Prva predsjednica Hrvatske

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2018, 23:54

Rum wrote: 28 Nov 2018, 22:53 meni dajte stariju zgodnu zenu u visokim potpeticama

Pa njij i trebaju te potpetice, zar ne vidiš da su joj noge duge ko u patke?
online

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Rockefeller » 29 Nov 2018, 00:00

U ovo vremena što sam je uspio upratiti ona je meni toliko glupa osoba da mene vrijeđa kad je vidim.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by storm » 29 Nov 2018, 17:42

Mrak Taritaš: Kolinda je fake news, sram me zbog nje

Image
Foto: Hina
NA TRIBINI "Uloga predsjednika/predsjednice Republike u javnom i političkom životu Hrvatske" u organizaciji stranke Naprijed Hrvatska je, uz bivše predsjednike države Stjepana Mesića i Ive Josipovića, gostovala i predsjednica GLAS-a Anka Mrak Taritaš, koja je ocijenila da je aktualna predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u trenutku izbora bila 'fake news'.

"U vrijeme izbora pokazivala se dosta demokratičnom, a danas je sasvim drugačija i iz toga moramo nešto naučiti“, poručila je Mrak Taritaš i dodala kako predsjednica svoju ulogu od početka iščitava kroz rejtinge i predizbornu kampanju koju vodi od početka mandata.

Mrak Taritaš: Svaki put kada predsjednica ide negdje ja se sramim za nju

"Svi smo strepili koga će zgrabiti nakon finala Davis Cupa“, rekla je i istaknula kako se, svaki put kad predsjednica negdje ide, osobno "srami za nju" jer ona, kako je kazala, za razliku od Mesića i Josipovića odlukama koje donosi "Hrvatsku vodi unazad".

Izuzetno važnim je ocijenila da oporba na predsjedničkim izborima za godinu dana ima zajedničkog kandidata, kako bi se "suprotstavili ovom ludilu populizma“. Optimalan kandidat za nju bi bio netko iz centra, ni ekstremno lijevo, ni ekstremno desno, s političkim 'erosom' i jasnom osobnošću da se "suprotstavi estradizaciji predsjedničke uloge koju je uvela Grabar Kitarović“.

Bilo bi dobro, kaže, da to bude muškarac kako se kampanja ne bi pretvorila u natjecanje tko ima bolju haljinu ili duže trepavice. "Postoje važni, presudni trenuci, a čini mi se da je sada taj, kada svoj ego treba staviti u stranu i staviti se u funkciju cilja i projekta pobjede na predsjedničkim izborima“, istaknula je Mrak Taritaš.

Mesić: Najteža mi je odluka bila umirovljenje 12 generala

Mesić i Josipović iznosili su iskustva iz svojih predsjedničkih mandata, pri čemu je Mesić ustvrdio kako mu je najteža odluka bila ona o umirovljenju 12 generala, "koji su se pojavili sa svojim političkim pamfletom u medijima“.

"Suština tog pamfleta je bila - 'mi smo obranili Hrvatsku, mi ćemo odlučivati što će se u njoj događati'. Zato sam morao reagirati umirovljenjem i mislim da sam postupio kako treba“, kazao je Mesić. Zahtjevnim u svom mandatu ocijenio je i prelazak države iz polupredsjedničkog u parlamentarni sustav.

Josipović je, pak, kao najteže u svom mandatu izdvojio popravljanje odnosa sa susjedima, jer je zatekao vrlo loše odnose sa Srbijom i BiH. Podsjetio je da je u prvi službeni posjet otišao upravo u BiH gdje je uspio predstavnike svih triju naroda odvesti na stratišta da se poklone žrtvama.



Nakon toga, u Zagrebu ga je, kaže, dočekalo nezadovoljstvo vlade, sazivanje bivših premijera i generala, ali je, dodaje, istraživanje pokazalo da je 75 posto građana podržalo njegov govor u Sarajevu. Uspio je, napominje, vrlo brzo uspostaviti i dobre odnose s tadašnjim srbijanskim predsjednikom Borisom Tadićem, iako mu je odbio doći na inauguraciju zbog Kosova.

Josipović: Danas se vodi pogrešna politika prema susjedima

"Nažalost, pokazalo se da nešto dobro što se napravi u jednom mandatu nije zauvijek i mislim da se danas vodi pogrešna politika prema susjedima“, kazao je Josipović i dodao kako ne razmišlja o ponovnoj predsjedničkoj kandidaturi.

Izjasnio se kao oštar protivnik izbora predsjednika u parlamentu, jer je "jako važno da sva jaja nisu u istoj košari, pogotovo u našem kriptopredsjedničkom sustavu". "Imamo svemoćnog premijera koji odlučuje o svemu. Predsjedniku ne treba davati nove ovlasti, ali treba operacionalizirati postojeće. U kriznim trenucima važno je da predsjednik bude neovisan, a to je moguće samo ako je neposredno biran“, poručio je Josipović.

Dodao je i da bi on išao na skup u Marakeš te da ne vidi zašto bismo se bojali primiti dio izbjeglica, što smatra "strahovima uskogrudne nacionalističke desnice“.

Mesić: Da sam ja upao u žensku svlačionicu, svi bi rekli da sam poludio

I Mesić je za to da još neko vrijeme izravno biramo šefa države, jer ako bi se birao u saboru, vladajući bi mogli diktirati kako koristiti ovlasti. "Potreban nam je predsjednik, ali ne u kockastom dresu. Zamislite da sam ja upao u žensku svlačionicu, svi bi rekli da sam poludio“, rekao je.

Predsjedničino izmještanje Ureda nazvao je 'bezvezarijom'. "Ne sluša se narod tako da se dođe u jedno mjesto, donese zastava i plešu kola. Ne vuče predsjednik zastavu tamo gdje ide, to je samo u funkciji promocije“, istaknuo je Mesić.

Naglasio je da se mora zaustaviti fašizacija i ustašizacija Hrvatske. "Ruše se spomenici antifašistima, a ministri idu na sprovode ustašama uz počasti. Pokušavaju se umiliti ustašizaciji da bi dobili izbore. Mi smo jedini na svijetu koji žele ući u šator gubitnika“, zaključio je Mesić.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Femea » 29 Nov 2018, 18:35

"Svi smo strepili koga će zgrabiti nakon finala Davis Cupa“ :D.


Nasmija me baš :ok
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by storm » 29 Nov 2018, 18:40

Femea wrote: 29 Nov 2018, 18:35 "Svi smo strepili koga će zgrabiti nakon finala Davis Cupa“ :D.


Nasmija me baš :ok
Al zbilja....žena ima više tekmi i gostovanja od nekog uglednog hrvatskog huligana :888
Jedino je razlika, što su njene pizdarije prihvaćene sa odobrenjem i aplauzom, od sitnozube stoke... :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 01 Dec 2018, 10:08

Kolinda ušla u paninijev album sa sličicama :plavi


Image
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by storm » 01 Dec 2018, 10:54

Ajoj :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by storm » 06 Dec 2018, 06:36

:ha

Društvene mreže pune su sprdnji na Kolindin račun: "Ko kad pijan nazoveš bivšu"

https://www.index.hr/magazin/clanak/dru ... 47486.aspx
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 17 Jan 2019, 10:45

Erdogan nakon sastanka s Grabar- Kitarović: Daytonski mirovni sporazum potrebno revidirati


Image

Daytonski mirovni sporazum potrebno je revidirati jer postalo je jasno da u dosadašnjem periodu nije uspio donijeti rješenje za budućnost Bosne i Hercegovine, poručio je danas u Ankari predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan.



On je nakon susreta s predsjednicom Republike Hrvatske Kolindom Grabar-Kitarović koja boravi u službenoj posjeti Turskoj, naglasio da je potrebno aktivno uključenje Ujedinjenih nacija u vezi s BiH i Daytonskog mirovnog sporazuma, odnosno njegove revizije.



Govoreći o izboru Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH iz reda hrvatskog naroda, čime je zvanični Zagreb izrazio nezadovoljstvo te prenio takav stav u Evropski parlament, lider Turske kazao je da poštuju izbornu volju građana BiH.



Naglasio je i značaj zajedništva svih naroda u BiH te dodao da narodi u BiH jedni druge treba da gledaju očima mira u čemu BiH ima pomoć Turske.



Turski predsjednik je govorio i o trilaterali Turska-BiH-Hrvatska i kazao da će o ovoj trilaterali biti moguće detaljnije govoriti nakon što bude formirana vlast u BiH nakon oktobarskih općih izbora, javlja Anadolu Agency (AA).



(AA/mr)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Pasaga » 17 Jan 2019, 17:29

Rospija ..ko rospija ...ne miruje ,ne cita stampu ....
Ovaj ublehas joj je nesto dobro sukno,slago
Dabogda na dobro ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 24 Jan 2019, 17:11

Učenik rekao Kolindi da želi postati pilot, a ona mu odgovorila: Trebaju nam i avioni


:sunja
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Čupava » 24 Jan 2019, 17:16

Čini mi se nešto često ona ide u Tursku :ooo sto li... :hm
.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Salko » 24 Jan 2019, 17:18

Čupava wrote: 24 Jan 2019, 17:16 Čini mi se nešto često ona ide u Tursku :ooo sto li... :hm
Voli brkove

LogiĆno
:888
"ignorance is bliss"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Čupava » 24 Jan 2019, 17:19

mad_max_ba wrote: 24 Jan 2019, 17:18
Čupava wrote: 24 Jan 2019, 17:16 Čini mi se nešto često ona ide u Tursku :ooo sto li... :hm
Voli brkove

LogiĆno
:888
Znala sam da su emocije u pitanju :D.
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Prva predsjednica Hrvatske

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2019, 19:47

Kolinda naljutila i beskućnike, jer tvrdi da ne postoje :grana
Nema nikakve sumnje da će biti reizabrana.
online

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Grabar-Kitarović pomilovala mladića koji je uzgajao marihuanu za liječenje

Post by damir5 » 22 Feb 2019, 21:50

Image

Hrvatska predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović u januaru ove godine najavila je kako će iskoristiti institut pomilovanja na kojeg kao predsjednica Republike Hrvatske ima pravo u slučaju Huanita Luksetića.

Predsjednica Hrvatske potpisala je odluku o pomilovanju Huanita Luksetića koji je osuđen zbog uzgajanja marihuane, a koju je, kako je iznio u odbrani, koristio za vlastito liječenje od multiple skleroze, javlja Anadolu Agency (AA).

Grabar-Kitarović u januaru ove godine najavila je kako će iskoristiti institut pomilovanja na kojeg kao predsjednica Republike Hrvatske ima pravo u slučaju Huanita Luksetića, mladića koji je osuđen na dvogodišnji zatvor zbog uzgajanja marihuane koju je koristio kao lijek za ublažavanje simptoma multiple skleroze.

Huanito Luksetić je krajem 2017. godine na Općinskom sudu u Rijeci nepravomoćno osuđen na dvije godine bezuvjetnog zatvora zbog ilegalne proizvodnje kanabisa i držanja marihuane radi prodaje, no Luksetić se branio tvrdnjom da je kanabis uzgajao radi ulja koje ublažava simptome bolesti.

Optužnica je teretila Luksetića da je u krugu porodične kuće u Bregima posjedovao 15 kilograma marihuane radi prodaje na ilegalnom tržištu, te da je zajedno sa suradnikom uzgojio 11 stabljika indijske konoplje s namjerom da je proda na ilegalnom tržištu.

Nakon što je Županijski sud u Osijeku potvrdio prvostepenu presudu od dvije godine bezuvjetnog zatvora, Kolinda Grabar-Kitarović je najavila kako će na Luksetića primijeniti institut pomilovanja. Predmet pomilovanja Luksetića upućen je iz Ureda predsjednice u Ministarstvo pravosuđa, koje će slučaj, najavljeno je, uskoro obraditi, nakon čega će uslijediti pomilovanje.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Grabar-Kitarović pomilovala mladića koji je uzgajao marihuanu za liječenje

Post by storm » 22 Feb 2019, 22:23

U redu...
Ali ništa nije uradila.
Bolje da zakonodavstvo prilagode za takve slučajeve, ili ne daj bože legaliziraju konačno.
Benefite sam valjda sto puta ispisao...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Grabar-Kitarović pomilovala mladića koji je uzgajao marihuanu za liječenje

Post by Mutevelija » 22 Feb 2019, 23:41

Jel ga dobro pomilovala :plavi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Grabar-Kitarović pomilovala mladića koji je uzgajao marihuanu za liječenje

Post by Heidi » 23 Feb 2019, 00:40

Mrsko mi citati tekst. Pogotovo kad se radi o ovoj glupaci.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Grabar-Kitarović pomilovala mladića koji je uzgajao marihuanu za liječenje

Post by Mutevelija » 23 Feb 2019, 01:08

Heidi wrote: 23 Feb 2019, 00:40 Mrsko mi citati tekst. Pogotovo kad se radi o ovoj glupaci.
Nemoj tako ti volis zene u politici sto imaju.mocidira ghandi I fazoni :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests