Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Pasaga » 30 Aug 2015, 20:26

storm wrote:Treba zatvoriti sve konzume, odhebat hr artikle... Ima da police blistaju ko u jugi :ok

Koje budaleštine ja ovih dana čitam... Malo se informirati o udjelu bh proizvoda, koje bh radnici proizvode za konzum tj k plus...
Jedan od ciljeva širenja je bio da se proizvodi dosta toga u bih zbog manjih ulaznih troškova.
Samim tim mislim da je bih u jako dobrom odnosu sa konzumom što se radnih mjesta tiče.
Ali dok je ovaca bude i vune.

A milanče je samo glup.. Ne se ljutiti na njega :jok
(trenutno je opijen slavljem rasta bdp od gigantskih 1,2%
Populistički potez, koji ništa ne znači osim da je producirao par debilnih fb grupa i njihovih lobotomiziranih lajkera.
Tek će sa kradeze doći prava bagra...
To je bilo u afektu...?
Utopljenik se i za slamku fata.
Zao mi je zbog toga,i krivo.....
Nakon toliko vremena,nemogu da saradjuju ko ljudi,normalan svjet.
Citav taj region,dokazalo se bezbroj puta,samo za cizme.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Krokodil Behko » 30 Aug 2015, 20:27

Pa ja stvarno ne znam, kako vi dođete do tog Konzuma na ovoj temi :valja :valja

Stvar je razjašnjena, HR želi povlastice koje ne može dobiti, jer je članica EU :cudi
Sa svim zemljama EU imamo identičan sporazum o carinama, pa ne znam zašto bi HR bila izuzetak. Ni oni nama ne daju popuste, niti u kupovini njihovih artikala, niti na moru :cudi

Slažem se s tim da je Milanović malo priglup, jer pametni ljudi ovo ne rade.
Ne znam ni koja korist, jer će za petnaestak dana ta žalba biti razmotrena i naravno - odbijena, pošto veze nema s kvalitetom mlijeka, a samo to može biti predmet žalbe.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Pasaga » 30 Aug 2015, 20:30

Krokodil Behko wrote:Pa ja stvarno ne znam, kako vi dođete do tog Konzuma na ovoj temi :valja :valja

Stvar je razjašnjena, HR želi povlastice koje ne može dobiti, jer je članica EU :cudi
Sa svim zemljama EU imamo identičan sporazum o carinama, pa ne znam zašto bi HR bila izuzetak. Ni oni nama ne daju popuste, niti u kupovini njihovih artikala, niti na moru :cudi

Slažem se s tim da je Milanović malo priglup, jer pametni ljudi ovo ne rade.
Ne znam ni koja korist, jer će za petnaestak dana ta žalba biti razmotrena i naravno - odbijena, pošto veze nema s kvalitetom mlijeka, a samo to može biti predmet žalbe.
Put je nadjen.
To mlijeko je davno stiglo do Turske.
Sto bi se natezali.....moze kud moze...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Mohr » 30 Aug 2015, 20:31

Zocky called glup iz pristojnosti :hoi :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Krokodil Behko » 30 Aug 2015, 20:38

Pasaga wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa ja stvarno ne znam, kako vi dođete do tog Konzuma na ovoj temi :valja :valja

Stvar je razjašnjena, HR želi povlastice koje ne može dobiti, jer je članica EU :cudi
Sa svim zemljama EU imamo identičan sporazum o carinama, pa ne znam zašto bi HR bila izuzetak. Ni oni nama ne daju popuste, niti u kupovini njihovih artikala, niti na moru :cudi

Slažem se s tim da je Milanović malo priglup, jer pametni ljudi ovo ne rade.
Ne znam ni koja korist, jer će za petnaestak dana ta žalba biti razmotrena i naravno - odbijena, pošto veze nema s kvalitetom mlijeka, a samo to može biti predmet žalbe.
Put je nadjen.
To mlijeko je davno stiglo do Turske.
Sto bi se natezali.....moze kud moze...
Pa sad, kako mi se čini, u kvalifikacijama za SP ovog puta, pored nas i ostali će narodi navijati za Tursku, a ne samo Bošnjaci. Zna Milanović svašta :rol
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by storm » 30 Aug 2015, 20:41

Krokodil Behko wrote:Pa ja stvarno ne znam, kako vi dođete do tog Konzuma na ovoj temi :valja :valja

Stvar je razjašnjena, HR želi povlastice koje ne može dobiti, jer je članica EU :cudi
Sa svim zemljama EU imamo identičan sporazum o carinama, pa ne znam zašto bi HR bila izuzetak. Ni oni nama ne daju popuste, niti u kupovini njihovih artikala, niti na moru :cudi

Slažem se s tim da je Milanović malo priglup, jer pametni ljudi ovo ne rade.
Ne znam ni koja korist, jer će za petnaestak dana ta žalba biti razmotrena i naravno - odbijena, pošto veze nema s kvalitetom mlijeka, a samo to može biti predmet žalbe.
Spomenuo sam zato jer je ta priglupa odluka inicirala širom federacije pozive na bojkot hr proizvoda i konzuma.. Što je činjenica.

A zoki :pusi
Samo čekam da se osobno spusti među izbjegle s bliskog istoka i utješi ih riječima... Znam ja kako je vama.. I ja sam jednom izgubio ključ od stana i noćio vani :heidi2
Kako je bakicu u Gunji tješio nakon poplave, da razumije nevolju nakon poplave... I njemu je jedne godine pukla cijev u stanu :ubihse
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by Krokodil Behko » 30 Aug 2015, 20:47

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa ja stvarno ne znam, kako vi dođete do tog Konzuma na ovoj temi :valja :valja

Stvar je razjašnjena, HR želi povlastice koje ne može dobiti, jer je članica EU :cudi
Sa svim zemljama EU imamo identičan sporazum o carinama, pa ne znam zašto bi HR bila izuzetak. Ni oni nama ne daju popuste, niti u kupovini njihovih artikala, niti na moru :cudi

Slažem se s tim da je Milanović malo priglup, jer pametni ljudi ovo ne rade.
Ne znam ni koja korist, jer će za petnaestak dana ta žalba biti razmotrena i naravno - odbijena, pošto veze nema s kvalitetom mlijeka, a samo to može biti predmet žalbe.
Spomenuo sam zato jer je ta priglupa odluka inicirala širom federacije pozive na bojkot hr proizvoda i konzuma.. Što je činjenica.

A zoki :pusi
Samo čekam da se osobno spusti među izbjegle s bliskog istoka i utješi ih riječima... Znam ja kako je vama.. I ja sam jednom izgubio ključ od stana i noćio vani :heidi2
Kako je bakicu u Gunji tješio nakon poplave, da razumije nevolju nakon poplave... I njemu je jedne godine pukla cijev u stanu :ubihse
Ma pusti budale, ne može se Konzum bojkotovati ako ima hiljade radnika u BiH, plus kooperanti. To je autogol.

Što se samih inicijativa tiče, izgleda da i BiH zahvaljujući rastu proizvodnje i samopouzdanja, diže glavu i možda je ovo dobro kao nauk, da nas više niko ne ucjenjuje.

Hajde sad, jeblo nas mlijeko više, idi komentariši Pjanićevu golčinu.
Neću ti više nikad donijeti sportski klip :djed
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvatska sabotirala izvoz mlijeka iz BiH u Evropsku unij

Post by storm » 30 Aug 2015, 20:54

Samo još ovo na temu :D.

Hrvatski mljekari su izgorjeli ulaskom u EU, jer se sa zastarjelom tehnologijom, ne može parirati visoko produktivnim sjevernjačko- zapadnjačkim gigantima mliječne industrije.... pogotovo ne cijenom.
I fol da on nešto ( pred izbore) učini za njih, on se izblamira sa zabranom uvoza bh mlijeka u EU :lud


odh.....fkt glupa tema :noga

golčina :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2019, 17:36

Lebowski wrote: 05 Sep 2014, 13:04 U ekonomiji uvozni lobiji koji forsiraju hrvatske i srpske proizvode, šverc komerc itd i sve na štetu domaće ekonomije i države. Mislim prije svega na ove firme iz Hercegovine(pretežno) koje su igrom slučaja i povoljnim prilikama u ratu obezbijedile sebi predstavništva hrvatskih kompanija a dijelom i nekih drugih. U RS se isto tako forsiraju proizvodi i usluge iz Srbije... proguta se svašta zato što su braća u pitanju.

Prahistorija.
Novo vrijeme-novi potrošači.


Primjera radi, u 2017. godini, uvezli smo piva iz HR oko 65.000.000 KM, a u ovoj godini, bit će to skresano za polovinu na nekih cca 32.000.000.
Karma čini svoje i hrvatske pivare će iskihati ovu politiku HDZ-a prema BiH. Zapravo, već je iskihuju.
online

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by damir5 » 08 Jul 2019, 17:39

a ima li podatak za ukupnu potrosnju, je li se puno mijenjala?
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Jul 2019, 17:49

damir5 wrote: 08 Jul 2019, 17:39 a ima li podatak za ukupnu potrosnju, je li se puno mijenjala?

Nema podataka za 2018., ali u 2017 je proizvodnja piva rasla, u BiH, pa vjerovatno i potrošnja
Kada su domaći proizvođači u pitanju, najbolje su poslovali oni koji pune premium lager pivo, gdje je došlo do dvocifrenog rasta u proizvodnji.

"Sarajevska pivara" i dalje nastavlja da dominira ovom kategorijom, znatno poboljšavajući dostupnost svog premium piva - sarajevsko.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Pasaga » 08 Jul 2019, 18:36

Krokodil Behko wrote: 08 Jul 2019, 17:49
damir5 wrote: 08 Jul 2019, 17:39 a ima li podatak za ukupnu potrosnju, je li se puno mijenjala?

Nema podataka za 2018., ali u 2017 je proizvodnja piva rasla, u BiH, pa vjerovatno i potrošnja
Kada su domaći proizvođači u pitanju, najbolje su poslovali oni koji pune premium lager pivo, gdje je došlo do dvocifrenog rasta u proizvodnji.

"Sarajevska pivara" i dalje nastavlja da dominira ovom kategorijom, znatno poboljšavajući dostupnost svog premium piva - sarajevsko.
ovakvi haberi,dukata su vrjedni...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55527
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Duminjo » 24 Feb 2020, 14:22

ZAGREBAČKI PROFESOR ZORAN PUSIĆ OTVORENO PORUČIO: Zajednički interesi Dodika i Čovića su izuzetno štetni po BiH

Image

Iza tijesne saradnje lidera SNSD-a i HDZ-a BiH, Milorada Dodika i Dragana Čovića kriju se njihovi zajednički interesi koji su privremenog karaktera, ali su izuzetno štetni po BiH, smatra profesor na zagrebačkom Sveučilištu Zoran Pusić.


U razgovoru za Vijesti.ba, Pusić je rekao da Dodik za implementaciju svojih planova, "koji barem dosad nisu vodili naprijed i odvajanju od sukoba koji BiH kao taoca drže posljednjih 25 godina", dosta uspješno za saveznika pronalazi u Čoviću i njegovom HDZ-u BiH.

Zajednički interesi Dodika i Čovića

- Mislim da takva politika, koja se za cijelu ovu regiju pokazala katastrofalnom, nije dobra ni za koga, jer se njom stalno potenciraju sukobi po etničkoj liniji - ističe Pusić.

Našeg sagovornika upitali smo kako gleda na Čovićevu podršku Dodikovim izmjenama Zakona o Ustavnom sudu BiH i istovremenu Dodikovu podršku Čovićevim izmjenama Izbornog zakona BiH?

- Iza uske povezanosti Dodika i Čovića kriju se njihovi zajednički interesi koji su privremenog karaktera. Mislim da ti interesi ne mogu trajati dugo, ali su u ovom času izuzetno štetni po BiH. A ovo što Dodik i Čović predlažu, što mi uopće nije ni čudno da su u tome pronašli zajednički jezik, vodi ka tome da BiH nikad ne profunkcionira kao normalna država, već da sve vrijeme ostane podijeljena - navodi Pusić.


BiH je, smatra profesor, potreban ogroman napor na njenom proevropskom putu, jer bi se u tom slučaju moglo očekivati popuštanje tenzija koje je drže za taoca. Također je mišljenja da je za BiH glavni problem što se netrpeljivosti, nastale tokom posljednjeg rata, umjetno podgrijavaju jer neki od političkih aktera očito od toga imaju velike političke, a samim time i materijalne koristi.

- Ja držim palčeve za to da se BiH, koja je najviše stradala i prepatila u ratovima 90-ih, konačno izvuče iz ovog blata i da se nađu političari koji imaju hrabrosti reći kako je Dejtonski mirovni sporazum itekako bio važan, ali 1995. godine - kada je završen rat, a ne kao sveto pismo iz kojeg se zemlja ne može maknuti. A po svemu sudeći, ne može se maknuti zbog toga što postoje interesi koji guraju ka razjedinjavanju i destrukciji same zemlje, a ne prema tome da ona profunkcionira kao normalna zemlja - naglašava Pusić.

Nikad nisam glasao za HDZ

Potom se još jednom, po ko zna koji put u svojim medijskim istupima, osvrnuo na izbor Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH, koji je, naglašava, bio potpuno zakonit.

- Stav gospodina Komšića je puno bliži mojim stavovima - da je čovjek Srbin, Hrvat ili Bošnjak - ne svojom zaslugom, nego slučajno. Da je odgojen od drugih roditelja, onda bi se osjećao pripadnikom neke druge nacije - potcrtava Pusić.

To je nešto što bi, nastavlja profesor, trebala biti privatna stvar.


- Ja da sam kao Hrvat građanin BiH, glasao bih za gospodina Komšića. I ne bih smatrao da on neće štititi hrvatske interese u BiH zato što nije član HDZ-a. Ja ni u Hrvatskoj nikad nisam glasao za HDZ i smatram da je HDZ u Hrvatskoj napravio više štete nego koristi. Slično mislim i o HDZ-u u BiH - naglašava Pusić.

Ponavlja da je, prema njegovom mišljenju, izbor Komšića bio potpuno zakonit, dok je sama ideja da se mora glasati po etničkom kriteriju uistinu nešto što je za svaku osudu.

- Recite mi kako bi Barack Obama bio izabran u SAD-u da su svi bijelci glasali prema boji kože? Kako bi čovjek koji je deklarirani homoseksualac bio izabran za premijera Islanda da su se tamošnji ljudi vodili tim kriterijima? Prema tome, meni se čini da su mnogi ljudi, bili oni Bošnjaci ili Hrvati u BiH, glasali za gospodina Komšića zato što su im se njegove ideje o tome kako bi trebala izgledati BiH više svidjele od ideja koje zastupa vodeća struktura HDZ-a BiH - govori Pusić.

Na kraju razgovora poručio je i da se ono što se trenutno dešava u Hrvatskoj u značajnoj mjeri odražava i na situaciju u BiH.

- Mi smo prvi susjedi, imamo najveću granicu, imamo konstitutivni narod u BiH. I ja se nadam da je Zoran Milanović nešto naučio kroz ovo vrijeme otkad je bio premijer i da će njegova politika prema BiH biti konstruktivnija i puno bolja za cjelovitost BiH i smirivanje duhova unutar nje, nego je to bila politika njegove prethodnice - zaključio je Pusić u razgovoru za Vijesti.ba.

(Vijesti.ba / SB)

Jeko ovaj profa? Jel ista bitan? Cujel ga iko ili onako prodje nezapaženo sta prica?
Izgleda neki fin ciko. Dingospo :pusi

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by dadojović » 24 Feb 2020, 14:56

Duminjo wrote: 24 Feb 2020, 14:22

Jeko ovaj profa? Jel ista bitan? Cujel ga iko ili onako prodje nezapaženo sta prica?
Izgleda neki fin ciko. Dingospo :pusi
Prilično je poznat u hrvatskoj javnosti. Pripada, što bi se reklo, u intelektualne krugove. Bavi se ljudskim pravima i sličnim disciplinama.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Sep 2020, 00:14

Novi genocidaško-uzepeovski pohod u najavi. Sve što možemo, da im poručimo kako opet prave račun bez krčmara i da ovaj put retardirani Alija nije živ i nema ko da ih spašava potpisivanjem glupih sporazuma


Džaferović: Izbor Zagreba da Dodikovu privatnu posjetu prihvati kao zvaničnu je i izbor da prihvate posljedice


Predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović oštro je reagovao na najavu odlaska njegovog kolege Milorada Dodika u posjetu zvaničnom Zagrebu.
Naime, član Predsjedništva BiH Milorad Dodik boravit će sutra u posjeti Hrvatskoj gdje će se sastati sa predsjednikom Hrvatske Zoranom Milanovićem i predsjednikom Vlade Andrejem Plenkovićem.

"Posjeta Milorada Dodika Zagrebu i najavljeni susreti sa predsjednikom Republike Hrvatske Zoranom Milanović i premijerom Andrejem Plenkovićem nema bilo kakve veze sa Predsjedništvom Bosne i Hercegovine, niti za državu BiH znači bilo šta", izjavio je Džaferović.

On je kazao kako je to njihov izbor, kao što su njihov izbor i posljedice koje će iz takvih postupaka nastupiti.

"Izbor zvaničnog Zagreba je da ignorira institucije BiH, njihov izbor su i posljedice koje će iz toga proizaći. Riječ je o privatnoj posjeti koju je prihvatio zvanični Zagreb, ignorirajući institucije Bosne i Hercegovine", rekao je Džaferović.

Podsjetimo, sastanak Dodika sa Milanovićem predviđen je u 16 sati, a sa Plenkovićem u 17:30, najavljeno je ranije iz kabineta člana Predsjedništva BiH.

Prethodno, član Predsjedništva sastat će se sa Njegovim visokopreosveštenstvom mitropolitom zagrebačko-ljubljanskim Porfirijem.

Samostalne posjete članova Predsjedništva, koje najčešće realizira upravo Dodik, različito se interpretiraju zavisno od situacije i godinama predstavljaju neriješen problem ove državne institucije.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Mister No » 16 Sep 2020, 00:23

Trebaju dovest Erdogana u centralu SDA.
High Hopes...

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by String » 16 Sep 2020, 00:42

BOŠNJACI UNIŠTAVAJU BiH.
Image

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55527
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Duminjo » 02 Oct 2020, 19:27

Profesor Jović smatra da je Pompeo vješto izbjegavao da komentariše pitanje BiH i ono što je premijer Hrvatske Andrej Plenković nametao kao njemu važnu temu, a to je pitanje jednakopravnosti Hrvata u BiH.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dejan-j ... /201002099

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by dadojović » 02 Oct 2020, 20:05

Duminjo wrote: 02 Oct 2020, 19:27 Profesor Jović smatra da je Pompeo vješto izbjegavao da komentariše pitanje BiH i ono što je premijer Hrvatske Andrej Plenković nametao kao njemu važnu temu, a to je pitanje jednakopravnosti Hrvata u BiH.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dejan-j ... /201002099
Po kojim kriterijima je to najvažnije pitanje u Hrvatskoj??????
Recimo da je važno bilo bi na dnevnom redu u saboru ili vladi, a nije.
I po kojim to kriterijima uništava Bosnu?
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55527
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Online

Re: Srpski i hrvatski lobiji uništavaju BiH

Post by Duminjo » 02 Oct 2020, 20:35

dadojović wrote: 02 Oct 2020, 20:05
Duminjo wrote: 02 Oct 2020, 19:27 Profesor Jović smatra da je Pompeo vješto izbjegavao da komentariše pitanje BiH i ono što je premijer Hrvatske Andrej Plenković nametao kao njemu važnu temu, a to je pitanje jednakopravnosti Hrvata u BiH.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dejan-j ... /201002099
Po kojim kriterijima je to najvažnije pitanje u Hrvatskoj??????
Recimo da je važno bilo bi na dnevnom redu u saboru ili vladi, a nije.
I po kojim to kriterijima uništava Bosnu?
Vazna tema za jednog od dva politicara u njihovom razgovoru nije ni blizu isto kao najvažnije pitanje jedne države. :roll


A neko ko je potpisao da ce biti "garant mira" u smislu da se nece petljati u unutrasnje stvari Bosne i da nece izazivati nesuglasice u istoj, sigurno ne bi trebao da se ponasa ovako kako se Hrvatska ponasa prema Bosni, godinama u nazad. I ovim danasnjim nametanjem navedenog pitanja, u sluzbenom razgovoru sa državnikom cija je zemlja "rodila" dejtonski sporazum, je ugrozavanje Bosne.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests