultano, ti juce, on za dvanaest godina...nema veze uopste kad se desilo...

A hladne glave sto se tice...hladna je trebala biti glava kad se razmisljalo o prevari a ne nakon zavrsenog cina. :maja
tema nije, da li trepa prevariti ili ne, nego da li treba oprostiti ako se vec desi :D

Znam ja sta je tema :oo ovo je bio odgovor na tvoju konstataciju da se treba hladne ave oprastati. :oo A ja opet kazem da ne treba hladna glava pri oprostu kad se hladna glava nije koristila ni pri prevari. :oo

Blackhawk
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Blackhawk » 14 Dec 2012, 17:20

silence wrote:Po sjećanju ću ispričati jedan vic... a možda je bila i istina... :hihi

Živjeli Mujo i Fata. Dogovore se da svako od njih uzme jedan ćup u koji nijedno od njih dvoje ne smiju zaviriti do u duboku starost, a oboje će u ćup da stave po zrno graha, za svakui put kad prevare... Živjeli su skladno i lijepo...i dođe vrijeme duboke starosti, a to je značilo da treba da naprave "inventuru"... :hihi , znači da isprazne svoje ćupove i prebroje graške... Okrenuo Mujo svoj ćup, a iz njeg se prosu graha taman toliko da se napravi jedan dobar ručak. Okrenu Fata svoj ćup, a iz njeg ispade samo jedna graška....ne sjećam se vica dalje, ali činjenica je da su cijeli svoj život proživjeli skladno i u harmoniji,. a vjerovatno i do kraja života... A da je jedno od njih dvoje varalo u braku, odnosno dogovoru, pa zavirilo u ćup prije vremena, šta bi od toga imali?

Praštanje je vrlina velikodušnih...
Po tebi i po ovome sto si ti napisala ovdje... Nek ti partner slobodno ide kud god zeli i kad pozeli sa kojom.. samo da ti ne znas, i da bude fin prema tebi dok je stobom..
Lijep ti zivot :)...
A i iz tvojih rijeci zakljucujem da nebi oprostila, jer zelis da ne znas da te vara, znaci da nebi mogla to podnijeti i nebi oprostila..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by silence » 14 Dec 2012, 17:35

BlackHawk wrote:
silence wrote:Po sjećanju ću ispričati jedan vic... a možda je bila i istina... :hihi

Živjeli Mujo i Fata. Dogovore se da svako od njih uzme jedan ćup u koji nijedno od njih dvoje ne smiju zaviriti do u duboku starost, a oboje će u ćup da stave po zrno graha, za svakui put kad prevare... Živjeli su skladno i lijepo...i dođe vrijeme duboke starosti, a to je značilo da treba da naprave "inventuru"... :hihi , znači da isprazne svoje ćupove i prebroje graške... Okrenuo Mujo svoj ćup, a iz njeg se prosu graha taman toliko da se napravi jedan dobar ručak. Okrenu Fata svoj ćup, a iz njeg ispade samo jedna graška....ne sjećam se vica dalje, ali činjenica je da su cijeli svoj život proživjeli skladno i u harmoniji,. a vjerovatno i do kraja života... A da je jedno od njih dvoje varalo u braku, odnosno dogovoru, pa zavirilo u ćup prije vremena, šta bi od toga imali?

Praštanje je vrlina velikodušnih...
Po tebi i po ovome sto si ti napisala ovdje... Nek ti partner slobodno ide kud god zeli i kad pozeli sa kojom.. samo da ti ne znas, i da bude fin prema tebi dok je stobom..
Lijep ti zivot :)...
A i iz tvojih rijeci zakljucujem da nebi oprostila, jer zelis da ne znas da te vara, znaci da nebi mogla to podnijeti i nebi oprostila..
:DD

Nisi shavitio Black poruku i nisi izvukao pouku... :hihi

Šta misliš šta bi se dogodilo da je kojim slućajem Fata zavirila prije vremena u onaj ćup? Ili šta bi se dogodilo da je Mujo zavirio dan poslije kada je ona ubacila onu jednu grašku? Nastao bi haos, posvađali bi se i razišli. Fata mu sigurno ne bi oprostila, a ni on Fati ono jedno zrno... :DD A ovako i pored svih ovih prevara, njihov brak nije trpio ništa, naprotiv, dobro je funkcionisao jer su živjeli sretno do kraja života. I prevara znači nije uspjla ništa... :lupa.. Jer prevara i nije prevera, sve dok se za nju ne sazna. :stop

Znači, oprostiti prevaru, kao da je nije ni bilo i nastaviti dalje.... Pa ovo je isto kao onaj svingeraj, samo što se ovaj vid prevare čini odvojeno i u tajnosti...ne vidim razliku... :DD
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 17:39

Black haman mi nismo dovoljno osvijesteni da ovo razumijemo. :oo

Jao, nije prevara ako se za nju ne sazna. :maja Koja notorna glupost! Prevara je svjestan cin, onaj koji vara zna sta radi i radi to svjesno bez obzira na svog partnera. I posto je on svjestan da vara znaci da je prevara legitimna...ili je varalica u nekom komatoznom stanju pa pojma nema kad umace itd....

:lupa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Krokodil Behko » 14 Dec 2012, 17:43

Da. Podmetanje. Cijelo vrijeme atakuje se na slabiju stranu. Odnosno na osobu koja bi eventualno trebala oprostiti. A o počinitelju prevare, nikada ne govorimo. Postavio sam
bar deset pitanja o tome i niko nije odgovorio.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by blento59 » 14 Dec 2012, 17:44

prevara ide na dusu prevaranta a ne prevarenog
ako prevareni ne zna za prevaru to prevaranta ne opravdava a ni cin prevare
to je samo nedostatak savjesti i umisljenost o nekoj "vajnoj sposobnosti"
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by silence » 14 Dec 2012, 17:47

dacina_curica wrote:Black haman mi nismo dovoljno osvijesteni da ovo razumijemo. :oo

Jao, nije prevara ako se za nju ne sazna. :maja Koja notorna glupost! Prevara je svjestan cin, onaj koji vara zna sta radi i radi to svjesno bez obzira na svog partnera. I posto je on svjestan da vara znaci da je prevara legitimna...ili je varalica u nekom komatoznom stanju pa pojma nema kad umace itd....

:lupa

Dogovor na početku debate je bio da nema vrijeđanja.. :lupa

Da i prevara upravo oživi onda kada se za nju sazna. Šta ima žena/muškarac da optrašta ako ne sazna... Ništa! Kao da prevare nije ni bilo... sve dalje teče svojim tokom...
Last edited by silence on 14 Dec 2012, 17:49, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 17:48

Krokodil Behko wrote:Da. Podmetanje. Cijelo vrijeme atakuje se na slabiju stranu. Odnosno na osobu koja bi eventualno trebala oprostiti. A o počinitelju prevare, nikada ne govorimo. Postavio sam
bar deset pitanja o tome i niko nije odgovorio.

Nemoj mi recj da te cudi! :oo

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Luna. » 14 Dec 2012, 17:49

ja ne znam sta da vam vise napisem... ja govorim s iskustvom i ne mozete me nikad ubijedit u suprotno
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 17:49

@silence - niko ne vrijedja tebe nego je tvoja izjava notorna glupost.

Toliko!

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by silence » 14 Dec 2012, 17:54

dacina_curica wrote:@silence - niko ne vrijedja tebe nego je tvoja izjava notorna glupost.

Toliko!

Hvala daco.... ovo je debata.... ali mislim da ipak nije uredu da tako okvalifikuješ moje razmišljanje.
Te riječi, koliko znam, a bilo je i opomena - nisu dobro došle...
__________________________________

Za mene je debata završena... :zakljucano
Last edited by silence on 14 Dec 2012, 17:56, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 17:56

Luna. wrote:ja ne znam sta da vam vise napisem... ja govorim s iskustvom i ne mozete me nikad ubijedit u suprotno

Ne pokusava tebe niko ubijediti u suprotno Luna, ali ima dovoljno ljudi koji takodje govore iz iskustva pa sta sad. Kod tebe je situacija takva kakva jeste i mozda bas I funkcionise jer je bilo obostrano varanje. Da nije tek onda bi imali povoda za diskusiju.


P.S. Hvala silence na prosvjetljenju!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Krokodil Behko » 14 Dec 2012, 18:30

silence wrote:
dacina_curica wrote:Black haman mi nismo dovoljno osvijesteni da ovo razumijemo. :oo

Jao, nije prevara ako se za nju ne sazna. :maja Koja notorna glupost! Prevara je svjestan cin, onaj koji vara zna sta radi i radi to svjesno bez obzira na svog partnera. I posto je on svjestan da vara znaci da je prevara legitimna...ili je varalica u nekom komatoznom stanju pa pojma nema kad umace itd....

:lupa

Dogovor na početku debate je bio da nema vrijeđanja.. :lupa

Da i prevara upravo oživi onda kada se za nju sazna. Šta ima žena/muškarac da optrašta ako ne sazna... Ništa! Kao da prevare nije ni bilo... sve dalje teče svojim tokom...
Da. dogovor je bio takav. Medjutim ovo mi se čini i direktnije ili bar isto što je Dacina curica napisala
blento59 wrote:prastanje je vrlina glupih i lakomislenih
a napisala je
Jao, nije prevara ako se za nju ne sazna. :maja Koja notorna glupost!
I ja mislim da je glupo vjerovati da prevara nije prevara ako se ne dozna. Možda to ne bih napisao ali bih mislio. I to mišljenje je mišljenje o tom slučaju-situaciji hipotetički gledano a ne o bilo kom čovjeku na svijetu.

Ipak zamolio bih diskutante da ne koriste takve izraze pošto se to može protumačiti bar kao iskakanje iz uobičjenog vokabulara diskusija.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 18:38

No frks Behko, ispricavam se moderaciji. :)

Blackhawk
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by Blackhawk » 14 Dec 2012, 18:59

silence wrote: Nisi shavitio Black poruku i nisi izvukao pouku... :hihi

Šta misliš šta bi se dogodilo da je kojim slućajem Fata zavirila prije vremena u onaj ćup? Ili šta bi se dogodilo da je Mujo zavirio dan poslije kada je ona ubacila onu jednu grašku? Nastao bi haos, posvađali bi se i razišli. Fata mu sigurno ne bi oprostila, a ni on Fati ono jedno zrno... :DD A ovako i pored svih ovih prevara, njihov brak nije trpio ništa, naprotiv, dobro je funkcionisao jer su živjeli sretno do kraja života. I prevara znači nije uspjla ništa... :lupa.. Jer prevara i nije prevera, sve dok se za nju ne sazna. :stop

Znači, oprostiti prevaru, kao da je nije ni bilo i nastaviti dalje.... Pa ovo je isto kao onaj svingeraj, samo što se ovaj vid prevare čini odvojeno i u tajnosti...ne vidim razliku... :DD

Shvatio ja i pouku i poruku... Varaj ali potrudi se da dobro sakrijes jer ako otkrije nema prastanja... Dovoljan dokaz ove tvoje rijeci da ne treba prastati..

dacina_curica
Status: Offline

Re: D6: Oprostiti prevaru

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 19:00

Sta je sad, gdje je ostatak "pro" ekipe? :pendrek

Oooooooo Tempy, Majo, kakvo je ovo zatisje :pendrek

Black :aplauzz

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests