Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by Krokodil Behko » 02 Dec 2014, 19:50

radeta62 wrote:
Krokodil Behko wrote:
radeta62 wrote:Nije do Rusije, Bugari zajedno sa EU i amerikom koce projekat, prati izjavu austrijske nafne kompanije koja je potpisala ugovor, osudjuje postupke eu.Politika ali Rusija ce prodavati gas Kini,Turskoj ...nece izgubiti nista gubi samo juzni deo evrope.

Iz dobro obavještenih izvora, dolazi vijest da je to zbog niske cijene energenata, pa nemaju računa da prave plinovod. Zato se Austrija i žali, jer boli njih, oni bi sad kupovali jeftino, ali Rusi nemaju računa pa će vas zajedno s Austrijom, pustiti niz vodu, a plin će prodavati Turcima.

Ode Putko da poljubi Erdogana u bulju :D
Kako mi objasni rusi nasli glupe turke da im prodaju gas po vecoj ceni pa nebi gasovod samo rusi pravili ako si dobro informisan.

Ne po većoj, nego po manjoj za 6% :D
A Turci mi i ne liče na glupake. Eto ih među 20 najnaprednijih, pa tako da više ne stoji priča "zaostali smo zato što smo bili pod Turcima". Zaostaju samo dvije zemlje; BiH i Srbija, a znamo šta nam je zajedničko.


Inače, tema je o mladima u HR, pa tako da bi se trebali vratiti temi.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by laganini » 02 Dec 2014, 20:19

radeta62 wrote:Gledas li ti RTS..okreni antenu ako kablovska nema nasu televiziju..Vucic svake nedelje otvara novu fabriku.... :zubi
.. .hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by laganini » 02 Dec 2014, 20:20

radeta62 wrote:Nije do Rusije, Bugari zajedno sa EU i amerikom koce projekat, prati izjavu austrijske nafne kompanije koja je potpisala ugovor, osudjuje postupke eu.Politika ali Rusija ce prodavati gas Kini,Turskoj ...nece izgubiti nista gubi samo juzni deo evrope.
..putinu kapa do poda krk nastupa sada :mah
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by radeta62 » 03 Dec 2014, 09:51

Krokodil Behko wrote:
radeta62 wrote:
Krokodil Behko wrote:
radeta62 wrote:Nije do Rusije, Bugari zajedno sa EU i amerikom koce projekat, prati izjavu austrijske nafne kompanije koja je potpisala ugovor, osudjuje postupke eu.Politika ali Rusija ce prodavati gas Kini,Turskoj ...nece izgubiti nista gubi samo juzni deo evrope.

Iz dobro obavještenih izvora, dolazi vijest da je to zbog niske cijene energenata, pa nemaju računa da prave plinovod. Zato se Austrija i žali, jer boli njih, oni bi sad kupovali jeftino, ali Rusi nemaju računa pa će vas zajedno s Austrijom, pustiti niz vodu, a plin će prodavati Turcima.

Ode Putko da poljubi Erdogana u bulju :D
Kako mi objasni rusi nasli glupe turke da im prodaju gas po vecoj ceni pa nebi gasovod samo rusi pravili ako si dobro informisan.

Ne po većoj, nego po manjoj za 6% :D
A Turci mi i ne liče na glupake. Eto ih među 20 najnaprednijih, pa tako da više ne stoji priča "zaostali smo zato što smo bili pod Turcima". Zaostaju samo dvije zemlje; BiH i Srbija, a znamo šta nam je zajedničko.


Inače, tema je o mladima u HR, pa tako da bi se trebali vratiti temi.
Stvarno ste nadojeni nacionalizmom srbin i Srbija vam je u glavi i dok spavate... :sjedi

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by radeta62 » 03 Dec 2014, 09:52

laganini wrote:
radeta62 wrote:Nije do Rusije, Bugari zajedno sa EU i amerikom koce projekat, prati izjavu austrijske nafne kompanije koja je potpisala ugovor, osudjuje postupke eu.Politika ali Rusija ce prodavati gas Kini,Turskoj ...nece izgubiti nista gubi samo juzni deo evrope.
..putinu kapa do poda krk nastupa sada :mah
Kako ovo da shvatim kao hrvatski nacionalizam... :plavi :valja

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 03 Dec 2014, 13:01

to reče turčin medju naprednima? aha poglej im serije i vidi kako zive... i dalje praistorija i teski zaostatak... zidine od kuca, kavezi... tamo je i dalje 13 vjek...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by radeta62 » 03 Dec 2014, 13:05

Erdogan-Sulejman Velicanstveni....... :hm :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by Krokodil Behko » 03 Dec 2014, 13:06

Negdje skoro, izgorje troje djece u Srbiji u drvenoj kolibi.
Umjesto da serendate tu, bolje se osvrnite, pa pomozite bližnjem svome.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 03 Dec 2014, 13:07

ili boran borac protiv mafiju... eliot nes u balija stilu :D a mafijasha... turska koza nostra :ha
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by storm » 03 Dec 2014, 14:22

Krokodil Behko wrote:Negdje skoro, izgorje troje djece u Srbiji u drvenoj kolibi.
Umjesto da serendate tu, bolje se osvrnite, pa pomozite bližnjem svome.
pusti ih ....kompleksi su opaka stvar....dajmo im prostora, da bar virtualno osjete prihvaćenost :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by radeta62 » 03 Dec 2014, 14:35

drugrankovic wrote:ili boran borac protiv mafiju... eliot nes u balija stilu :D a mafijasha... turska koza nostra :ha
:aplauzz :D. koza nostra :valja
Last edited by radeta62 on 03 Dec 2014, 14:50, edited 1 time in total.

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by radeta62 » 03 Dec 2014, 14:40

Krokodil Behko wrote:Negdje skoro, izgorje troje djece u Srbiji u drvenoj kolibi.
Umjesto da serendate tu, bolje se osvrnite, pa pomozite bližnjem svome.
Tragedija...nije umesno poturati ovo nije nacionalizam. :tjesi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 03 Dec 2014, 15:41

storm wrote:
Krokodil Behko wrote:Negdje skoro, izgorje troje djece u Srbiji u drvenoj kolibi.
Umjesto da serendate tu, bolje se osvrnite, pa pomozite bližnjem svome.
pusti ih ....kompleksi su opaka stvar....dajmo im prostora, da bar virtualno osjete prihvaćenost :zubi


ko o kompleksima?




nego kako idu izbori?

jel srbin kriv za sve? jedino oruzje u ustima hrvatskih politicara... drugo i ne umeju osim da makljaju i lazu :ha
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by storm » 03 Dec 2014, 15:58

ma zaboli me za izbore... osvrćem se na vaše pisanje na isključivo temama gdje treba hraknuti na hrvatsku, hrvate.... pošto vam je to jedina zanimacija na forumu, a vaša država sva u medu i mlijeku.... kako drugačije to okarakterizirati nego kompleksi :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 04 Dec 2014, 01:08

generacijo, nemoj zamenjujes teze... zna se ko koga spominje... i rezolucija je svjedok tome... tako da ne brkaj babe i zabe... do hrvatske nam je ko i dolanjskog snjega... eto uvjek se naprave ludi i okrenu... :D
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by storm » 04 Dec 2014, 08:16

drugrankovic wrote:generacijo, nemoj zamenjujes teze... zna se ko koga spominje... i rezolucija je svjedok tome... tako da ne brkaj babe i zabe... do hrvatske nam je ko i dolanjskog snjega... eto uvjek se naprave ludi i okrenu... :D
Rezolucija nije nikakva glupost, zašto stvari ne nazvati pravim imenom...
i sam si se ogradio od tog klauna, što je ispravno...
a smislenost dokazuje i njeno prihvaćanje i reakcija haškog tribunala...
i napisao sam ti već,da je srbija propustila pokupiti važne poene, da se pravilno postavila tome ....ali logopedovi đaci su se samo smješkali :hihi ( vučić& nikolić )
i krivo vam je mišljenje...hrvatskoj i svima u regiji JE u interesu sređena srbija, sve ostalo su gluposti ...
sve je uzročno-posljedični odnos ....dokle god bude "velikih" ideja ( čitaj velikosrpskih, velikohrvatskih ) ne treba se čuditi odgovoru s druge strane...
ja osobno mislim, da vi imate problem sa prihvaćanjem činjenice, da je konkretno hrvatska nezavisna država isto kao i hrvatski državljani pravoslavne vjeroispovjesti...naravno ne svi ...
pomislite li vi ikad na djecu, koja se školuju u hrvatskoj ...kakve traume prolaze uz ova dnevnopolitička preseravanja.... a djeca mogu biti jako opaka prema manjinama....i opet se stvori jedna generacija koja ne podnosi državu u kojoj je rođena....i tako u krug do sljedećeg bliskog susreta :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 04 Dec 2014, 19:18

ta djeca se uče od malih nogu da ruše ćirilične table... nidje u evropi ko kod te djece u glavama... tko da dzba nama da mislimo o njima, striji njihovi to fino vaspitavaju...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by drugrankovic » 04 Dec 2014, 19:19

samo tad nema rezolucije...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by STrendzer » 04 Dec 2014, 20:14

drugrankovic wrote:to reče turčin medju naprednima? aha poglej im serije i vidi kako zive... i dalje praistorija i teski zaostatak... zidine od kuca, kavezi... tamo je i dalje 13 vjek...

BREekavac,od kad ti bre pricas 'rvatski pa kazes -"vJek" ?
:oo :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: Sociolozi: 'Mladi u Hrvatskoj su zadojeni nacionalizmom'

Post by Krokodil Behko » 15 Jan 2015, 15:23

Konzervativna mladost: Oni vole turbo-folk, nemaju pojma o Jugi i ratu, idu na vjeronauku i biraju desničare!


Izlazne ankete u kojima su birači na dan izbora, uz podatak o tome za koga su glasali, dali i informaciju o svojoj dobi, potvrđuju kako je u Hrvatskoj stasala nova generacija mladih birača koja je konzervativnija od svojih roditelja, piše Slobodna Dalmacija.

Predsjednički izbori definitivno su potvrdili taj trend.

Izlazne ankete pokazale su kako je oko 60 posto mladih birača u dobi između 18 i 29 godina svoj glas dalo konzervativnoj kandidatkinji Kolindi Grabar-Kitarović.

Kandidat ljevice Ivo Josipović ostao je dominantan samo u skupini birača godišta 60 plus – napominje dr. Tihomir Cipek, profesor s Fakulteta političkih znanosti.

Na to da nam stižu sve konzervativnije generacije mladih već nekoliko godina ukazuju sva relevantna sociološka istraživanja kao što je ono o ponašanju mladih profesorice Vlaste Ilišin s Fakulteta političkih znanosti te rad Instituta za društvena istraživanja i Zaklade “Friedrich Ebert”.

- Konzervativnost mladih u tim istraživanjima iščitavamo na osnovi niza iznesenih stavova, no nije ni tu do kraja sve crno-bijelo jer u nekim segmentima dijele i druge vrijednosti. Primjerice, većinski se zauzimaju za brak, ali s druge strane ne gledaju negativno na homoseksualnost - napominje Cipek.

Profesor objašnjava kako se povećana konzervativnost u toj dobnoj skupini vidi i na osnovi toga što je, na primjer, više mladih pobornika zabrane pobačaja nego onih koji su za njega, a isto tako većina smatra da bi predsjednik države trebao biti vjernik.

- Konzervativnijim stavovima kumovalo je njihovo odrastanje i formiranje neposredno u poslijeratnim godinama, kao i činjenica da ova generacija živi u lošijim gospodarskim i socijalnim uvjetima od svojih roditelja.

Veliku ulogu ima i sustav obrazovanja, posebice vjeronauk u školama. Iako je riječ o izbornom predmetu, 80 posto djece u zadnjih je petnaestak godina išlo na vjeronauk. Alternativa je bila šetnja po školskom hodniku - veli Cipek.

Naš sugovornik podsjeća i na to kako u odnosu na stariju generaciju mladi danas zbog niza okolnosti manje putuju, a manje su u kontaktu s drugim ljudima u multikulturanim sredinama.

Generaciji koja je u četrdesetim godinama života nepojmljivo je bilo slušati bilo što osim rock glazbe, dok su danas puni narodnjački klubovi koji nude svojevrsno vraćanje na glazbu djedova i baka, prilagođenu današnjici u turbofolk verziji.

U slučaju ovih izbora, profesor Cipek smatra kako je mlade birače više od konzervativnog rakursa gledanja na život, ipak pokrenula želja za promjenom, piše Slobodna Dalmacija.


(slobodnadalmacija.hr)
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests