Turske TV sapunice

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Krokodil Behko » 16 Aug 2018, 09:51

Posrnula zvijezda Burak Ozcivit hoda Istanbulom kao duh: Sve o životnoj drami omiljenog Bali-bega


Image

Poslovni fijasko te obiteljska drama koju proživljava potpuno su preobrazili Buraka Özçivita, jednog od najpopularnijih glumaca turskih sapunica, koji ipak nepokolebljivo vjeruje u iscjeljujuću moć ljubavi svoje supruge Fahriye Evcen.



Megazvijezda turskih sapunica Burak Özçivit (33) u posljednje je vrijeme neprepoznatljiv. Više nije ni sjena muževnog Bali-bega iz “Sulejmana Veličanstvenog”. Po Istanbulu hoda kao duh, potpuno iscrpljen, zapušten, a ispijeno lice s istaknutim podočnjacima skriva ispod šilterice.



Suočio se, naime, s poslovnim neuspjesima, a i obiteljska drama koju proživljava posljednjih mjeseci zbog bolesti punca dodala je još malo soli na duševne boli kroz koje prolazi.



Turske novine pišu da je glumac za kojim luduju milijuni žena diljem svijeta obolio od takozvanog sindroma sagorijevanja.



O teškim danima glumačke zvijezde i podršci koju mu pruža supruga Fahriye Evcen, koju su također prošle godine snašle nevolje, čitajte u novom broju magazina Gloria koji je u prodaji od 16. augusta. Novi broj donosi i najzanimljivije zgode s ovogodišnjeg Sarajevo Film Festivala koji je glavni grad Bosne i Hercegovine pretvorio u središte svjetske kinematografije.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80779
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6795 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Julia-Klara » 16 Aug 2018, 11:04

sta je "silterica"?

A "sindrom sagorjevanja" je pretpostavljam burnout :grana :valja

On Tiiiiito dragi :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Turske TV sapunice

Post by Hannibal » 16 Aug 2018, 11:06

ja sam licno vidio damira sa lud zbunjen normalan kako spava na klupi u parku preko puta bbi. i on nam je propo zestoko
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Rum » 19 Dec 2018, 18:30

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Turske TV sapunice

Post by Divlja_u_srcu » 10 Jan 2019, 18:08

Počela nova serija na Novoj TV,,”Ukraden Život”..
ništa slično sto sam dosada gledala i preporučujem je pa i onima koji nisu fanovi Turskih serija, jer ovo je nešto skroz drugo.

Image

Kemal i njegova žena Lejla i njihova djeca Jasemin i Kerem vodili su život na kojem su im svi zavidjeli. Izgledaju kao savršena obitelj s velikom obiteljskom tvrtkom i lijepom kućom. Međutim, ta veličanstvena obiteljska slika uruši se preko noći. Nasljednika Šarman Holdinga, omiljenog sina Lejle Šarman Ozdemir i Kemala Ozdemira, Kerema, jedne noći kad mu roditelji nisu kod kuće odvode dvojica policijskih službenika. Lejla loše vijesti prima na dobrotvornom balu zaklade koju je osnovala. Odmah odjure do najbliže policijske postaje kako bi našli Kerema, no otkriju da nije bilo naloga za uhićenje i da nema nikakvog traga koji bi ih uputio na mjesto na kojem se nalazi.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Krokodil Behko » 08 Mar 2019, 10:15

UDALA SE HUREM: Turska zvijezda fotografijom na Instagramu sve iznenadila


Image

Turska zvijezda Meryem Uzerli, koju domaća publika najbolje poznaje po ulozi fatalne sultanije Hurem u seriji "Sulejman veličanstveni", iznenadila je obožavaoce viješću da se udala.

Naime, ona je na Instagramu pozirala pored velike torte i svadbene dekoracije.

Ipak, 35-godišnja glumica otkrila je da je udata za 'Her Moda FLO', tursku modnu marku čije je, ako je suditi prema fotografijama, zaštitno lice.

Podsjetimo, glumica trenutno živi u Njemačkoj s petogodišnjom kćerkicom Larom koju ima iz veze s turskim biznismenom Kanom Atesom. Nakon što mu je Meryem rekla da je u drugom stanju, Ates je naglo promijenio ponašanje, odbacio je i tjerao na pobačaj, a glumica je zbog svega dugo patila od depresije.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80779
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6795 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Julia-Klara » 14 Jul 2019, 11:54

nikad nista nisam gledala na dailymotion, juce nadjem - pregledam "Ljubav na seoski nacin", i sjetim se "Ezela" :string
Nasla, prva epizoda ce biti pregledana danasKe :trlja ndam se da ih ima jos, nisam pregledala sve :hop
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80779
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6795 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Julia-Klara » 14 Jul 2019, 16:51

KOja sam ja ckaPi postala :kuku gledam prvu epizodu Ezela i placem ko gladna godina :sok
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80779
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6795 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Julia-Klara » 14 Jul 2019, 17:10

Sve su mi uzeli...Moju obitelj...Moje prijatelje...
UzelA mi je sve...A ja je i dalje volim...
Boze,kakva je to carolija? Kakva je to KAZNA?

Vise nema mjesta za greske... NEMA VISE GRESAKA!

...Ali ne mogu zaboraviti...Ne mogu... :tuzna
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2021, 19:04

Amerikanka prešla na islam inspirisana turskom serijom “Ertugrul”


Image




Serija “Dirilis: Ertugrul” jedna je od najpopularnijih turskih serija koja osvaja publiku širom svijeta, a poseban utjecaj imala je na život 60-godišnje Amerikanke iz Wisconsina koja je na koncu postala muslimanka, Hatidža.

Mještanka malog i mirnog kraja savezne američke države Wisconsin kazala je da je serija “Ertugrul” na nju ostavila veliki dojam i da je tako prešla na islam. Seriju je našla na Netflixu i to, kako je kazala, u periodu kada je imala određenih mentalnih i moralnih padova. O islamu je mnogo učila i čitanjem prijevoda Kur'ana, a potom je posjetila jedini mesdžid u svom kraju i postala muslimanka te je izabrala ime Hatidža (Khadija).

– Serija govori o historijskom razdoblju o kojem nisam ništa znala. Ono što sam u seriji vidjela o Allahu, islamu, miru, pravdi i pomoći potlačenim je privuklo moju pažnju i vezalo me za tu seriju – kazala je Hatidža.

Serija je priča o herojstvu Ertugrula, ocu osnivača Osmanskog carstva. To je priča o pravednoj borbi, borbi protiv nepravde, nasilja, izdaje, o prijateljstvu, povjerenju, vjeri i stvaranju jedne velike države. Ertugrul, Turgut i Salcan su najdraži likovi Hatidži, a razočarenje je doživjela kada je saznala da Bamsi Alp nije nikada bio uz Ertugrula.

– Vjerske poruke, dijalozi na tu temu u seriji su dali novu dimenziju i vrijednost mom životu. Ibn-i Arebi mi je najdraži lik u seriji. Njegove riječi su me tjerale na razmišljanje, a nerijetko su mi oči punile suzama – kazala je Hatidža.

Ističući kako je zbog serije počela istraživati o osmanskoj historiji i islamu, Hatidža je kazala da je seriju “Ertugrul” gledala četiri puta i da je trenutno gleda i peti put.

– Ljubav prema historiji me je odmah vezala za seriju. Dobro je što sam je gledala, jer mi je ta serija otvorila oči i upoznala me sa islamom – kazala je Hatidža.

Ona je priču iz serije pomno istraživala i iz drugih izvora i poželjela je da živi sa vrijednostima koje su promovirane u seriji.

– Iako sam baptistička katolkinja, počela sam sve više da se zanimam za islam. To što sam našla seriju mi je bio svojevrsni znak i osjetila sam unutrašnji smiraj. Gledanjem serije sam smanjivala broj upitnika u mojoj glavi i na koncu mi se sve posložilo – kazala je Hatidža.

Hatidža je kazala da su muslimani u mesdžidu bili veoma ljubazni prema njoj, a da je u svojoj sredini naišla na različite reakcije koje nisu poljuljale njenu odluku.

– Iz mesdžida sam otišla kod prijatelja i rekla im da sam postala muslimanka, a oni su me ušutkivali. Ljudi oko mene misle da mi je ispran mozak. Više i ne ulazim u rasprave o tome. Ne miješam se u njihovo vjerovanje i ne bi se ni oni trebali miješati u moje – kazala je Hatidža i dodala da su neki njeni prijatelji prekinuli kontakt s njom i blokirali je na društvenim mrežama.

Hatidža ima šestero djece, a još uvijek čeka pravu priliku da s njima priča o njenom prelasku na islam. Želja joj je da što prije posjeti Tursku i vidi velike džamije, muzeje i turbeta brojnih historijskih ličnosti u toj zemlji.

– Razmišljala sam čak i da se preselim u Tursku. Planiram u junu posjetiti Tursku ako mi to pandemija dozvoli. Emotivno mi je i kad samo razmišljam o tome. Stvarno želim vidjeti turbe u kojem je sahranjen Ertugrul – kazala je Hatidža.

Hatidžini preci su u Ameriku stigli iz Norveške, a ona je nedavno uradila i DNK testiranje da vidi da li u njenom genetskom kodu ima ikakve veze sa Turskom. Ona je zbog zdravstvenih razloga nedavno prestala raditi, a tvrdi da se sada odlično osjeća i da već neko vrijeme uopće ne pije ni lijekove za anksioznost koje je ranije redovno koristila.

– Svako jutro se zahvaljujem Allahu. Ljudi uglavnom nisu ni svjesni koliko je život kratak. Želim ljudima poručiti da ne trate živote na pogrešnim stvarima kao što sam ja to činila. Istražujte, nemojte smisao tražiti u odjeći, pedikuri, automobilima i vilama. Trudite se da ne budete sebični, već da gradimo društvo u kojem će se govoriti o tome kako da se pomogne drugom – poručila je Hatidža.

(Faktor.ba)
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Turske TV sapunice

Post by insomnia » 07 Feb 2021, 19:25

Stvar je jasna. Prolupala baba
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31182
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Matan » 07 Feb 2021, 19:26

I ona bi nam trebala biti vodilja :grana
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2021, 10:48

Zbog ovih turskih glumica se gledaju serije


Image

Gledali ili ne gledali turske serije, morate priznati da glavni akteri plijene nevjerovatnom ljepotom i harizmom. Osim nesvakidašnjih zapleta, koji su tipični za sapunice, posebnu pažnju među gledalištem privlače glavne akterke.


Orijentalne ljepotice su već godinama u fokusu turskih medija, ali ni naša javnost nije ostala ravnodušna pred ovim glumicama. Sa podjednakim uzbuđenjem se prate njihovi likovi u serijama, ali i privatni život i ljubavni problemi, prenosi b92.

U nastavku pogledajte koje su to turske junakinje koje rado gledamo na malim ekranima.

Tuba Bujukustun



Merijem Uzerli



Elčin Sangu



Asli Enver



Berguzar Korel



Ebru Šahin

online

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Turske TV sapunice

Post by Shadow » 04 Jun 2021, 10:58

Znam za ove tri. I prelijepe su :srce

Damla Sonmez

Image

Bensu Soral

Image

Dilan Cicek Deniz

Image
Mirno more

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Turske TV sapunice

Post by Shadow » 04 Jun 2021, 11:02

Ima i Leyla sto si je ti Majo postavljala..ali nju pamtim iz filma

Image
Mirno more

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11735 times
Contact:
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Maja » 27 Jul 2021, 15:44

Kontam poceti pratiti Gunes i njene kceri jer sam cula od vise osoba da je dobra i tako guglam da vidim ko su glavni glumci kad mi ispade ovo.
Gdje je ona Vrhbosnica da prevede.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80779
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6795 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Julia-Klara » 27 Jul 2021, 15:47

ja gledam 'U plamenu" na Novoj HR - dobraaaa

Igra ova mala Dilan Cicek - jah mrsave zene, tobejarabi

E, ime Cicek mi je super :julia
kad budem imala nekog ljubimca zvace se Cicek :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Krokodil Behko » 27 Jul 2021, 18:26

A stvarno nema Vrhbosne. Da je nisu uhvatili bez odjeće u CG.
online

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50803
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18879 times
Been thanked: 21395 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Zanki » 27 Jul 2021, 18:29

daj i ja da pratin neku tursku haman
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50803
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18879 times
Been thanked: 21395 times
Status: Online

Re: Turske TV sapunice

Post by Zanki » 27 Jul 2021, 18:47

Ovaj mie bia simpatija, odgledala san par serija ybog njega :hihi
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests