Politika Srbije prema BiH

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 09:53

MarlboroGold wrote: 10 Oct 2020, 09:45 Aha... i djeca ti se smiju.
Ozbiljna je diskusija.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2020, 09:59

Znači, na Palama je škola "srbija", potom bolnica "Srbija", a evo čitam sad, Višković nudi da im renovira trg, pod uslovom da se zove "Trg Srbija". Ono baš zapišavanje neke zamišljene granice, pa tako da nemamo šta razmatrati. Kako su samo oni gordi i ponosni, čim se vrate s posla iz Sarajeva.
online

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by jelena... » 10 Oct 2020, 10:56

Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 08:17
jelena... wrote: 09 Oct 2020, 22:48
Naravno da ne postoji.

Najvatreniji zaštitnici nacionalnih interesa obično dolaze iz sredina u kojima je strašna sramota otić kod psihijatra i liječit paranoju, neki godinama zapušteni poremećaj ličnosti i tome sličan problem na onom ličnom planu egzistencije ''nacionalno'' ugroženog pojedinca.

Sredina tu može doprrinijeti jedino tolerisanjem štetnih društvenih pojava koje vremenom uzimaju maha i postaju dominantne.

Primitivizam, bahatost, etnocentrizam... samo su neke od njih i što je sredina etnički i kulturološki ''čistija'' to navedene pojave imaju povoljnije uslove za preuzimanje dominacije.
Vau, nisam očekivao ovoliki i dubokouman odgovor na odgovor. Složimo se da se ne slažemo. Kome je zaštita nacionalnih interesa nešto po automatizmu i samo po sebi loše, taj je ubijedio sebe u jednu površnu kvalifikaciju i ja tu ne želim da se miješam, osim da kažem da je to neka vrsta bijega od samoga sebe, jer za mene (govorim za sebe) ne postoji razlika između bijega od nacionalnog identiteta i nacionalne svijesti sa jedne strane i prenaglašene potrebe za nacionalnom pripadnosti sa druge strane. O nizu uvrijeda i kvalifikacija na račun drugačijeg mišljenja, takođe ne bih, pošto to takođe govori o samom govorniku, koji je izrekao te riječi.
Vatrena tj. najvatrenija zaštita nacionalnih interesa jeste nešto loše i štetno jer je prenaglašena (i u svijesti pojedinca i u njegovom odnosu prema drugima) i veoma često pogrešno interpretirana i predstavljena kao ugroženo pravo i interes samo svog naroda, a prenaglašena je jer je zasnovana na predimenzioniranoj slici sebe i prava svojih (što je uvijek samo segment jedne nacije) u odnosu na sliku i prava drugih (koji su takođe samo segmenti jedne nacije) pa stoga može rezultirati samo permanentnim napadima na drugog i drugačijeg koji se, u skladu sa navedenim, pecipira isključivo kao stalni neprijatelj i izvor ugroženosti. To joj je domet.

Kako se to, po tvom mišljenju, manifestuje taj bijeg od nacionalnog identiteta i nacionalne svijesti na teritoriji Bosne i Hercegovine?

Kako se to, po tvom mišljenju, manifestuje ta pretjerana potreba za nacionalnom pripadnošću na teritoriji Bosne i Hercegovine?

Ne znam kojom sam kvalifikacijom ja to uvrijedila tebe pa ti se stoga ne mogu ni izviniti.

Mislim da uvrijediti mogu samo nekog koga poznajem, kome se u stvarnosti obraćam i direktno mu u facu izgovaram neprimjerene kvalifikacije; uvrede na forumu, gdje komuniciram sa ljudima koje ne poznajem i koji me ne poznaju za mene su nepoznanica.

Svako može misliti šta god hoće o nekome i shvatiti napisano kako god hoće... ne vidim zašto bi to mene vrijeđalo.

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 12:08

Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2020, 09:59 Znači, na Palama je škola "srbija", potom bolnica "Srbija", a evo čitam sad, Višković nudi da im renovira trg, pod uslovom da se zove "Trg Srbija". Ono baš zapišavanje neke zamišljene granice, pa tako da nemamo šta razmatrati. Kako su samo oni gordi i ponosni, čim se vrate s posla iz Sarajeva.
Pa dobro, imaš i Španski trg u Mostaru, a i nakon rata je udvostručen broj džamija. Saudijska Arabija gradi punom parom, kada već pričamo o "zapišavanju granica". Bio bi i Aerodrom Alije Izetbegovića u Sarajevu, ali OHR srećom to nije dozvolio. Zato ima Aleju i to u multi-kulti Tuzli, dok u Sarajevu, čak i najistaknutiji Srbi Sarajeva, ostali su bez ulice. Smeta ti Srbija, a ne smeta ti Španija, niti Saudijska Arabija. Sarajevo ne finansira nikog, već svi finansiraju Sarajevo, a i skroz pogrešno ti je razmišljanje pod "zapišavanjem granica" (mislim na sam izraz).

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55971
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Duminjo » 10 Oct 2020, 12:47

Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 12:08
Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2020, 09:59 Znači, na Palama je škola "srbija", potom bolnica "Srbija", a evo čitam sad, Višković nudi da im renovira trg, pod uslovom da se zove "Trg Srbija". Ono baš zapišavanje neke zamišljene granice, pa tako da nemamo šta razmatrati. Kako su samo oni gordi i ponosni, čim se vrate s posla iz Sarajeva.
Pa dobro, imaš i Španski trg u Mostaru, a i nakon rata je udvostručen broj džamija. Saudijska Arabija gradi punom parom, kada već pričamo o "zapišavanju granica". Bio bi i Aerodrom Alije Izetbegovića u Sarajevu, ali OHR srećom to nije dozvolio. Zato ima Aleju i to u multi-kulti Tuzli, dok u Sarajevu, čak i najistaknutiji Srbi Sarajeva, ostali su bez ulice. Smeta ti Srbija, a ne smeta ti Španija, niti Saudijska Arabija. Sarajevo ne finansira nikog, već svi finansiraju Sarajevo, a i skroz pogrešno ti je razmišljanje pod "zapišavanjem granica" (mislim na sam izraz).
Koji su istaknuti Srbi?

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 13:04

jelena... wrote: 10 Oct 2020, 10:56
Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 08:17
Vau, nisam očekivao ovoliki i dubokouman odgovor na odgovor. Složimo se da se ne slažemo. Kome je zaštita nacionalnih interesa nešto po automatizmu i samo po sebi loše, taj je ubijedio sebe u jednu površnu kvalifikaciju i ja tu ne želim da se miješam, osim da kažem da je to neka vrsta bijega od samoga sebe, jer za mene (govorim za sebe) ne postoji razlika između bijega od nacionalnog identiteta i nacionalne svijesti sa jedne strane i prenaglašene potrebe za nacionalnom pripadnosti sa druge strane. O nizu uvrijeda i kvalifikacija na račun drugačijeg mišljenja, takođe ne bih, pošto to takođe govori o samom govorniku, koji je izrekao te riječi.
Vatrena tj. najvatrenija zaštita nacionalnih interesa jeste nešto loše i štetno jer je prenaglašena (i u svijesti pojedinca i u njegovom odnosu prema drugima) i veoma često pogrešno interpretirana i predstavljena kao ugroženo pravo i interes samo svog naroda, a prenaglašena je jer je zasnovana na predimenzioniranoj slici sebe i prava svojih (što je uvijek samo segment jedne nacije) u odnosu na sliku i prava drugih (koji su takođe samo segmenti jedne nacije) pa stoga može rezultirati samo permanentnim napadima na drugog i drugačijeg koji se, u skladu sa navedenim, pecipira isključivo kao stalni neprijatelj i izvor ugroženosti. To joj je domet.

Kako se to, po tvom mišljenju, manifestuje taj bijeg od nacionalnog identiteta i nacionalne svijesti na teritoriji Bosne i Hercegovine?

Kako se to, po tvom mišljenju, manifestuje ta pretjerana potreba za nacionalnom pripadnošću na teritoriji Bosne i Hercegovine?

Ne znam kojom sam kvalifikacijom ja to uvrijedila tebe pa ti se stoga ne mogu ni izviniti.

Mislim da uvrijediti mogu samo nekog koga poznajem, kome se u stvarnosti obraćam i direktno mu u facu izgovaram neprimjerene kvalifikacije; uvrede na forumu, gdje komuniciram sa ljudima koje ne poznajem i koji me ne poznaju za mene su nepoznanica.

Svako može misliti šta god hoće o nekome i shvatiti napisano kako god hoće... ne vidim zašto bi to mene vrijeđalo.
To je tvoje mišljenje i sasvim mi je jasno zašto imaš takvo mišljenje, što je tvoja privatna stvar, baš kao što je i moja privatna stvar da se ne složim sa tvojim mišljenjem. Ne kažem da jesi ili nisi u pravu, samo kažem da se ne slažem sa onim što si iznijela pošto, iz objektivnih razloga, ti i ja se po ovom pitanju nikako nećemo složiti, a i ne treba, pošto to je između ostalog priroda demokratije (različita mišljenja i pravo na različito i svoje vlastito mišljenje kao jedno od sloboda i prava).

Osim toga, koji je kantar za mjerenje da li je nešto "vatrena zaštita nacionalnih interesa", pošto to je rastegljiv pojam koji zavisi i od toga u kojoj sredini je čovjek odrastao, ličnih stavova itd., što govori o tome da je to subjektivan pojam, koji je podložan različitim tumačenjima od strane osoba za različitim backgroundom.

Bijeg od nacionalnog identiteta se može manifestovati na razne načine, kod različitih ljudi (kod svakog je drugačije, samo je nekoliko generalnih tipova, koji opet ne moraju biti identični, unutar jednog tipa, a kamoli identični sa drugim tipovima), dok kod nekih se npr. manifestuje kroz veliku toleranciju na tuđe nacionalističke ispade, što opet samo po sebi nije i ne mora da bude loše, ako je umjereno, kao i sve u životu, uključujući i između ostalog i samo pisanje. Drugi oblik bijega od nacionalnog identiteta se manifestuje na način da, kada je neko iz miješanog etniciteta, nerijetko se dešava da ne odabere nijednu stranu, što može biti okarakterisano kao jedan oblik bijega od svog nacionalnog identiteta (u ovom slučaju, dva ili više istih).

Ne postoji potreba za nacionalnom pripadnosti, već je to nešto što čovjek ima ili nema izgrađeno kod sebe sa vremenom, počevši još od nekog ranijeg perioda svog životq, kada čovjek počne da se formira kao samosvjesna i misleća osoba i to je osjećaj koji čovjeku kao pojedincu niko ne može oduzeti, ako ga ima.

U principu slažem se sa tobom oko nekih stvari, samo što ja ne gledam na svako "dizanje glasa" kao na "prenaglašenu odbranu nacionalnog identiteta". Tu se najviše razilazi moje mišljenje sa tvojim, pošto ja sam pristalica umjerenosti. Ne volim ni previše lijevo ni previše desno, da skratim priču, koliko se skratiti može ovako duga priča.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80503
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11620 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by spacebound » 10 Oct 2020, 13:06

Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 12:08
Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2020, 09:59 Znači, na Palama je škola "srbija", potom bolnica "Srbija", a evo čitam sad, Višković nudi da im renovira trg, pod uslovom da se zove "Trg Srbija". Ono baš zapišavanje neke zamišljene granice, pa tako da nemamo šta razmatrati. Kako su samo oni gordi i ponosni, čim se vrate s posla iz Sarajeva.
Pa dobro, imaš i Španski trg u Mostaru, a i nakon rata je udvostručen broj džamija. Saudijska Arabija gradi punom parom, kada već pričamo o "zapišavanju granica". Bio bi i Aerodrom Alije Izetbegovića u Sarajevu, ali OHR srećom to nije dozvolio. Zato ima Aleju i to u multi-kulti Tuzli, dok u Sarajevu, čak i najistaknutiji Srbi Sarajeva, ostali su bez ulice. Smeta ti Srbija, a ne smeta ti Španija, niti Saudijska Arabija. Sarajevo ne finansira nikog, već svi finansiraju Sarajevo, a i skroz pogrešno ti je razmišljanje pod "zapišavanjem granica" (mislim na sam izraz).
Koliko si ti bezobrazan da to sve granice prelazi. Cuj Alija Izedbegovic a. r. koji je bio predsjednik BiH, pa problem sto se necemu u toj istoj BiH htjelo dati ime po njemu. Zapisavanje teritorije davanje imena necemu u drzavi po predsjedniku te drzave. Jbt, pa ovoga se ni nadrealisti nisu sjetili.

Zasto bi smetala Spanija, jesu li Spanci po Bosni silovali, klali i pljackali?
Zasto bi smetali Saudijci, jesu li oni, za razliku od Srba, silovali, klali i pljackali?
Exchan ❌️

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:09

Zato svaki veći grad u federaciji ima ulicu ili neku manifestaciju ako ne ulicu Srđana Aleksića, osim njegovog rodnog Trebinja :)
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 13:15

Duminjo wrote: 10 Oct 2020, 12:47
Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 12:08
Pa dobro, imaš i Španski trg u Mostaru, a i nakon rata je udvostručen broj džamija. Saudijska Arabija gradi punom parom, kada već pričamo o "zapišavanju granica". Bio bi i Aerodrom Alije Izetbegovića u Sarajevu, ali OHR srećom to nije dozvolio. Zato ima Aleju i to u multi-kulti Tuzli, dok u Sarajevu, čak i najistaknutiji Srbi Sarajeva, ostali su bez ulice. Smeta ti Srbija, a ne smeta ti Španija, niti Saudijska Arabija. Sarajevo ne finansira nikog, već svi finansiraju Sarajevo, a i skroz pogrešno ti je razmišljanje pod "zapišavanjem granica" (mislim na sam izraz).
Koji su istaknuti Srbi?
To bar nije problem naći. Neki od istih su najveći umovi svijeta.

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 13:18

spacebound wrote: 10 Oct 2020, 13:06
Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 12:08
Pa dobro, imaš i Španski trg u Mostaru, a i nakon rata je udvostručen broj džamija. Saudijska Arabija gradi punom parom, kada već pričamo o "zapišavanju granica". Bio bi i Aerodrom Alije Izetbegovića u Sarajevu, ali OHR srećom to nije dozvolio. Zato ima Aleju i to u multi-kulti Tuzli, dok u Sarajevu, čak i najistaknutiji Srbi Sarajeva, ostali su bez ulice. Smeta ti Srbija, a ne smeta ti Španija, niti Saudijska Arabija. Sarajevo ne finansira nikog, već svi finansiraju Sarajevo, a i skroz pogrešno ti je razmišljanje pod "zapišavanjem granica" (mislim na sam izraz).
Koliko si ti bezobrazan da to sve granice prelazi. Cuj Alija Izedbegovic a. r. koji je bio predsjednik BiH, pa problem sto se necemu u toj istoj BiH htjelo dati ime po njemu. Zapisavanje teritorije davanje imena necemu u drzavi po predsjedniku te drzave. Jbt, pa ovoga se ni nadrealisti nisu sjetili.

Zasto bi smetala Spanija, jesu li Spanci po Bosni silovali, klali i pljackali?
Zasto bi smetali Saudijci, jesu li oni, za razliku od Srba, silovali, klali i pljackali?
Hvala, sve si mi rekla u prvom dijelu svog teksta.

User avatar
Vladimir
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 538
Joined: 15 Feb 2020, 04:14
Location: U vremenu idiokratije
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Vladimir » 10 Oct 2020, 13:23

Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:09 Zato svaki veći grad u federaciji ima ulicu ili neku manifestaciju ako ne ulicu Srđana Aleksića, osim njegovog rodnog Trebinja :)
A ulicu Nikole Tesle Sarajevo nema. Čak što više, izgubio ju je (bila je prije rata). Šta je jedan Nikola Tesla zgriješio sadašnjoj većini u Sarajevu, pa da izgubi ulicu?

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:24

Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 13:23
Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:09 Zato svaki veći grad u federaciji ima ulicu ili neku manifestaciju ako ne ulicu Srđana Aleksića, osim njegovog rodnog Trebinja :)
A ulicu Nikole Tesle Sarajevo nema. Čak što više, izgubio ju je (bila je prije rata). Šta je jedan Nikola Tesla zgriješio sadašnjoj većini u Sarajevu, pa da izgubi ulicu?
Ko je Nikola Tesla za Sarajevo, realno?

Ima Vladimira Preloga, čovjek rođeni Sarajlija, šta je Nikola Tesla Sarajevu?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:26

Zato studentski dom na Palama nosi ime Radovana Karadžića, to te ne muči?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53902
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15226 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by HAVANA » 10 Oct 2020, 13:29

Vladimir wrote: 10 Oct 2020, 13:23
Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:09 Zato svaki veći grad u federaciji ima ulicu ili neku manifestaciju ako ne ulicu Srđana Aleksića, osim njegovog rodnog Trebinja :)
A ulicu Nikole Tesle Sarajevo nema. Čak što više, izgubio ju je (bila je prije rata). Šta je jedan Nikola Tesla zgriješio sadašnjoj većini u Sarajevu, pa da izgubi ulicu?
Ferida stresla struja,mi smo morali.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53902
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15226 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by HAVANA » 10 Oct 2020, 13:29

Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:26 Zato studentski dom na Palama nosi ime Radovana Karadžića, to te ne muči?
Ti ozbiljna pravo? :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:30

HAVANA wrote: 10 Oct 2020, 13:29
Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:26 Zato studentski dom na Palama nosi ime Radovana Karadžića, to te ne muči?
Ti ozbiljna pravo? :ooo
Kako misliš ozbiljna?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:31

Btw Preloga spominjem kao naučnika i nobelovca koji ima ulicu u Sarajevu jer je rođen tu.
Zašto bi Tesla imao ulicu u Sarajevu, nije mi baš najjasnije.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80503
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11620 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by spacebound » 10 Oct 2020, 13:34

Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:26 Zato studentski dom na Palama nosi ime Radovana Karadžića, to te ne muči?
Pa cuj, to im je heroj, ponos i dika naroda :kafa
Exchan ❌️

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18947
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Nora Ibsenova » 10 Oct 2020, 13:36

A evo pitanje za Vladimira, šta je to hrvatski književnik Antun Gustav Matoš uradio Banja Luci pa se njegova ulica sad zove, ni manje ni više, Ravnogorska?

Evo malo da se pozabavimo statistikom, 1979 godine od 403 banjalučke ulice Bošnjaci su imali 81, Srbi 114, Hrvati 55 a ostali što Jugoslavenski narodi, što svjetski narodi 153.

Danas, od 461 ulice 333 su pripale "istaknutim" Srbima i srpskoj baštini a ukupno TRI ulice "bošnjacima i njihovoj baštini" i to: Meša Selimović, Skender Kulenović i Muhamed Mehmedbašić.

Hoćemo li malo o tome kad već pričamo o ulicama?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53902
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15226 times
Status: Online

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by HAVANA » 10 Oct 2020, 13:41

Nora Ibsenova wrote: 10 Oct 2020, 13:30
HAVANA wrote: 10 Oct 2020, 13:29

Ti ozbiljna pravo? :ooo
Kako misliš ozbiljna?
Ma sta se raspravljas znas kud vodi.Eto petar nam bio bitniji i vozdra.Nastala je u austrougarskom periodu, 1903. i 1904. godine, kada su u njoj izgrađena značajna arhitektonska ostvarenja tog doba: stambene vile Nikole Mandića, Heinricha Raithera, Hermine Radisch i Forstratha Miklaua.

Od 1904. se zvala Petrakijina, po trgovcu albanskog porijekla i tadašnjem podnačelniku Sarajeva Petru Petroviću, zvanom Petrakija.
Od 1948 je nikole tesle...Sad opet petrakijina i jebat ih.
Nego ima li ko stan prodat kakav u toj ulici? :lud
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests