Domace serije

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Domace serije

Post by Maja » 07 Nov 2020, 00:01

Po mogucnosti da nisu humoristicne.

Koje su vam dobre?

Od serija novijeg datuma, dvije su mi se svidjele, hrvatska serija Crno-bijeli svijet i srpska Besa.
Ako se sjetim jos koje napisem.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Naseef Mushroom » 07 Nov 2020, 00:21

Sjećam se serije Crna Hronika. Za naše mogućnosti i u onaj vakat bila je odlična. Poslije zeznuše sa emitovanjem, prekidima, mijenjanjem termina. Neko poslije izbacio većinu epizoda na YouTube, hvala mu na trudu ali je kvalitet katastrofa bio. Čuo sam poslije da zadnje epizde nisu nikada ni emitovali a izgleda ni snimili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Maja » 07 Nov 2020, 00:32

Moj komentar za tu seriju je bio, pa hajde, bolji su od Vize.
Sad da me nesto ocarala i nije al nije bila ni losa.
Ako oduzmes humoristicne, bas smo slabi u serijama.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Naseef Mushroom » 07 Nov 2020, 01:01

Sad se sjetih neke slične serije koja mi od prve epizode nije legla. Pečat

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24728
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 6519 times
Status: Online

Re: Domace serije

Post by Koraci_u_noci » 07 Nov 2020, 08:32

Meni je dobra ona crnogorska bila - Budva na pjenu od mora
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Maja » 07 Nov 2020, 10:54

Sad sam guglala, imaju spiskovi svih srpskih i hrvatskih serija na wikipediji.
Ovo mi se svidjelo.
Hrvatske...
Od starih serija Prosjaci i sinovi su vrh, po meni njihova najbolja serija ikad. Tu su jos Smogovci i Jelenko.

Od novih, gore spomenuti Crno-bijeli svijet.
Od humoristicnih, s tatom sam pratila Stipe u gostima, stvarno nije losa iako su hrvati operisani od humora.
I dobra je bila Ponos Ratkajevih. Ono jest ko na sapunicu al dobra je.
Ko kroz maglu se sjecam jos jedne serije, Instruktor. Znam da mi je tad bila dobra.

Srpske....
Od starih Bolji zivot.
Novije, Besa...stvarno kvalitetno uradjena.
Jos su mi onako zapale za oko tri serije, mada nijednu nisam redovno pratila, Vratice se rode, Urgentni centar i Cizmasi.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by insomnia » 07 Nov 2020, 10:57

Vratice se rode je odlicna serija. Mada su je pred kraj i kraj usrali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11340 times
Status: Online

Re: Domace serije

Post by spacebound » 07 Nov 2020, 11:07

Ja samo humoristicke "domace" gledam. Ostalo - ne, hvala.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by insomnia » 07 Nov 2020, 11:10

Realno nista bez srba.
Nase su odron. Jos kad uzmes neki rogobatni jezik kojim po obicaju pricaju
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Shadow » 07 Nov 2020, 11:12

Ja se uvijek sjetim Šćepana Šćekića iz Srecnih ljudi.
Mirno more

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by vrhbosnica » 07 Nov 2020, 11:13

insomnia wrote: 07 Nov 2020, 11:10 Realno nista bez srba.
Nase su odron. Jos kad uzmes neki rogobatni jezik kojim po obicaju pricaju
Hrvati nikad komedije dobre napraviti...
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by insomnia » 07 Nov 2020, 11:13

Najbolja je krv nije voda 😃
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7036 times
Been thanked: 11340 times
Status: Online

Re: Domace serije

Post by spacebound » 07 Nov 2020, 11:14

vrhbosnica wrote: 07 Nov 2020, 11:13
insomnia wrote: 07 Nov 2020, 11:10 Realno nista bez srba.
Nase su odron. Jos kad uzmes neki rogobatni jezik kojim po obicaju pricaju
Hrvati nikad komedije dobre napraviti...
Bitange i princeze :auf

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by vrhbosnica » 07 Nov 2020, 11:32

spacebound wrote: 07 Nov 2020, 11:14
vrhbosnica wrote: 07 Nov 2020, 11:13

Hrvati nikad komedije dobre napraviti...
Bitange i princeze :auf
Haj pogledacu par klipova, mada.... :ooo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Domace serije

Post by Rum » 07 Nov 2020, 11:44

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Domace serije

Post by Rum » 07 Nov 2020, 11:47

Image :ok
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by insomnia » 07 Nov 2020, 12:14

Juzni vetar
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by jelena... » 07 Nov 2020, 12:47

Đekna, Otvorena vrata nekad. Doduše, obje su humoristične.


Crno-bijeli svijet i Miris kiše na Balkanu, jedine od ovih novih koje sam kao nešto gledala...ok su.


Ne volim domaće serije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2021, 14:50

Kompanija "BH Telecom" danas je ozvaničila početak saradnje s domaćim producentskim kućama i rediteljima s kojim će u narednom periodu, putem platforme "BHContentLab", zajednički realizovati snimanje nekoliko domaćih i igranih TV serija.

:misli


Al nek Šnjaci snimaju krimiće, nek ne snimaju ništa o Zmaju bosanskom, il nedaj bože Aliji Đerzelezu, dok komšije snimaju desetine četničkih serija

Pristiglo je ukupno 50 prijedloga scenarija, a tri prvoodabrana scenarija koji su soremni za proizvodnju su kriminalistička drama “Kotlina” Danisa Tanovića i Amre Bakšić-Čamo, kriminalistička drama “Znam kako dišeš” rediteljice Jasmile Žbanić i sitkom “Na rubu pameti” Adnana Kapetanovića, u režiji Elmira Jukića.

U projektu "BHContentLaba" kao vanjski konsultant i mjerodavno tijelo u oblasti kinematografije i produkcije u BiH učestvovao je Obala Art Centar.



- Protekla godina promijenila je svijet i za filmsku industriju bila izuzetno teška zbog zatvorenih kina, prekida snimanja filmova, zaustavljene produkcije i prolongiranih premijera. Zato ova saradnja budi nadu u svjetliju budućnost za bh. kinematografiju. Uvjeren sam da će, ovakvim inicijativama i s ovim izabranim projektima, domaća TV produkcija gledateljima biti pravo osvježenje i potpuno nova dimenzija sadržaja – kazao je Mirsad Purivatra, direktor Obala Art Centra.

Jedna od prve tri serije koje će se snimati je “Kotlina” u režiji Danisa Tanovića. U pitanju je kriminalistička “high end” mini serija u pet nastavaka koja, koristeći istragu o ubistvu u Zemaljskom muzeju u BiH u Sarajevu, uspijeva da dočara savremeno Sarajevo u kome je okrutni sistem vrijednosti iz predratnog vremena u sudaru s kapitalizmom današnjice.

- Bh. kinematografija u ovom momentu ne postoji i jako mi je drago da je "BH Telecom" odlučio da pokrene vlastitu produkciju. Mislim da je to stvar koja je bila prijeko potrebna. Mislim da je Sarajevo nepravilno zapostavljeno, jer je to grad u kojem postoje nevjerovatne teme, postoje prelijepi objekti i dijelovi grada u kojem se filmovi i serije mogu snimati. Pred kraj jeseni bi trebali početi sa snimanjem – istaknuo je Tanović.

Potpisani su i protokoli o saradnji, otkupu prava i daljnjem razvoju s Amrom Bakšić-Čamo za serije “Komar” i “Princ iz Eleja”, Srđanom Vuletićem za seriju “Tender” i s Ademirom Kenovićem za seriju “Kad sam bio hodža”.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Domace serije

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2022, 22:38

Prvi smo pogledali seriju Danisa Tanovića: Neodoljivo Sarajevo i potraga za Hagadom


Image

Nakon pronalaska leša u Zemaljskom muzeju, viši inspektor Edib Pašić zaranja duboko u današnje Sarajevo kako bi pronašao ne samo ukradenu Hagadu nego i grad kojeg nikada nije imao hrabrosti napustiti.

Iznad gustog sloja magle viri samo televizijski repetitor na Humu. To je slika vječitog klimatskog problema koji sarajevsku kotlinu dovodi u stanje disanja na škrge, simbolizirajući trovanje i stanje paralize grada dok ne zapušu vjetrovi.
Kada uronite ispod, a što će vam priuštiti najavna špica dugoočekivane televizijske serije BH Content Laba “Kotlina”, dočekat će vas uzbudljivo mjesto, koje već decenijama vrvi filmičnim pričama.

Nema boljeg trenutka za predstavljanje domaćeg filmskog i televizijskog proizvoda od Sarajevo Film Festivala. Nakon prošlogodišnjeg hita “Deset u pola”, reditelj Danis Tanović večeras je zajedno s kreatoricom i scenaristicom Amrom Bakšić Čamo, ponovo napravio svojevrstan hommage svom gradu, predstavljajući igranu kriminalističku seriju “Kotlina” u programu Pretpremijere serije.

U tranzicijskoj i poharanoj BiH, muzeji su posljednje utočište entuzijasta koji dane na poslu provode ogrnuti dekicama dok čekaju da se nađu na budžetu neke vlade, koja će im dati zarađenu platu i uključiti grijanje.

Je l’ Saraj’vo gdje je nekad bilo

"Kotlina" vas vodi pravo iza (nekad zakucanih daskama) zatvorenih vrata Zemaljskog muzeja, u čijem vrtu je pronađeno tijelo neidentificiranog muškarca. Viši inspektor Edib Pašić (Feđa Štukan) stiže na uviđaj u svom starom žutom mercedesu, s cigaretom i nesalomljivim osjećajem za čuvanje zakona. Naoko sasvim nevažan slučaj, puka nesreća ili smrt migranta, Edibu i njegovom kolegi Medi Zecu (Boris Ler) bio bi samo još jedan u nizu onih koji se pojavljuju kao kratka vijest u medijima.

Međutim, taj privid vlada dok leš ne nestane iz mrtvačnice i dok novinarka portala “Sloboda” Ajla Pašić (Ida Keškić) slučajno ne nabasa na leš, pa i na inkriminirajuće dokaze o malverzacijama opako malodušne direktorice muzeja Selme (Vedrana Božinović).

Istog dana, u Sarajevo se iz zatvora vraća Senči (Mario Knezović) Edibov ratni drug s druge strane zakona. Nestanak leša i skriveni motivi zaposlenih u muzeju, inspektore vode u mrežu korupcije, neimaštine, beznađa i međunarodnog kriminala.

U Zemaljskom muzeju uskoro nestaje najvrijedniji eksponat, Sarajevska hagada, jevrejska obredna knjiga stara 700 godina. Istraga slučaja vodi nas sve dublje u današnje Sarajevo, na čijim ulicama neonska svjetla shopping centara jedva da dopiru do prčvarnica, gdje očajnici donose odluke koje je teško opravdati, ali lako razumjeti.


Ovo je grad u kojem svak svakog zna i gdje je cigareta najtraženija valuta još od posljednjeg rata. Edib sa štekom sarajevske Drine može platiti bilo kakvu informaciju i to je najdalje što ide u svojim koruptivnim metodama, jer njegov osjećaj za pravdu će uznemiriti i najobičniji električni romobil na trotoaru.

“Kotlina” je sa svakog aspekta produkcije kompletan televizijski proizvod, koji će vam ponovo pokazati zašto je sarajevski šarm ono što se neizmjerno voli i poštuje, ali i zašto je Feđa Štukan jedan od najtraženijih glumaca regionalne televizijske scene. Ovaj put, nakon “Nečiste krvi” i “Klana” zablistao je na domaćem terenu.


Scenarij je najsnažniji adut serije, s uvjerljivim i dramaturški funkcionalno složenim scenama. Replike su prirodne i konačno gledamo glumce koji govore baš onako kako ljudi govore u stvarnom životu.

Dijalozi su živopisni i duhoviti i proizilaze iz karaktera koji se koprcaju u bosanskoj svakodnevici. Jedan od likova miješa Davorina Popovića s Ivom Andrićem, pa kaže: “Sad ćeš vidjeti gdje je završio Davorin Popović, nobelovac”.
Muzika nas u hipnotizirajuće sporom ritmu vodi u kotlinu koju toliko volimo i koje se ne možemo otarasiti baš kao ni Edib, duboko uzdišući između dvije cigarete. Glumica Vedrana Božinović je također izvrsna kao direktorica muzeja u problemima, koja je prisiljena donositi pogrešne odluke.

“Kotlina”, čije je premijerno prikazivanje zakazano za jesen, serija je kakvu smo dugo čekali i koja će sasvim sigurno odjeknuti na regionalnom televizijskom tržištu.
online

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests