Kako doživljavate bosnu danas?

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Tempy » 25 Nov 2013, 23:05

Kako doživljavate bosnu danas?
Doživljavam tako da sam ja u Bosni, a Bosna u meni. :srce

Ruana
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 23:09

A odakle si ti tanuki pa ti je prijatejica naruĆivala veĆeru u ČevapĐinci dok ste posLe pili kaVu?

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Rockefeller » 25 Nov 2013, 23:10

Ruana wrote: :aplauzz i on meni nema Bosne.
Ima Bosne makar na kozi orali. :oo

Tebe pravo dugo nema. Ja sam te poželio ako nije niko drugi. :tuga
Lebowski wrote:Dobar post Rock, treba gledati stvari pozitivno. :ok

Kod nas je slična priča, mislim da svako selo ima većinu toga što si nabrojao. Bolja je infrastuktura nego prije 10 ili 20 godina ali treba reći i da je to očekivano - cijeli svijet ide dalje...ipak su to osnovne stvari za život a mi smo bili tek izašli iz rata.

Ovdje opet imaš sela koja nemaju najbolje snadbijevanje vodom. U po grada su rupe po putevima ali sređuje se pomalo, dvorana se gradi 10 godina, doskora je bilo i ne baš dobrih puteva prema udaljenim selima.
Imaš selo koje ima duplo manje stanovnika nego prije 10 godina.

Poređenje sa evropskiim selima što se tiče uslova života ipak je pretjerano. :ooo
Hvala. Mnoga sela po centralnoj i istočnoj Bosni imaju ovo što sam nabrojao. Sva ona iz moje općine u kojima sam bio. Ako se na šta narod žali onda je to na nezaposlenost. A ovaj sistem nam jasno kaže da država nije ta koja ti daje posao. Tako se radilo u socijalizmu. Imaš državne firme i zapošljavaš se kod njih. Danas su firme privatne i zapošljavaš se (većinom) kod privatnika. I tog razumijevanja nam najviše fali.

A živio sam u dva europska sela nešto vremena. U Njemačkoj, selo se zove Zweifall i u Sloveniji, selo se zove Log. Sem većeg standarda života (onog što je po baščama) nisam primijetio da su oni imali nešto više što se infrastrukture tiče.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ruana
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Ruana » 25 Nov 2013, 23:19

Rockefeller wrote:
Ruana wrote: :aplauzz i on meni nema Bosne.
Ima Bosne makar na kozi orali. :oo

Tebe pravo dugo nema. Ja sam te poželio ako nije niko drugi. :tuga
:pusa Hvala, tu sam nego imam puno posla

Ciklama
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Ciklama » 25 Nov 2013, 23:31

Da je volim duša zna, draga moja BiH ... :D

Nisam od onih koji pate za Jugoslavijom. :)

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by POSAVLJAK » 25 Nov 2013, 23:55

Za mene Bosna nikada nije postojala, čuo sam za Bosnu i Hercegovinu, mada mi ljepše zvuči "Herceg-Bosna".

User avatar
tanuki
Na probnom
Na probnom
Posts: 62
Joined: 15 Aug 2013, 22:40
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by tanuki » 26 Nov 2013, 01:32

pa nedavno sam bio u kladuši i tamo nekakav plac, a sve bofl, kineska roba, bože sačuvaj, na akcijama u hrvatskoj možeš dobiti i jeftinije, ali eto uz rub prodavači mesa i meda, i eto , privuklo me, neki klinac nudi da probam i izgleda domaće, suđuk, vratimna, i tko dok se ja odlučujem , pristupi stariji čovjek, vjerojatno gazda stalno sluša moj razgovor, da bi na kraju upitao odakle sam!
kada sam mu rekao , odmah je našao prijatelja iz vojske koji je iz mog grada, ispod pulta je izvuko rakiju koju sam morao popiti i naravno da mi je uvalio više tog nego što sam namjeravao kupiti ( da se razumjemo, nije mi krivo jer ilo je dobro) i a budući da smo bili gladni pitali smo ga za savijet gdje se u kladuši može nešto dobro pojesti?
uputio nas je na restoran,
kad sam parkirao ispred restorana i na tabli vidio da je vlasnik musliman, skoro sam se okrenuo i otišao, ali ipak smo ušli u restoran, a prvi susret je bista tita!
sjednemo mi dakle za stol, odma dotrči konobar, mi naručimo janjetinu koja je na ponudi!
pogled mi kruži po zidovima, a sve slike tita iz ex yu, ali i frižideri i šank!
pita konobar što će te popiti, a ja bih pivo naravno,
a koje?
ma ima i karlovačko i ožujsko i laško i union nikšičko i jelen i sarajevsko!
i poslužena nam je janjetina, dobra, ne mogu reći fantastična uz malo luka i kada smo skoro potrošili luk bez poziva konobar donosi još, mada imaš osječaj da te nitko ne ferma i nekakav tip u starom đemperu se stalno vrzma i pita nas dali nam je dobro, a misliš da je nekakav žicar da bi mu trebalo dati komadić, a onda ga konobar zove i oslovi ga sa gazda :lol:
da u kladduši sam prepoznao taj iskonski duh bosne, gdje su ljudi prijatni i druželjubivi!
taj duh o kojem sam govorio kao planinar, da u sloveniju idem planinariti zbog planina a u bosnu zbog ljudi!

User avatar
tanuki
Na probnom
Na probnom
Posts: 62
Joined: 15 Aug 2013, 22:40
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by tanuki » 26 Nov 2013, 01:36

Ruana wrote:A odakle si ti tanuki pa ti je prijatejica naruĆivala veĆeru u ČevapĐinci dok ste posLe pili kaVu?
jel ti to mene jebeš pravopisno ?
znaš patetična si!
poznajem pravopis , ali ne lektoriram svoje postove,
ako si toliko glupa da ne razumiješ smisao zbog krivo otipkanih kvačica na tastaturi onda odjebi!

Ruana
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Ruana » 26 Nov 2013, 07:18

tanuki wrote:
Ruana wrote:A odakle si ti tanuki pa ti je pijatejica naruĆivala veĆeru u ČevapĐinci dok ste posLe pili kaVu?
jel ti to mene jebeš pravopisno ?
znaš patetična si!
poznajem pravopis , ali ne lektoriram svoje postove,
ako si toliko glupa da ne razumiješ smisao zbog krivo otipkanih kvačica na tastaturi onda odjebi!
Da, bas tipiĆno bosanski reĆeno, tako priĆaju svi bivsi Bosanci.
Mislim oni sto nikad nisu razlikovali "kvakice" a sada priĆaju ekavski sa Hrvatskim naglaskom. Hoce to, kad odes iz Bosne, ali tesko da ce Bosna iz tebe.
"Ima bolan i bice je" a Bogami i Hercegovine.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by laganini » 26 Nov 2013, 10:53

..priko foruma..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Spanac_113 » 26 Nov 2013, 10:56

mozda bi trebalo promijenit ime u srpska bosna i hercegovina

Ciklama
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Ciklama » 26 Nov 2013, 11:12

tanuki wrote: kad sam parkirao ispred restorana i na tabli vidio da je vlasnik musliman, skoro sam se okrenuo i otišao, ali ipak smo ušli u restoran, a prvi susret je bista tita!
sjednemo mi dakle za stol, odma dotrči konobar, mi naručimo janjetinu koja je na ponudi!

da u kladduši sam prepoznao taj iskonski duh bosne, gdje su ljudi prijatni i druželjubivi!
taj duh o kojem sam govorio kao planinar, da u sloveniju idem planinariti zbog planina a u bosnu zbog ljudi!
Kakve veze ima koje je vjere ili nacije vlasnik restorana?

Krajina je takva. Tu posebnu gostoljubivost naći ćeš u Cazinu, Kladuši i Bužimu.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Bla » 29 Nov 2013, 09:40

Nije problem u nezaposlenima
nego u besposlenima :djed
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by drugrankovic » 14 May 2014, 19:50

kao što i jeste silom skupa a svako na svoju stranu
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 00:26

drugrankovic wrote:kao što i jeste silom skupa a svako na svoju stranu
Ko da gledIIIm da si od BanjOluke nedje;)))))))))

Sorry, Bosna je jedinstvena, i onima koji bi tako rado da se pripoje nazovi maticama, vrata sirom otvorena, al masuc saka;)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 07:39

Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:kao što i jeste silom skupa a svako na svoju stranu
Ko da gledIIIm da si od BanjOluke nedje;)))))))))

Sorry, Bosna je jedinstvena, i onima koji bi tako rado da se pripoje nazovi maticama, vrata sirom otvorena, al masuc saka;)
znači ako neko kaže drugačije mišljenje odmah je iz banja luke? a ona je zlo?
upravo na osnovu tvoje reakcije i gledamo na bosnu tako, nesrećna država gde se nesrećnici pameti naučiše i gde je to jedinstvo o čemu pričaš najveća šarena laža...

na žalost. sama si istrčala. nisam iz banja luke.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 12:59

drugrankovic wrote:
Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:kao što i jeste silom skupa a svako na svoju stranu
Ko da gledIIIm da si od BanjOluke nedje;)))))))))

Sorry, Bosna je jedinstvena, i onima koji bi tako rado da se pripoje nazovi maticama, vrata sirom otvorena, al masuc saka;)
znači ako neko kaže drugačije mišljenje odmah je iz banja luke? a ona je zlo?
upravo na osnovu tvoje reakcije i gledamo na bosnu tako, nesrećna država gde se nesrećnici pameti naučiše i gde je to jedinstvo o čemu pričaš najveća šarena laža...

na žalost. sama si istrčala. nisam iz banja luke.
Polako sreco, ja volim da "pod*ebavam", hence "iz banjOluke" hahahahaha Pojma nemam odakle si, ali sta mislis koji dojam ostavi komentar kao tvoj?!

Bosna jeste jako nesrecna drzava, ali treba se prisjetiti kako je to doslo da se desi. Kao i sta je to direktno ucinilo nesretnim komsijama takodjer. I sad ne seirim, jer ono sto de desilo u Jugi je ravno idiotizmu, koji se na zalost i sad vrlo lako, i "kvalitetno" siri via "nacio-kretenluk".
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 13:23

Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:
Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:kao što i jeste silom skupa a svako na svoju stranu
Ko da gledIIIm da si od BanjOluke nedje;)))))))))

Sorry, Bosna je jedinstvena, i onima koji bi tako rado da se pripoje nazovi maticama, vrata sirom otvorena, al masuc saka;)
znači ako neko kaže drugačije mišljenje odmah je iz banja luke? a ona je zlo?
upravo na osnovu tvoje reakcije i gledamo na bosnu tako, nesrećna država gde se nesrećnici pameti naučiše i gde je to jedinstvo o čemu pričaš najveća šarena laža...

na žalost. sama si istrčala. nisam iz banja luke.
Polako sreco, ja volim da "pod*ebavam", hence "iz banjOluke" hahahahaha Pojma nemam odakle si, ali sta mislis koji dojam ostavi komentar kao tvoj?!

Bosna jeste jako nesrecna drzava, ali treba se prisjetiti kako je to doslo da se desi. Kao i sta je to direktno ucinilo nesretnim komsijama takodjer. I sad ne seirim, jer ono sto de desilo u Jugi je ravno idiotizmu, koji se na zalost i sad vrlo lako, i "kvalitetno" siri via "nacio-kretenluk".
banja luka je nesretna vlašću sa onakvim kretenom dodikom, ne žalim je mnogo sami biraju. uostalom bosna je prepuna takvih, i vi ih imate. nabrali sebi para održavaju stanje gde su svi navodno skupa a svako duva u svoju stranu, tj njihovu. najgore je to što se narod pameti nije naučio a kako je šta počelo i to je diskutabilno. i tu svako gleda na svoju stranu, umesto da gledate majku mu kako da prekinete s tim zauvek. ali za to je potrebno pameti a u bosni je ima koliko i pingvina...

rat je prvo izazvan u vukovaru, sa namerom su dizani srpski objekti u vazduh i ubijani srbi, da se na sve načine izazove rat, i to je bio rat u jugi. sve do 1992 hrvatska je bila jugoslavija. posle je druga priča, i ostali vide svoju korist... ealija želi islamističku unitarnu bosnu a karadžić neku megalomansku srbiju, nema tu razlike...

pričate o toj jedinstvenoj bosni a gde ti je jedinstvo? idi u rs ili u zapadnu hercegovinu i pričaj o tome? imaćeš uticaj ko kad prdne miš... i obrnuto.... realnost je da je to na papiru skupa a ovako svako svoju politiku ganja, dok je narod i dalje beda i sirotinja a nastave li ovako i rat je moguć kod budala koje se pameti neće naučiti... razlaz je svakako odavno došao a to što ti imaš na papiru a ne u realnosti, slaba ti vajda o tome... to samo stvara tenzije... uskoro će dopizdet i svetu pa će vas napustit a vi ćete se svi ili normalno razić ili porokat dok vas ne nestane... na žalost. jebo državu koja bosnu nema beše a? ma jebo državu koja je i blizu nje pa i te banjo luke kako je nazivaš...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 13:33

Onako posteno, slazem se da bi se mogle sve te polis drzavice tamo raspast, i sto kazes porokat do istrjebljenja, ukljucujuc Srbiju, vec je pola nema.

Ali, strateski polozaj koji Bosna ima to nikad nece dopustiti. Prije ce nestati sve i jedna drzavica oko nje, nego Bosna. I da, Dodini dani su odbrojani. Zapad je napokon vidio svjetlo, tako da je proces ukidanja sumske poceo. Dodo je odsvirao.

Rat nije poceo u Vukovaru. Ali je Vukovar jedna ruzna mrlja na srpskom narodu, kao i na hrvatskom vodjstvu iz onog vremena.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Kako doživljavate bosnu danas?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 13:40

Jagoda wrote:Onako posteno, slazem se da bi se mogle sve te polis drzavice tamo raspast, i sto kazes porokat do istrjebljenja, ukljucujuc Srbiju, vec je pola nema.

Ali, strateski polozaj koji Bosna ima to nikad nece dopustiti. Prije ce nestati sve i jedna drzavica oko nje, nego Bosna. I da, Dodini dani su odbrojani. Zapad je napokon vidio svjetlo, tako da je proces ukidanja sumske poceo. Dodo je odsvirao.

Rat nije poceo u Vukovaru. Ali je Vukovar jedna ruzna mrlja na srpskom narodu, kao i na hrvatskom vodjstvu iz onog vremena.
rade da srbije nema to je jasno


nestanak rs što ti priželjkuješ je uvod u krvavi rat. nema nestanka pojedinačnog, u tome nestajete svi....

dejton je potpisan i tu ste profitirali pa srbi sa 71 % teritorije pod kontrolom padoše na 49, nema više američkog kakenja na poptis kao sa kosovom. imaju oni zbog tog kosova i previše problema jer je duh iz boce izašao i sad eto cepa se ukrajina, svako će sutra da traži samostalnost... ja ne podržavam cepanje ukrajine jer bi pljunuo na kosovo i jer nemam dvostruke aršine kao vi američki podanici... za mene je kosovo srpsko a samim tim integritet ukrajine je za mene isto

nema više dvostrukih aršina, a tebi ako se ne svidja dogovoreno i potpisano od sve tri strane šta da ti radim.... svojim jezikom i glavom poput takvih dovešćete do sranja... nemoj posle kukat...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests