Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Milanović vratio oduzeta odlikovanja i generalski čin Branimiru Glavašu

Post by Duminjo » 29 May 2021, 19:14

insomnia wrote: 29 May 2021, 17:03 Volim neg dukat
:haha

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Milanović vratio oduzeta odlikovanja i generalski čin Branimiru Glavašu

Post by Duminjo » 29 May 2021, 19:15

The 51st State wrote: 29 May 2021, 16:46 Sve po zakonu.
Al je tajming samo takav. Zabi im ga u predizbornoj sutnji 😁

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Duminjo » 13 Jun 2021, 13:18

Milanović: Neke članice NATO-a ne podržavaju konstitutivnost u BiH, neće im proći

Image


Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović danas je za hrvatske medije izjavio da Hrvatska neće potpisati završnu deklaraciju na samitu NATO-a zbog toga što "neke" zemlje ne žele pristati na spominjanje Dejtonskog sporazuma i konstitutivnosti naroda u BiH.


Novinari su Milanovića pitali zašto na sutrašnji samit ne ide ministar vanjskih poslova Gordan Grlić-Radman nakon čega je on neočekivano spomenuo šta je zapravo Hrvatska tražila od zemalja članica NATO-a u vezi Bosne i Hercegovine.

"Neće biti problem s Grlićem bit će jedan drugi problem jer se još uvijek dogovaramo oko završne deklaracije samita. U tome sam htio pomoć njemu i HDZ-u, ali to moram radit sam, zato što je još jedan dan do završetka, a neke države nikako ne žele spominjanje Dejtonskog sporazuma i konstitutivnih naroda u Bosni i Hercegovini", rekao je Milanović.

Dodao je da je to problem o kojem nije govorio i da je trenutno "5 do 12" i da u tom smislu mora razgovarat s nekim zvaničnicima na samitu.

"U protivnom nećemo dati saglasnost za završnu deklaraciju. To otvoreno sad govorim jer nas se tretira kao sitan kusur, dakle neko ima problem da se u završnoj deklaraciji NATO-a uopće spomene Dejtonski sporazum i tri konstitutivna naroda, kao da je deklaraciju pisala nekakva nevladina organizacija iz Sarajava. U Zagreb se ne mislim vratiti s tim i to je nešto u čemu su mi mogli pomoći Plenković i Radman ali oni imaju važnijeg posla.", rekao je Milanović.

Po riječima hrvatskog predsjednika već sedam dana traju razgovori o tome.

"Ne šljive nas pet posto, prema tome došlo je do razine predsjednika države, to samo pokazuje gdje smo otišli i kakve planove za Bosnu i Hercegovinu imaju neki međunarodni krugovi ali to pored Hrvatske neće proći. Nisam ni mislio da ću se time bavit, ali to sad moram reći hrvatskoj javnosti, u koliko sutra bude komešanja. Mislim da oni koji se bave vanjskom politikom da su već shvatili nakon moje prve rečenice o čemu se radi".



klix

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by arzuhal » 13 Jun 2021, 13:19

Neke članice NATO-a misle da je Hrvatska "big shit" država :D.


POTPUNO RAZOČARAN

Milanović: Neke članice NATO-a ne podržavaju konstitutivnost u BiH, neće im proći


https://www.klix.ba/vijesti/regija/mila ... /210613034
uzmi Lysobact

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Fuddo » 13 Jun 2021, 13:20

Ocekujem da opali samar bajdenu i rekne mu nije ti ovo minesota, staje

Bogo mili, cime se ti budalasi drogiraju?
Neka je pravo dobra roba.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Melek » 13 Jun 2021, 13:20

U zadnje vrijeme mi uvijek izgleda ko kad se tek probudio. Da nije šećer? :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by The 51st State » 13 Jun 2021, 13:21

Nek se ne vraca bez safuna

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Taare » 13 Jun 2021, 13:25

arzuhal wrote: 13 Jun 2021, 13:19 Neke članice NATO-a misle da je Hrvatska "big shit" država
ili "sitan kusur" kako prenosi gospodin milanović :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Taare » 13 Jun 2021, 13:26

A najviše me boli što ih "ne šljive ni pet posto" :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Fuddo » 13 Jun 2021, 13:30

U znak protesta moze samo sebi ocaparit milokliz.
Covic nek mu ga zamota hanzaplastom,
Naslov u Vecernjim Novostima,
“Osuneceni smo!”
Dozvolite da se obratimo

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by arzuhal » 13 Jun 2021, 13:40

NATO se zajebaje s takom uljudbom... Maratonci, čitanje Pantelijinog testamenta ...

- Pa koliki je moj deo?
- Ovoliki! (od šake do lakta) Ako si lud nisi gluv! Čuješ šta piše?
- Pa šta, onda, znači, ja nisam dobio ništa, je li?
- Hehe... svašta s budalom...
- PA NE MOŽE TO TAKO! JA HOĆU DA ZNAM ŠTA MENI PRIPADA!
- Jel' tebe poslala ona kurva da nas pljačkaš, a?
(pljas šamar) Evo šta ti pripada! ŠTAE?

(Sav uspuhan i drhtav trči iz sobe, staje na stepenicama i viče):

- UPAMTIT ĆETE VI MENE! OĆETE! (izlazi ljuti zalupi vratima)

(iz druge prostorije čuje se kako Tata trubi)
uzmi Lysobact

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nora Ibsenova » 13 Jun 2021, 13:46

Ne šljive nas pet posto.
:D. jutro kolumbo
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by insomnia » 13 Jun 2021, 13:49

Jos jedna pobjeda umeta?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ironman » 13 Jun 2021, 13:51

Jel to rusi konce potezu?
Umotano u brigu o konstitutivnosti.
A servirano od strane SDP stranke...
To je otprilike kao kad bi sutra Berny Sanders poceo plakati o preplacenim radnicima u fabrikama sirom SAD...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by amidza idriz » 13 Jun 2021, 13:54

Pa sta su realno ocekivali, da su neki faktor, cinbenik u EU i NATO?

Saka jada i da nisu katolici cekali bi oni u redu sa Albanijom.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14111 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ironman » 13 Jun 2021, 14:07

Prvo su odbili Ameriku kad su im trazili one mjere oko Huaweia i 5g mreze..sad pisaju u vjetar sa americkom inicijativom za BiH..
Zanimljivo...da li Sberbank i Agrokor imaju veze sa time?
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 14 Jun 2021, 10:28

ironman wrote: 13 Jun 2021, 14:07 Prvo su odbili Ameriku kad su im trazili one mjere oko Huaweia i 5g mreze..sad pisaju u vjetar sa americkom inicijativom za BiH..
Zanimljivo...da li Sberbank i Agrokor imaju veze sa time?
Nije ni bitno. Kako javljaju, džaba se buni. NATO je vojni pakt, a ne komisija za pravna pitanja.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 01 Jul 2021, 10:30

Milanović: 'Za mene je bošnjački jezik najnormalnija stvar. Šta bi bilo kada bismo ga osporavali'



Image

Mađarska danas ne bi mogla započeti pregovore o pristupanju Evropskoj uniji, odnosno ne bi bila primljena ni na “briselski aerodrom”, kazao je u srijedu hrvatski predsjednik Zoran Milanović, dodavši da evropske institucije ipak prelaze svoje ovlasti u odnosu prema Mađarskoj



Milanović je, nakon sastanka s makedonskim predsjednikom Stevom Pendarovskim, komentirao izjavu povjerenika Evropske komisije za proširenje Olivéra Várhelyija iz svibnja da će Evropska unija razmotriti razdvajanje evropskog puta Sjeverne Makedonije i Albanije, ako Bugarska nastavi blokirati evropski put Sjeverne Makedonije.



„Povjerenik koji je slučajno iz Mađarske i slučajno ga je Orban tamo poslao. I sve je to slučajno“, kazao je Milanović, dodavši da to nije izjava Evropske komisije, već „izjava jednog čovjeka koji je predstavnik jedne političke opcije u Komisiji i to nije dobro“.



„Nastojim gledati Komisiju kao nadnacionalno tijelo koje radi na idealnom interesu evropskih vrijednosti i evropskih ugovora, ali to nije tako. Tamo završi svakakva vrste oborite ribe i sitne ribe“, istaknuo je Milanović.



„Bi li država iz koje dolazi taj povjerenik danas uopće mogla započeti pregovore o članstvu u Evropskoj uniji? Pa ne bi ih pustili na briselski aerodrom“, poručio je Milanović i dodao da bi Mađarska „imala problem, i ne samo Mađarska, uopće započeti pregovore o članstvu“.



Ipak, istaknuo je kako je pitanje u kojoj se mjeri Bruxelles i Evropska komisija „smiju uplitati u unutarnje stvari država članica“.



„Mislim da prelaze tu crtu pa i kada je u pitanju Mađarska“, smatra Milanović koji ističe da EU „nije jedno, nije bila i neće biti“, odnosno da je „zajednica nacija, dakle posebnosti“.



„Evropska unija odavno nije zajednica uniformnih vrijednosti, nego nekih sličnosti, zajedničkih nazivnika, ako treba i najnižih, ali zajedničkih denominatora“, kazao je Milanović.



Hrvatski predsjednik smatra da Evropska unija „ima svoje limite“, odnosno da ne može „ići preko limita nacionalnih država i nacionalne suverenosti“.


„Mi Hrvati to ne gledamo u imperijalnom kontekstu nego samozaštitničkom kontekstu. Neće nas biti ukoliko se svi utopimo u jedno“, kazao je.



Predsjednik RH Zoran Milanović primio je u posjet predsjednika Republike Sjeverne Makedonije Stevu Pendarovskog.



Izjavu povjerenika, koje nominiraju države članice EU, Milanović promatra kao „izjavu jedne politike koja ne želi zemlje s velikim brojem muslimana u Evropskoj uniji“.



Smatra da je „držanje Albanije na ledu nepošteno“ i neinteligentno jer će se protumačiti da je razlog tomu činjenica da su muslimani većina u Albaniji.



„Treba se odlučiti može li zemlja većinski naseljena muslimanima biti članica, ili joj se cijelo vrijeme šalje poruka da ne može. Po meni može i mora“, kazao je, dodavši da ako se nastavi s takvom praksom će „ljudi shvatiti neke poruke i otići drugim smjerom, ili će neko drugi doći i objasniti da to nije njihov smjer“.



„Koji su to uvjeti koji odvajaju Albaniju, ko će im držati lekcije o vladavini prava, neovisnosti pravosuđa, slobodnim medijima. Da neće oni koji ukidaju univerzitete po Srednjoj Evropi“, poručio je Milanović, očito se referirajući na donošenje zakona u Mađarskoj kojim je onemogućeno funkcioniranje Srednjoevropskog univerziteta (CEU) u Budimpešti, a koje je financirao i osnovao milijarder George Soros.



Pendarovski je pak kazao da „svaka pojedinačna zasluga treba biti uzeta u obzir“ te da mu se „nikada nije dopadalo da netko ide naprijed i nazad u paketu“.



Kaže da bi, ukoliko potraje blokada Sjeverne Makedonije, Albanija trebala, usprkos tome, napredovati prema članstvu u Evropskoj uniji ako ispuni uvjete.



Hrvatski predsjednik je istaknuo da se „neobjašnjivo dugo i nepametno dugo“ čeka početak pristupnih pregovora Sjeverne Makedonije i Albanije s EU, pri čemu nade polaže u Sloveniju za koju je siguran da će biti „objektivna i prijateljski nastrojena zemlja“, što smatra i makedonski predsjednik Pendarovski.


Slovenija, uz Hrvatsku, najbolje od europskih članica razumije situaciju na zapadnom Balkanu, istaknuo je Pendarovski.



Još danas Evropskom unijom predsjeda Portugal, a portugalska državna tajnica za evropske poslove Ana Paula Zacarias šokirala je Makedonce izjavom da je „sjevernomakedonski jezik“ bio dio bugarskog jezika.



Pendarovski je na Pantovčaku, komentirajući tu izjavu, kazao da su „od povjesničara koji se bave politikom, gori samo političari koji pokušavaju biti povjesničari“.



„Što bi bilo kada bi Hrvatska dovela u pitanje crnogorski jezik ili bošnjački jezik“, zapitao se Milanović.



„Do jučer su bili bosanski Muslimani ili samo Muslimani. Mi smo to prihvatili, naprosto zato jer to prihvaćaš. Teško nekome možeš odreći pravo da se nekim imenom zove i da jezik zove tim imenom“, poručio je Milanović.



„Tako je za mene bošnjački jezik najnormalnija stvar. Što bi bilo kada bismo ga osporavali. To je pogrešno i nemoralno“, dodao je hrvatski predsjednik, koji je i ranije kritizirao politiku Sofije prema Sjevernoj Makedoniji.



Motivi Bugarske su „oportunistički“, odnosno unutarnjopolitičke prirode smatra Milanović, dok je izjava portugalske dužnosnice prvenstveno „izraz neznanja i neopreznosti“.



„Kada se krene ulaziti u nečiji intimni prostor, u tako delikatnim stvarima, kao što je identitet, pravo na ime, pravo na jezik. To nikada dobro ne završi“, kazao je Milanović.



Smatra da je, ukoliko Bugarska takvom politikom želi „privući pažnju na sebe da bi što prije postala članica Schengena“, to pogrešno, odnosno nije „učinkovit način i pravac djelovanja“.



Hrvatska, Bugarska i Rumunjska već su trebale postati članice Schengena, kazao je Milanović.



(balkans.aljazeera.net, DEPO PORTAL/md)
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Taare » 01 Jul 2021, 10:50

Bošnjački jezik? Kobejagi ne zna :andjeo
Svi mi se morete obratit

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by dadojović » 01 Jul 2021, 11:25

ironman wrote: 13 Jun 2021, 13:51 Jel to rusi konce potezu?
Umotano u brigu o konstitutivnosti.
A servirano od strane SDP stranke...
To je otprilike kao kad bi sutra Berny Sanders poceo plakati o preplacenim radnicima u fabrikama sirom SAD...
Rusi?
Misliš na onu Rusiju, na čiju je granicu, Hrvatska poslala vojsku, nakon što je izvršila agresiju na Ukrajinu? Ili ima neka druga Rusija?
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests