Jugonostalgičari

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Uzegar
Na probnom
Na probnom
Reactions: 7
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Uzegar » 21 Sep 2018, 00:09

Major wrote:
29 Oct 2012, 10:40
Katja wrote:Ja razumijem Julia što ti želiš reći, i u mnogome si u pravu, ali postoje stvari u Jugoslaviji na koje zatvaramo oči a nemaju nikakve veze sa nacionalnim pitanjem.
Nama je bilo lijepo a nismo bili niti svjesni svijeta oko sebe. Mislili smo da imamo jaku industriju a nismo bili niti svjesni koliko smo malo-pomalo zaostajali za drugima. Druge su zemlje ulagale u novitete, u strojeve, u edukaciju, u tehnologije, a mi smo živjeli u oblacima. Nije bilo discipline u radu, u velikim državnim firmama nije se gledalo tko je produktivan a tko zabušava, svi su dobivali plaću, nije se gledalo tko pomalo krade (a mnogi su krali - od olovaka, preko vreće cementa, do većih stvari), nije se nikoga gledalo - kad si jednom zasjeo u neku firmu, nisi se trebao niti truditi.
I zato je privreda krenula nizbrdo ali mi to nismo niti znali jer je država uzela kredite, velike kredite iz vana.
A vraćanje tih kredita bi kad-tad došlo na red. Što bi onda bilo?

Ovo ne znači da je sad bolje nego prije, ovime samo želim reći da mi se čini da bi ponekad, gledajući u prošlost, trebali s nosa skinuti ružičaste naočale. :D
Da ti dam za pravo kada je u pitanju radna disciplina, a po pitanju privrednih giganata/preduzeca nikako ti nemogu dati za pravo.
Ko je takoreci Arapski svijet izgradio, Energoinvest i Hidrogradnja, da ostale privredne gigante Hrvatske, Slovenije kao i srbije ne nabrajam.
Možda ćemo za dvadeset-trideset godina na sadašnjost gledati sa nostalgijom. :oo
Hajde molim te izdvoji, nasluti, bar nesto iz sadasnjosti gdje bi se moguce mogli za dvadeset godina sa odusevljenjem prisjecati.
Pored ovolike medju mladima nezaposlenosti (ca.35%), perspektiva je haman ravna nuli, katastrofalna situacija u zdravstvu,
najsiromasniji penzioneri u Evropi, a naravno i BiH nasiromsnija u Evropi.
Da nije moja rodna gruda, da nisam tamo rodjen, imam moje najmilije i da nemam tamo kucu sagradjenu,
hiljadama kilometara bi je zaobilazio,ali nemoze, nesto u meni je jace iako smo haman najnakaradniji u Evropi.

Ovi prokleti Evropljani uvjek kada me pitaju odakle dolazim, odgovor je naravno Bosna,ali obavezno uslijedi potpitanje,
a sa koje strane, kojega tora....tada mi mrak na oci padne i za mene svaka moguca diskusija prestaje.

Ako nista, na granicama su me gledali kao Jugoslovena sa respektom i postovanjem, danas, haman sa prezirom, ni grama postovanja
ne vidim u tim granicarima, da samo pomenem Slovence i Austrijance, kao da smo mi Bosanci i Hercegovci (Hercegovci mahom posjeduju
Hrvatsku putovnicu) sa marsa pali.
Je li druze @titane, pored takvih "privrednih giganata/preduzeca" ti sve to ostavio i otisao u Njemacku sluziti mrskog okupatora???
0

Socrates
Drvensuz
Drvensuz
Reactions: 3971
Status: Online

Post by Socrates » 21 Sep 2018, 01:20

Ne znam, brt, hoce li ti major odgovoriti jer on izgleda vise ne postoji. Na ovom Forumu.
0
It is better to be a human being dissatisfied than a pig satisfied; better to be Socrates dissatisfied than a fool satisfied.

Uzegar
Na probnom
Na probnom

Post by Uzegar » 21 Sep 2018, 18:59

Socrates wrote:
21 Sep 2018, 01:20
Ne znam, brt, hoce li ti major odgovoriti jer on izgleda vise ne postoji. Na ovom Forumu.
Ima on dousnike...javice.
0

Pasaga
Hadžija
Hadžija
Reactions: 1425
Status: Online

Post by Pasaga » 21 Sep 2018, 19:00

Socrates wrote:
.. zauzet je ...
sredjiva kauce ....
1
1 Image
"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Uzegar
Na probnom
Na probnom

Post by Uzegar » 21 Sep 2018, 19:04

Pasaga wrote:
21 Sep 2018, 19:00
Socrates wrote:
.. zauzet je ...
sredjiva kauce ....
Kakve kuce...nije valjda u Bosni? On se stidi reci da je iz Bosne. Sramota ga. Kaze iz Jugoslavije. Boji su @plivadon i @cheguevera ce cuti.
0

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 1059

Post by KOMESAR » 21 Sep 2018, 22:08

Uzegar wrote:
21 Sep 2018, 19:04
Pasaga wrote:
21 Sep 2018, 19:00
Socrates wrote:
.. zauzet je ...
sredjiva kauce ....
Kakve kuce...nije valjda u Bosni? On se stidi reci da je iz Bosne. Sramota ga. Kaze iz Jugoslavije. Boji su @plivadon i @cheguevera ce cuti.
Što vas je to Tornjak (čovjek iz tornja ) raspustio,pa se sad ko siročad potucate od foruma do foruma?
0
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “EX YU”