Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 11 Jan 2017, 23:53

Deseta epizoda mi je bila malo podosadna. Davno najaviše dolazak Ataturka i još se nije pojavio. Šta više čeka.
Leon i Hilal su mi zanimljivi i interesantno kako se radnja s Yildiz prebacila na Hilal. Sad su sva dešavanja oko nje a Yildiz je malo zapostavljena od kako se zaručila s doktorom. Ali Kemal, opet, nikako da dobije svojih pet minuta. Valjda to bude kad otkriju da je Veronikin.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 12 Jan 2017, 00:47

mali detalj, tek da razbije monotoniju
Image

Ispade Ali Kemal jedini pomagac ocu. Rece mu za tajni sastanak i mjesto gdje ce biti prisutan trazeni Ivan. Odlican zaplet. Bas me interesuje ishod. Istovremeno kad je akcija, s druge strane, u celiji Hilal. Pa nece valjda ... :grana
Nekako mi jos rano da bi se razotkrio Tevfik. Ako bi, sta s njim kasnije, jer, vjerovatno ce se nekako odrzati u zivotu ... jos.
Da li ce Eftalija zaista otici? I gdje li? Bez oca tesko da ce otici. Jadna, nema bas nikog da ju stiti:/ Da li ce Dzevdet, vremenom?

Btw. nisi rekla koja je tebi najljepsa zena u seriji!



p.s. eno Bla viri ovdje :oo
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 12 Jan 2017, 00:59

Ma kako to obično biva onaj lik kojeg je Dževdet upucao sigurno nije Tevfik već neki Ivanov čovjek a T je pobjegao.
Hilal će vjerovatno Leon spriječiti da se objesi.
Možda će je osloboditi Veronikino pismo ili će ova nova (Hatidže iz Sulejmana) dići pobunu u gradu pa će je pustiti.
Mislim da će se Hilal izvuci bez da Devdet oda pašu i nađe oružje što mu je Vasili dao kao ultimatum jer ako odradi prvo, morat će se ubiti, ako odradi drugo prestat će glumiti grka a sve mi je to rano. Ne znam u kojem pravcu bi se radnja onda odvijala.


Eftalija mi je najljepša kad pjeva u kafani s perikom :oo a inače Azize jer kao što neko (je ti) reče uvijek glumi bez šminke. Mada ima malo grublju facu, visoka ko munara.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 12 Jan 2017, 01:08

Gledas li to online?

Vasilij, kako odmjeren, hladan i nemilosrdan covjek. I ne briga da bi lako mogao ostati bez sina. Da, ta discipliniranost, odlika generala, visih vojnih lica uopce.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 12 Jan 2017, 01:10

Bila sam u Mostaru sedmicu pa sam online pogledala što sam propustila i onda nastavila.
Ne kasne puno na RTL-u, možda su sad na početku devete epizode.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 28 Jan 2017, 23:54

Kad nisam na forumu svasta nesto znam da imam za isti, a kad dodjem vrtim se po aktuelnim temama i to sto-sta mi ni na kraj pameti.
Eh, evo, ovaj put cu ovdje prenijeti podavno spremljen sazetak nastao u odusevljenju nakon prve, mozda vec i druge epizode,
a u vjerovanju da ce ova tema teci daleko popularnijim tokom. Nazalost, nije tako.
Kako god, zelim prenijeti licno odusevljenje bez ikakvih pretenzija na veci odziv na temi (smeta mi na desktopu, a smatram da nije za baciti)

Vec u prvoj epizodi fascinira velicanstveno poslozen scenarij;
Npr. splet psihicki veoma potresnih situacija koje se, jedna za drugom nizu u istom danu, u nekih par sati:
- Solun je "na koljenima". Usljed vanrednog stanja major Dzevdet je pozvan u komandu, Azize ga zbog lose slutnje moli da ovaj put ne ide.
- On joj naglasava da je neodziv nemoguc, rekavsi da odmah pocne s pripremama (licni dokumenti i najbitnije) za sto brzi odlazak na zeljeznicku stanicu, pravac Istanbul. Uspio je ubijediti Azize naglasivsi da ne brine za sigurnost porodice sve dok radi sta joj on kaze. Do skorog odlaska niko da ne izlazi iz kuce.
- Tad jos mali Ali Kemal zeli da se dokaze pred drugom, i on zeli da puca iz oruzja, kao njegov drug koji se sebicno hvalise ocevom puskom. Usunjao se u ocevu sobu znajuci da je tu negdje ocev pistolj. Samo sto ga je nasao cuje da dolaze majka mu i nana. Skriva se ispod kreveta,
- dok prikupljaju licne dokumente, nana pita a sta ce s Ali Kemalom (jer on nema rodni list), ukazujuci na probleme pred kontrolom, tad izrekavsi da mu oni nisu roditelji
- djecak, sav zatecen, place i gusi jecaje da ga one ne primijete. Kad su izasle iz sobe, neprimijetno je izjurio iz kuce i otrcao na obalu, gdje se obicno igra sa drugovima
- Za to vrijeme Dzevdet je u komandi prosao neocekivano neslavno, gdje je zatvoren u celiju, a nesto kasnije trebao biti upucan, gdje ga spasava pojava njemu neznanog starijeg covjeka koji mu je dokazao da o njemu sve zna, uputio ga gdje da ode i da vjeruje u to da ce se opet nekad sresti, a do tada, ako mu neko prenese poruku tipa "doslo je vrijeme", da to shvati kao poruku od njega, nagovjestaj dugoiscekivane akcije.
- Dzevdet izlazi iz celije i odlazi na mjesto gdje ga je starac s prstenom uputio; upucavsi nekoliko neprijateljskih vojnika, ostao je sokiran kad je ugledao glavnog iz komande, kao izdajnika zinulog na otvorene kovcege s blagom. Ubrzo potom, s ledja ga upuca najbolji drug, s kojim je skupa odrastao i bio najbolji prijatelj. Tevfik
- greskom Ali Kemalove djecije nezrelosti, gine njegov drug upucavsi se Dzevdetovim pistoljem, sto se munjevitom brzinom proculo carsijom; masa mjestana skupa sa ocem stradalog djecaka osvetnicki krece ka kuci generala Dzevdeta

- Azize ugleda otvorena vrata i spoznaje da je Ali Kemal ipak otisao iz kuce. Izbezumljeno trci da ga nadje i dok je u blizini cuje pucanj. Kad je dotrcala do tamo, docekuje je uzasan prizor, Ali Kemal u soku ponavlja da mu je drug mrtav i da ga nije on ubio ... i da ga je vidio jos jedan djecak.
Brze no sto su mislili napustaju kucu; u bolnici gdje Azize radi kao med. sestra, u momentu koji bi bio koban za Azize i porodicu, spasava ih i pomaze im dugogodisnji prijatelj Tevfik, kojem je Dzevdet ostavio porodicu u amanet.
- Na zeljeznickoj pruzi Azize odbija uci u voz bez Dzevdeta, na sto joj Tevfik rece da Dzevdet nece doci i izrazi joj Basum Sagosum (saucesce).
- Azize je u soku. Slomljena. Ne prihvata to za istinu, a tu priliku koristi mali Ali Kemal da pobjegne. Azize Trci za njim, stize ga i pita "kuda? sam? bez njih?" na sto djecak ogorceno rece da ne treba da je briga gdje ce jer on nije njen sin. Gorka spoznaja da djecak zna istinu, bas u momentima kad je dobila uzasnu vijest da je izgubila muza, Azize za divno cudo pribrana, njeznoscu dopire do uma utucenog djeceka, podsjecajuci ga da je ocu dao obecanje da ce on paziti na porodicu dok se otac ne vrati s ratista.

Fantastican scenarij!

da, i ovaj gific Image
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 29 Jan 2017, 00:03

E sad si zakasnila jer mi je čudno komentarisati prve dvije epizode nakon toliko vremena.

Pogledala sam pola 12-e juče. Hilal polako pada na leona :oo Baš su mi dobar par :oo
Kako li će se Yildiz izvući i ne otići s doktorom.
Ali Kemal, od ispočetka značajne uloge, dođe u njah-njah mod, što je šteta jer bi valjalo gledati prepucavanja njega i Yildiz.
Nešto mi pade na pamet zašto nisu uzeli nekolika grčka glumca, makar Vasilija, Veroniku i Leona. Kod njih inače nikad nema stranih glumaca i strance uvijek glume Turci.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 29 Jan 2017, 00:38

Ma nema veze, nisam ni ocekivala komentarisanje, naglasila sam iznad
Nisam razmisljala o angazovanju grckih glumaca; mozda jednostavno stvar principa, a razuman razlog bi mi bio - sto zele da zarade njihovi glumci a ne Grci.
Negdje sam procitala bajnu cifru (sad da ne bubam, ne znam, al znam da je cifretina) kolko "Velicanstveni Dzevdet" dobije po epizodi

p.s. Hej, eno Eftalija u "Pojraz-u", glumi njegovu ex suprugu :D
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 29 Jan 2017, 00:43

Ma vidjela sam je na FTV u toj seriji koja traje vječnost kako mi se čini pa mi nikad nije ni palo na pamet da je gledam.
A repriziraju i 1001 noć. Jao jesu mladi Onur i Šeh.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 29 Jan 2017, 00:51

Pojraz je jedna od boljih serija.
Jesi li prepoznala "kcerku" Ramiza Karaeskog, iz Ezela? :D

odosmo u off ...
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 29 Jan 2017, 00:53

Nisam jer nisam pratila Ezela. Znam samo 2-3 glavna glumca. A ova iz Pojraza, glavna glumica, je iz neke serije u kojoj je na kraju poginula zajedno s onom crnkom iz Polja nade.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 29 Jan 2017, 01:07

Ne znam koja je to serija a ni Polja nade nisam gledala ... proguglah iz znatizelje i vidim da jesam, istu seriju ali pod drugim nazivom.
Crnka, ona glumica nizeg rasta? udata za gazdu farme? e, ovdje negdje spominjala sam scenu kako je kandjijala oca pred narodom :hihi (btw. dobra glumica)
Sad medju slikama ugledah i gospodju Dilaru iz Paramparca - u Polju lala bjese joj potanka ona sporedna uloga
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 30 Jan 2017, 00:53


User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Zagorka » 30 Jan 2017, 00:54

Ulazim zmureci i pipajuci,bogzna otkad nisam gledala al navodno cu stici :place
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 07 Feb 2017, 01:08

Prebi Azize Yildiz a sama je kriva za ono što se desilo. Onoliko inzistiranje na udaji.... Ko fol nju će udati da ne bi došla na zao glas a Hilal za dlaku obješena i to je OK. Ah logike :lupa

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Divlja_u_srcu » 07 Feb 2017, 11:42

U subotu je bila bas teška serija za gledati,,pogotovo one scene kad je nastupilo vješanje,,Hilal vode a Dzevdet je gleda kao malu curicu,, :tuga
Dzevdet je vrhunski glumac, svaka mu čast,,ono bez rijeci..
Osim sto je Azize prelijepa i bez šminke, ima lijepe duge ruke..
:hihi i Dzevdet i ona,, bas su se nasli :aplauz
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14245 times
Been thanked: 3773 times
Status: Online

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Veca » 07 Feb 2017, 12:40

...ja cekam izvinjenje :123 ...da li je Dzevdet znao tko ga je upuc'o s ledja?
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by IM_ex » 08 Feb 2017, 01:10

Haman da jos ne znam(o) :123
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Maja » 08 Feb 2017, 01:13

Prilično je nejasno je li Dževdet, kad se vratio ko grčki pukovnik, znao za Tevfika. Ne znamo ni jel sumnjao u njega.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14245 times
Been thanked: 3773 times
Status: Online

Re: Ti si moja domovina (Vatanim sensin)

Post by Veca » 08 Feb 2017, 21:14

...vi ne znate i niste znali, ja vec na pocetku rekla da nije znao, tko ga je stvarno upucao! ...ali jok, vi rekle, odnosno kazale, da on znaaaaaaaaaaaa ...eto vam, gledajte i kontajte! :rol
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests