Milan Bandić

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by vila » 06 May 2015, 18:19

laganini wrote:..ma želim ti reć da se bandića tako etiketiralo vjerojatno djelom što je i ercegovac..bez sumnje...a malo ko sad spominje da je žuljević klica intimus sa josipovićem..jer on je fini gospodin jer mu je tata ubijanjem fratara osigura uvjete a milan je seljačko dite ..pun mi je k.... takvi razmišljanja.. :ok
nekako ne mogu upratiti tvoj tok razmišljanja
zašto je tebi Bandić ok?
samo zato što je Hercegovac ili imaš i neki drugi razlog?
evo ovdje spominjaš josipovića i znam da nisi njegov fan..ali upravo taj Bandić koketira s takvim
ajmo se kladit ako krene na parlamentarne izbore da će koaliciju tražiti u čačiću,josipoviću ili gabriću..
Ja neću njega puno komentirati kao gradonačelnika jer biranje gradonačelnika ima nešto drukčiju pozadinu
npr.ljudi kojima je on asfaltirao cestu normalno da će glasati za njega jer netko prije njega godinama unatrag to isto nije učinio...to su projekti na kojima se dobija gradonačelnička funkcija i Bandić je toga svijestan
On fura tu neku socijalnu demagogiju i stil "radnika",bliskost sa običnim ljudima..to mu je đir i prolazi
nekad pitam svoje prijatelje zagrepčane koji nisu hercegovci :oo i mahom su intelektualci...koji vam je klinac pa glasate za njega?
odgovor je većinom...on radi,gradi,vjerojatno ima i nezakonitosti ali bar se nešto vidi!
i činjenica je da se u Zagrebu to vidi
imaš i drugi primjer koji meni strahovito smeta ali je tako....on za svako djete isplaćuje naknade koje se isplaćuju iz proračuna grada Zagreba...pa za svako treće djete imaš godišnje više tisuća kuna(ne znam točno) do šeste godine...
to su stvari kojima se kupe glasovi...
Meni recimo njegov seljakasti stil uopće ne smeta..mislim ono čega bi to bilo mjerilo?
puno više znam uglađenih elokventnih lopina nego onih seljakastih kojima je M.Bulić idol...al puno lakše je okvalificirati nekog na osnovu predrasuda nego zagrebati ispod površine..jer ako zagrebeš ispod odjela..možda iskoči novi sanader ili stipe mesić...pu,pu,pu...
a kod ovog seljakastog sa matom bulića samo iskoči ljubavni tepih :ooo

E sad na političku ličnost M.Bandić
Ja sam rekla da je populist jer apsolutno sve što on radi nije ništa drugo nego populizam...ti kažeš da je polulizam ok u politici...ja kažem da nije...ali pošto znamo da ga svi koriste,onda je kao normalno
je šipak
ajmo dalje..koje je političko uvjerenje M.Bandića,koje su njegove političke smjernice,šta je i tko on?
ako tko zna nek mi javi :roll
ja vidim da je vjernik s vjernicima,hercegovac sa hercegovcima,ljubitelj tita sa ljubiteljima tita,sdp-ovac do funkcije
narodski čovjek iza funkcije,u Sarajevu multietičan...u Mostaru "trećaš"
dokle više? dokle?
Za mene je on nema jasan politički stav ni o čemu,za mene je on jedan obični karijerist koji konstantno sjedi na dvije stolice, zato nikad neće imati prolaz na npr.predsjedničkim ili parlamentarnim izborima
A najtragičnije mi je kad netko kaže.."on je naš" i to mu bude temelj za glasovanje
pa čiji naš...moj nije...niti ima išta zajedničko sa mnom..šta on meni predstavlja
jedino me natjera da kažem...o eranijo moja i ti svašta izrodi!

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 06 May 2015, 18:41

..pa što bi mene i zanimao njegov politički stav na lokalnim izborima a i zagreb tu pripada jedina je razlika što je proračun zagreba ko pola hrvatske ako ne i više..na državnim mu nikad nebi dao glas doduše jesam u onom drugom krugu jer nisam moga zaokružit lignju...zato zaboravimo ovi zadnji par rečenica bit je u prvom djelu tvog posta i to najviše znaju i ti tvoji prijatelji intelektualci...bilo bi mi drago da i neki drugi načelnici i gradonačelnici kupuju glasove svojim radom... :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 06:58

naprimjer.... :kafa

Image


Bandić opet laže o "besplatnim" udžbenicima: Nisu besplatni, itekako ćete ih platiti
U 2015. za udžbenike je predviđeno 44 milijuna proračunskih kuna
Bandić tvrdi da su udžbenici besplatni, a 90 posto proračuna pune građani
Piše: Petar Vidov

Foto: FAH, Index

BESPLATNE udžbenike od naredne školske godine imat će i zagrebački srednjoškolci, ponovo je početkom tjedna najavio gradonačelnik Milan Bandić, pridometnuvši kako bi to bilo riješeno i ranije samo da, eto, nije završio u Remetincu.

"Besplatne" udžbenike za učenike osnovnih škola Bandić je u opticaj vratio 2013. godine, taman uoči lokalnih izbora na kojima je osvojio još jedan mandat, a nakon što su ih roditelji u razdoblju od 2008. do 2012. morali kupovati sami. A od ove godine će udžbenike na teret Grada Zagreba dobiti i srednjoškolci iz obitelji s troje i više djece.

U proračunu Grada Zagreba za 2015. godinu, kako doznajemo iz Ureda gradonačelnika, za udžbenike osnovnoškolaca predviđeno je 30 milijuna kuna, a za udžbenike srednjoškolaca 14 milijuna kuna. Spomenuta sredstva se, naglasimo još jednom, osiguravaju iz gradskog proračuna, što znači da udžbenici nipošto nisu "besplatni", kako to Bandić pokušava predstaviti. Štoviše, financiraju ih upravo oni kojima su namijenjeni - roditelji zagrebačkih školaraca.

90 posto proračuna dolazi iz džepova građana

Dovoljno je samo pogledati strukturu gradskog proračuna za 2014. godinu, koji je iznosio nešto manje od sedam milijardi kuna. Najveći dio proračunskih prihoda sastoji se od poreza (74 posto) i prihoda od pristojbi i naknada (15 posto). Ostalih 11 posto čine prihodi od imovine (6 posto), prodaja nefinancijske imovine (3 posto), pomoći (1 posto), te kazne, upravne mjere i ostali prihodi (1 posto).

Porezni prihodi predstavljaju novac koje Grad Zagreb od građana utjera temeljem poreza i prireza poreza na dohodak, koji čine 90 posto od ukupnih poreznih prihoda Grada Zagreba, te poreza na imovinu i poreza na robu i usluge. Kada se govori o pristojbama i naknadama, 80 posto tih nameta otpada na komunalne doprinose, a ostatak se dijeli na npr. prodaju državnih biljega, naknade za odlaganje otpada, sufinanciranje vrtića...

Drugim riječima, ako gradski proračun iznosi oko 7 milijardi kuna, iz džepova građana dolazi čak 6,3 milijarde, a ostalih 700 milijuna kuna Grad Zagreb uspijeva prikupiti raspolaganjem svojom imovinom. Kad uzmemo u obzir da je na zadnjem popisu stanovništva ustanovljeno da Grad Zagreb ima 790.017 žitelja, ispada da svaki stanovnik Zagreba u proračun godišnje daje 7974,5 kuna godišnje. Realna cifra je, naravno, još i veća, s obzirom da nisu svi stanovnici Zagreba ujedno i porezni obveznici.

U 12 godina za udžbenike 250 milijuna

Iako Bandić dijeljenjem "besplatnih" udžbenika osigurava simpatije velikog broja Zagrepčana, ono što se građanima kroz udžbenike vraća u kućni budžet tek je kap u moru s obzirom na ukupna davanja. Od 2003. do 2014. Grad Zagreb je za financiranje udžbenika izdvojio 251.087.582,97 kuna, što bi iznosilo tek 3,6 posto od jednog godišnjeg gradskog proračuna u iznosu od sedam milijardi kuna.

Najviše je, otkrivaju podaci koje smo dobili od Ureda gradonačelnika, na udžbenike potrošeno lani, ukupno 53.551.289,08 kuna, dok je u 2013. za udžbenike izdvojeno 42.572.829,44 kuna. Radi se samo o troškovima udžbenika za učenike osnovnih škola, tako da je nejasno kako Bandić uopće planira u narednoj školskoj godini sve osnovnoškolce opskrbiti udžbenicima ako je za taj trošak predviđeno znatno manjih 30 milijuna kuna.

U razdoblju od 2008. do 2012. Grad Zagreb nije djeci osiguravao besplatne udžbenike, ali to je činio između 2003. i 2007. godine. Tada su troškovi bili znatno manji nego recentnih godina; tek su 2005. dosegli 40.286.719,24 kuna, 2006. je potrošeno 39.454.353,26 kuna, 2004. su udžbenici na teret Grada koštali 34.428.544,65 kuna, 2003. je za to izdvojeno 31.033.142,25 kuna, a 2007. je za udžbenike potrošeno 9.760.705,05 kuna.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 07:26

...sto je pjesnik hti rec...znaci besplatne bi bile da ih bandic plati iz svoga djepa...koja logika majko mila.... :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 07:30

laganini wrote:...sto je pjesnik hti rec...znaci besplatne bi bile da ih bandic plati iz svoga djepa...koja logika majko mila.... :place
Ako je tako sposoban, neka namakne novac, od firmi, nekako, nije uopće bitno.... a ne da kupuje novcem poreskih obveznika i poslije laprda, kako je on dao besplatno ....
fino je mogao reć....dragi zagrepćani i zagrepćanke.... ja i moj holding....a prije svega JA ....ove ćemo godine, malo manje hapati i dati vam ipak nešto nazad....jer vjerojatno smo malo previše mažnjavali, pa da nas USKOK, DORH i slični jebivetri ostave malo na miru

Pa tebi je i Kerum bio odličan ..... mila majko :888

koja degradacija u hrvata :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 07:45

storm wrote:
laganini wrote:...sto je pjesnik hti rec...znaci besplatne bi bile da ih bandic plati iz svoga djepa...koja logika majko mila.... :place
Ako je tako sposoban, neka namakne novac, od firmi, nekako, nije uopće bitno.... a ne da kupuje novcem poreskih obveznika i poslije laprda, kako je on dao besplatno ....
fino je mogao reć....dragi zagrepćani i zagrepćanke.... ja i moj holding....a prije svega JA ....ove ćemo godine, malo manje hapati i dati vam ipak nešto nazad....jer vjerojatno smo malo previše mažnjavali, pa da nas USKOK, DORH i slični jebivetri ostave malo na miru

Pa tebi je i Kerum bio odličan ..... mila majko :888

koja degradacija u hrvata :plavi
..nek dorh o uskog rade ne simnjam da nisu dobili upute...ili opet vekaju da odveze milu horvat sluzbenim vozilom...previsr padas pod propagandu ufnadkog indexa stor :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 07:48

ja čitam i index, i jutarnji, i večernji, i branitekljski portal, i dnevno, i hercegovina info .... to je ugrubo....( pustimo sad sportske portale...
a dopustiti češ da sam izvedem zaključke....ili? :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 16:03

....a cudno da ne donosis zakljucke o drugu vojki koji vlada rijekom dvaest godina.... :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by Biba » 08 May 2015, 16:56

Sve je ono istina sto Storm pise...ali Bandic je mogao i da ne da udzbenike....ma on je meni simpica. :tjesi ..a zbunio se jednom bio pa namisto psihopati reko nekima da su patolozi... ama sto voli svoga kera... :p ....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by vila » 08 May 2015, 20:25

laganini wrote:..pa što bi mene i zanimao njegov politički stav na lokalnim izborima a i zagreb tu pripada jedina je razlika što je proračun zagreba ko pola hrvatske ako ne i više..na državnim mu nikad nebi dao glas doduše jesam u onom drugom krugu jer nisam moga zaokružit lignju...zato zaboravimo ovi zadnji par rečenica bit je u prvom djelu tvog posta i to najviše znaju i ti tvoji prijatelji intelektualci...bilo bi mi drago da i neki drugi načelnici i gradonačelnici kupuju glasove svojim radom... :ok
tema je m.bandić i kao takvog ga komentiram
ne živim u RH niti glasam u RH niti me ijedan gradonačelnik u RH zanima..
ali njega kao političku licnost mogu komentirati
što se tiče boldanog
to je problem potpuno iskrivljenog pogleda kod nas (općenito)
čuj..on radi "nešto" pa ćemo ga podržavati bez obzira je li zakonito ili ne!
pa nije Bandić humanitarna organizacija koja volontira na čelu Zagreba...on je gradonačelnik i za to prima plaću.
A sve što radi ili gradi gradi iz proračuna koji je ogroman...i još je uspio dovest holding u dubioze..i za to prima plaću jelte
populist moj laganini ...ništa drugo
žalosno je što ga nemaš s kim usporediti nego s istim ili gorim
pa je eto on nekakva gradonačelnička senzacija

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 20:37

....zasto prejuduciras stvar i osudjujes prije suda:hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by vila » 08 May 2015, 20:39

laganini wrote:....zasto prejuduciras stvar i osudjujes prije suda:hm
a tko ga je osudio?
ja ga samo ne poštujem..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by Bla » 08 May 2015, 20:40

Nemogućnost pravosuđa da dokaže da je neko nešto uradio nije znak da to nije uradio :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 20:42

laganini wrote:....zasto prejuduciras stvar i osudjujes prije suda:hm
Jer nije kriv?
Daj lagani, nisi ni ti tako naivan :zubi

Pusti ti obersnela. I on ce sjesti... Krimos, samo druge boje...
I neusporedivo je s kojim količinama sredstava barata rijeka, a s kojom zagreb... Mada kriminal je kriminal... I u rijeci je korupcija jako izrazena
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by vila » 08 May 2015, 20:45

ako ćemo iskreno...lako je bit gradonačelnik zg ili rijeke
ništa ja njima ne priznam...nikakvu sposobnost...osim da se uspiju izvuć od zatvora
gradonačelnici malih mjesta koja su doživjela preokret su fajteri...ima i takvih u RH...samo eto ...o njima nitko nema koristi pričati

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 20:48

...ali o njemu ne pisu udbaski mediji..a ko sto si sam reka razlika je samo u proracunu :zubi znaci bandica obisit sto ima veci budjet od druga vojka :hm nije ti bas neki argument
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 20:51

laganini wrote:...ali o njemu ne pisu udbaski mediji..a ko sto si sam reka razlika je samo u proracunu :zubi znaci bandica obisit sto ima veci budjet od druga vojka :hm nije ti bas neki argument
ako idemo do kraja "objesit" obojicu.... problem je u tome, što u hrvatskoj oni koji imaju "dobro zaleđe" teško dolaze na sud, a još teže bivaju osuđeni.... eto od jeseni očekujem dramatičan zaokret, te gubitak dokaza protiv Bandića i naglo čišćenje korupcije u Rijeci :zubi
I tako u krug...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by laganini » 08 May 2015, 20:57

...ma nece hdz nema nazalost ili na srecu taj stil...oni ruse samo svoje koji se odmetnu dok sdp nece na svoga dok ne dodje da ne mogu.....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by storm » 08 May 2015, 21:02

laganini wrote:...ma nece hdz nema nazalost ili na srecu taj stil...oni ruse samo svoje koji se odmetnu dok sdp nece na svoga dok ne dodje da ne mogu.....
sdp je još gora bagra.... ali zaboravljaš iz čijih redova originalno dolazi Bandidos :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Milan Bandić

Post by vila » 08 May 2015, 21:06

ma laganini je u pravu što se tiče medija
pa čak i što se tiče bandićevog uhićenja..to jest optužbe pod kojom je uhićen
čak su i pravni stručnjaci izjavili da je to bilo neosnovano...dakle politički su ga maknuli...klasično udbaša metoda
ali sve to ne znači da ga JA moram pod svaku cijenu braniti..uostalom ni ne zanima me
komentiram ga samo kroz njegov politički,svjetonazorski,ideološki stav ..a to je da on nema nikakav

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests