Politika Srbije prema BiH

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by posmatrac » 22 Dec 2016, 21:42

HAndzar Divizija(znaci nije cak ni Korpus), sto u mnogome oslikava njenu brojnost i znacaj u 2 svjetskom ratu, je bila vojna jedinica u sklopu Njemackog Wafen SSa, koji je opet tek ogranak Himlerovog SSa, pa je logicno da su izdajnici koji su pristupili toj jedinici izvrsavali Njemacke komande, i kod njih se nije radilo o ideoloskoj poslusnosti nekom Bosanskom muslimanskom nacionalisti, koji je sanjao upostavu velike Bosne na prostoru Srbije, za razliku od Cetnika koji od plana Ilije Garasanina o uspostavi velike Srbije na ovim prostorima, ne odustaju jos od povlacenja Osmanlija sa zapadnog Balkana, znaci radi se o periodu od preko 100 godina.

Sto se tice te zlocinacke, koljacke "reputacije", sigurno je HAndzar Divizija u istoj ravni, po obimnosti i broju zlocina sa Cetnicima :aplauzz

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir RUS » 22 Dec 2016, 22:07

posmatrac wrote:HAndzar Divizija(znaci nije cak ni Korpus), sto u mnogome oslikava njenu brojnost i znacaj u 2 svjetskom ratu, je bila vojna jedinica u sklopu Njemackog Wafen SSa, koji je opet tek ogranak Himlerovog SSa, pa je logicno da su izdajnici koji su pristupili toj jedinici izvrsavali Njemacke komande, i kod njih se nije radilo o ideoloskoj poslusnosti nekom Bosanskom muslimanskom nacionalisti, koji je sanjao upostavu velike Bosne na prostoru Srbije, za razliku od Cetnika koji od plana Ilije Garasanina o uspostavi velike Srbije na ovim prostorima, ne odustaju jos od povlacenja Osmanlija sa zapadnog Balkana, znaci radi se o periodu od preko 100 godina.

Sto se tice te zlocinacke, koljacke "reputacije", sigurno je HAndzar Divizija u istoj ravni, po obimnosti i broju zlocina sa Cetnicima :aplauzz
Samo toliko? Reklo bi se, malo li je. :D

To što je vama bila Velika Srbija, to je nama bilo odricanje od iste zarad zajedničke južnoslovenske države. ;)

Da je Srbija htjela Veliku Srbiju dobila bi je prije jedno 100 godina (pošto ista joj je bila nuđena od strane velikih sila), ali je odbijena od strane upravo Srba zarad uspostave zajedničke države sa drugim južnoslovenskim narodima.

Četnici su bili takođe manjinska formacija s obzirom da 90 odsto Srba su bili Partizani. dok Četnici su bili naročito aktivni u onim krajevima u kojima su bili i pripadnici Handžar divizije i Ustaša. Mada sve 4 formacije su bile izmiješane u BiH.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by posmatrac » 22 Dec 2016, 22:23

Vladimir RUS wrote:
posmatrac wrote:HAndzar Divizija(znaci nije cak ni Korpus), sto u mnogome oslikava njenu brojnost i znacaj u 2 svjetskom ratu, je bila vojna jedinica u sklopu Njemackog Wafen SSa, koji je opet tek ogranak Himlerovog SSa, pa je logicno da su izdajnici koji su pristupili toj jedinici izvrsavali Njemacke komande, i kod njih se nije radilo o ideoloskoj poslusnosti nekom Bosanskom muslimanskom nacionalisti, koji je sanjao upostavu velike Bosne na prostoru Srbije, za razliku od Cetnika koji od plana Ilije Garasanina o uspostavi velike Srbije na ovim prostorima, ne odustaju jos od povlacenja Osmanlija sa zapadnog Balkana, znaci radi se o periodu od preko 100 godina.

Sto se tice te zlocinacke, koljacke "reputacije", sigurno je HAndzar Divizija u istoj ravni, po obimnosti i broju zlocina sa Cetnicima :aplauzz
Samo toliko? Reklo bi se, malo li je. :D

To što je vama bila Velika Srbija, to je nama bilo odricanje od iste zarad zajedničke južnoslovenske države. ;)

Da je Srbija htjela Veliku Srbiju dobila bi je prije jedno 100 godina (pošto ista joj je bila nuđena od strane velikih sila), ali je odbijena od strane upravo Srba zarad uspostave zajedničke države sa drugim južnoslovenskim narodima.

Četnici su bili takođe manjinska formacija s obzirom da 90 odsto Srba su bili Partizani. dok Četnici su bili naročito aktivni u onim krajevima u kojima su bili i pripadnici Handžar divizije i Ustaša. Mada sve 4 formacije su bile izmiješane u BiH.
Zasto bi Srbima smetalo ujedinjenje Juznih Slavena u jednu drzavu, kada su svoju dinastiju KAradjordjevica doveli na tron, da vladaju Kraljevinom SHS.
Pa je upravo zbog teznji Kralja ALexandra Karadjordjevica, da 6januarskom diktaturom uspotavi "veliku Srbiju" na ovim prostorima, tj da uspostavi izricitu dominaciju Beograda, isti i ubijen od strane Ustasa i MAkedonskog VMROa 9 oktobra 1936 godine.

Sto znaci da Srbi veliku Srbiju nikako nisu mogli ni tada dobiti, jer bi takva nastojanja naisla na otpor ostalih naroda u sklopu tadasnje zajednicke Juzno Slovemske drzave.

Daj ,nigdje veze, kakvih 90% u Partizanima, jedan brat isao u Partizane, drugi u Cetnike, pa kada je toliko Partizana bilo u Srbiji, gdje su nestali danas ;)
PA na vlasti imamo same desnicare.

1944 je ogroman procenat Cetnika, preko noci Kokarde mijenjao Petokrakama(onih koji nisu zlocine pravili, ili nisu stigli da ih prave)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2016, 22:34

Vladimir RUS wrote:Slažem se sa tobom što se tiče Bakira Izetbegovića.

A ja za razliku od tebe osuđujem SS Handžar diviziju, a Četnike zaobilazim, dok najviše vremena u svom izlaganju posvetiću SS Handžar diviziji.
Pa opet ne možeš zaobići četnike, jer, evo, čak i na srpskoj wikipediji
Tоком деловања у источној Босни, дивизија је успоставила везе са четницима, и редовно их укључивала у своје акције.

Представници 27. СС пука позвани су да присуствују четничкој свечаности код манастира Тавна 4. јуна[34], а у јулу се командант дивизије Дезидериус Хампел састао се са ченичким војводом Радивојем Керовићем[35].
https://sr.wikipedia.org/wiki/13._%D0%A ... %BA%D0%B0)

A što se tiče zločina te divizije,
У периоду од шест месеци на подручју Брчког, Бијељине, Зворника, Угљевика, Шековића, Власенице, Градачца, Босанског Шамца, Лопара, Тузле, Лукавца и Кладња побијено је најмање 1.803 лица,
Pa pošto je to podatak partizana iz 45. tu bi cifru vjerovatno trebalo smanjiti za pola.
Ali, hajde de, uzmimo i da je tačna!
Znači 1800 ubistava? Jelde? Eto, jeste i priznajemo ih.

Samo je u Foči pobijeno oko 6000 muslimana, u Višegradu još najmanje 4000, a u Sandžaku, boga pitaj koliko, ali naravno, ti ćeš trolati o handžar diviziji stalno i stalno, kad god se pomene bilo šta iz 2ww ti tu ko neki zombi sa upalom mozga, skočiš pa opališ "handžar divizija".

Jesil ti svjestan koliko je to glupo ponašanje, a pogotovo prozirno?

Još jednom, možemo maksuzija otvoriti temu o handžar diviziji i napisati milion postova o njima i njihovim zločinima, ali to samo znači, da ako i dalje budeš pominjao predmetnu jedinicu i na ostalim temama, najbolje bi bilo da zamolimo "foke" da te deknu i bace u Indijski okean, jer ti, ili si ozbiljno obolio ili se ni malo ne razlikuješ, od tih koljača.

Vladimir RUS wrote:Da je Srbija htjela Veliku Srbiju dobila bi je prije jedno 100 godina (pošto ista joj je bila nuđena od strane velikih sila), ali je odbijena od strane upravo Srba zarad uspostave zajedničke države sa drugim južnoslovenskim narodima.
Jel to najnovija historijska činjenica, sa Kurira?
Evo, ja ti se smijem :plavi

Pa kako mi ne bi donosio neke glupe linkove, odmah da kažem uvažavam samo činjenice, a ovaj put, to je sam tekst tog sporazuma.

Kao što vidiš, Srbiju niko nije ni pomenuo, na tom sastanku.
To je samo još jedan glupi mit.

Ali, nasmijah se na jednom sajtu, zbog te teme i evo, još se smijem.. Kaže novinar..
Dvadeset šestog aprila 1915. potpisan je ugovor, koji pored teritorijalnih interesa Italije definiše i teritorije koje treba da pripadnu Srbiji i Crnoj Gori.
Ali, kao što vidimo gore, Srbija nije ni pomenuta :lud

A posebna je priča i ujedno dokaz da je to samo mit, razne teorije o tome kako je Srbija doznala za sve to. Jedni kažu da su to Francuzi javili Srbiji, a drugi da im je javio Lenjin lično, nakon oktobarske revolucije, pa tako i po tome vidimo da niko ne govori istinu niti je ima u ovom mitu.

Btw, kako je Srbija mogla odbiti neki sporazum, a niti je znala o čemu je riječ, niti išta oko granica, pa čak vjerovatno ni da je sastanak održan? :haha
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by posmatrac » 22 Dec 2016, 22:45

I treba naglasiti, da su jos veci obim i brojnost Cetnickih zlocina nad muslimanskim zivljem u istocnoj Bosni, Hercegovini, SAndzaku osujetili samo i jedino Titovi Partizani (naravno ne oni koji su 1944te skinuli subare i kokarde, te se naravski obrijali da lice na ljude :D)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2016, 23:03

posmatrac wrote:I treba naglasiti, da su jos veci obim i brojnost Cetnickih zlocina nad muslimanskim zivljem u istocnoj Bosni, Hercegovini, SAndzaku osujetili samo i jedino Titovi Partizani (naravno ne oni koji su 1944te skinuli subare i kokarde, te se naravski obrijali da lice na ljude :D)

Neki nisu čekali 1944., nego su odmah dan nakon pokolja muslimana u Foči, prešli u partizane i postali viđeni oficiri i gosti na kafi kod tog vašeg druga tita.

E citat i link cijelog teksta ispod.
– Jesu li uspjeli ti koljači pobjeći ili smo neke pohvatali?

– Pobjegli su samo desetak, ostali su svi ovdje, ali oni su kao partizani primljeni i imaju svoj odred. Komandant je Strajo Kocović, samozvani četnički vojvoda, koji je bio jedan od najgorih koljaća. Ništa nije učinjeno da se kazne. Zbog toga sam se obradovala, kad sam te vidjela.

– Otidi molim te do moje majke i sestara, reci da sam ovdje i da ću doći čim svršim u Vrhovnom štabu.

Činilo mi se kao da jašem ulicama nekog tuđeg grada, između tuđih ljudi, nakon strašnog pohoda Džingis Kana ili Avara. Nisam mogao da shvatim što se dogodilo u mom rodnom mjestu.

Vrhovni štab smjestio se je u hotelu ‘Gorstl’. Rekli su mi, da me je Tito već očekivao, da odem, on je u sobi. U predsoblju me je zaustavio pratilac, rekavši mi da ima netko kod Tita. Nakon nekog vremena izišao je Strajo Kocović, bradat, obučen je bio u oficirsku uniformu sa čizmama. Preko ramena visili su mu redenici. Na šubari je imao petokraku. Nije me pozdravio samo je čudno pogledao u moj M.P. i bombe na kajišu. Tito ga je ispratio na vrata.

– Šta ovaj radi kod Tebe? pitao sam Tita. – To je komandant fočanskog partizanskog odreda, ostavio je četnike i prešao nama. Vrijedan mladić, preko njega ćemo privući još mnogo ljudi. Šaljem ga danas sa Borom Tosovićem u Čelebiće da mobiliziraju još jedan odred. Tebe trebam hitno, – rekao mi je. – Dobro je, da si već došao. Sjutra rano ćeš sa Feridom Čengićem i članom Vrhovnog štaba Lolom Ribarom ići na pregovore u Curevo. Tamo su neka muslimanska sela odbila da predaju oružje. Oni su nam poslali parlamentarce, da nam jave da oni nas neće dirati, ali da im oružje treba za borbu protiv četnika. Međutim, mi smo četnike otjerali, vršimo veliku mobilizaciju, trebamo oružje, a najzad ne možemo trpiti na našoj teritoriji nikakve naoružane jedinice izuzev naših. Putem će ti ostalo objasniti Lola.

Drugi muslimani su ovdje prema nama pasivni. Ti si iz ugledne muslimanske obitelji, ti moraš pokušati pokrenuti muslimanske mase da se opredijele za nas. Čuo sam, tebi su četnici zapalili kuću i ubili brata, to će upravo biti još zgodnije da ti kao takav propovijedaš slogu sa Srbima i da im ostali muslimani pruže ruku pomirnicu.

http://www.avlija.me/stari-tekstovi/adi ... ialnetwork
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by posmatrac » 22 Dec 2016, 23:12

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:I treba naglasiti, da su jos veci obim i brojnost Cetnickih zlocina nad muslimanskim zivljem u istocnoj Bosni, Hercegovini, SAndzaku osujetili samo i jedino Titovi Partizani (naravno ne oni koji su 1944te skinuli subare i kokarde, te se naravski obrijali da lice na ljude :D)

Neki nisu čekali 1944., nego su odmah dan nakon pokolja muslimana u Foči, prešli u partizane i postali viđeni oficiri i gosti na kafi kod tog vašeg druga tita.

E citat i link cijelog teksta ispod.
– Jesu li uspjeli ti koljači pobjeći ili smo neke pohvatali?

– Pobjegli su samo desetak, ostali su svi ovdje, ali oni su kao partizani primljeni i imaju svoj odred. Komandant je Strajo Kocović, samozvani četnički vojvoda, koji je bio jedan od najgorih koljaća. Ništa nije učinjeno da se kazne. Zbog toga sam se obradovala, kad sam te vidjela.

– Otidi molim te do moje majke i sestara, reci da sam ovdje i da ću doći čim svršim u Vrhovnom štabu.

Činilo mi se kao da jašem ulicama nekog tuđeg grada, između tuđih ljudi, nakon strašnog pohoda Džingis Kana ili Avara. Nisam mogao da shvatim što se dogodilo u mom rodnom mjestu.

Vrhovni štab smjestio se je u hotelu ‘Gorstl’. Rekli su mi, da me je Tito već očekivao, da odem, on je u sobi. U predsoblju me je zaustavio pratilac, rekavši mi da ima netko kod Tita. Nakon nekog vremena izišao je Strajo Kocović, bradat, obučen je bio u oficirsku uniformu sa čizmama. Preko ramena visili su mu redenici. Na šubari je imao petokraku. Nije me pozdravio samo je čudno pogledao u moj M.P. i bombe na kajišu. Tito ga je ispratio na vrata.

– Šta ovaj radi kod Tebe? pitao sam Tita. – To je komandant fočanskog partizanskog odreda, ostavio je četnike i prešao nama. Vrijedan mladić, preko njega ćemo privući još mnogo ljudi. Šaljem ga danas sa Borom Tosovićem u Čelebiće da mobiliziraju još jedan odred. Tebe trebam hitno, – rekao mi je. – Dobro je, da si već došao. Sjutra rano ćeš sa Feridom Čengićem i članom Vrhovnog štaba Lolom Ribarom ići na pregovore u Curevo. Tamo su neka muslimanska sela odbila da predaju oružje. Oni su nam poslali parlamentarce, da nam jave da oni nas neće dirati, ali da im oružje treba za borbu protiv četnika. Međutim, mi smo četnike otjerali, vršimo veliku mobilizaciju, trebamo oružje, a najzad ne možemo trpiti na našoj teritoriji nikakve naoružane jedinice izuzev naših. Putem će ti ostalo objasniti Lola.

Drugi muslimani su ovdje prema nama pasivni. Ti si iz ugledne muslimanske obitelji, ti moraš pokušati pokrenuti muslimanske mase da se opredijele za nas. Čuo sam, tebi su četnici zapalili kuću i ubili brata, to će upravo biti još zgodnije da ti kao takav propovijedaš slogu sa Srbima i da im ostali muslimani pruže ruku pomirnicu.

http://www.avlija.me/stari-tekstovi/adi ... ialnetwork
PA dobro, koja se to jedina vojna formacija na prostoru Juge suprostavila Hitlerovim fasistima ? DA nisu Cetnici i Ustase, ili su muslimani imali neku zasebnu vojnu formaciju koja je bila antifasisticka? iKoja je to vojna formacija izvojevala 7 ofaniziva upravo na tlu Bih, u kojima su spasavali mnogobrojna muslimanska sela u Hercegovini(bitka na Neretvi), mnoga pravoslavna (Bitke za Drvar i Kozara), mnoga muslimanska u istocnoj Bosni( bitka na Sutjesci) itd.

PA da su svi ti Titovi PArtizani bili zapravo Cetnici, ni jedan musliman na prostoru Bih ne bi opstao do dan danas, pobili bi ih sve, jer muslimani u tom ratu nisu imali nikakvu drugu zastitu od Cetnika osim onu PArtizansku.

Druga stvar je sto je veliki broj muslimana licni interes i zastitu vidjeo u Ustasama, pa su nakon 2 svjketskog rata takodjer takvi postajali "casni" Komunisti.

Nije Titio bio vidovnjak da je svakome na celu mogao da vidi njegove skrivene nacionalisticke namjere.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2016, 23:19

posmatrac wrote: Druga stvar je sto je veliki broj muslimana licni interes i zastitu vidjeo u Ustasama, pa su nakon 2 svjketskog rata takodjer takvi postajali "casni" Komunisti.
Vidim, nisi zavirio u onaj link, pa evo ti još jedan citat.

Eto za šest mjeseci našlo se među muslimanima dvanaest ljudi, koji su prihvatili poziv da sarađuju sa ustaškim vlastima, a za osam sati su skoro svi Srbi postali četnici i počeli da kolju sve odreda, ne birajući i ne praveći razliku ko je kriv a ko nije. I nije se našlo ni dvanaest od šesnaest hiljada Srba da uzme u zaštitu bar jednog muslimana ili njegovu obitelj
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by posmatrac » 23 Dec 2016, 00:07

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote: Druga stvar je sto je veliki broj muslimana licni interes i zastitu vidjeo u Ustasama, pa su nakon 2 svjketskog rata takodjer takvi postajali "casni" Komunisti.
Vidim, nisi zavirio u onaj link, pa evo ti još jedan citat.

Eto za šest mjeseci našlo se među muslimanima dvanaest ljudi, koji su prihvatili poziv da sarađuju sa ustaškim vlastima, a za osam sati su skoro svi Srbi postali četnici i počeli da kolju sve odreda, ne birajući i ne praveći razliku ko je kriv a ko nije. I nije se našlo ni dvanaest od šesnaest hiljada Srba da uzme u zaštitu bar jednog muslimana ili njegovu obitelj
Nisam odmah link vidio.

A logicno, Straja Kocovica je bilo jako mnogo, ali se zbog takvih ne moze dovesti i pitanje borba iskrenih Komunista za pravdu i istinu na ovim prostorima.

Ivo Lola Ribar je dobro rekao onom muslimanu za Cetnike " to su Srpske Ustase", i svi oni koji daju neki humaniji karakter jednima u odnosu na druge su pristrasni bolesnici.

Sve osvajacke vojske su kroz istoriju u svoje redove primale i neprijateljske vojnike, ako ih vec u borbi ili kasnije ne bi ubili.

Takvi poput Straje Kocovica su proizveli i ratove 90tih,a li Straja je bilo i medju Hrvatima i muslimanima.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by SPINERKA » 23 Dec 2016, 12:23

Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Oct 2018, 10:20

Nikad agresivnija, još od rata.

Srećom, imamo Vučića koji je borac za mir i faktor stabilnosti u regiji :sok
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 02 Oct 2020, 09:55

Krokodil Behko wrote: 07 Oct 2018, 10:20 Nikad agresivnija, još od rata.

Srećom, imamo Vučića koji je borac za mir i faktor stabilnosti u regiji :sok


Dačić

“Hrvatski član Predsjedništva BiH Željko Komšić ne samo da ima krizu identiteta, jer kao četnički unuk na osnovu muslimanskih glasova zastupa Hrvate, već pati i od potrebe da obmanjuje i laže javnost, optužujući me da proklamujem srpsko – hrvatsko jedinstvo u borbi protiv BiH.
online

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 02 Oct 2020, 10:16

Ništa čudno. Vučić je iz BiH, Željko Komšić je pola Srbin, a pola Hrvat, koji zastupa interese Bošnjaka, Dodik je porijeklom Hrvat (Dodig), a Bakir je porijeklom Srbin, dok Fahrudin Radončić je iz Crne Gore, baš kao i Radovan Karadžić, dok pokojni Slobodan Milošević je takođe iz Crne Gore (iz Miločera kod Budve), Vojislav Šešelj je iz Trebinja, baš kao i Vuk Drašković, dok Boris Tadić je iz Sarajeva, rahmetli Sulejman Tihić iz Šamca, baš kao i pokojni bivši premijer Srbije Zoran Đinđić, koji je takođe iz Šamca, dok pokojni Gojko Šušak je iz zapadnog dijela Hercegovine, a i je tu negdje blizu i Vjerica Radeta, koja je iz Šešeljevih Radikala. Ona je iz Livna. Najvatreniji zaštitnici nacionalnih interesa obično dolaze iz sredina sa multietničkom populacijom (ili sa nekadašnjim multietničkom populacijom). Komšić je, kao Srbo-Hrvat, koji igra ulogu drugog bošnjačkog člana predsjedništva, čovjek sa teškom krizom identiteta.
Last edited by Vladimir on 02 Oct 2020, 10:29, edited 3 times in total.

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by jelena... » 02 Oct 2020, 10:23

Mješovitih sredina? Šta je to?

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by jelena... » 02 Oct 2020, 10:45

Haman teško pitanje.... :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 02 Oct 2020, 11:32

jelena... wrote: 02 Oct 2020, 10:45 Haman teško pitanje.... :hm

Pa koga pitaš?
online

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by jelena... » 02 Oct 2020, 15:21

Onog ko je u svom postu spomenuo ''mješovite sredine'' pa u međuvremenu editovao post.

E, sad mi se nameće pitanje koje to sredine u okruženju nisu sa multietničkom populacijom... :hm

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 03 Oct 2020, 15:56

Postavila si pitanje, na koje znaš odgovor, a uz to i sama živiš u jednoj takvoj sredini. ;)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Julia-Klara » 03 Oct 2020, 16:00

Srbija, kao ni Hrvatska, nemaju sta trazit u BIH.
Haj sad razlaz
:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 09 Oct 2020, 12:43

A Amerika i druge zapadne zemlje imaju? :D

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: bez, Veca and 18 guests