Makedonija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Venera » 05 Mar 2017, 02:05

Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote:a joj :hihi

pa mogao si malo vise ispricati koliko dugo je Drac bio srpska teritorija,ono,do kad do kad :kafa
A tebe to ko sad odjednom interesuje. :kafa
pa smijesno mi je da opet pises kako su Srbi izgubili nesto sto nije nikad ni pripdalo njimma :kafa

Srbi imaju bogatu istoriju teritorijalnih gubitnika :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Venera » 05 Mar 2017, 02:07

Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote:Zato je moja Dalmacija bila tu , sa Makedonijom :hop :srce :kafa
Da, kao regije. :kafa
prije Srbije , kao regije :kafa

moji su porijkelom sa Dalmatinskog kamena , ja znam o svojim predacima, 8 stoljeca unazad , takva mi je jaka loza :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:10

Krokodil Behko wrote:
statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote: Da nisi ti preskočio ovu sliku kad si tražio po internetu? :mah

Image

Grad u doba Grka se zvao Epidamnos. Osnovan je 627 godine prije nove ere. Ja govorim o tome ko mu je dao ime, a ti očigledno dobro ne pratiš. :zubi
a joj :hihi

pa mogao si malo vise ispricati koliko dugo je Drac bio srpska teritorija,ono,do kad do kad :kafa

Cijelih 12 godina, pod Dušanom.
Puno je duže cijela Srbija bila pod Bugarima :valja

Image
To je i više nego dovoljno da ostavimo ime koje i danas traje. :zubi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:13

statebriga wrote:e ovo ti Vladimir Rus nece halaliti do kraja njegovog zivota ouch :hihi :kafa
Naravno da neću halalit. :D

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:15

dr laganini wrote:..rade mihaljčić srpski povjesničar...

No, da se vratimo mi na Albance. Srbi su, kada su došli na Balkansko poluostrvo, zatekli Ilire. To pleme se nešto kasnije razdvojilo, napravilo se nekoliko plemena, i jedno od njih je narod zapadne Evrope nazvao Albancima. Ime su stekli u 20. veku, iako oni sami sebe nazivaju Šćiperima (odakle je i potekao naziv kod Srba – Šiptari).

Treba napomenuti da se Albanci dugo u istoriji (za razliku od ostalih Ilira koji su imali svoje države, vlada, čak i kraljeve – kraljica Teuta, s prestonicom u Risnu itd.), nisu nisu predstavljali državotvoran narod, i u tom su se pogledu emancipovali tek u 20. veku.
Zatekli Ilire, ne i Albance.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:19

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote:
posmatrac wrote:Kad je Bosna bila najjaca sila na zapadnom Balkanu, RAske vise nije bilo u petama, a kamo li da se uopste naziralo ime Srbija :D

http://www.euratlas.net/history/europe/1400/
teritorijalno da, ali Srbi su naord koji se spominje nakon Ilira,a prije Hrvata :kafa
A tek Bošnjaci. :kafa
pa Bosnjaci se identificiaju sa Bosnjanima iz Bosne , znaci,Bosnjani , Bosanci nisu od jucer :kafa

danasnji Bosnjaci jesu grupa sa bolje definiranim identietom , s obzirom da je jedn dio povezan za islamskom religijom, ali znaju svoje porijeklo kojim se idnetificiraju od perioda postojanja Bosne ( sa gore postavljene karte) :kafa

zato danasnji Srbi ne znaju vlastito porijeklo , ti si odlican primjer :kafa
I Srbi su Sorab Upgraded tj. Sorab Upgraded v 2.0 :zubi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:21

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote:tvrdim nesto, sto zapravo nisam :hm :kafa hajde prevedi svoju nonsense izjavu :kafa

na Blkanu su svi osteceni,neko vise , neko manje :kafa

ne brini za Grke, znaju definitivno mnogo vise o sebi od svih na Balkanu :kafa

vi ste na Balkanu odlucili da se vratite u srednji vijek, to je vas izbor :kafa
Znaš ti dobro šta sam mislio po time tako da nemam šta više da ti objašnjavam. ;)

Neko deblje, neko tanje. :oo

Znaju, to je tačno, dokaz za to je da drugi svojataju njenu istoriju baš kao što i Bošnjaci svojataju srednjovjekovnu Bosnu. Nijedni ni drugi nemaju svoju toliko staru istoriju. Dakle ni Makedonci ni Albanci, a naročito ne Bošnjaci, kao što ne postoje ni Dalmatinci u tom obliku u kom ih ti zamišljaš (u obliku nacije) već postoje u obliku geografske odrednice. P toj tvojoj logici mogu i ja reći da Srbi postoje još od perioda čovjekolike ribice. :kafa

Šta bi na to rekla Velika Britanija? :oo
znaci ti se ne identificiras sa Srbima koji , znatno ranije, nisu bili nacionalna odrednica ,kao sto isu bili ni Dalmatinci :sok :lupa

neko je morao zivjeti u toj Dalmaciji , a prema tvojo logici, taj narod nije bio geografskog dalmatinskog porijkela , interesantno :hihi :kafa
E to pitaj Laganog. On je Dalmatinac, u smislu nacije. :hihi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:24

Krokodil Behko wrote:Pa da ponovimo.

Image
https://www.youtube.com/watch?v=s1_j8NKjFIM

:D

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Venera » 05 Mar 2017, 02:28

Vladimir RUS wrote:
I Srbi su Sorab Upgraded tj. Sorab Upgraded v 2.0 :zubi
prvo su prepoznti kao narod koji se formirao u vise plemena koja je zivjela u vise regija, a potom, kao danasnja nacija sa vlastitom drzavom :kafa

mnogi Srbi unutar Srbije nemaju isto srpsko plemensko porijkelo :kafa

iz kojeg si ti srpskog plemena :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Venera » 05 Mar 2017, 02:31

Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote: znaci ti se ne identificiras sa Srbima koji , znatno ranije, nisu bili nacionalna odrednica ,kao sto isu bili ni Dalmatinci :sok :lupa

neko je morao zivjeti u toj Dalmaciji , a prema tvojo logici, taj narod nije bio geografskog dalmatinskog porijkela , interesantno :hihi :kafa
E to pitaj Laganog. On je Dalmatinac, u smislu nacije. :hihi
laganini zna o svom narodu, kao i ti , a to vam zajedncka, ali jako losa osobina, nemate pojma :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:43

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote:Zato je moja Dalmacija bila tu , sa Makedonijom :hop :srce :kafa
Da, kao regije. :kafa
prije Srbije , kao regije :kafa

moji su porijkelom sa Dalmatinskog kamena , ja znam o svojim predacima, 8 stoljeca unazad , takva mi je jaka loza :kafa
Moji su porijeklom iz Hercegovine (po prezimenu govorim, ne znam šta sam juče jeo, a kamoli šta je bilo prije 8 generacija unazad :oo ), a osnova od prezimena grčkog porijekla. :kafa

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:49

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
I Srbi su Sorab Upgraded tj. Sorab Upgraded v 2.0 :zubi
prvo su prepoznti kao narod koji se formirao u vise plemena koja je zivjela u vise regija, a potom, kao danasnja nacija sa vlastitom drzavom :kafa

mnogi Srbi unutar Srbije nemaju isto srpsko plemensko porijkelo :kafa

iz kojeg si ti srpskog plemena :kafa
Iz Turskog. :oo :123

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by posmatrac » 05 Mar 2017, 05:49

Vladimir RUS wrote:
posmatrac wrote:Imajuci u vidu ubjedljivu pobjedu psihopate Vucica na proslim izborima i cinjenicu da Srbija danas ima vise pjevaca i estradnih zvijezda od Amerike, te da se radi o zemlji vidovnjaka i travara koji lijece sve moguce bolesti na planeti, ne bi me iznenadilo ako ih je neko i slago da je Rusija vojna i ekonomska sila koja moze da se nosi sa zapadom. :D.

Kakva bolan neutralnost Srbije, ne razvije li se ekonomski u narednih 10tak godina i Vojvodina ce im biti upitna, nece vise zeljeti da trpe nazadluk i mitomanske gluposti koje dolaze iz Beograda.

Koje koristi imate od te saradnje sa Rusijom, sto su penzije u Srbiji manje nego u Bosni, mozda najmanje u Evropi, sto u Srbiji donekle normalno zivi samo Beograd, dok je 90% infrastrukture u Srbiji ostalo zaledjeno u vrenmenu u dalekim 80tim itd

Bem ti, ulazu Njemci u Srbiju , ko bi rekao da sui 3 najsiromasnuija drzava u Evropi( samo strasni Rusi i Ukrajinci gori od njih :D. ) ,a 7ma najjadnija na planeti

http://www.espreso.rs/vesti/drustvo/304 ... vropi-foto

Molicete vi Boga da udjete u Eu i Nato, pa ce te se sve udarati nogom u guzicu :ok
Pa zar Rusija nije vojna sila? Ove informacije koje ti plasiraš su nešto novo za mene. Ja čitavo vrijeme slušam kako je Rusija vojna sila, a sad čujem od tebe da nije. I kome sad čovjek da povjeruje? :D

Razvije li se Srbija u narednh 10 godina, granica Srbije biće blizu Baščaršije i niko neće mjeti da je dira. :oo

Pa da, Srbi više neće da slušaju Srbe. To je sasvim logično. :oo

Koliko ja znam penzije u Srbiji su veće nego u BiH (RS).

I u BiH, sve mimo Sarajeva...ustvari i Sarajevo je ekonomski kao Afrika (čak i gore u nekim slučajevima) pošto u BiH stopa nezaposlenosti je takva da nigdje u Evropi ne postoji tolika stopa nezaposlenosti (oko 45-50 posto).

Samo se ti tješi pošto BiH je druga najjadnija zemlja na svijetu.

http://bljesak.info/rubrika/business/cl ... etu/166100

:sjedi

Bosnia second. :oo
Pa ti kada lazes imas izgleda obicaj da sam sebi vjerujes :hihi , u Bosni(federaciji) su plate 70% vece nego u Srbiji, vece su i penzije, samo je u Srbiji sve jeftinije sukladno visokom standardu zivota :D.

Bosna imala krvavi rat pa je opet bogatija od Srbije koja je najsiromasnija drzava u Evropi

http://www.naslovi.net/2016-10-17/econo ... i/19095121

Je li normalno da neko u Evropi u 21 vijeku ima penziju od 85 Eura :D.

http://www.bummagazin.com/penzije-u-srb ... a-85-eura/

ZAnimljivo da tako siromasna zemlja poput Srbije ima tako izrazene osvajacke ambicije, pa ce biti da se radi o nekom genetskom poremecaju i komplexima vezanim za istorijska desavanja ;)

Nenadu Canku i ostalim samosvjesnim Vojvodjanima je inace vaznije to sto su Srbi, nego hoce li sutra imati sta da jedu, a zna se i da je Vojviodina etnicki jako izmjesana, pa tamo zive i Madjari, Slovaci, Rusini, Hrvati, Rumuni itd.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by storm » 05 Mar 2017, 06:37

Pa ništa čudno... Od kupe do vardara, zveckanje oružjem najbolje zaglusi ostale gluposti
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by dr laganini » 05 Mar 2017, 06:39

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote: znaci ti se ne identificiras sa Srbima koji , znatno ranije, nisu bili nacionalna odrednica ,kao sto isu bili ni Dalmatinci :sok :lupa

neko je morao zivjeti u toj Dalmaciji , a prema tvojo logici, taj narod nije bio geografskog dalmatinskog porijkela , interesantno :hihi :kafa
E to pitaj Laganog. On je Dalmatinac, u smislu nacije. :hihi
laganini zna o svom narodu, kao i ti , a to vam zajedncka, ali jako losa osobina, nemate pojma :kafa

...draga frendice tribaš se ugledat na mene kad su tema avioni ja je preskočim... :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2017, 09:34

statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote: znaci ti se ne identificiras sa Srbima koji , znatno ranije, nisu bili nacionalna odrednica ,kao sto isu bili ni Dalmatinci :sok :lupa

neko je morao zivjeti u toj Dalmaciji , a prema tvojo logici, taj narod nije bio geografskog dalmatinskog porijkela , interesantno :hihi :kafa
E to pitaj Laganog. On je Dalmatinac, u smislu nacije. :hihi
laganini zna o svom narodu, kao i ti , a to vam zajedncka, ali jako losa osobina, nemate pojma :kafa
Da znaš.
I jedan i drugi pripisuju neke mitske osobine, svaki svom izvornom plemenu, ono baš da su bili sposobni i kudikamo napredni u trenutku dolaska, kao Kolumbo kod indijanaca, a po svoj prilici bilo je obrnuto.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Mirelam » 05 Mar 2017, 13:04

I dobro , na kraju ko ima veći? :ooo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Hannibal » 05 Mar 2017, 13:10

hanibal aaa
🐽

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by Mirelam » 05 Mar 2017, 13:15

Hannibal wrote:hanibal aaa
Ti mali nemaš šta da radiš ovdje. :plavi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Makedonija na rubu građanskog rata

Post by dr laganini » 05 Mar 2017, 13:44

Krokodil Behko wrote:
statebriga wrote:
Vladimir RUS wrote:
statebriga wrote: znaci ti se ne identificiras sa Srbima koji , znatno ranije, nisu bili nacionalna odrednica ,kao sto isu bili ni Dalmatinci :sok :lupa

neko je morao zivjeti u toj Dalmaciji , a prema tvojo logici, taj narod nije bio geografskog dalmatinskog porijkela , interesantno :hihi :kafa
E to pitaj Laganog. On je Dalmatinac, u smislu nacije. :hihi
laganini zna o svom narodu, kao i ti , a to vam zajedncka, ali jako losa osobina, nemate pojma :kafa
Da znaš.
I jedan i drugi pripisuju neke mitske osobine, svaki svom izvornom plemenu, ono baš da su bili sposobni i kudikamo napredni u trenutku dolaska, kao Kolumbo kod indijanaca, a po svoj prilici bilo je obrnuto.
..nema mitologije jedino sto kod mene nije povjest onu koju je vecina ucila.iz citanki...puno i razlicitog formira ispravno misljenje...

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests