D8: Koride i vašari

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Online

Re: D8: Koride i vašari

Post by Maja » 27 Dec 2012, 21:25

Tempy wrote:Bikovi se hrane da bi bili ubijeni kao hrana. To je njihova svrha, da budu pojedeni.
Da. Bikovi se ne bi toliko ni uzgajali kod nas da nije koride. Samo ih koriste za rasplod, pa kad više nije za to ubija se. Niti se muze, niti se jede njegovo meso, niti oremo njive s njim.
Te koride nisu neka mučenja, mučenja su tamo u Španiji i Meksiku gdje ih probadaju kompljima. Na našim koridama i ne mora doći do ozljede.
Druga stvar, to je jeftina zabava za sirotinju. Niti plaćaš ulaznicu, ni parkin, rezervaciju. Kupiš nešto za jelo i to je to. A s druge strane gledaš borbe, imaš muziku, srećeš raju...

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:26

Krokodil Behko wrote:
Šta je to što je po tvome, toliko bitno i što se mora očuvati?
Pjevaljke koje vrište u mikrofon dok im pijani papci guraju pare u grudnjake?
Znaš li ti kakav je to prizor za Evropu?
Niko i nikada nije pohvalio takve pjesme a sevdah je poznat širom svijeta.

Možeš me ispraviti ako misliš da sam slagao :oo
Pa ako narod uziva u tome ,zasto ne ocuvati , tu tradiciju , Ja cu reci da je tradicija jer se godinama isto ponavlja..Ne vriste u mikrofon, izvini..nego pjevaju..I Celin Dion bi " vristala " ako bi imala lose ozvucenje oprosti..

Briga Eu za vasarske prizore..i oni imaju svoje ,samo sto su blago moderniji , i oni imaju svojih zabava ,koje mi ne bi ni minute zamjenili iijednom nasom domacom..

Hvali svako takve pjesme, ko god ode na vasar..a eto vrlo dobro se vidi..da svijet uziva i da se bas zabavlja..a zaradi se fino tu..od pica ,jela kolaca..ma za svakoga po nesto se nade..

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by blento59 » 27 Dec 2012, 21:26

evo koliko su vasari "dobri"
prije je bio tradicionalni brcanski vasar. od 1.-5. oktobra svake godine
niti jedan se nije zavrsio bez ubistva ili nanosenje tezih tjelesnih povreda ili pak silovanja
tako da su gradske vlasti morale da ga ukinu
da ne pominjem koliko je ljudi ostavljalo cijelo platu po onim satrama
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:28

blento59 wrote:
niti jedan se nije zavrsio bez ubistva ili nanosenje tezih tjelesnih povreda ili pak silovanja
tako da su gradske vlasti morale da ga ukinu
Silovanja ima i bez vasara , ubistava takoder..to je druga prica..a ne pocjenjuj te mi koride i vasare molim vas,slicnim problemom !

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:32

Maja wrote:
Tempy wrote:Bikovi se hrane da bi bili ubijeni kao hrana. To je njihova svrha, da budu pojedeni.
Da. Bikovi se ne bi toliko ni uzgajali kod nas da nije koride. Samo ih koriste za rasplod, pa kad više nije za to ubija se. Niti se muze, niti se jede njegovo meso, niti oremo njive s njim.
Pa za rasplod. Kud ćeš više? kako misliš ne jede se njihovo meso?
kad se jede volovsko onda se jede i to. Ne jedam ja ali ih ima koji jedu.

Te koride nisu neka mučenja, mučenja su tamo u Španiji i Meksiku gdje ih probadaju kompljima. Na našim koridama i ne mora doći do ozljede.
Ma jah. Trčkaraju bikovi po livadi i mirišu poljsko cvijeće a raja
prosto pada u trans kad to vidi :plavi

istina je okrutna. Mnogo je bikova izginulo na koridama.
Druga stvar, to je jeftina zabava za sirotinju. Niti plaćaš ulaznicu, ni parkin, rezervaciju. Kupiš nešto za jelo i to je to. A s druge strane gledaš borbe, imaš muziku, srećeš raju...
Malo morgen. Sve se to plati. Organizacija u Čevljanovićima je opštinska.
zar zaista misliš da opština radi besplatno?
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:33

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote:
Šta je to što je po tvome, toliko bitno i što se mora očuvati?
Pjevaljke koje vrište u mikrofon dok im pijani papci guraju pare u grudnjake?
Znaš li ti kakav je to prizor za Evropu?
Niko i nikada nije pohvalio takve pjesme a sevdah je poznat širom svijeta.

Možeš me ispraviti ako misliš da sam slagao :oo
Pa ako narod uziva u tome ,zasto ne ocuvati , tu tradiciju , Ja cu reci da je tradicija jer se godinama isto ponavlja..Ne vriste u mikrofon, izvini..nego pjevaju..I Celin Dion bi " vristala " ako bi imala lose ozvucenje oprosti..

Briga Eu za vasarske prizore..i oni imaju svoje ,samo sto su blago moderniji , i oni imaju svojih zabava ,koje mi ne bi ni minute zamjenili iijednom nasom domacom..

Hvali svako takve pjesme, ko god ode na vasar..a eto vrlo dobro se vidi..da svijet uziva i da se bas zabavlja..a zaradi se fino tu..od pica ,jela kolaca..ma za svakoga po nesto se nade..
Varaš se i to mnogo. EU nas neće pustiti da pridjemo ni zbog mnogo manjih
"tradicija" da tako kažem. Npr, ražanj. Gdje u EU ima jagnje na ražnju?
online

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:34

blento59 wrote:evo koliko su vasari "dobri"
prije je bio tradicionalni brcanski vasar. od 1.-5. oktobra svake godine
niti jedan se nije zavrsio bez ubistva ili nanosenje tezih tjelesnih povreda ili pak silovanja
tako da su gradske vlasti morale da ga ukinu
da ne pominjem koliko je ljudi ostavljalo cijelo platu po onim satrama
Dajte i blenti kilo janjetine i mezu!!! Ja častim , može? :)

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:35

Koja je razlika izmedu jednog kafica , kafane i vasara..na sve strane drma Ceca ,Mika , Kika..na sva tri mjesta ista muzika ,ista atmosfera..samo sto vasar pod vedrim nebom..kafic ,zatvoren prostor i ..alkohol se toci..veseli..zabavlja..pjevaljke na stolu..I ?znaci trebalo bi i kafice / kafane zabraniti ?!

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:35

Maja wrote:
Da. Bikovi se ne bi toliko ni uzgajali kod nas da nije koride. Samo ih koriste za rasplod, pa kad više nije za to ubija se. Niti se muze, niti se jede njegovo meso, niti oremo njive s njim.
Te koride nisu neka mučenja, mučenja su tamo u Španiji i Meksiku gdje ih probadaju kompljima. Na našim koridama i ne mora doći do ozljede.
Druga stvar, to je jeftina zabava za sirotinju. Niti plaćaš ulaznicu, ni parkin, rezervaciju. Kupiš nešto za jelo i to je to. A s druge strane gledaš borbe, imaš muziku, srećeš raju...

sta sad? jesu ili nisu? :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:37

Krokodil Behko wrote:
Trepavica wrote: Varaš se i to mnogo. EU nas neće pustiti da pridjemo ni zbog mnogo manjih
"tradicija" da tako kažem. Npr, ražanj. Gdje u EU ima jagnje na ražnju?
Nema jagnjetine ,ali ima prasetine na raznju... Pa sta ?!

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:37

Krokodil Behko wrote:
Gdje u EU ima jagnje na ražnju?
Nema, ali to nije do nas. Ko im kriv kad ne znaju šta valja? :oo

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:38

Heidi wrote:
Maja wrote:
Da. Bikovi se ne bi toliko ni uzgajali kod nas da nije koride. Samo ih koriste za rasplod, pa kad više nije za to ubija se. Niti se muze, niti se jede njegovo meso, niti oremo njive s njim.
Te koride nisu neka mučenja, mučenja su tamo u Španiji i Meksiku gdje ih probadaju kompljima. Na našim koridama i ne mora doći do ozljede.
Druga stvar, to je jeftina zabava za sirotinju. Niti plaćaš ulaznicu, ni parkin, rezervaciju. Kupiš nešto za jelo i to je to. A s druge strane gledaš borbe, imaš muziku, srećeš raju...

sta sad? jesu ili nisu? :oo
Nisu :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:40

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote:
Trepavica wrote: Varaš se i to mnogo. EU nas neće pustiti da pridjemo ni zbog mnogo manjih
"tradicija" da tako kažem. Npr, ražanj. Gdje u EU ima jagnje na ražnju?
Nema jagnjetine ,ali ima prasetine na raznju... Pa sta ?!
Možda ti se učinilo :oo

Uostalom, držimo se teme. Dakle zašto se vodje djeca na te koride? Da gledaju nasilne borbe bikova i slušaju kako kojekakve radodajke vrište pod šatorima a za njima trču pijani radnici jer im se učinilo da je korida jeftina stvar. Kući, svojoj ženi i djeci, vraćaju se bez prebijene pare. Da li je i to tradicija koju treba ispoštovati?
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Online

Re: D8: Koride i vašari

Post by Maja » 27 Dec 2012, 21:42

Trepavica wrote:
blento59 wrote:
niti jedan se nije zavrsio bez ubistva ili nanosenje tezih tjelesnih povreda ili pak silovanja
tako da su gradske vlasti morale da ga ukinu
Silovanja ima i bez vasara , ubistava takoder..to je druga prica..a ne pocjenjuj te mi koride i vasare molim vas,slicnim problemom !
Tako je. Pa svaki Bajram, Božić i Nova završi s par saobraćajki zbog alkohola. Znači trebali bi ukinuti i njih?
Uostalom, ljudi piju uvijek, idu pevaljkama uvijek. Ne samo u ovakvim prilikama.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:45

Krokodil Behko wrote: Možda ti se učinilo :oo

Uostalom, držimo se teme. Dakle zašto se vodje djeca na te koride? Da gledaju nasilne borbe bikova i slušaju kako kojekakve radodajke vrište pod šatorima a za njima trču pijani radnici jer im se učinilo da je korida jeftina stvar. Kući, svojoj ženi i djeci, vraćaju se bez prebijene pare. Da li je i to tradicija koju treba ispoštovati?
Neka djeca se vode na koride zato što im to jedini kulturni događaj u cijeloj godini. Da kupe što željeli cijelu godinu. Tako je to, a uzeti im to bilo ni ravno zločinu. :D.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Online

Re: D8: Koride i vašari

Post by Maja » 27 Dec 2012, 21:46

Ne znam Heidi. Po pričama nisu mučenja. Ali Behko je bio tamo pa pitaj njega :D.
Ja imam jaku želju da odem na koridu. Helanke mi stoje u ormaru tri godine. Nikako da odem.

Behko janje na ražnju zabranjeno u EU? Pa bolje im je da zabrane stočno brašno.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by blento59 » 27 Dec 2012, 21:46

prije su ubistva i silovanja bila prava rijetkost
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:47

Krokodil Behko wrote: Možda ti se učinilo :oo

Uostalom, držimo se teme. Dakle zašto se vodje djeca na te koride? Da gledaju nasilne borbe bikova i slušaju kako kojekakve radodajke vrište pod šatorima a za njima trču pijani radnici jer im se učinilo da je korida jeftina stvar. Kući, svojoj ženi i djeci, vraćaju se bez prebijene pare. Da li je i to tradicija koju treba ispoštovati?

Nije !

Teme se drzim , vrlo dobro ,nego da kazem to da djeca se vode svugdje , gdje god odrasli idu idu i djeca..Zamisli otici na zabavu par dana ,bez djece.. :grana Jok, gdje ja ide i moja dusa..nigdje bez nje...Djecu su vodili u kina, gledati ratne filmove,a i bez odlaska u kina ,gledaju na tv , opasnije stvari od borbe bikova..Nasilja na sve strane..A na koridu se ide porodicno ..i veseli takode !

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:49

Maja wrote:Ne znam Heidi.
hvala na odgovoru :D. :p
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:54

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote: Možda ti se učinilo :oo

Uostalom, držimo se teme. Dakle zašto se vodje djeca na te koride? Da gledaju nasilne borbe bikova i slušaju kako kojekakve radodajke vrište pod šatorima a za njima trču pijani radnici jer im se učinilo da je korida jeftina stvar. Kući, svojoj ženi i djeci, vraćaju se bez prebijene pare. Da li je i to tradicija koju treba ispoštovati?

Nije !

Teme se drzim , vrlo dobro ,nego da kazem to da djeca se vode svugdje , gdje god odrasli idu idu i djeca..Zamisli otici na zabavu par dana ,bez djece.. :grana Jok, gdje ja ide i moja dusa..nigdje bez nje...Djecu su vodili u kina, gledati ratne filmove,a i bez odlaska u kina ,gledaju na tv , opasnije stvari od borbe bikova..Nasilja na sve strane..A na koridu se ide porodicno ..i veseli takode !
Ekran je ekran a uživo je uživo. Pogotovo ako je oko djeteta 100.000 frenetičnih i alkoholiziranih fanatika. Pravi ambijent za pokazati djetetu našu pravu tradiciju.
online

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests