Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Melek » 05 Jan 2015, 22:05

Sta mislite o ovom fenomenu? Kako Srbi gledaju na to sto je Crna Gora istupila iz zabljacke Jugoslavije i deklarativno stavila Srbima do znanja da oni nisu Srbi i da ne zele da budu sa Srbima, bas kao ni jedna druga balkanska nacija. Isto tako sta vi mislite o fenomenu crnogorskih "srbozombija", odnosno crnogorskih kreatura koji su jos uvijek nakaradno zadojeni srpstvom i jos uvijek misle da su Srbi. Kao na primjer, Drug - da li je on jedan skroz izgubljen crnogorski slucaj ili mozda jos uvijek ima nade i za takve?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37850
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2934 times
Been thanked: 2274 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Pasaga » 05 Jan 2015, 22:07

Svi narodi su lutali,dok nisu ustanovili svoju istoriju,porjeklo.
Tako sad i on.
Srbiji je otislo jedno oko iz glave.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by drugrankovic » 05 Jan 2015, 22:12

gledajuci temu, nijesi relevantan da odgovorish... mozda da su ti pitali askurdjel askurdjela... on bi moga ka srbin rec nesto o tome...


ovako ne ispunjvash vishe uslove...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Melek » 05 Jan 2015, 22:19

Zasto su im Srbi ukinuli kraljevsku lozu i posljednjeg im kralja Nikolu protjerali u Italiju tako brutalno? I kako to da su Crnogorci sve to zaboravili i nastojali da budu veci Srbi i od samih Srba? Mazohizam ili nesto drugo? Sta mislite o krvavoj bitci na Lijevce Polju gdje su se tukli Srbi na jedoj strani, a ustase i crnogorska vojska Sekule Drljevica na drugoj? Bitci za koju Srbi tvrde da je cak bila krvavija od one na Kosovu Polju.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by drugrankovic » 05 Jan 2015, 22:24

srbi muslimanske vjeroispovjesti nikada nijesu postali turci, jer su zadrzali jezik, svoju tradiciju, jer znaju porjeklo
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81162
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10176 times
Been thanked: 7020 times
Status: Online

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Julia-Klara » 05 Jan 2015, 22:25

:kokice
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Melek » 05 Jan 2015, 22:27

Otkud Crnogorcima vlastita kraljevska loza kad su eto, prema nekima, uvijek bili Srbi?
Cak sta vise kraljevska loza starija od one srpske..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by drugrankovic » 05 Jan 2015, 22:27

ti ces o korenima... :lupa

za to moras imati pedigre, duzi od 1389 godine...



:lud


pedigre! :obrve
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2015, 22:32

Melek wrote:Sta mislite o ovom fenomenu? Kako Srbi gledaju na to sto je Crna Gora istupila iz zabljacke Jugoslavije i deklarativno stavila Srbima do znanja da oni nisu Srbi i da ne zele da budu sa Srbima, bas kao ni jedna druga balkanska nacija. Isto tako sta vi mislite o fenomenu crnogorskih "srbozombija", odnosno crnogorskih kreatura koji su jos uvijek nakaradno zadojeni srpstvom i jos uvijek misle da su Srbi. Kao na primjer, Drug - da li je on jedan skroz izgubljen crnogorski slucaj ili mozda jos uvijek ima nade i za takve?
Šta je tu čudno? Crna Gora (Dioklea) u historijskom smislu, nema neku bitnu vezi sa Srbijom. Izvorno je dio Dalmacije, a tradiciju državnosti u kasnijem srednjem vijeku, guše Nemanjići. Naknadno, dolaskom osmanlija, Vlasi se šire na primorje i skupa s osmanlijama, progone katolike iz Duklje. Jedina veza između Crne gore i Srbije je to povlašeno porijeklo i jednih i drugih.

Međutim, baš kao što su Iliri uspjeli nametnuti politički okvir slavenima u Bosni pa i religiju, tako su i ti Vlasi u CG, ipak nastavili s tradicijom neke zasebnosti, čisto zbog nekih različitosti koja stvaraju dva zasebna podneblja.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by STrendzer » 05 Jan 2015, 22:33

kako je tacno?...prvo amebe pa srbi,ili srbi pa amebe?!...zna li neko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Melek » 05 Jan 2015, 22:33

Zato sam, vjerujte, najiskrenije priželjkivao trenutak kada će se, umjesto "Srba" importovanih iz Crne Gore i sa drugih mjesta, na čelu Srbije konačno naći autentični Srbijanac koji neće imati potrebu da, kudeći susjede, svojim građanima dokazuje lojalnost. Takav bi se predsjednik, umjesto obračunavanja sa svojim crnogorskim ili nekim drugim korijenima, prije upustio u bavljenje ozbiljnim, suštinskim stvarima preuređenja, modernizacije Srbije..

- Milo Djukanovic, Vreme
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6953 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2015, 22:34

Melek wrote:Otkud Crnogorcima vlastita kraljevska loza kad su eto, prema nekima, uvijek bili Srbi?
Cak sta vise kraljevska loza starija od one srpske..
Ne moraš ići dalje od ljetopisa popa dukljanina, u vezi toga. U Diokleji, je čak bila prijestolnica cijelog dalmatinskog kraljevstva.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by drugrankovic » 05 Jan 2015, 22:35

hehe a taj lopov vam vidim odgovara... a dodik joks a? nekako i lopove odredjujete po mili i ne mili...


zivio dodiče makar iz inata ovim balkanskim amerima (mislim na vreme postojanja a ne na moc jer ste tu daleko...)
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Melek » 05 Jan 2015, 22:38

drugrankovic wrote:hehe a taj lopov vam vidim odgovara... a dodik joks a? nekako i lopove odredjujete po mili i ne mili...


zivio dodiče makar iz inata ovim balkanskim amerima (mislim na vreme postojanja a ne na moc jer ste tu daleko...)
Pa nema ti smisla da vlastitog predsjednika svoje vlastite domovine nazivas lopovom.
U najmanju ruku neumijesno!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by drugrankovic » 05 Jan 2015, 22:39

a sto ti je srbomrznja... mozete da nam pljunete pod prozor...


a sto se vi ne prezivate gospodo na primjer erdogan, oglu, ombru, albuldzan il slicno...


evo na primer dudakovic... kako ono pasa sokolovic?

da priupitam i hrvatice za prezimence m? ocel mi pojasne mnoga njihova...

a? aj sad navalte... :D

nego kako dudakovic? to kovic? ovic? vic?

ccccccccccc


i naso ko ce pita o korenu... pedigre!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by STrendzer » 05 Jan 2015, 23:14

Image


:hm...bem li ga,kako god okrenem ispadne isto...gledajuci ovu sliku iz onog rata i promatrajuci ovu trojicu polucigoinera bradatih,ne mogu se otet dojmu i utisku da oni nisu odavdje,oni ne pripadaju ovim prostorima,njihovi geni "vuku" ko ti ga zna gdje,mozda tamo negdje iza Karpata,vlasi kojekakvi i ta sorta potamne koze i kose?!.. :hm

i jos su oni sva trojica kao neki visoki oficiri,e sad se pitam kakvi su im oni iz malog puka?!...kako bi trebalo da oni izgledaju ako su im nadredjeni ovakvi?

i moram jos dodat,prvi pogled na ovu sliku me podsjeti na onaj film-Tarzan,ono kad ljudi iz zapadne hemisfere prvi puta dodjose u Dzunglu u Africi i prvi trefa sa "domacima/urodjenicima"-osim majmuna naravno.. :hm

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Crna Gora u ocima Srba - srpski ugao

Post by Nole » 10 Sep 2015, 13:22

Citam i ne verujem.O cemu vi pisete? Premijer Crne Gore je Milo DJukanovic koji je na vlasti vec sesti mandat a koga je Italija 2004.osudila za sverc cigareta. Nikada nije priveden jer treba Crnu Goru u NATO uvesti i zato je Amerima jos uvek aktuelan.
Ko zna da sabira bice m jasno zasto se Crna Gora otcepila. Zbog sverca cigareta. Milo je brzim gliserima svercovao cigarete za Italiju, al taj novac nije samo sebi trpao u dzep vec i delio penzije od njega. Mali Marko (Milosevic) je takodje svercovao cigarete al po Srbiji i RS pa je mama Mira videla da je unosnije svercovati u Italiju, a kako je ona ubedjenja da sve sto prica nasim jezikom mora nju da slusa zajebala se. Milo joj je lepo objasnio da je Jadran crnogorski i da njemu nije problem da joj da (neku kutiju) da popusi ali Jadran da zaboravi. Zbog alavosti Slobine porodice se Crna Gora odvojila.Bolje za njih a i za nas. Mada Crnogorci bez Beograda ne mogu, ima ih vise u srpskoj prestonici no u njihovoj.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests