Emir Hadžihafizbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 12:03

..da rekao je i za bh.kinemotografiju... :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 13:06

..jer je i sam dio iste...sta je srz kinematografije ako ne glumci...mozes imati tekst i kameru ako ti nema ko iznijeti ulogu dzaba ti je.......svijet pludi za glumcima,oduvijek.......zašto je ognjen za glavne uloge uzeo bas dvoje bosanaca?........trebao je uzeti hrvate pa da sve nagrade odu u hrvatsku.......ali svi traze ko ce im najbolje iznijeti ulogu........uz emira i žalicu glumili su hrvoje i veronika,što se nisu iskazali..........

............znaci o filmu:
Želim zahvaliti svima, od partnerice Jasne Žalice, preko vozača na setu, do producenata. Nosim ovu nagradu iz Venecije za hrvatski film ushićen i zadovoljan, ali i odgovoran za uloge koje su ispred mene. Drago mi je da sam nagradom obradovao i hrvatsku i bosanskohercegovačku kinematografiju", kazao je Hadžihafizbegović.

"Takva su pravila" redatelja i scenarista Ognjena Sviličića jedan je od 17 dugometražnih naslova koji su se natjecali u Horizontima, službenom programu Venecije. Film je nastao u hrvatsko-francusko-srpsko-makedonskoj koprodukciji, a uz potporu francuskog Nacionalnog centra za kinematografiju (CNC) – fonda Aide aux cinémas du monde, izvijestili su večeras iz Hrvatskog audiovizualnog centra (HAVC).

(E SAD BI ovi svi mogli traziti dio kolača ako ćemo na tenane)



Uz Hadžihafizbegovića i Žalicu, uloge u filmu tumače Hrvoje Vladisavljević i Veronika Mach. Producenti su Damir Terešak (MaXima Film, HR) i Janja Kralj (KinoElektron, FR), a koproducenti Nikolina Vučetić Zečević (Biberche Productions, SR) i Svetozar Ristovski (Trice Films, MK). Direktorica fotografije bila je Crystel Fournier, montažer Atanas Georgiev, scenograf Ivan Veljača, kostimografkinja Katarina Zaninović, a dizajneri zvuka Tomislav Gašparić i Jean-Guy Veran.


.........................

ne vidim čemu zavist..........ako angelina uzme oskara onda će belgijanac ako ga ima u režiji reći to je radi mene,je li?........ :cudi


Generalno,neću reći da hrvatska nema dobrog glumca,ali brate jako malo........neki dan gledam nekog iz naseg malog mista i lijepo covjek kaze za hrt da se prije toga smatralo da su hrveti operisani od humora te im se tada dovodilo iz beoigrada glumce da ih uče humoru,što su oni smatrali uvredom..........potrazi emisiju pa ćeš vidjeti.......

ne vidim sto tebi sve tesko pada,fakat uzelo ti maha......ako nesto jest jest a ako nije nije brate,ne mogu ja reci da smo mi dobri u vaterpolu ako nismo i kofrčiti se bez veze......mi smo prvaci u sjedecoj odbojci(ali kamo srece da nismo).........

meni je hrvatska nasa mala klinika i ona serija susjedi i sl jezivo loše.......skačem po daljinski kad to naiđe........da je to tako bajno a kod nas ne,ne bi hrvatski kanali u udarnim terminima emitovali lud zbunjen normalan i dva smo svijeta različita(sa emirom u ulogama)...........

I tebi za informaciju nicija zemlja i jest svojatana itekako,na kraju ispade da ne bi bitorajca ne bi film ni prošao nikako........slušala sam ja u to vrijeme vijesti.........

a nagrade je dobio upravo Danis i to slijedeće:

evropska filmska nagrada za naj scenarista
oskar
cezar
zlatni globus

ajde ognjene pretekni pa da ti plješćemo..........nikakav problem......ne vidim što ti teško pada sve,na kraju krajeva nisi ti hrvat pa da igras ulogu glasnogovornika stalno

hajde imas mahanje ljubi te zagi opusti se i mani zavist :pusa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:14

jasno da je mene uzeo džaba mu rediteljski dar....ali on je izabrao i dobro je izabra...film pa i ulogu čine dobar redatelj,scenario i glumac prije svega i još sto faktora :ok a ko ćemo uo humoru hrvati ga zadnji dvadeset godina imaju najviše...pervan,udovice,kultna serija bitange i princeze itd..te predrasude da su srbi ili bosanci duhovitiji su predrasude...vrhunac bih humora u zadnje vrime je lud,zbunjen,niormalan...meni je to bez veze..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:32

i da ne ispadne da smo skroz kontra i meni je klinika prizemni humor :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:38

..i na kraju što si mislila pod tim da nisam hrvat...pojasni mi ..da nisam možda englez :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 13:38

laganini wrote:jasno da je mene uzeo džaba mu rediteljski dar....ali on je izabrao i dobro je izabra...film pa i ulogu čine dobar redatelj,scenario i glumac prije svega i još sto faktora :ok a ko ćemo uo humoru hrvati ga zadnji dvadeset godina imaju najviše...pervan,udovice,kultna serija bitange i princeze itd..te predrasude da su srbi ili bosanci duhovitiji su predrasude...vrhunac bih humora u zadnje vrime je lud,zbunjen,niormalan...meni je to bez veze..
jaoo pervan,jel me to zajebavas? :grana al stvarno pitam?objesila bi se da ga moram slušati,pa drele sa na silu isforsiranim humorom,jezivo,bitange i princeze još gora,a ko su udovice?oni muškarci s jeftinim perikama sto imitiraju jadranku i to? :grana

U onoj nekoj sto se u hotelu snima Enis najsmješniji,a ko je gledao kliniku-radi njega je isključivo.....a u onoj ne mogu se sad sjetiti kako se zove sto gtlumi onaj od dolores bivski,najbolja Alma iz vize za buducnost i ona baba,ostalo nula bodova.....

A srbi imaju humora na pretek,nemoj zajebavati, pa balkanski špijun,Maratonci,Mrtav Ladan,Tesna koža,Žikina dinastija,Ko to tamo peva,i monooogi fakat drugi,to je neprevaziđeno.........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 13:41

laganini wrote:..i na kraju što si mislila pod tim da nisam hrvat...pojasni mi ..da nisam možda englez :cudi
Nisi englez,nisi ni hrvat......sam si rekao da si hercegovac,svojim očima čitala......a to što si ti zaboravio kako ganga zvuči,to je drugo :zubi

odo imam posla :mah
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:42

..sad si se otkrila do kosti što bi se reklo..humor tena koža ... :888 za mog brata mehaničara je . :ok od svega što si nabrojila jedino je vridan šijan ostalo ni seruć nebi gleda... užas..i bitange da nisu..pa ti blage veze nemaš...ajmo zaključit konverzaciju :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:44

Zagorka wrote:
laganini wrote:..i na kraju što si mislila pod tim da nisam hrvat...pojasni mi ..da nisam možda englez :cudi
Nisi englez,nisi ni hrvat......sam si rekao da si hercegovac,svojim očima čitala......a to što si ti zaboravio kako ganga zvuči,to je drugo :zubi

odo imam posla :mah
..uz dužno poštovanje koje posjedujem prema ercegovcima jedina veza s njima su dva rođaka jer se prambaba udal au hercegovinu...mislim nikakav problem da sam hercegovac ali ako sam to reka onda je bilo ironiziranje nekog posta ili teme..valjda kontaš što je to :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:48

da tesna koža..što sam se tu nasmija a tek na žikinu dinastiju :888 :haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 13:49

nivo retardinarosti da ne uvridim tu populaciju... :pusi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 17:25

Tesna koža govori o tadasnjoj situaciji u zemlji,treba razumjet sta se htjelo reći,ako je titluju na rtl-u kako najavljuju mozda bolje skontaš :zubi

Isto kao naši nadrealisti onomad :hoi

....a gidra je vanredan glumac,ako se ne varam dali ste mu u puli svojevremeno i zlatnu arenu....

....imali su filmova i serija bas bas za sjećanja,vise duhovitih manje drame,ali dobri........bolji zivot....sretni ljudi.......policajac s petlovog......pa i hrt pokupovala montevideo bog te video pa vratice se rode pa jesen stize itd........

a i nasa grbavica pa nebo iznad krajolika pa miris dunja.......sidranovi genijalni scenariji za oca na sluzbenom putu,pa dolly bell,pa kuduz.........pa ovo malo duše........(čini mi se kenović)........ima toga ima...... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 17:50

stavljanje u isti kontekst nadrealiste i tesnu kožu i slične gluposti je ispod svakog kriterija ..zag blago rečeno razočaral a si me :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 18:06

Haj ti pazljivo citaj pa ces vidjeti poveznicu a ne identičnost :mah .........pasalo nama ili ne,to je bilo iznimno popularno,milionska gledanost i zarada,a tvoje oni sto se prerusavaju s jeftinim perikama(sedam kuna izvedba košta),neće ni hrvati da gledaju..........najzad,vi sami uzimate i emitirate tesnu kozu i ziku,a maratonce,špijuna i kuduza necete nikad ni imati........ali doduse,ne zamjeram ti,jer sam priznas da se ne razumijes,otvoris temu o jeziku i napises da nemas pojma o istom :ha ali hajde,meljite usta nek niste pusta :tjesi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 18:17

sve te naslove koje si nabrojila su teška nula..nažalost rtl ih zna ubacit je rimaju svoju pibliku vrlo niske inteligencije :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Zagorka » 08 Sep 2014, 18:20

...hajde lijepo je od tebe sto si apsolutno najveće jugoslavenske i srpske i bosanske filmove i serije nazvao jednom velikom nulom.......hvala lijepa u naše ime.....

btw pravi hrvat bi rekao ništica ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 08 Sep 2014, 18:29

tebi su to najveće..ma daj ako želiš mogu nabrojat par stvari koje su vridne pažnje bez ti tvoji limunada...šijan maratonci i ko to tamo pev,balkan expres,balkanski špiju sve sam to gleda po deset puta...bosanski priznajem da sam obožava nadrealist od radijski do tv emisija...drugog bosansko humora se ne sićam ubij me ali ne...da kusturica u prvoj fazi to je ok...grbavica nije humor valjda ti je jasno...možda bi mogla proć ničija zemlja i to ti je to..možda sam nešto zaboravio ali sigurno ono što si ti nabrajala ne gleda se ni pod prijetnjom smrtne kazne :jok ko može da gleda tog žiku i slična sranja svaka mu čast...i za to triba imat želudac...u zadnje vrime hrvatska je izbacila par filmova za odvaklit od smija prije svega misllim na kakoje počeo rat na mom otoku,maršal...rezervni igrač strava od filma..ima toga dosta uglavnom hrvati su sad najači po tom tipu filmova...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96721
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34641 times
Been thanked: 21281 times
Contact:
Status: Online

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Rum » 08 Sep 2014, 20:22

Zagorka wrote:...hajde lijepo je od tebe sto si apsolutno najveće jugoslavenske i srpske i bosanske filmove i serije nazvao jednom velikom nulom.......hvala lijepa u naše ime.....

btw pravi hrvat bi rekao ništica ;)
Ma sta coban zna sta je dobar film
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by Rockefeller » 09 Sep 2014, 00:06

Još će ispasti na kraju da Hrvati znaju šta je humor. :hihi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emir Hadžihafizbegović dobio najveće priznanje u karijer

Post by laganini » 09 Sep 2014, 20:26

Rum wrote:
Zagorka wrote:...hajde lijepo je od tebe sto si apsolutno najveće jugoslavenske i srpske i bosanske filmove i serije nazvao jednom velikom nulom.......hvala lijepa u naše ime.....

btw pravi hrvat bi rekao ništica ;)
Ma sta coban zna sta je dobar film
...da ti kažem da ti je ćaća čoban da bi mu kompliment rumčiću...ali što mogu reć nekome ko je neuspjeli abortus :zubi i da čudi me da se niko nije od forumaša javio i podrža zag u propagiranju tesne kože kao hrvhunskog humora. :888 oštra je zag mogli bi se zamjerit ili je bošnjački ukus za humor na tom nivou :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests