Dodjele filmskih nagrada

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2018, 10:31

Ne znam za taj, ali onaj sa tri plakata, meni se nešto i nije dopao :cudi
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Maja » 05 Mar 2018, 10:52

Pa gdje su vijesti. Hajmo brze...

Prvo kome su oskari otisli pa gafovi/zanimljivi dogadjaji i na kraju OBAVEZNO haljine zena. To mi je najdraze kod dodjele nagrada :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by storm » 05 Mar 2018, 11:10

De vid'te jel koja sisa ispala na red carpet, da ne listam dzaba kilometar članaka o oskarima...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Mala_Mu » 05 Mar 2018, 11:17

Pa i nisu nesto..

Najbolje odjevene glumice i manekenke obilježile crveni tepih na dodjeli nagrada Oscar

Najvažniju filmsku noć u godini je, pored najboljih ostvarenja u filmskoj industriji, obilježila šetnja crvenim tepihom na kojem smo noćas vidjeli haljine luksuznih modnih kuća.
Dame iz svijeta filma za svečanu dodjelu nagrada Oscar u Dolby Theatru odabrale su jednostavne, elegantne krojeve bez šokantnih proreza i dubokih dekoltea.

Nicole Kidman blistala je u plavoj haljini Armani Prive s velikom mašnom, a Jennifer Lawrence oduševila je u zlatnoj Dior haljini.

Margot Robbie izgledala je sjajno u Chanel haljini koja je rađena po mjeri. Zvijezda filma "Black Panther" Lupita Nyong'O crvenim tepihom je prošetala u zlatnoj haljini s potpisom Versacea.

Gucci haljinu koju je sinoć nosila Salma Hayek neki smataju kičastom, a neki neodoljivom.

Emma Stone, prošlogodišnja dobitnica Oscara za najbolju žensku ulogu, prošetala je crvenim tepihom u odijelu koje je za nju dizajnirala modna kuća Calvin Klein. Haljinu s potpisom Calvim Klein odjenula je glumica Saoirse Ronan koja je bila nominovana za ulogu u filmu "Lady Bird".

Meryl Streep odlučila se za crvenu Dior haljinu, dok je Allison Williams prošetala u nježnoj Armani Prive haljini.

Zendaya je za ovu noć odabrala haljinu s potpisom Giambattista Vallija, dok je Sandra Bullock zablistala u haljini sa šljokicama.

Bijelu haljinu koju potpisuje kuća Balmain odabrala je Jane Fonda, dok se Jennifer Garne odlučila za krljevskoplavu Versace haljinu.

Srebrenu Givenchy haljinu odjenula je Gal Gadot, a za Schiaparelli haljinu odlučila se Emily Blunt.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Mala_Mu » 05 Mar 2018, 11:22

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image

Image

Image

Image

Indigo NT
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 146
Joined: 16 Dec 2010, 17:48
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Indigo NT » 05 Mar 2018, 11:28

mmm Adriana Lima
“Ništa ne mijenja tvoje mišljenje o prijatelju tako sigurno kao uspjeh – tvoj ili njegov.”
http://www.plagijati.info/ | Bosanska imena | http://najboljicitati.com/

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by storm » 05 Mar 2018, 11:33

Image

Šta je ovo majko mila :lupa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Maja » 05 Mar 2018, 11:41

Ove su mi fine.

Image

Image

Image

Ove nisu lose.

Image

Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Maja » 05 Mar 2018, 11:52

Najbolji film ovogodišnjeg Oscara je "The Shape Of Water" reditelja Guillerma del Tora

Fantastična drama "The Shape Of Water" (Oblik vode) reditelja Guillerma del Tora osvojila je Oscara za najbolji film. Najbolji glavni glumac 90. dodjele nagrada Oscar je Gary Oldman za ulogu u filmu "Darkest Hour", dok je najboljom glumicom proglašena Frances McDormand za ulogu u filmu "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" (Tri plakata izvan grada).
"Prije nekoliko sedmica Steven Spielberg je rekao: 'Ako se nađete na pozornici, sjetite se da ste dio svijeta filmaša i budite ponosni na to'. Želim to posvetiti svakom mladom reditelju koji nam pokazuje kako se stvari rade i kakve zapravo jesu. U svakoj zemlji na svijetu. Kao dijete sam se zaljubio u filmove i odrastajući u Meksiku mislio sam da mi se to nikada ne može dogoditi. A to se događa", rekao je Guillermo del Toro.

Pored toga, Del Toro je za film "The Shape Of Water" (Oblik vode) osvojio Oscara za najbolju režiju. Film je odnio statuu i za najbolju scenografiju i najbolju originalnu muziku.

"Imigrant sam koji u ovoj zemlji živi 35 godina. Živio sam svuda. Kada nam svijet kaže da produbimo granice, mi bismo ih trebali brisati", rekao je del Toro prilikom preuzimanja ove nagrade.

Oscara za najboljeg sporednog glumca dobio je Sam Rockwell za ulogu u filmu "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" (Tri plakata izvan grada) koji je nominiran u sedam kategorija. U svom pobjedničkom govoru Rockwell se zahvalio svima koji su učestvovali u stvaranju filma, ali i svima koji su "ikada pogledali bilo koji plakat".

Allison Janney je za ulogu u filmu "I, Tonya" (Ja, Tonya) nagrađena Oscarom za najbolju sporednu glumicu.

"Hvala Akademiji i mojim kolegama koji su također bili nominirani. Predstavljate sve što je dobro i ljudsko o ovoj industriji", rekla je Janney prilikom preuzimanja nagrade.

Ekipa filma "Darkest Hour" (Najmračniji sat) osvojila je Oscara za najbolju šminku i frizuru. Ova nagrada ne predstavlja veliko iznenađenje, jer su kritičari hvalili Garyja Oldmana koji je utjelovio Winstona Churchilla u ovom filmu. U rukama make-up stručnjaka provodio je četiri sata dnevno, a ukupno više od 200 sati.

Nagradu za najbolji kostim dizajn dobio je dizajner Mark Bridges za film "Phantom Thread".

Najboljim dugometražnim dokumentarnim filmom proglašen je film "Ikar" reditelja Bryana Fogela. Film govori o zloupotrebi dopinga u amaterskom sportu.

"Nadamo se da je 'Ikar' buđenje. Veoma je bitno da se dotaknemo ove teme i da govorimo istinu", rekao je Fogel.

Film "Dunkirk" reditelja Christophera Nolana osvojio je Oscara za montažu zvuka i najbolji zvuk. Nolanov film o evakuaciji savezničkih vojnika iz francuskoga grada Dunkirka u maju 1940. godine nagrađen je i Oscarom za najbolju montažu.

Najboljim filmom izvan engleskog govornog područja proglašen je čileanski film "A Fantastic Woman" reditelja Sebastiana Lelia. Film donosi priču o mladoj transrodnoj ženi koja se nakon smrti svog starijeg momka bori protiv diskriminacije.

"Dear Basketball" (Draga košarko) nagrađen je Oscarom za najbolji kratkometražni film. Autori filma su Glen Keane i legendarni Kobe Bryant koji se također pojavio na pozornici.

"Košarkaši smo i trebamo šutjeti i driblati, ali mi je drago da radimo više od toga", našalio se Bryant.

Film "Coco" reditelja Leeja Unkricha osvojio je Oscara za najbolji animirani film.

Oscar za najbolje vizuelne efekte osvojio je film "Blade Runner 2049". Ovaj film nagrađen je i Oscarom za najbolju filmsku fotografiju koji je otišao u ruke Rogera A. Deakinsa.

"Ovo je za sve nas jer smo zaista bili sjajan tim", poručio je Deakins.

Oscar za najbolji kratkometražni dokumentarac osvojio je "Heaven is a Traffic Jam on the 405" reditelja Franka Stiefela, dok je u kategoriji najbolji kratkometražni igrani film nagradu osvojio film "The Silent Child".

Oscar za najbolji adaptirani scenarij otišao je u ruke Jamesa Ivoryja za film "Call Me By Your Name", dok je Oscara za najbolji scenarij osvojio Jordan Peele za film "Get Out".

"Ova nagrada mi mnogo znači. Dvadeset puta sam presta

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Bla » 05 Mar 2018, 13:59

moram priznati da nikoga sa tih slika ne prepoznajem
jeste li sigurni da je američki Oskar u pitanju a ne neki turkmenski? :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Chloe » 05 Mar 2018, 15:26

"The Shape Of Water" su moje kolegice nedavno išle gledati u kino i oduševljene su. Nisam ništa istraživala o filmu, osim što je Hani napisao da ne valja :ccc pa sam njihovo oduševljenje "prevela" sebi da me provociraju jer nisam htjela ići s njima. Sad sam zainteresovana da ga gledam i vidim šta je istina ... :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Tokmak » 05 Mar 2018, 15:45

i dodjela Oscara se polako pretvara u Eurosong:
samo se spominju nekakve tobožnje ugrozbe prava manjina,gejeva,lezbijki,transrodnih i slično... :roll
a matere mi,u prosjeku bolje žive nego većina heteroseksualnih osoba na planeti... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Rum » 05 Mar 2018, 16:09

Bla wrote: 05 Mar 2018, 13:59 moram priznati da nikoga sa tih slika ne prepoznajem
jeste li sigurni da je američki Oskar u pitanju a ne neki turkmenski? :hm
'+1
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Divlja_u_srcu » 05 Mar 2018, 17:38

Mala_Mu wrote: 05 Mar 2018, 11:17 Pa i nisu nesto..

Najbolje odjevene glumice i manekenke obilježile crveni tepih na dodjeli nagrada Oscar

Najvažniju filmsku noć u godini je, pored najboljih ostvarenja u filmskoj industriji, obilježila šetnja crvenim tepihom na kojem smo noćas vidjeli haljine luksuznih modnih kuća.
Dame iz svijeta filma za svečanu dodjelu nagrada Oscar u Dolby Theatru odabrale su jednostavne, elegantne krojeve bez šokantnih proreza i dubokih dekoltea.

Nicole Kidman blistala je u plavoj haljini Armani Prive s velikom mašnom, a Jennifer Lawrence oduševila je u zlatnoj Dior haljini.

Margot Robbie izgledala je sjajno u Chanel haljini koja je rađena po mjeri. Zvijezda filma "Black Panther" Lupita Nyong'O crvenim tepihom je prošetala u zlatnoj haljini s potpisom Versacea.

Gucci haljinu koju je sinoć nosila Salma Hayek neki smataju kičastom, a neki neodoljivom.

Emma Stone, prošlogodišnja dobitnica Oscara za najbolju žensku ulogu, prošetala je crvenim tepihom u odijelu koje je za nju dizajnirala modna kuća Calvin Klein. Haljinu s potpisom Calvim Klein odjenula je glumica Saoirse Ronan koja je bila nominovana za ulogu u filmu "Lady Bird".

Meryl Streep odlučila se za crvenu Dior haljinu, dok je Allison Williams prošetala u nježnoj Armani Prive haljini.

Zendaya je za ovu noć odabrala haljinu s potpisom Giambattista Vallija, dok je Sandra Bullock zablistala u haljini sa šljokicama.

Bijelu haljinu koju potpisuje kuća Balmain odabrala je Jane Fonda, dok se Jennifer Garne odlučila za krljevskoplavu Versace haljinu.

Srebrenu Givenchy haljinu odjenula je Gal Gadot, a za Schiaparelli haljinu odlučila se Emily Blunt.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
prva 😍druga, treća i četvrta 😍
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Hannibal » 05 Mar 2018, 17:42

prve 4 i bebara margot robi
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Rum » 05 Mar 2018, 17:46

1 dobra ko bog vidi stopala :bali
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Mala_Mu » 05 Mar 2018, 17:49

Meni su ove tri lijepe
Ostale ne bih nosila ni da mi ih nude :D

Mada prva djeluje preozbiljno za mene :hm

Image

Image

Image

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Divlja_u_srcu » 05 Mar 2018, 17:49

Rum wrote: 05 Mar 2018, 17:46 1 dobra ko bog vidi stopala :bali
nešto ljepše odavno ne vidjeh :ok
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Rum » 05 Mar 2018, 17:51

Divlja_u_srcu wrote: 05 Mar 2018, 17:49
Rum wrote: 05 Mar 2018, 17:46 1 dobra ko bog vidi stopala :bali
nešto ljepše odavno ne vidjeh :ok
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Večeras je dodjela Oskara, kladionice imaju favorite

Post by Divlja_u_srcu » 05 Mar 2018, 17:54

Rum wrote: 05 Mar 2018, 17:51
Divlja_u_srcu wrote: 05 Mar 2018, 17:49
Rum wrote: 05 Mar 2018, 17:46 1 dobra ko bog vidi stopala :bali
nešto ljepše odavno ne vidjeh :ok
Image
jel to ista?
prelijepa je 😍
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests