Politika Srbije prema BiH

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:04

to na one ljiljane za deset ubijenih srba? pa sad okrećeš... jes oni su zlikovci a bakir je duša...
dašta nego si alijaš...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:08

jasna je stvar ko je u I ratu bio zločinac i u drugom i ko je njima bio podguzna muva i cveće...
sad se izokreće istorija, sad je švabo melem, a vaši dedovi nisu handžar divizije već revolucionari jbt...


jebte se i vi i vaše obeležavanje, uostalom ko pita šta švabu i vas zna se ko ste bili u tom ratu... a protiv vas nije ratovao samo srbin već ostali svet...


boli nekog kura.c za vaše mišljenje sad i obeležavanje gde ćete da prodajete maglu...
Last edited by drugrankovic on 01 Jul 2014, 10:11, edited 1 time in total.
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 10:09

u oba rata smo bili na strani pobednika... valjda ćemo se u trećem opametiti!


tako ispada pametnije...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Spanac_113 » 01 Jul 2014, 11:51

drugrankovic wrote:jasna je stvar ko je u I ratu bio zločinac i u drugom i ko je njima bio podguzna muva i cveće...
sad se izokreće istorija, sad je švabo melem, a vaši dedovi nisu handžar divizije već revolucionari jbt...
jebte se i vi i vaše obeležavanje, uostalom ko pita šta švabu i vas zna se ko ste bili u tom ratu... a protiv vas nije ratovao samo srbin već ostali svet...
boli nekog kura.c za vaše mišljenje sad i obeležavanje gde ćete da prodajete maglu...
:drk

koji su to srbi bili na strani pobEdnika cedomire? drazini? ljoticevci? monarhisti i ostale pizde?
opet mEsas srbstvo s partizanstvom cedomire ceticu.

da uzvratim istim tonom, jebte se i vi i vase citanje istorije.

ne pali to vise cedo nigdje izvan srbije.
to pomirenje cetnika i partizana vam nikad nece proci izvan granica vase zemlje.
ne znam kako vise da ti kazem, mars smece jedno pogano.

:drk

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Melek » 01 Jul 2014, 11:55

Spanac_113 wrote:
drugrankovic wrote:jasna je stvar ko je u I ratu bio zločinac i u drugom i ko je njima bio podguzna muva i cveće...
sad se izokreće istorija, sad je švabo melem, a vaši dedovi nisu handžar divizije već revolucionari jbt...
jebte se i vi i vaše obeležavanje, uostalom ko pita šta švabu i vas zna se ko ste bili u tom ratu... a protiv vas nije ratovao samo srbin već ostali svet...
boli nekog kura.c za vaše mišljenje sad i obeležavanje gde ćete da prodajete maglu...
:drk

koji su to srbi bili na strani pobEdnika cedomire? drazini? ljoticevci? monarhisti i ostale pizde?
opet mEsas srbstvo s partizanstvom cedomire ceticu.

da uzvratim istim tonom, jebte se i vi i vase citanje istorije.

ne pali to vise cedo nigdje izvan srbije.
to pomirenje cetnika i partizana vam nikad nece proci izvan granica vase zemlje.
ne znam kako vise da ti kazem, mars smece jedno pogano.

:drk
Ma samo ga ignorisi, vidis da je tamo neki bijedni cuger..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 12:19

Spanac_113 wrote:
drugrankovic wrote:jasna je stvar ko je u I ratu bio zločinac i u drugom i ko je njima bio podguzna muva i cveće...
sad se izokreće istorija, sad je švabo melem, a vaši dedovi nisu handžar divizije već revolucionari jbt...
jebte se i vi i vaše obeležavanje, uostalom ko pita šta švabu i vas zna se ko ste bili u tom ratu... a protiv vas nije ratovao samo srbin već ostali svet...
boli nekog kura.c za vaše mišljenje sad i obeležavanje gde ćete da prodajete maglu...
:drk

koji su to srbi bili na strani pobEdnika cedomire? drazini? ljoticevci? monarhisti i ostale pizde?
opet mEsas srbstvo s partizanstvom cedomire ceticu.

da uzvratim istim tonom, jebte se i vi i vase citanje istorije.

ne pali to vise cedo nigdje izvan srbije.
to pomirenje cetnika i partizana vam nikad nece proci izvan granica vase zemlje.
ne znam kako vise da ti kazem, mars smece jedno pogano.

:drk
evo bar onda o I sv ratu... stepanović stepa i ostali kolko oćeš...

a što se drugog tiče, čak i takvima amerika dala posthumno ordenje za saveznishtvo jer su se ipak makljali sa tvojim ustashama, handzar dedovima... i ostalim zlikovcima i balistima...


sta cesh... znam da ti je gadno sto su tvoji bili na strani zlikovaca... i porazhenih


a o partizanima cuti avetinjo, i u njima je bilo procentualno srba preko 75 % dakle... od srbina si popushio u svakom sluchaju...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Spanac_113 » 01 Jul 2014, 12:24

procentualno ti je mama popusila a slabo je partizana bilo u tvojoj domovini druze cedo :D
u mojoj zemlji ih je bilo jako puno dok su vasi cednici seoske straze cuvali i tvoja bakica ih grijala po noci, nasi su se tukli sa svabama.
zato ti suti avetinjo i nemoj se tudjom slamom kititi abortusu propali.

ps-amerika im dala ordenje je li?

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 12:37

Spanac_113 wrote:procentualno ti je mama popusila a slabo je partizana bilo u tvojoj domovini druze cedo :D
u mojoj zemlji ih je bilo jako puno dok su vasi cednici seoske straze cuvali i tvoja bakica ih grijala po noci, nasi su se tukli sa svabama.
zato ti suti avetinjo i nemoj se tudjom slamom kititi abortusu propali.

ps-amerika im dala ordenje je li?

partizana je onda bilo najvise u tvojoj bosni... ok

jeste tako...

u bosni najvise srba skoro 90 procenata srba iz bosne odose u partizane,a tvoje sunetlije u hrvatsko cveće, dok su hrvati zna se bili ndhazisti, a mali broj u partizanima

dakle? jbg...


da ameri, odlikovase drzu mihajlovica zvanicno, pronadji ako ne verujesh jebo te on a ti njega
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by drugrankovic » 01 Jul 2014, 12:40

spanac ti si lazov



samo lazov moze da ponistava procente i cinjenice ko je najvise bio partizan...

tvoji su uz ustashe chinili ndh... procentualno u vecini su bili tamo, a hrvati zna se jedva 10 % u partizanima...


da je titu bilo opstanka u ndh koja je tad vec bila posebna i formirana, ne bi kancelariju selio u bg i tamo se pridruzio rankovicu i djilasu u demonstracijama martovskim... i prvu partizansku republiku nisu napravili u uzicama vec u zagrebu i bascarsiji... aj mrsh


u hrvatskoj i kod tebe se nije demonstriralo jer ste vecina bili uz rezim ustaski...
aj ne seri, ti mi nasho prichat o partizanima...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
evergreen
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 490
Joined: 03 Oct 2011, 11:34
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by evergreen » 01 Jul 2014, 14:42

to je jedna izrazito prijateljska politika u duhu dobrosusjedskih odnosa i koegzistencije.
ne samo prema bosni, takve krajnje srdačne iskrene odnose srbija gaji prema svim svojim susjedima. :ples

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Dzagoda » 01 Jul 2014, 14:45

drugrankovic wrote:u oba rata smo bili na strani pobednika... valjda ćemo se u trećem opametiti!


tako ispada pametnije...
Debilko?! Je's to ti?! :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi

OMG! Stvarno nekima treba ukinut internet, il makar pokrit kavez po danu :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
evergreen
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 490
Joined: 03 Oct 2011, 11:34
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by evergreen » 01 Jul 2014, 19:57

ti se k'o pravdaš njemu za aliju?! i da nisam, ja takvima kažem da sam glaso za njega, nego za koga sam trebao?! možda njih da pitam, da se ne uvrijede? :D.

i ja sam onomad otišao s foruma, ali ne zbog majkovića rankovića ili onog što se ušutio tamo u deželi, ko dijete na tuti.
s takvima barem znaš na čemu si, mada se pokušavaju prodati, ofirno, za krajnje naivne kakvih izgleda nema mnogo na ovom forumu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7875 times
Status: Online

Tomislav Nikolić o članovima predsjedništva BiH

Post by Krokodil Behko » 29 Aug 2014, 17:25

Image

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da je nedavna posjeta premijera Aleksandra Vučića Sarajevu ozbiljan znak da Srbija želi da sarađuje sa Bosnom i Hercegovinom, prenosi Tanjug.

Nikolić je u intervjuu Federalnoj televiziji (FTV), uoči današnjeg potpisivanja Deklaracije o nestalim licima u Mostaru, rekao da je BiH partner i prijatelj Srbije, ali i obaveza iz Dejtonskog mirovnog sporazuma, kao što je, kako je dodao, obaveza iz tog sporazuma da Beograd održava specijalne odnose sa Banjalukom.

Upitan kada će on da posjeti Sarajevo, srpski predsjednik je rekao da je "malo nedostajalo" da to bude na dan obilježavanja vijeka od Sarajevskog atentata, ali da je u organizaciji tog događaja napravljena "gruba greška koja je oterala delegaciju Srbije".

- Šteta. Bio sam zaista spreman da dođem tada u Sarajevo pogotovo što je na tome insistirao predsednik Austrije koji je naš iskreni prijatelj. Međutim, ako hoćete da vam neko dođe nemojte mu pravite zamku - rekao je Nikolić dodavši da ne zna zašto, ali da misli da postavljanje table na zgradi u kojoj je održana centralna manifestacija sa natpisom da su Srbi zločinci, jeste zamka.

'Članovi Predsjedništva BiH nisu spremni za odgovornost'

Nikolić je podsjetio da je nakon njegovog izbora za predsjednika Srbije bilo susreta sa nepotpunim Predsjedništvom BiH, odnosno da je izostao dolazak Željka Komšića u Beograd, ali da su se u punom sastavu potom više puta sastajali - na trilaterali u Turskoj i kasnije u Dubrovniku, na skupu koji je organizovan na inicijativu njemačke kancelarke Anglele Merkel.

Srpski predsjednik je primijetio da je na tročlanom Predsjedništvu BiH velika odgovornost, ali da oni, kako je rekao, ponekad nisu spremni da tu odgovornost nose.

- Kad razgovarate sa članovima Predsedništva BiH to su skoro uvek neformalni razgovori, oni strahovito izbegavaju da razgovaraju o ozbiljnim pitanjima u BiH kada su sva trojica tu. Onda više vole da govore o porodičnim pitanjima i o mnogo toga, samo ne o BiH pošto znaju kolika im je odgovornost, a ponekad nisu spremni da nose tu odgovornost... - rekao je Nikolić.

Ko su sada Bosanci?

Srpski predsjednik je dozvolio da mišljenje srpskog člana Predsedništva BiH Nebojše Radmanovića može da bude da BiH može mirno da se raziđe, ali je rekao da on o tome ima drugačiji stav.

- Još mi niko nije pokazao primer, osim Čehoslovačke, da je moguće da se država mirno raziđe. Jer se tu za jednu noć opredeljuje sudbina ljudi... S druge strane očigledno da se tamo (u BiH) niko ne trudi da ojača državu, nijedan član Predsedništva, nijedan entitet. Ponekad imam problem sa Srbima zato što ih pitam ko su sada Bosanci u BiH ... Svi koji živite u BiH odrekli ste se da ste Bosanci. Svi se etnički svrstavaju - rekao je Nikolić.

To opredeljenje, rekao je Nikolić, vas opredjeljuje za jednu državu.

- Mi imamo Hrvate, Bošnjake, Srbe, a nemamo Bosance. Biće zanimljivi rezultati popisa stanovništva zato što mi se čini da se gubi taj osećaj da postoji država koja se zove BiH - naveo je srpski predsednik i dodao da što se Srbije tiče, "ona ima obavezu da BiH postoji i da ništa ne učini da destabilizuje BiH, ali i da stabilizuje Republiku Srpsku.

Neću biti kao Tadić

Upitan da li ima favorite na predstojećim oktobarskim izborima u BiH, Nikolić nije želio da se opredjeljuje.

- Želim da ti izbori budu demokratski, da odluči izborna volja građana, neka pobedi najbolji, a sa partijom i vladom koja bude izabrana Srbija će da sarađuje - rekao je Nikolić.

Na opasku da su podrške političara u prošlosti bile uobičajene, te da je to činio njegov prethodnik Boris Tadić, Nikolić je rekao da je to bila greška i da je Tadić zato nestao sa političke scene.

- Ja neću napraviti takvu grešku - izričit je bio Nikolić.

A na insistiranje da ipak kaže koga bi želio da vidi u Predsjedništvu BiH nakon izbora, srpski predsjednik je kategorično rekao: "Nećete dobiti odgovor na ovo pitanje".


Srbija uvijek birala pravu stranu i od toga imala samo štetu

Govoreći o balansiranoj poltiici Beograda prema Briselu i Moskvi i da li bi takva politika Srbiju mogla da košta, predsjednik Srbije kaže da je to moguće.

- Ali, to je ljudski moralan politički potpuno ispravan i veoma odgovoran odnos. U vremenu kada se veliki sukobljavaju Srbija je uvek birala pravu stranu. A kada sve prođe Srbija nikada nije imala koristi samo štete. U svim svetskim ratovima bili smo na pravoj strani, a bolje su prolazili oni koji su bili na strain neprijatelja. Nekako su brže izlazili iz krize. Ovo je čas u kome Srbija ne sme da se odluči budući da je reč o sukobu naša dva prijatelja oko trećeg prijatelja - Ukrajine - naveo je Nikolić i dodao da Srbija bez Rusije ne može da preživi.

Koči nas ta kriza proširenja EU

Nikolić je kazao Srbija mnogo toga učinila 'da Kosovo i Metohija ne bude prepreka na njenom putu ka Evropskoj uniji'.

- A, ako misle da će prepreka biti uklonjena ako mi priznamo Kosovo i Metohiju - to se nikada neće desiti - rekao je Nikolić za Federalnu TV.

Inače, predsjednik Srbije je povodom jučerašnje berlinske konferencije o državama zapadnog Balkana, koja je održana na inicijativu njemačke kancelarke Angele Merkel, rekao da te države mnogo toga koči na njihovom evropskom putu.

- Koči nas ta kriza proširenja EU. Znate kako vam je sa članicama EU? To su kao putnici koji su bili na brodu koji tone i upali u čamac i sada veslima tuku one koji žele da uđu u taj čamac. To su pre svega nove članice u odnosu na nas koji tamo želimo da budemo. Oni su se tamo smestili, a ako dođemo i mi balkanska sirotinja, onda je to veoma egoističan pristup i mislim da to odgovara i velikim državama - rekao je Nikolić.

(DEPO PORTL, BLIN MAGAZIN/md)
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić o članovima predsjedništva BiH

Post by vila » 29 Aug 2014, 17:28

mrki će poludit od sreće :jupi :jupi

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić o članovima predsjedništva BiH

Post by mrki62 » 29 Aug 2014, 17:29

S druge strane očigledno da se tamo (u BiH) niko ne trudi da ojača državu, nijedan član Predsedništva, nijedan entitet. Ponekad imam problem sa Srbima zato što ih pitam ko su sada Bosanci u BiH ... Svi koji živite u BiH odrekli ste se da ste Bosanci. Svi se etnički svrstavaju - rekao je Nikolić.

To opredeljenje, rekao je Nikolić, vas opredjeljuje za jednu državu.

- Mi imamo Hrvate, Bošnjake, Srbe, a nemamo Bosance. Biće zanimljivi rezultati popisa stanovništva zato što mi se čini da se gubi taj osećaj da postoji država koja se zove BiH - naveo je srpski predsednik i dodao da što se Srbije tiče, "ona ima obavezu da BiH postoji i da ništa ne učini da destabilizuje BiH, ali i da stabilizuje Republiku Srpsku.
To je srž problema a taj problem velika većina ne vidi.
Eto, čak i ja nekad ukažem na sličnost problema al to neki vide kao uvredu.

@vila, ne ludim od sreće, samo usput ukazujem na srž problema :pivo
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić o članovima predsjedništva BiH

Post by Rockefeller » 29 Aug 2014, 20:36

Indikativno je da Nikolić govori o tome. Ono... logika govori šta on kaže, ti suprotno. :D
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Tomislav Nikolić o članovima predsjedništva BiH

Post by mrki62 » 29 Aug 2014, 21:20

Da li je baš suprotno?
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Spanac_113 » 16 Sep 2014, 15:27

......U takvim uslovima a pod stalnim optužbama da je "ugnjetački", "unitaristički",
"centralistički", "pandurski", srpski narod nije mogao postići ravnopravnost u Jugoslaviji, za
čije je stvaranje podneo najveće žrtve. Revanšistička politika prema Srbima započela je pre
rata time što se smatralo da Komunistička partija i nije potrebna "ugnjetačkoj" naciji. U CK
KPJ Srbi su bili relativno malo zastupljeni, a neki od njih su se, valjda zato da bi se održali,
deklarisali kao pripadnici drugih nacija. Srbija tokom rata nije bila u položaju da ravnopravno
učestvuje u donošenju odluka koje su prejudicirale buduće meñunacionalne odnose i
društveno ureñenje Jugoslavije. Antifašističko veće Srbije osnovano je u drugoj polovini
1944. godine, kasnije nego u drugim republikama, a Komunistička partija Srbije tek po
završetku rata. Za drugo zasedanje AVNOJ-a većnici su birani iz srpskih vojnih jedinica i
članova Vrhovnog štaba koji su se zatekli na teritoriji Bosne i Hercegovine, za razliku od
većnika nekih drugih republika, koji su došli na zasedanje sa svoje teritorije i koji su iza sebe
imali nacionalne političke organizacije sa izgrañenim stavovima i programima....
....Kosovo nije jedino područje u kome je srpski narod pod pritiskom diskriminacije. Apsolutno,
a ne samo relativno, opadanje broja Srba u Hrvatskoj dovoljan je dokaz za ovu tvrdnju. Prema
popisu iz 1948. u Hrvatskoj je bilo 543.795 Srba, ili 14,48%. Po popisu iz 1981. godine
njihov broj se smanjio na 531.502, što je od ukupnog broja stanovnika u Hrvatskoj iznosilo
11,5%. Za 33 mirnodopske godine broj Srba u Hrvatskoj je opao čak i u odnosu na ono
posleratno vreme, kada je izvršen prvi popis i kada su posledice rata po broj srpskih
stanovnika bile dobro poznate.
Lika, Kordun i Banija ostali su najnerazvijenija područja u Hrvatskoj, što je silno podstaklo
emigraciju Srba u Srbiju, kao i seobe u druge krajeve Hrvatske, gde su Srbi, kao došljačka,
manjinska i društveno inferiorna grupa, veoma podložni asimilaciji. Uostalom, i inače je
srpski narod u Hrvatskoj izložen rafiniranoj i delotvornoj asimilacionoj politici. Sastavni deo
politike je zabrana svih srpskih udruženja i kulturnih ustanova u Hrvatskoj, koja su imala
bogatu tradiciju iz vremena Austro-Ugarske i meñuratne Jugoslavije, zatim nametanja
službenog jezika koji nosi ime drugog naroda (hrvatskog) oličavajući time nacionalnu
neravnopravnost. Taj je jezik ustavnom odredbom učinjen obaveznim i za Srbe u Hrvatskoj, a
nacionalistički nastrojeni hrvatski jezikoslovci sistematskom i odlično organizovanom
akcijom sve ga više udaljavaju od jezika u ostalim republikama srpskohrvatskog jezičkog
područja, što doprinosi slabljenu veza Srba u Hrvatskoj sa ostalim Srbima....
....Prisvajanje i rasparčavanje srpskog kulturnog nasleña ide tako
daleko da se u školama uči kako Njegoš nije srpski pisac, da su Laza Kostić i Veljko Petrović
vojvoñanski, a Petar Kočić i Jovan Dučić bosansko-hercegovački pisci. Koliko juče Meši
Selimoviću nije bilo dopušteno da se izjasni kao srpski pisac, a ni sada se ne poštuje njegova
volja da se vodi u srpskoj književnsti
....
uz ove bisere naci cete i puno drugih, od ugrozenosti da agresivnog prisvajanja, zabava za cijelu obitelj na:
http://pescanik.net/wp-content/PDF/memorandum_sanu.pdf

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26657
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14689 times
Been thanked: 3912 times
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Veca » 16 Sep 2014, 15:42

...neam vremena,Tite mi! :roll :kafa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Politika Srbije prema BiH

Post by Spanac_113 » 16 Sep 2014, 15:45

ako ti veco nemas vremena onda jebiga :kafa

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: Naseef Mushroom and 10 guests