Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Melek » 02 Mar 2017, 19:27

I sta, to vam je glavni argument i adut da vratite Kocobo nazad? :valja
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Vladimir RUS » 02 Mar 2017, 19:31

Vaš argument nije ni prošao i još pritom umalo da je proglase ludom. :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 02 Mar 2017, 19:32

Ja sam od cijelog članka samo Vloru primjetio.....:love
može pričati što hoće :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by dr laganini » 02 Mar 2017, 19:47

...kosovo nikad vise nece bit u sastavu srbije...ko zemun hrvatske... :ok

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Hannibal » 03 Mar 2017, 21:11

telegraf hahahah
🐽

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Socrates » 03 Mar 2017, 21:12

U Srbiji danas ima osam velikih grupa četnika – Vukovi, Šešeljevi, Veljini, šumadijski iz sela Ba, bosanski, crnogorski četnici, ravnogorci i četnici-početnici. U otadžbini i dijaspori postoji čak 200 četničkih vojvoda – tvrdi četnički istoričar Vladan Radosavljević.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by posmatrac » 04 Mar 2017, 14:41

JAdni Srbi, napali ih Slovenci, Hrvati, Bosanci, Albanci i sada u svoj toj vojnoj nemoci osmislili 20 verzija Cetnika( fale im samo jos Nedicevci i Ljoticevci) da mogu da se pokolju medjusobno ako im bude dosadno od nikakvih nedesavanja na ratnom planu :zubi

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80619
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7218 times
Been thanked: 11679 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by spacebound » 04 Mar 2017, 15:29

Ovaj Vladimir jos i ludji nego sto sam mislila :ccc :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by SPINERKA » 04 Mar 2017, 16:31

:D.

Jako ce ga pogoditi tvoje misljenje.

:kafa
Image

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Vladimir RUS » 04 Mar 2017, 18:46

spacebound wrote:Ovaj Vladimir jos i ludji nego sto sam mislila :ccc :grana
Ko si ti?

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80619
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7218 times
Been thanked: 11679 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by spacebound » 04 Mar 2017, 18:56

Neko ko se clancima iz Telegrafa kao i onima koji ih shvataju ozbiljno moze samo dobro nasmijati :plavi
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Venera » 04 Mar 2017, 19:44

Socrates wrote:U Srbiji danas ima osam velikih grupa četnika – Vukovi, Šešeljevi, Veljini, šumadijski iz sela Ba, bosanski, crnogorski četnici, ravnogorci i četnici-početnici. U otadžbini i dijaspori postoji čak 200 četničkih vojvoda – tvrdi četnički istoričar Vladan Radosavljević.
interesantno je dodati, jedn dio sprskih-centickih jedinica u drugom svjestkom ratu su sacinjavali muslimani :kafa

ustase su bile na suprotnoj strani,a opet sa dijelomicnim ucescem muslimana :kafa

handzari su bili opet katolicki i muslimasnki dio vojnih snaga od strane AU :kafa

ispade da su srbi najvise vjerni sebi :hihi

Srbi koji su cetnicki orijentirani su protiv Kosova,a nomrlani Srbi nemaju problema sa danasnjim Kosovom :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 04 Mar 2017, 19:54

Bilo je i slovenaca četnika...
više kao lojalnost kralju nego nacionalna odrednica...
naravno kasnije je nastupio drugi moment
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Venera » 04 Mar 2017, 22:35

storm wrote:Bilo je i slovenaca četnika...
više kao lojalnost kralju nego nacionalna odrednica...
naravno kasnije je nastupio drugi moment
pa naravno da je lojalnost kralju :kafa nacionalna odrednica nnije bila ni vazna kod ostalih , jer nisu imali izbora :hihi

Kosovo je americko, tako da se forumsko pucanstvo ne mora brinuti sto kazu Srbi ili Albanci :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by posmatrac » 04 Mar 2017, 23:01

statebriga wrote:
Socrates wrote:U Srbiji danas ima osam velikih grupa četnika – Vukovi, Šešeljevi, Veljini, šumadijski iz sela Ba, bosanski, crnogorski četnici, ravnogorci i četnici-početnici. U otadžbini i dijaspori postoji čak 200 četničkih vojvoda – tvrdi četnički istoričar Vladan Radosavljević.
interesantno je dodati, jedn dio sprskih-centickih jedinica u drugom svjestkom ratu su sacinjavali muslimani :kafa

ustase su bile na suprotnoj strani,a opet sa dijelomicnim ucescem muslimana :kafa

handzari su bili opet katolicki i muslimasnki dio vojnih snaga od strane AU :kafa

ispade da su srbi najvise vjerni sebi :hihi

Srbi koji su cetnicki orijentirani su protiv Kosova,a nomrlani Srbi nemaju problema sa danasnjim Kosovom :kafa
Pretjera ti malo, kakav jedan dio cetnickih postrojbi da su cinili muslimani, to bi znacilo da su muslimanske cetnicke jedinice suvereno kontrolisali jedan dio teritorije pod njihovom komandom, sto nije slucaj.

U Cetnike su isli rijetki pojedinci ( najcesce kriminalci) koji su u njihovim pljackaskim pohodima trazili koristi i za sebe.Pa i u zadnjem ratu u Bosni je u Cetnicima bio neki minorni procenat muslimana.

Ustase i nisu bile na suprotnoj strani imajuci u vidu da citav rat( osim bitke na Lijevca polju) nisu ispalili metka na Cetnike, niti oni na njih, zna se ko im je bio jedini zajednicki neprijatelj. :zubi

Nisu bas svi Srbi bili "vjerni" sebi, jer ih je ogroman procenat bio u partizanima ;)

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:53

spacebound wrote:Neko ko se clancima iz Telegrafa kao i onima koji ih shvataju ozbiljno moze samo dobro nasmijati :plavi
Nije valjda da te to pogađa. :zubi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Vladimir RUS » 05 Mar 2017, 02:54

storm wrote:Bilo je i slovenaca četnika...
više kao lojalnost kralju nego nacionalna odrednica...
naravno kasnije je nastupio drugi moment
I u Dalmaciji.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2017, 09:50

posmatrac wrote:
statebriga wrote:
Socrates wrote:U Srbiji danas ima osam velikih grupa četnika – Vukovi, Šešeljevi, Veljini, šumadijski iz sela Ba, bosanski, crnogorski četnici, ravnogorci i četnici-početnici. U otadžbini i dijaspori postoji čak 200 četničkih vojvoda – tvrdi četnički istoričar Vladan Radosavljević.
interesantno je dodati, jedn dio sprskih-centickih jedinica u drugom svjestkom ratu su sacinjavali muslimani :kafa

ustase su bile na suprotnoj strani,a opet sa dijelomicnim ucescem muslimana :kafa

handzari su bili opet katolicki i muslimasnki dio vojnih snaga od strane AU :kafa

ispade da su srbi najvise vjerni sebi :hihi

Srbi koji su cetnicki orijentirani su protiv Kosova,a nomrlani Srbi nemaju problema sa danasnjim Kosovom :kafa
Pretjera ti malo, kakav jedan dio cetnickih postrojbi da su cinili muslimani, to bi znacilo da su muslimanske cetnicke jedinice suvereno kontrolisali jedan dio teritorije pod njihovom komandom, sto nije slucaj.

U Cetnike su isli rijetki pojedinci ( najcesce kriminalci) koji su u njihovim pljackaskim pohodima trazili koristi i za sebe.Pa i u zadnjem ratu u Bosni je u Cetnicima bio neki minorni procenat muslimana.

Ustase i nisu bile na suprotnoj strani imajuci u vidu da citav rat( osim bitke na Lijevca polju) nisu ispalili metka na Cetnike, niti oni na njih, zna se ko im je bio jedini zajednicki neprijatelj. :zubi

Nisu bas svi Srbi bili "vjerni" sebi, jer ih je ogroman procenat bio u partizanima ;)
Tribalo bi joj napominit za orjunu :pusi
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Vladimir RUS » 13 Mar 2017, 19:29

U Prištini ranjen Azem Vlasi, napadač identifikovan

Kosovska policijska služba saopštila je da je pregledom video-zapisa otkrila identitet lica koje je jutros iz vatrenog oružja ranilo prištinskog advokata Azema Vlasija.

Image

Kosovska policija navodi da se napad iz vatrenog oružja dogodio jutros nešto prije 8.00 časova i da je ranjeno lice čiji su inicijali A.Z. /68/.

Policija je opkolila zgradu u kojoj živi Azem Vlasi, a u kojoj stanuje i predsjednik kosovskog parlamenta Kadri Veselji.

Okruženje zgrade je pod video-nadzorom što je policiji, prema još nezvaničnim informacijama, pomoglo da utvrdi identitet napadača.

"U toku je potjera za odbjeglim licem", rekao je Srni portparol kosovske policije Avni Sahiti.

On nije mogao da saopšti više informacija u interesu istrage.

Zdravstveno stanje Azema Vlasija je stabilno i on se poslije ukazane ljekarske pomoći u Kliničkom centru u Prištini nalazi van životne opasnosti.

Povodom Vlasijevog ranjavanja kosovski zvaničnici su, uz osude, zatražili od nadležnih institucija da se počinilac pronađe i izvede pred lice pravde.

Izvor: SRNA

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 16 Mar 2017, 22:01

Premijer Kosova Isa Mustafa za "Dnevni avaz"
Ako sarađujemo sa Srbijom, zašto ne možemo s BiH?

Image
Razgovarao: Amil DUČIĆ

Premijer Kosova Isa Mustafa, koji je jučer doputovao u Sarajevo, uoči današnjeg samita lidera zapadnog Balkana dao je za "Dnevni avaz" ekskluzivni intervju u kojem je govorio o zategnutim odnosima sa Srbijom, o relacijama sa BiH i o nestabilnoj situaciji u regionu.

Mustafa cijeni da je proces jačanja saradnje u regionu doživio određeni uspjeh od berlinske konferencije održane 2014. godina.

Privredna saradnja

- Očekujem da ćemo sastankom u Sarajevu produbiti naše međususjedske i međudržavne odnose. Do sada smo više radili u oblasti infrastrukture. Došli smo do nivoa gdje imamo prostora da više razgovaramo o privrednoj saradnji, da ona bude veća, uspješnija. Moramo poduzeti sve mjere da trgovinska saradnja bude efikasnija, jer time dobivaju sve zemlje - kazao je Mustafa za naš list.

Kakvi su odnosi između BiH i Kosova? Mogu li se uopće očekivati pomaci?

- Mislim da trebamo prevazići političke prepreke za bolje odnose sa BiH. Mi, ipak, sarađujemo sa Srbijom. S tom zemljom imamo dijalog u Briselu. Imamo dobru privrednu saradnju, slobodni protok ljudi i robe. To je najbolji primjer da isto možemo postići i sa BiH, zemljom s kojom nikad nismo bili ni u kakvom konfliktu.

Naprotiv, imali smo dobru saradnju u prošlosti. Mi ćemo raditi na tome da odnosi budu mnogo bolji, posebno zbog naših naroda. Želimo riješiti pitanje viza, da to ubuduće više ne bude faktor koji negativno utječe na našu saradnju.

Od Berlina do Sarajeva, jeste li zadovoljni implementacijom dogovorenih projekata?

- Mislim da zaostajemo. Ne idemo punim tempom. Treba nam veće podrška od EU što se tiče gradnje infrastrukture. Još nemamo punu finansijsku podršku, ni za BiH, ni za Kosovo, niti za druge zemlje, koji nemaju dovoljno sredstava da sami finansiraju gradnju te infrastrukture.

Evropsko vijeće, dakle vrh EU, snažno je potcrtalo zabrinutost za zapadni Balkan. Kako Vi gledate na tenzije na Balkanu koje prijete stabilnosti?

- Nije najbolja situacija. Ona je prošle godine bila bolja. Trebamo poduzimati sve mjere da situacija ne bude još lošija. Imali smo određene provokacije od Srbije. Išli smo u Brisel s predstavnicima Srbije da o tome razgovaramo. Mislim da smo to stanje prevazišli. Ipak, trebamo svi biti vjerodostojni da ne dozvolimo da se događa nešto što smo pretrpjeli u prošlosti, i mi i BiH. Što se tiče BiH, ja ovoj državi želim napredak i stabilnost, kako bi i Balkan bio stabilan.

Težak proces

Kako ide normalizacija odnosa između Srbije i Kosova?


- Ne ide lako. To je dosta težak proces. Imamo dosta miješanja Srbije u unutrašnje stvari Kosova, posebno na sjevernom dijelu. Mi želimo integrirati Srbe u sve naše institucije. Imamo još tih paralelnih struktura koje djeluju uz podršku Srbije. Mi ne vidimo razloga da se to nastavi. Želimo normalizaciju odnosa sa Srbijom. Što se tiče priznanja, to je jedan politički proces. To nam uopće ne smeta da ipak sarađujemo. Sada imam dogovore koje trebamo realizirati.

Je li u Sarajevu možda predviđen bilateralni razgovor s premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem?

- Mi se viđamo. Razgovaramo sasvim normalno. Nemamo planiran bilateralni susret. Ali se viđamo u kontinuitetu, a i ovo je prilika da razgovaramo.

Vlasiju ćemo dati punu podršku

Kako ste doživjeli napad i ranjavanja Azema Vlasija?


- Još nemamo jasnu kvalifikaciju. Ovo je bio atentat na njega. To je neprihvatljivo. Mi smo kao Vlada reagirali na to. Dat ćemo punu podršku gospodinu Vlasiju te smo zatražili da se poduzimaju sve zakonske mjere protiv ljudi koji su za ovo odgovorni i koji za političke ciljeve vrše napade na osobe, poput gospodina Vlasija, koji ima veliku podršku na Kosovu, koji je cijenjen građanin i moj prijatelj.
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests