Jasmila Žbanić

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51938
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19385 times
Been thanked: 22125 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Zanki » 22 Dec 2021, 16:30

Ali ona je nula faktor ona se ne pita za mišljenje znači mogu obrisat sebi gujscu s mišljenjima koje kakti prezentiraju i daju si na važnosti, zašto se šera njeno posrano mišljenje i sličnih nula
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7126 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Julia-Klara » 30 Dec 2021, 10:43

Manojlović: Umjesto da čestitamo na nagradi, mi šutimo na „Quo Vadis, Aida?“

Ovdašnji većinski odnos prema filmu "Quo Vadis, Aida?" je tišina i umesto da učimo kako se to radi i čestitamo dobitnicima, većinski ćutimo, poručio je za NIN glumac Predrag Miki Manojlović o odnosu većinske javnosti u Srbiji prema filmu bosanskohercegovačke rediteljke Jasmile Žbanić.

Svaka velika nagrada koju dobije film iz naše zemlje ili okruženja je važna za sve nas i za širi prostor Balkana. Zato što obraća pažnju svijeta na našu kreativnost. Zato su prestižne nagrade važne ne samo za dobitnike, već za cijeli region, ukazao je Manojlović.

„Quo Vadis, Aida? nosi fantastična glumica Jasna Đuričić, bez koje ne bi bilo ovog filma. Većinska tišina nije odgovor na tri najveće nagrade koje se mogu dobiti glasovima članova Evropske filmske akademije koje je ovaj film dobio„, istakao je on.

Upitan o poništenom konkursu Filmskog centra Srbije, Manojlović je istakao da su sva trojica reditelja, Goran Marković, Želimir Žilnik i Srđan Dragojević, stvorili filmove koji su “branili kulturu naše zemlje gdje god su bili prikazivani”.

“Međutim, u Upravnom odboru FCS ima samoproglašenih i nepotrebnih čuvara režima. Potpuno bespotrebno i neukusno je kršenje procedura obaranjem dobijenih konkursa. Neshvatljivo je i arogantno nerazumijevanje Upravnog odobra i članova koji nisu od stida podnijeli ostavke”, konstatovao je Manojlović.

Glumac je istakao da nikada nije bio član nijedne politčke organizacije, što ne znači da nema mišljenje o politici.

https://ba.n1info.com/vijesti/manojlovi ... adis-aida/
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Jasmila Žbanić

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2022, 16:15

Film "Quo Vadis, Aida?" dobio još jednu nagradu



Film "Quo Vadis, Aida?" bh. rediteljice Jasmile Žbanić našao se među tri nominovana filma za Evropsku filmsku nagradu publike LUX, među kojima je osvojio prvu nagradu.

Film o genocidu u Srebrenici bio je u konkurenciji sa filmovima "Flee" reditelja Jonasa Pohera Rasmussena i "Grosse Freiheit" reditelja Sebastiana Meisea kojima je pripalo drugo i treće mjesto.


"Ja sam Bosanka. Živim u Bosni gdje je Srebrenica još uvijek velika trauma koja se održava na naš svakodnevni život. Kada sam počela raditi na filmu, mislila sam da će biti bitan za Evropu, ali tada nisam mogla ni zamisliti da će tu desiti još jedan rat. Mislila sam da se takvo što više neće ponoviti", rekla je Žbanić.
LUX nagradu pokrenuli su Evropski parament i Evropska filmska akademija u septembru 2020. godine, a ona predstavlja nekadašnju dodjelu EFA People's Choice Award i Lux Prize.

Ovo je još jedan uspjeh za bh. rediteljicu koja je sa filmom "Quo Vadis, Aida?" prošle godine odnijela brojne nagrade te ujedno bila nominirana za Oscara.

Podsjećamo, krajem decembra 2021. godine u Berlinu održana je 34. dodjela Evropskih filmskih nagrada gdje je bh. rediteljica Jasmila Žbanić sa filmom "Quo Vadis, Aida?" osvojila tri nagrade.

Film "Quo Vadis, Aida?" proglašen je najboljim filmom na 34. dodjeli Evropskih filmskih nagrada, Jasmila je dobitnica nagrade za najbolju redateljicu, a Jasna Đuričić dobila je nagradu EFA-e za najbolju glumicu u 2021. godini.
online

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Vanilla » 14 Jul 2022, 20:50

Jutros sam je gledala i slikala :hihi kako pravi bas, bas veliki saobracajni prekrsaj. Ne znam je li okej da postavim sliku :sram
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by carobnjak N » 14 Jul 2022, 21:02

da nije kod Avaza raskrsnica?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by bagra » 14 Jul 2022, 21:04

imam neki osjecaj
da ce ipak stavit
na koncu

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Vanilla » 14 Jul 2022, 21:05

Kojeg avaza :D. Jeste, onaj semafor kad se ide iz pravca masinske prema zeljeznickoj stanici. Jesi li je to i ti vidio?
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by carobnjak N » 14 Jul 2022, 21:09

Vanilla wrote: 14 Jul 2022, 21:05 Kojeg avaza :D. Jeste, onaj semafor kad se ide iz pravca masinske prema zeljeznickoj stanici. Jesi li je to i ti vidio?
nisam ali tu je malo zjbna raskrsnica, plus gužva ujutro
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Vanilla » 14 Jul 2022, 21:16

carobnjak N wrote: 14 Jul 2022, 21:09
Vanilla wrote: 14 Jul 2022, 21:05 Kojeg avaza :D. Jeste, onaj semafor kad se ide iz pravca masinske prema zeljeznickoj stanici. Jesi li je to i ti vidio?
nisam ali tu je malo zjbna raskrsnica, plus gužva ujutro
Ma ne, nego je silazila sa trotoara i trebala je desno skrenuti (po pravilu, normalno) jer su sve tri trake sa obaveznim pravcem za lijevo, pravo i desno. Ona je sa trotoara sisla, krenula u sprotnom pravcu (prema masinskoj skoli 🤦‍♀️)da zaobidje ove dvije trake koje vode ka desno i pravo jer hoce u lijevu traku, ka zeljeznickoj stanici i poprijecila se tako.
Zuri zena, sta li 🤷‍♀️
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by carobnjak N » 14 Jul 2022, 21:20

Ja kad vidim ženu da vozi, stanem, uzmem.vazduh, sačekam da prođe , provjerim jel sve ok ...i tek onda nastavim .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Jasmila Žbanić

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2022, 17:09

Jasmila Žbanić režirala jednu epizodu HBO serije "The Last of Us" (VIDEO)




Premijera "The Last of Us" je 15. januara. Bila je čast režirati jednu epizodu sa sjajnim ljudima", napisala je Jasmila Žbanić na svom Instagram nalogu uz trailer serije.

HBO serija "Тhe Last of Us", temeljena je na istoimenoj hvaljenoj videoigri koju je Naughty Dog razvio ekskluzivno za PlayStation platforme. Radnja serije se odvija 20 godina nakon uništenja moderne civilizacije. Joel, jedan od preživjelih, unajmljen je da prošvercuje Ellie, 14-godišnju djevojčicu, iz surove karantine. Ono što započne kao manji zadatak pretvara se u brutalno, srceparajuće putovanje, jer oboje moraju proći kroz SAD i ovisiti jedno o drugom kako bi preživjeli.


U glavnim ulogama su Pedro Pascal kao Joel, Bella Ramsey kao Ellie, Gabriel Luna kao Tommy, Anna Torv kao Tess, Nico Parker kao Sarah, Murray Bartlett kao Frank, Nick Offerman kao Bill, Storm Reid kao Riley, Merle Dandridge kao Marlene, Jeffrey Pierce kao Perry, Lamar Johnson kao Henry, Keivonn Woodard kao Sam, Graham Greene kao Marlon, Elaine Miles kao Florence, Ashley Johnson i Troy Baker.


Scenaristi i izvršni producenti serije su Craig Mazin i Neil Druckmann. Serija je nastala u koprodukciji sa Sony Pictures Television, a među izvršnim producentima su i Carolyn Strauss, Evan Wells, Asad Qizilbash, Carter Swan i Rose Lam. PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint i Naughty Dog potpisuju produkciju.
online

Nippy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 305
Joined: 28 Jul 2022, 23:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Nippy » 28 Dec 2022, 17:53

Jedva čekam kad Jasmila režira film "Moja večera sa Herr Schmidtom"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: Jasmila Žbanić

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2022, 23:42

Nippy wrote: 28 Dec 2022, 17:53 Jedva čekam kad Jasmila režira film "Moja večera sa Herr Schmidtom"

Hajde, ne kenjaj trolu, ženska je cijelom svijetu približila i genocid i silovanja po Bosni.
Šta si ti učinio?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Pasaga » 29 Dec 2022, 05:08

Ona Ivana Maric ...
citam njen osvrt na jucerasnji izbor Borjane Krestalice ..
jbt koja splacina,jel nam nju slusat narednih godina,kukala nam majka
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Beni » 29 Dec 2022, 09:25

Krokodil Behko wrote: 28 Dec 2022, 23:42
Nippy wrote: 28 Dec 2022, 17:53 Jedva čekam kad Jasmila režira film "Moja večera sa Herr Schmidtom"

Hajde, ne kenjaj trolu, ženska je cijelom svijetu približila i genocid i silovanja po Bosni.
Šta si ti učinio?
Garant neki cetnik
Fuck you a friendly note to start the day

Nippy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 305
Joined: 28 Jul 2022, 23:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Nippy » 30 Dec 2022, 00:51

Jasmila ga pita...

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Mutevelija » 30 Dec 2022, 01:05

Jest falsifikovala zarad lakšeg gutanja zenske uloge zapada.

PA zar misliš da bi Zapadnjacima bilo zanimljivo da je muškarac glavna uloga, mora se forsirati zenska uloga da bi se dokazali Zapadnjacima.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Nippy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 305
Joined: 28 Jul 2022, 23:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Nippy » 30 Dec 2022, 01:24

Schmidt je ispravniji od Jasmile hiljadu puta...
A Schmidt je govno

Nippy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 305
Joined: 28 Jul 2022, 23:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Nippy » 12 Jan 2023, 02:16

Krokodil Behko wrote: 28 Dec 2022, 23:42
Nippy wrote: 28 Dec 2022, 17:53 Jedva čekam kad Jasmila režira film "Moja večera sa Herr Schmidtom"

Hajde, ne kenjaj trolu, ženska je cijelom svijetu približila i genocid i silovanja po Bosni.
Šta si ti učinio?
Ženska je haman pa popušila Schmdtu

Nippy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 305
Joined: 28 Jul 2022, 23:00
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Nippy » 12 Jan 2023, 02:16

Šmitu:)

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests