Serije

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by bagra » 15 Jun 2021, 14:25

poceo Mare of Easttown :kafa sta rec... :cupka
morebit da sam ja mlad ocekivo previse
prva mie epizoda onak... stabilna 7 1/4.
druga je vec malo intrige unijela. 7 i po.
ako mi do 4EP ocjena ne skoci na 8micu
@behko i #zanki neznate sta vam se pise :djed
al sudec po imdb ocjenama po epizodama
https://www.imdb.com/title/tt10155688/e ... =tt_eps_sm
nis dobro :space
kak sam ja naivan ajme svakom vjerujem :tuzna


:oo

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51633
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19268 times
Been thanked: 21930 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Zanki » 15 Jun 2021, 14:29

Zanki wrote: 01 Jun 2021, 22:09
ironman wrote: 01 Jun 2021, 18:07 Image
odlicna mi je, prva epizoda mie bila nekako predosadna, ali vridilo je nastavit :ok
bagra wrote: 15 Jun 2021, 14:25 poceo Mare of Easttown :kafa sta rec... :cupka
morebit da sam ja mlad ocekivo previse
prva mie epizoda onak... stabilna 7 1/4.
druga je vec malo intrige unijela. 7 i po.
ako mi do 4EP ocjena ne skoci na 8micu
@behko i #zanki neznate sta vam se pise :djed
al sudec po imdb ocjenama po epizodama
https://www.imdb.com/title/tt10155688/e ... =tt_eps_sm
nis dobro :space
kak sam ja naivan ajme svakom vjerujem :tuzna


:oo
Bagi tis danas nest nadrkan i hos se posvadit s menon i gotovo :malamu
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27035
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14152 times
Been thanked: 14455 times
Status: Online

Re: Serije

Post by ironman » 15 Jun 2021, 14:32

Mare je odlicna jos 2 epidoze i gotovo.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by bagra » 15 Jun 2021, 14:33

Zanki wrote: 15 Jun 2021, 14:29 Bagi tis danas nest nadrkan i hos se posvadit s menon i gotovo :malamu
sorri mila
neznam sta mie pizzarro me ovi izludjuje :tuga
i ova urasla dlaka na pubisu
u pravu si mica, i tis popljuvala prvu epizodu
znaci obecajes mi da ce se serija zakuvati a ? :love

hugz n kisses xoxo,
bagi



behko :cupka

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 15 Jun 2021, 18:06

bagra wrote: 15 Jun 2021, 14:33
Zanki wrote: 15 Jun 2021, 14:29 Bagi tis danas nest nadrkan i hos se posvadit s menon i gotovo :malamu
sorri mila
neznam sta mie pizzarro me ovi izludjuje :tuga
i ova urasla dlaka na pubisu
u pravu si mica, i tis popljuvala prvu epizodu
znaci obecajes mi da ce se serija zakuvati a ? :love

hugz n kisses xoxo,
bagi



behko :cupka

Mare je vrh vrhova. To ako ti se ne dopada, Zanki i ja više nećemo komentarisati tvoje postove o serijama :jok
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3911 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by Mister No » 15 Jun 2021, 18:14

Kakva je ova serija "Žica"?
High Hopes...

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by vrhbosnica » 15 Jun 2021, 18:17

Krokodil Behko wrote: 15 Jun 2021, 18:06
bagra wrote: 15 Jun 2021, 14:33
sorri mila
neznam sta mie pizzarro me ovi izludjuje :tuga
i ova urasla dlaka na pubisu
u pravu si mica, i tis popljuvala prvu epizodu
znaci obecajes mi da ce se serija zakuvati a ? :love

hugz n kisses xoxo,
bagi



behko :cupka

Mare je vrh vrhova. To ako ti se ne dopada, Zanki i ja više nećemo komentarisati tvoje postove o serijama :jok
Ja upalila mare, nisam ni prvu ep do kraja pogledala.. jel fakat toliko dobra??
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 15 Jun 2021, 18:19

vrhbosnica wrote: 15 Jun 2021, 18:17
Krokodil Behko wrote: 15 Jun 2021, 18:06


Mare je vrh vrhova. To ako ti se ne dopada, Zanki i ja više nećemo komentarisati tvoje postove o serijama :jok
Ja upalila mare, nisam ni prvu ep do kraja pogledala.. jel fakat toliko dobra??

Meni je bila zanimljiva, jednako koliko i the Queens gambit. Gledaš je u dahu
online

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by bagra » 16 Jun 2021, 00:02

Krokodil Behko wrote: 15 Jun 2021, 18:19 Meni je bila zanimljiva, jednako koliko i the Queens gambit
ne BogoHuli :baba

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27035
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14152 times
Been thanked: 14455 times
Status: Online

Re: Serije

Post by ironman » 16 Jun 2021, 00:09

vrhbosnica wrote: 15 Jun 2021, 18:17
Krokodil Behko wrote: 15 Jun 2021, 18:06


Mare je vrh vrhova. To ako ti se ne dopada, Zanki i ja više nećemo komentarisati tvoje postove o serijama :jok
Ja upalila mare, nisam ni prvu ep do kraja pogledala.. jel fakat toliko dobra??
Mare odlicna.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2021, 01:29

Mister No wrote: 15 Jun 2021, 18:14 Kakva je ova serija "Žica"?

Nešto bolja od prosjeka. Gledaj Ozark
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80448
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11581 times
Status: Online

Re: Serije

Post by spacebound » 16 Jun 2021, 07:34

Joj, pa ja sam skroz drugacija od svih vas :ooo Damin gambit na zor odgledala 3 epizode. Hajd, rekoh, da ne budem toliki cudak, svi je u zvijezde ukivaju, a meni da je dosadna. I dzaba, nisam mogla dalje :rumenko
Sama cu se ispratit :sunja :rug
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2021, 22:38

Gledajte Bosch. Vidjet ćete da je serija dobra.
Šefa policije glumi onaj niga koji je isto tako ,glumio šefa policije u Wire.
online

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by bagra » 16 Jun 2021, 23:56

eo, odgledah i cetvrtu "Mareta"
okej, jos vas ne mecem na foe
snosljivo je :auf

spacebound wrote: 16 Jun 2021, 07:34 Joj, pa ja sam skroz drugacija od svih vas :ooo Damin gambit na zor odgledala 3 epizode. Hajd, rekoh, da ne budem toliki cudak, svi je u zvijezde ukivaju, a meni da je dosadna. I dzaba, nisam mogla dalje :rumenko
Sama cu se ispratit :sunja :rug
weirdo :mrgud

Krokodil Behko wrote: 16 Jun 2021, 22:38 Gledajte Bosch. Vidjet ćete da je serija dobra.
Šefa policije glumi onaj niga koji je isto tako ,glumio šefa policije u Wire.
staj sad to ocamu poljubim
kad ukucam bosch iskacu mi
svjecice one
a uMe dizel :cudi wtf behko :??

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27035
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14152 times
Been thanked: 14455 times
Status: Online

Re: Serije

Post by ironman » 16 Jun 2021, 23:57

Poslusam Behka, Godless.
Prva liga.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 01:26

bagra wrote: 16 Jun 2021, 23:56 eo, odgledah i cetvrtu "Mareta"
okej, jos vas ne mecem na foe
snosljivo je :auf

spacebound wrote: 16 Jun 2021, 07:34 Joj, pa ja sam skroz drugacija od svih vas :ooo Damin gambit na zor odgledala 3 epizode. Hajd, rekoh, da ne budem toliki cudak, svi je u zvijezde ukivaju, a meni da je dosadna. I dzaba, nisam mogla dalje :rumenko
Sama cu se ispratit :sunja :rug
weirdo :mrgud

Krokodil Behko wrote: 16 Jun 2021, 22:38 Gledajte Bosch. Vidjet ćete da je serija dobra.
Šefa policije glumi onaj niga koji je isto tako ,glumio šefa policije u Wire.
staj sad to ocamu poljubim
kad ukucam bosch iskacu mi
svjecice one
a uMe dizel :cudi wtf behko :??

Odgledaj prvu epizodu, pa ćeš vidjeti. Ukucaš Bosch TV series.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 10:33

ironman wrote: 16 Jun 2021, 23:57 Poslusam Behka, Godless.
Prva liga.

Nije to ništa, baš ništa. Sitničava sitnica.

Nego, jesi li ti odgledao tri serijala iz ciklusa Lonesome dove?

Lonesome dove, radnjom je zadnji, jer ono što radnjom ide prije, snimljeno je poslije.
Baš kao npr Breaking Bad, a poslije snimaju Better call Saul, koji je radnjom prije.

Ipak, uzmi gledaj Lonesome dove prvo. Ocjena 8.7
Ja sam plakao, kad umire jedan od glavnih likova, pa ga njegov drug nosi preko cijelog divljeg zapada, da ga sahrani u Teksasu. Glume Tommy Lee Jones i Robert Duvall


https://www.filmoviplex.com/sa-prevodom ... -dove.html


Tu je i Costnerov serijal "Hatfields & McCoys" Genijalan
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Serije

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 16:18

Odgledo prvu sezonu, za tri dana. Nije bez razloga ocjena 8.4. Ima dosta šlifa.
online

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Serije

Post by bagra » 17 Jun 2021, 18:09

Krokodil Behko wrote: 17 Jun 2021, 10:33 Ja sam plakao, kad...
:123
svjestan si jelde da te sad nijedna vise
nece tjet uzet na sparivanju forumasa.
urusio si svoj image zestokog momka.
prije ce i brt fufe partnerku nac, naki
malehan i po vlastitom mu priznanju
s fobijom od plivanja u dubokom.
ima kaze ajkula :heidi2 :grana

Krokodil Behko wrote: 17 Jun 2021, 01:26 Odgledaj prvu epizodu, pa ćeš vidjeti. Ukucaš Bosch TV series.
okej vjerujem da lici na nesto, po sazetku
trejleru i solidnim glumcima ali brate behko...
pa ovoje serija sa sest sezona i sedma treba
da pocne za koji dan :grana nije ovo zaMe mlada.
zar nijesi brate dosad skonto :cudi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96369
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34345 times
Been thanked: 21074 times
Contact:
Status: Offline

Re: Serije

Post by Rum » 19 Jun 2021, 15:58

Neprijatelji šeste sezone „Prostranstva“ – šta nas očekuje u poslednjoj sezoni?


Image


Kao što već znamo, serija „Prostranstvo“, rađena po istoimenom serijalu dua iza pseudonima S.A. Kori će se završiti nakon šest sezona prikazivanja. Iza ove odluke ne stoji studio već kreativni tim, što donekle ostavlja nadu ljubiteljima serije da će se priča završiti na pravi način. Peta sezona „Prostranstva“ nije privela kraju borbu protiv najnovijeg zlikovca, Marka Inarosa, već nas je uvela u novi sukob u kome će glavnu ulogu imati neprijatelji iz Lakonskog sistema.

Od svih zlikovaca ovog serijala, Marko Inaros je svakako najgori. Uspevši da radikalizuje najveći deo Pojasa i objavi rat Zemlji i Marsu, Marko je uspeo da pronađe način da uradi ono što niko pre njega nije uspeo – bombarduje Zemlju asteroidima koji su ubili milione ljudi i imali katastrofalne posledice po planetu. Markovo zlo nije ograničeno samo na njegovo političko delovanje – njegovo mučenje Naomi i emocionalna manipulacija Filipom, pokazuje da je on okrutan i sebičan tiranin koji se mora zaustaviti za dobrobit celog sistema.

Svu dubinu njegove perfidnosti je pokazalo ne toliko bombardovanje Zemlje, koliko njegova okupacija Prstena čime je Marko Inaros došao u ogromnu taktičku prednost nad svim svojim protivnicima u Sunčevom sistemu. Međutim, razrešenjem Gordijevog čvora na Marsu i poslednjim scenama u petoj sezoni otkriveno nam je da je on zapravo samo jedan igrač u interplanetarnom ratu između Zemlje, Marsa i Pojasa.

Image

Sumnje Bobi Drejper da Marko radi sa dezerterima sa Marsa su se pokazale tačnim u finalu pete sezone. Inarosovi saveznici su se otkrili kao dobro organizovana zavernička grupa, a da stvari budu još gore, čini se da nepoznati agresori koji su pobili tvorce protomolekula postaju svesni Sunčevog sistema i ljudske rase. Sa uzdizanjem Lakonskog carstva i pojavom vanzemaljaca neograničenih moći, glavno pitanje za narednu sezonu je šta se dešava sa novim zlikovcima „Prostranstva“?

Pored otkrića povezanosti Marsa i Slobodne Mornarice koju je otkrila Bobi Drejper, finale nam je otkrilo i drugu zaveru u koju je upleten i admiral Soveter. Iako se serija još uvek nije detaljno pozabavila ovim narativom, na osnovu informacija, možemo zaključiti neke stvari. Nakon što je protomolekul otvorio kapiju u obliku prstena blizu Urana u trećoj sezoni, kolonizatori su prolazili kroz Prsten, naselivši napuštene planete kao što je Ilus. Upravo u to vreme, Mars je identifikovao sistem Lakonija kao naseljivu lokaciju. Admiral Duarte, koga je Soveter spomenuo u finalu pete sezone, je umesto da podeli informacije o Lakoniji sa vladom Marsa, odlučio da to zataji i počeo proces selidbe svojih pristalica sa Marsa na novi svet.

Image

Kortazar u Lakoniji

Lakonija Marsovcima nije privlačna samo zbog atmosfere, već i zbog činjenice da se u sistemu nalaze napušteni brodovi koje su napravili stvaraoci protomolekula pre mnogo vekova. Na nesreću kolonizatora, da bi pokrenuli brodove u Lakoniji bio im je potreban protomolekul, zbog čega su i ušli u savez sa Marko Inarosom koji je znao da Pojas još uvek ima uzorak protomolekula i bio je spreman da im ga dostavi u zamenu za marsovsko oružje. Kolonizatori Lakonije sa Marsa su u svakom slučaju bili srećni da jednim udarcem ubiju dve muve – reše se starih MKR brodova i oružja ali i naškode starom neprijatelju – Zemlji. Uz pomoć protomolekula i ekspertize Paola Kortazara koga je Inaros predao Marsovcima, admiral Duarte je u stanju da iskoristi vanzemaljske brodove u Lakoniji.

Jasno je da nema ljubavi između Inarosa sa jedne i marsovskih dezertera sa druge strane. Međutim, od koristi su jedni drugima što ih čini dobrim saveznicima. Soveter i dalje gleda na Pojas sa nipodaštavanjem dok Inaros i dalje mrzi sve Zemljane i Marsovce. No, imajući u vidu da su se Marsovci zaputili ka Lakoniji, jasno je koliko Inarosu odgovara ova situacija. Na kraju pete sezone, on to savršeno opisuje rečenicom: „Vi imate vaš sistem, mi imamo naš“. I time je savez okončan. Marsovci na Lakoniji su minirali ulaz u sistem, a Inarosu je ostalo da pobedi ostatke marsovske vojske i Zemlju u želji da potčini Sunčev sistem.

U petoj sezoni smo imali prilike da vidimo koje je sve posledice imalo otvaranje Prstena po marsovsko društvo. Budućnost, ili pak nedostatak iste, je postalo očigledno. Ekstremne marsovske patriote sa prezrenjem gledaju na ono u šta se Mars pretvorio, što je i glavna motivacija za naseljavanje Lakonije i novi početak u tom sistemu. Soveter i Duarte žele da izgrade civilizaciju o kojoj su svi Marsovci oduvek sanjali, sa tom razlikom da na Lakoniji nema kompromisa. Uz pomoć protomolekula, Marsovci će uspeti da izgrade novi dom na Lakoniji daleko brže nego što su to njihovi preci uradili na Marsu. U suštini, Lakonsko Carstvo je za Marsovce isto što i Slobodna Mornarica za Pojas – ekstremistička, nasilna varijanta nekada benevolentnog ideala.


Image

Uloga Lakonije u šestoj sezoni „Prostranstva“ će biti komplikovanija imajući u vidu da serija privodi priču kraju pre knjiga. Peta sezona je najvećim delom pokrila događaje iz „Nemezinih igara“, dok bi šesta sezona trebalo da bude bazirana na „Pepelu Vavilona“. Najveći neprijatelj u ovom delu je admiral Vinston Duarte koji će biti Inarosov najmoćniji saveznik. Međutim, potpuna moć Lakonskog Carstva kao i brodovi koje pokreće protomolekul su deo priče nakon tridesetogodišnjeg vremenskog skoka u sedmoj knjizi – „Uspon Persepolisa“. To bi značilo da će scenaristi ugurati u šestu sezonu narativ iz dva nastavka. Jasno je da je scena iz Lakonije na kojoj se vidi vanzemaljski brod svojevrsna najava da će se sukob sa Lakonskim Carstvom odvijati u šestoj sezoni. Imajući to u vidu, Inaros bi trebalo da bude poražen u prvom delu šeste sezone, dok bi obračun sa Lakonskim Carstvom bio poslednji čin serije.

Naravno, prisustvo vanzemaljskog broda kojeg pokreće protomolekul je svojevrsni spojler koji nam pokazuje koji su dugoročni planovi iseljenika sa Marsa. Tako napredna i velika flota neće dugo ostati besposlena samo kao garancija da neće biti neželjenih ulazaka u Lakonsko Carstvo. Na kraju, sistem Lakonija je i izabran od strane marsovskih dezertera i zbog svog vojnog potencijala. Neizbežno, Lakonsko Carstvo će se u jednom trenutku pokrenuti i napasti stare neprijatelje u Sunčevom sistemu.
Neprijatelji šeste sezone "Prostranstva" - šta nas očekuje u poslednjoj sezoni?


Image

Međutim, Lakonsko carstvo nije jedina briga posade „Rosinantea“ i Sunčevog sistema. Finale pete sezone nam je otkrilo da su se i misteriozni vanzemaljski agresori koji su uništili rasu koja je stvorila protomolekul konačno pokrenuli. U četvrtoj sezoni, Holden je otkrio oružja koja su pripadala agresorima i svakog puta kada bi prošao kroz Kapiju, osetio bi njihovo prisustvo i bes. Jasno je da ovi agresori žele da unište protomolekul oko koga se Zemlja, Mars i Pojas svađaju kao deca oko igračke koju niko ne razume. Tokom prethodnih sezona upoznavali smo ih kroz vizije, holograme ili ostatke davno završenih ratova. Međutim, u finalu pete sezone, konačno su počeli da delaju kada su, bez imalo muke, potpuno uništili Soveterov brod i njegovu celu posadu tokom prolaska kroz Prsten. To nam ukazuje da čemo, baš kao i sa Lakonskim Carstvom, mnogo brže nego u knjigama, dobiti završnicu priče o misterioznim agresorima.

Materijal za poslednju sezonu serije „Prostranstvo“ u originalu čine tri knjige, a kreativni tim iza serije je odlučio da sve to spakuje u najverovatnije 13 epizoda. Sva tri neprijatelja – Inaros i Slobodna Mornarica, Duarte i Lakonsko Carstvo i konačno vanzemaljski agresori su izuzetno interesantni i zaista mogu učiniti da poslednja sezona ove serije bude upisana zlatnim slovima u anale televizijske naučne fantastike.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests