Žižek: Zdrava hrana je glupa moda, treba pušiti, jesti, piti

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Žižek: Zdrava hrana je glupa moda, treba pušiti, jesti,

Post by Lebowski » 27 May 2014, 00:19

Ne kontam i dalje, bilo mi je sasvim jasno šta je čovjek htio reći. :D

Možda je to nepovezano jedno sa drugim(tekst je skraćen) ili greška u prevodu sa engleskog.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Žižek: Zdrava hrana je glupa moda, treba pušiti, jesti,

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2014, 21:24

Prestanimo se smijati ogavnim Žižekovim šalama

Rebecca Schuman, kolumnistica magazina Slate, poručila je slavnom slovenskom filozofu Slavoju Žižeku da prestane podučavati, a akademskoj zajednici da se prestane smijati 'njegovim ogavnim šalama' i time relativizirati osnovne ljudske vrijednosti

Slovenska zvijezda filozofije i kulturalne teorije Slavoj Žižek nakon zadnjeg intervjua našao se na meti kritičara. Već je dobro poznat njegov naprasit stav i nazivanje studenata kojima predaje na njujorškom univerzitetu 'dosadnim idiotima', međutim čini se da je u zadnjem intervju ipak pretjerao.

Na nedavnoj konferenciji održanoj u Ohiju, Žižek je osim uobičajenih rasprava otkrio i djelić svoje intime: da u djetinjstvu nije imao prijatelja te da mrzi podučavati. Rebeccu Schuman, kolumnisticu magazina Slate, zgrozio je posljednji dio u kojem filozof opisuje svoj odnos prema studentima.

'Ako mi ne predaju svoje usrane papire, dobit će odličnu ocjenu. Ako mi predaju radove, možda ću ih pročitati i neće mi se svidjeti, pa mogu dobiti goru ocjenu', kazao je Žižek i izrazio odbojnost i prema privatnim konsultacijama koje je obavezan održavati.

'Ovdje u Americi studenti su toliko otvoreni da će prije ili kasnije, ako ste pristojni prema njima, početi ispitivati i gnjaviti svojim privatnim problemima: zapitkivat će možete li im pomoći itd. Šta da im onda kažem? Nije me briga. Ubijte se. To nije moj problem', objasnio je kroz smijeh.

Schuman njegove izjave ne smatra zabavnima.

'Pravi problem sa Žižekom nije da se tako osjeća ili izgovara to bez srama. Problem je što drugi ljudi smatraju da je njegov 'nastup' urnebesno zabavan. Mnogi smatraju da je Slavoj Žižek jedan od najbitnijih savremenih mislilaca. Možda je to istina, ali pustimo ga da se zatvori u jednu od prekrasnih osamljenih kula u Ljubljani i prestanimo ga plaćati za podučavanje. Svakako se ne bismo trebali smijati njegovim porukama u kojima poziva studente da počine samoubistvo. Akademija je u krizi. Ljudske vrijednosti su svakodnevno bagatelizirane. Humanisti trebaju dobro razmisliti ko su njihovi novi heroji i ko je dobar u prenošenju njihovih nauka. Možda se Žižek konačno pokazao nedostojnim te uloge', zaključuje Schuman, nazivajući Žižeka Ži-jerk.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Žižek: Zdrava hrana je glupa moda, treba pušiti, jesti,

Post by Biba » 10 Dec 2015, 19:18

Ne znam Zizeka al znam da zdrave hrane nema. Cak i onomsto uzgojimo u basci nije sigurno da je zdravo.
Hajd za Amerikance je poznato da jedu brljotine i da ne znaju kuvati...poznato je da crnxi budu zdravi u Africina cim dođu unAmeriku, eto dijabetesa....
Sjecam se da je neki glumac iz Vecernje skole jednom izjavio - Pusite ljudi, udahnite malo cistijeg zraka neg sto je iznad Zagreba...
Kad uzmem narancu, ona smrdi na kemikalije...sve je tako...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Žižek: Zdrava hrana je glupa moda, treba pušiti, jesti,

Post by String » 10 Dec 2015, 20:42

Kobasice, cigare, pivo...aaaaaaaa!!! Mmmm mmmm.....
Image

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests