Leonardo DiCaprio

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Leonardo DiCaprio napokon osvojio Oscara

Post by Biba » 01 Mar 2016, 22:25

Ama jel neko procito da je coek zaboravio uzeti kipic i sampanjac...il je namjerno zaboravio..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Leonardo DiCaprio napokon osvojio Oscara

Post by navika » 02 Mar 2016, 14:53

Korisno je o Leo procitati i ovo...Usput se dozna sto mu je trebo onaj otok za kojem smo culi na temi oni imaju a zive skromno.

Di Caprio iskoristio Oscara za poruku: Jedina neprekinuta zahvala – govor koji je oduševio svijet!

Čekao ga je godinama, šest ga je puta pisao, a sada ga je napokon dobio priliku i izrecitirati pred slavnim kolegama i čitavim svijetom: Leonardo DiCaprio nije skrivao oduševljenje svojim prvim Oscarom. Dobio je ovacije sviju (na nogama) i jedinu zahvalu koja nije bila prekinuta glazbom.

Bio je favorit, svi su to znali i svi su to htjeli. Leonardo DiCaprio uzeo je napokon tog Oscara iako će neki značajno izjaviti da je to nagrada koja mu je uručena samo zato što ga nije osvojio kad je trebao.

Očekivano, na tom postignuću je zahvalio svojoj obitelji i čitavoj ekipi koja je radila na Povratniku, no posebno svom velikom prijatelju Tomu Hardyju i Alejandru Gonzálezu Iñárrituu.

Film je sniman sedam mjeseci u Kanadi i Argentini, uz korištenje samo prirodnog svjetla u teškim uvjetima i po iznimno hladnom vremenu.

Ipak, najvažniji dio govora nije se odnosnio na film i nagradu, već je Leo svoje tri minute ispred oscarovskog mikrofona potrošio na važniju temu.

“Revenant je priča o čovjeku i prirodi.

2015. godina je bila najtoplija u povijesti, morali smo ići na južnu polutku samo da bi pronašli snijeg.

Klimatske promjene su najveća prijetnja s kojom se cijela naša vrsta susreće.

Moramo se svi skupa boriti i dati podršku onim političarima kojima ne manipuliraju velike kompanije.

Zbog naše djece i njihove djece, zbog milijuna najsiromašnijih koje će klimatske promjene najviše pogoditi, zbog onih kojima su glasovi utišani zbog pohlepnih političara.

Hvala vam svima i nemojmo uzimati planetu zdravo za gotovo.

Ja ovu večer ne uzimam zdravo za gotovo”, zaključio je govor i zaradio pljesak kolega, ali i čitavog svijeta.



Leonardo DiCaprio je još 1998. osnovao Leonardo DiCaprio Foundation – udrugu kojom se nastoji potaknuti zaštita okoliša. Angažiran je u brojnim ekološkim akcijama, 2007. snimio je dokumentarni film o globalnom zatopljenju naziva ‘11th Hour’, a svoj je svakodnevni život nastojao što više prilagoditi očuvanju Zemlje. Prije dvije godine udružio se i s udrugom World Wildlife Fund, kojoj je donirao milijun dolara za zaštitu tigrova.

Susreo se i s poglavarom Katoličke crkve papa Franjom prošli mjesec u Vatikanu. U privatnoj audijenciji razgovarali su o ekologiji i problematici stanja planeta.

Di Caprio planira otvoriti pravi turistički i ekološki raj, na 104 hektara velikom privatnom otoku u Karipskom moru. Otočić se nazali u Belizeu, maloj srednjoameričoja državi, koja graniči s Meksikom i Gvatemalom.

Otok Blackadore Caye, kupio je prije desetak godina, za 1,75 milijuna dolara. Od tada do danas, zajedno s partnerom, uložio je znatna sredstva kako bi otočić učinio središtem za znanstvene skupove i turizam. Odmorište, park prirode i centar za istraživanja mora bit će otvoreni već 2018-te.

“Bitno je napraviti nešto što će promijeniti svijet. Modao sam otići u Belize i sagraditi bilo što, međutim želja mi je ostvariti projekt koji će biti prijelomnica u ekološkom pokretu”, rekao je za NY Times, DiCaprio.

Punih 10 godina DiCaprio je tražio odgovarajućeg investitora kako bi sagradio toliko željeni ekološki i znanstveni resort. Konačno se udružio sa vlasnikom građevinskog carstva Delos, Paulom Sciallom i arhitektom Jasonom McLennanom.

Otok, koji je oduvijek bio nenastanjen, pretrpio je znatne štete. Podmorje koje ga okružuje devastirano je prekomjernim izlovom ribe, a stabla su posječena. DiCaprio planira iskorijeniti ivazivne vrste, ponovno zasaditi šume, a pokrenuo je i sadnju morskoga bilja, kako bi obnovio staništa za ribe.

Na Blackadoreu su u izgradnji 68 vila, koje leže na umjetnim platformama, posebno osmišljenima kako bi mogle biti staništem za ribe i ostale morske životinje. Na samom otoku bit će 48 kuća, u čiju je izgradnju do sada investirano između 5 i 15 milijuna dolara. Jednu od kuća DiCaprio je već prodao u humanitarne svrhe za 11 milijuna dolara.

Najmanje 45 posto otoka rezervirano je za biljni i životinjski svijet. Samo na ekološkom turizmu država Belize godišnje zaradi oko 196 milijuna dolara, što je 15 posto domaćeg BDP-a.

Dok većina drugih turističkih lokacija u Belizeu živi od posjeta nacionalnim parkovima i parkovima prirode, DiCaprio planira u potpunosti obnoviti otok čija je ekološka ravnoteža narušena pretjeranim iskorištavanjem njegovog okoliša.



Dugogodišnji borac za okoliš za svoj aktivizam nedavno je nagrađen i na Svjetskom ekonomskom forumu u Davosu, a na profilu na Instagramu kontinuirano pokušava osvijestiti ljude o važnosti okoliša, klimatskih promjena i u konačnici znatnog utjecaja koje ima na čovječanstvo.

“Naš je planet dar koji nam je dan i do sada nije pronađeno nijedno drugo mjesto u svemiru koje možemo nastaniti. Želim napraviti nešto kako bih pomogao spasiti Zemlju. To je naša dužnost. Moramo biti primjer jer briga o Zemlji ne smije biti samo filozofija strastvene manjine, nego način života koji će se automatski integrirati u politiku. Treba potaknuti ljude diljem svijeta da se zauzmu i zatražiti od lokalnih vođa, ako već nisu, da priseg­nu kako će nabaviti ekološki čiste automobile i koristiti vjetar i solarnu energiju. Naše društvo koje koristi naftu ovisi o nerazgradivim izvorima. To zahtijeva zadiranje u Zemljine prirodne resurse, čime se žrtvuju vitalni bioenergenti. Mogućnost katastrofalnih klimatskih promjena povećava se sa 40 milijuna barela nafte koja svakodnevno izgara iz automobila. Moramo se ujediniti kako bismo pokazali da je odabir većine čišći okoliš i da nećemo pokleknuti.

Moja je kuća opremljena solarnim pločama i recikliram sve što mogu. Izbjegavam letjeti privatnim avionom jer je važno ponašati se u skladu s onim za što se zalažete. Ali to nije dovoljno. Kad bi svatko u SAD-u kupio hibridni automobil, i dalje ne bi bilo dovoljno. Važna je međunarodna suradnja. Vlade bi trebale postići sporazum i zajedno poduzeti potrebne mjere. Danas je zaštita okoliša stvar svjetske politike. I ne smije biti svedena na površan pokret, nalik onome iz ‘70-ih godina koji je netragom nestao. Svakodnevne akcije pojedinaca su početak, ali to je tek grebanje po površini.”

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Leonardo DiCaprio napokon osvojio Oscara

Post by Heidi » 03 Mar 2016, 10:16

[ytube][/ytube] :ooo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Leonardo DiCaprio napokon osvojio Oscara

Post by niska grana » 03 Mar 2016, 14:25

Drago mi je....zbog Morriconnea :oo
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2016, 17:54

Image
David Franzoni, višestruko nagrađivani autor scenarija za film "Gladijator", povijesni spektakl nagrađen s pet Oskara, trenutno piše scenarij za film o životu sufijskog mistika, pjesnika i teologa Mevlane Dželaludina Rumija.
Prema pisanju svjetskih medija, Franzoni i Stephen Joel Brown, producent filma o Rumiju, posljednjih dana u izjavama za medije istakli su kako žele “konfrontirati stereotipno prikazivanje muslimanskih likova u zapadnoj kinematografiji” prikazivanjem života velikog sufijskog mislioca i jednog od najznačajnijih pjesnika islamskog misticizma, prenosi Anadolu Agency (AA).

Snimanje filma bi, kako je rekao Franzoni, trebalo početi početkom naredne godine, nakon detaljnih istraživanja o Rumijevom životu. Franzoni je tim povodom nedavno boravio i u turskom gradu Konyi gdje je Rumi preminuo 17. decembra 1273. godine, prenosi britanski “The Guardian”.

– On je poput Shakespearea. Postoji mnogo razloga zašto treba uraditi ovaj projekat, svijetu treba prenijeti priču o Rumiju. Poznato je da on uživa veliku popularnost u Sjedinjenim Američkim Državama. On i danas ima višemilionsku publiku i očigledno je zašto je on privukao sve te ljude – rekao je Franzoni.

Prema njegovim riječima, uloga Rumija bit će ponuđena slavnom američkom glmcu Leonardu Di Capriju.

Ova vijest žestoko je odjeknula u svjetskim medijima i na društvenim mrežama. Dok jedni smatraju pozitivnom najavu filma o Rumiju u danima kada muslimani provode ramazan, drugi tvrde da Di Caprio “zbog svog fizičkog izgleda” nije dobar izbor za glavnog protagonistu.


(Vijesti.ba)
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Heidi » 08 Jun 2016, 18:42

Hm, ne znam. Na prvu misao mi ne pase.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Čarobni » 08 Jun 2016, 20:00

Image

Image

Poslije ovog više nikog ne podcjenjujem.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Heidi » 08 Jun 2016, 20:04

Ne podcjenjujem Leonarda, cak smatram da je jako dobar glumac, ali kao sto napisah, nekako mi je nezamislivo, ne znam zasto.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Hannibal » 08 Jun 2016, 20:26

Dosta mi je bilo mevlane u srednjoj
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2016, 22:36

Heidi wrote:Ne podcjenjujem Leonarda, cak smatram da je jako dobar glumac, ali kao sto napisah, nekako mi je nezamislivo, ne znam zasto.

Prezgodan je on za takve uloge. Btw, morao bi da malo potamni i kosu i ten :D
Inače, ako je scenarij dobro napisan, ovo bi on mogao prihvatiti. Mogla bi biti dobra priča.
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15141
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2031 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Laser » 08 Jun 2016, 22:45

Heidi wrote:Ne podcjenjujem Leonarda, cak smatram da je jako dobar glumac, ali kao sto napisah, nekako mi je nezamislivo, ne znam zasto.
Ako prevaziđeš prvotni otklon, shvatit ćeš da bi Leonardo mogao biti izvrstan izbor.

Tako mi avatara, vidjet ćeš da sam u pravu. :)
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Heidi » 08 Jun 2016, 23:14

Turban, brada, duhovne oci pune ljubavi - ajd moze :ooo

A volem i jednog i drugog.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Socrates » 08 Jun 2016, 23:18

Koga? :tutn
. . . . . . . . .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by carobnjak N » 08 Jun 2016, 23:20

Di Caprio je dobar za tu ulogu, ima izražajne oči
Jedino se mora dosta udebljati, Rumi je bio buckast
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Heidi » 08 Jun 2016, 23:25

Socrates wrote:Koga? :tutn

Pa Rumija i Lea :mar
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Socrates » 08 Jun 2016, 23:28

Potpuno sam previdio jedno 'I". :lupa

Hoce to kod mene nekad. :oo
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Heidi » 08 Jun 2016, 23:33

Kako to :tutn

:ooo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Uloga Rumija bit će ponuđena Leonardu Di Capriju

Post by Maja » 08 Jun 2016, 23:51

Hannibal Lecter wrote:Dosta mi je bilo mevlane u srednjoj
:D.

Ovaj Leov film bih mogla i ja pogledati zbog tematike iako unaprijed znam da će me razočarati.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Leonardo DiCaprio

Post by Heidi » 27 Oct 2016, 19:21

Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Kada je izašao Titanik ona je mala 5 meseci: Dikaprio uhvaćen sa seksi Kamilom, a jedan detalj u ovoj priči će vas obori

Post by Rum » 31 Mar 2018, 18:05

Leonardo i lepa Kamila nijednim detaljem nisu privlačili pažnju dok su ležerno obučeni šetali Zapadnim Holivudom

Image

Holivudski zavodnik Leonardo Dikaprio (43) ostaje pri onome da šeta isključivo najlepše devojke sveta, a ovaj put je u vezi sa mlađanom manekenkom Kamilom Morone, koja ima samo 20 godina.

O vezi slavnog glumca i lepe argentinske manekenke i glumice nagađalo se nekoliko meseci, a njih dvoje više ne mare za priče. Tako su uhvaćeni zajedno držeći se za ruku u jednoj opuštenoj šetnji u Holivudu, nakon što su zajedno doručkovali.

I Leonardo i Kamila bili su ležerno obučeni, ničim nisu privlačili pažnju na sebe, a mnogi će se posle ove slike složiti da su odličan par.



Lepa Kamila, kao što smo već napisali, ima samo 20 godina.

Rođena je 16. juna 1997. godine u Los Anđelesu, a poznata je po ulogama u filmovima "Death Wish" (2018), "Never Goin' Back" (2018) i "Bukowski" (2013), a sada i kao devojka velikog zavodnika.


Image

Inače, ono što je u ovoj priči dodatno zanimljivo jeste da je Leonarda i Kamilu upoznao Al Paćino, koji je u vezi sa Kamilinom majkom!

Kamila je, dakle, ćerka Lusile Sole, koja je od Paćina mlađa čak 40 godina.

Image

Ipak, da ljubav ne poznaje ni granice, ni godine, dokazuje činjenica što su skoro 11 godina zajedno


Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests