Sandžak

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Heidi » 07 Mar 2019, 21:27

Jeste, ali Sarajevo ipak nudi vise. Meni to ne smeta, bitno je da imam gdje otici i provesti se.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Venera » 07 Mar 2019, 21:32

Heidi wrote: 07 Mar 2019, 21:27 Jeste, ali Sarajevo ipak nudi vise. Meni to ne smeta, bitno je da imam gdje otici i provesti se.
ne znam, sto konkrento, nudi vise , osim posla :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Vanilla » 07 Mar 2019, 21:32

Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 21:06
Heidi wrote: 07 Mar 2019, 21:02 Hani, da, postoje Sarajlijice i Sarajlije.

I jeste prenavikan grad, meni zbilja nista posebno, ali valjda glavni pa to ti je
eh te sarajlijice misle da su bogom dane jer su se rodile u sarajevu a vecina ih konobari. zive na vratniku, kad ih pitas odakle su carsija braaca, a ukinuli im bus gore za vratnik spustaju se sankama haha
Makni mi se od Vratnika, Bistrika, Alifakovca... :852
Hajde, Vratnik cu ti, nekako, halaliti ali ne idi dalje :lala
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Podrinjac » 07 Mar 2019, 21:35

Ja u Sarajevo nisam mahsuz otišao ima dvije godine. Nemam volje.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Podrinjac » 07 Mar 2019, 21:37

Heidi wrote: 07 Mar 2019, 21:27 Jeste, ali Sarajevo ipak nudi vise. Meni to ne smeta, bitno je da imam gdje otici i provesti se.
Sarajevo i treba da nudi više, pa glavni je grad. Ali treba da bude i primjer ostalim gradovima, a tu zaostaje.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Venera » 07 Mar 2019, 21:39

Vanilla wrote: 07 Mar 2019, 21:32
Hannibal wrote: 07 Mar 2019, 21:06

eh te sarajlijice misle da su bogom dane jer su se rodile u sarajevu a vecina ih konobari. zive na vratniku, kad ih pitas odakle su carsija braaca, a ukinuli im bus gore za vratnik spustaju se sankama haha
Makni mi se od Vratnika, Bistrika, Alifakovca... :852
Hajde, Vratnik cu ti, nekako, halaliti ali ne idi dalje :lala
:D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Mutevelija » 07 Mar 2019, 23:30

Sarajevo je kotlina da su sta bili sposobni ne bi ih Srbi drzali u opsadi I pjevali Sarajevo u kotlini Srbi su te opkoli.
Mozda bi bolje prosli da su bili seljaci I rjesavali se neprijatelja sa brda :hm
To su npr Tuzlaci odmah rijesili u Brcanskoj malti.
Sta ces Sarajlice nisu znale da je brdo u vecoj prednosti od ravnice :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Bla » 07 Mar 2019, 23:39

Rusija je jedna lijepa zemlja... :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2019, 23:49

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 21:06
Heidi wrote: 07 Mar 2019, 20:58 Pa za Sarajevo su svi gradovi kasabe i u BiH :D.

Oni su svi begovska djeca iz metropole :o :valja
imam jako blisku prijatlejicu iz Sarajeva , iz gospodske, akdamske porodice , sa tim begovskim i intelektulanim pedigreom , jako je volim, i kaze fino, otvoreno , da su za njenu generaciju , Zagreb i Ljubajana su bile metrolpole u odnosu na Sarajevo :ok

Poselami je i reci joj da je retardirana.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Venera » 07 Mar 2019, 23:51

Krokodil Behko wrote: 07 Mar 2019, 23:49
statebriga wrote: 07 Mar 2019, 21:06

imam jako blisku prijatlejicu iz Sarajeva , iz gospodske, akdamske porodice , sa tim begovskim i intelektulanim pedigreom , jako je volim, i kaze fino, otvoreno , da su za njenu generaciju , Zagreb i Ljubajana su bile metrolpole u odnosu na Sarajevo :ok

Poselami je i reci joj da je retardirana.
ti si retardiran :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2019, 23:53

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 23:51
Krokodil Behko wrote: 07 Mar 2019, 23:49


Poselami je i reci joj da je retardirana.
ti si retardiran :ok

Ja nisam retardiran, samo sam dobar i fin, pokratkog jezika i kulturnog ponašanja.
A ti?
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Venera » 07 Mar 2019, 23:55

Krokodil Behko wrote: 07 Mar 2019, 23:53
statebriga wrote: 07 Mar 2019, 23:51

ti si retardiran :ok

Ja nisam retardiran, samo sam dobar i fin, pokratkog jezika i kulturnog ponašanja.
A ti?
ti si obicni Drkadžija

dosadan si :jutarnja
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2019, 23:57

statebriga wrote: 07 Mar 2019, 23:55
Krokodil Behko wrote: 07 Mar 2019, 23:53


Ja nisam retardiran, samo sam dobar i fin, pokratkog jezika i kulturnog ponašanja.
A ti?
ti si obicni Drkadžija

dosadan si :jutarnja

Drkaš i ti jezikom tu po cijeli dan, pa sigurno sam prvi koji ti to kaže.
Mi smo svi fini.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Venera » 07 Mar 2019, 23:58

Krokodil Behko wrote: 07 Mar 2019, 23:57
statebriga wrote: 07 Mar 2019, 23:55

ti si obicni Drkadžija

dosadan si :jutarnja

Drkaš i ti jezikom tu po cijeli dan, pa sigurno sam prvi koji ti to kaže.
Mi smo svi fini.
a sto si dodasdan drkošu jedan :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Hannibal » 08 Mar 2019, 01:33

brigo hajmo da se posvadjamo da ne budem jedini s kim se nisi posvadjala ovih dana
🐽

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Rockefeller » 08 Mar 2019, 09:29

Mutevelija wrote: 07 Mar 2019, 23:30 Sta ces Sarajlice nisu znale da je brdo u vecoj prednosti od ravnice :cudi
Sarajlije su to od pamtivijeka znale. Sarajevo je tako i nastalo. Prvo naselja po brdima, a u dolini se trgovalo i radilo. S vremenom je Sarajevo sa okolnih brda sišlo u dolinu.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Rockefeller » 08 Mar 2019, 10:12

Što se tiče uklapanja u sredinu ja mislim da je to mnogo širi problem nego samo oponašanje domaćina. Prvo je što u sredinama koje nisu monolitne postoje paralelna društva. Drugo je što su monolitna društva sama po sebi definicija antinapretka a začuda mnogi domaći žele ostati i promoviraju monolitno društvo.

Nije idealno doći u novu sredinu i postati jedan od njih. Time gubi i društvo i osoba koja je došla. Društvo gubi iskustva i bogastva koja ta osoba sa sobom nosi. Npr. ako pogledamo malo u prošlost postoji mnogo osoba koje su doprinijele svom društvu tako što su ili došle i donijele u to društvo svoj karakter (Napoleon sa Korzike u Pariz ili čak i u našem toru Ganić iz Sandžaka u Sarajevo) ili su otišle na putovanje pa donijele svom društvu novi karakter (Marco Polo u Kinu ili u našem toru Danis Tanović iz Belgije u Sarajevo).

Ako želiš dokaz kako izgledaju monolitna društva, društva gdje su svi k'o jaje jajetu, u Bosni ih imaš na pretek. Nisu to samo sela nego i kasabe i varoši. Iz njih ljudi odlaze, život je dosadan a društvenih aktivnosti je malo ili nimalo.

Ima jedna stara naša koja kaže najteže je biti prorok u svom selu.

Zato bih ja volio da u našim većim gradovima (Sarajevo i Tuzla su najgori u tome) malo olabavi ta podjela na mi i vi, domaće i došljake, građane i seljake. Negdje u podsvjesti nam mora biti jasno da sredine mogu samo napredovati ili nazadovati i da je samo stajanje nazadovanje. I ako ništa za ljubav svog grada malo promijeniti stajališta o tim stvarima.

Sredina gubi, a prvenstveno gubi pojedinac, što taj pojedinac koji dođe postaje tiha žrtva podijela i stvara nezdravu sredinu, porodicu u kojem će njegova djeca odrastati čime se povećava rizik da ta osoba koja odrasta postane ako ne prestupnik onda bar ima manje izglede da izgradi prosperitetan i kvalitetan život a siromaštvo je samo po sebi teret grada/budžeta ili kako god hoćete. I za one koji to ne vide tu je dupli poraz, ne samo jedan, gubi se talenat a dobija se socijalni teret.

I šta je idealno za mene? Idealno je da osoba koja dođe u novu sredinu sa sobom donese sva svoja iskustva i talente ali i da mu sredina omogući da ih ispolji. Tako su svi na dobitku: i društvo i pojedinac i njegovi budući naraštaji.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by storm » 08 Mar 2019, 10:22

Rockefeller wrote: 08 Mar 2019, 10:12 Što se tiče uklapanja u sredinu ja mislim da je to mnogo širi problem nego samo oponašanje domaćina. Prvo je što u sredinama koje nisu monolitne postoje paralelna društva. Drugo je što su monolitna društva sama po sebi definicija antinapretka a začuda mnogi domaći žele ostati i promoviraju monolitno društvo.

Nije idealno doći u novu sredinu i postati jedan od njih. Time gubi i društvo i osoba koja je došla. Društvo gubi iskustva i bogastva koja ta osoba sa sobom nosi. Npr. ako pogledamo malo u prošlost postoji mnogo osoba koje su doprinijele svom društvu tako što su ili došle i donijele u to društvo svoj karakter (Napoleon sa Korzike u Pariz ili čak i u našem toru Ganić iz Sandžaka u Sarajevo) ili su otišle na putovanje pa donijele svom društvu novi karakter (Marco Polo u Kinu ili u našem toru Danis Tanović iz Belgije u Sarajevo).

Ako želiš dokaz kako izgledaju monolitna društva, društva gdje su svi k'o jaje jajetu, u Bosni ih imaš na pretek. Nisu to samo sela nego i kasabe i varoši. Iz njih ljudi odlaze, život je dosadan a društvenih aktivnosti je malo ili nimalo.

Ima jedna stara naša koja kaže najteže je biti prorok u svom selu.

Zato bih ja volio da u našim većim gradovima (Sarajevo i Tuzla su najgori u tome) malo olabavi ta podjela na mi i vi, domaće i došljake, građane i seljake. Negdje u podsvjesti nam mora biti jasno da sredine mogu samo napredovati ili nazadovati i da je samo stajanje nazadovanje. I ako ništa za ljubav svog grada malo promijeniti stajališta o tim stvarima.

Sredina gubi, a prvenstveno gubi pojedinac, što taj pojedinac koji dođe postaje tiha žrtva podijela i stvara nezdravu sredinu, porodicu u kojem će njegova djeca odrastati čime se povećava rizik da ta osoba koja odrasta postane ako ne prestupnik onda bar ima manje izglede da izgradi prosperitetan i kvalitetan život a siromaštvo je samo po sebi teret grada/budžeta ili kako god hoćete. I za one koji to ne vide tu je dupli poraz, ne samo jedan, gubi se talenat a dobija se socijalni teret.

I šta je idealno za mene? Idealno je da osoba koja dođe u novu sredinu sa sobom donese sva svoja iskustva i talente ali i da mu sredina omogući da ih ispolji. Tako su svi na dobitku: i društvo i pojedinac i njegovi budući naraštaji.
Slažemo se donekle, svaka nova kultura u društvu je bogastvo za isto, samo Uglavnom je riječ o nekulturi na temi...
To što će paliti smeće u sred grada, to što će na divljaka preurediti zgradu, sagraditi šupu, i nastavi niz, nije nikakav dobitak za društvo.
I domicilno stanovništvo s punim pravom negoduje. Bilo gdje.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Čupava » 08 Mar 2019, 10:44

Pa iskoristio prije nego ih uklone iz opticaja za uspomenu i dugo sjećanje :ooo

Edit : da imam i ja bar jednu stavila bih sebi na čelo i jedan selfi postala u temu poremećenih selfija .... al nemammm :place :ha
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sandžaklija Muamer je unutrašnjost svog Audija oblijepio novčanicama od 500 eura

Post by Mutevelija » 08 Mar 2019, 11:58

Rockefeller wrote: 08 Mar 2019, 09:29
Mutevelija wrote: 07 Mar 2019, 23:30 Sta ces Sarajlice nisu znale da je brdo u vecoj prednosti od ravnice :cudi
Sarajlije su to od pamtivijeka znale. Sarajevo je tako i nastalo. Prvo naselja po brdima, a u dolini se trgovalo i radilo. S vremenom je Sarajevo sa okolnih brda sišlo u dolinu.
Pa da su znali rjesavali bi prije problem I ne bi ih Srbi opkoli :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests