Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
ilovetechno
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 19 Jan 2015, 17:16
Status: Offline

Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by ilovetechno » 19 Jan 2015, 17:48

Pozdrav, izvinjavam se prije svega ako sam pogresio temu, jer stvarno ne znam gdje da postavim :/...

Dakle 29tog januara moram biti u Beogradu a krecem iz BiH, izletio mi je jedan posao neocekivani, ali imam veliki problem. Licna karta mi je polomljena po pola, pasosa nemam, pa da li neko ima iskustva i da li mi moze objasnit da li je moguce preci granicu do srbije iz bosne, sa potvrdom o izvadjenom pasosu/licne karte, i negdje sam nasao da mogu licnu izvadit u 7 dana, pa da li neko zna cijenu te licne karte, i da je to stvarno moguce... unaprijed, hvala puno na odgovoru...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2015, 18:06

ilovetechno wrote:Pozdrav, izvinjavam se prije svega ako sam pogresio temu, jer stvarno ne znam gdje da postavim :/...

Dakle 29tog januara moram biti u Beogradu a krecem iz BiH, izletio mi je jedan posao neocekivani, ali imam veliki problem. Licna karta mi je polomljena po pola, pasosa nemam, pa da li neko ima iskustva i da li mi moze objasnit da li je moguce preci granicu do srbije iz bosne, sa potvrdom o izvadjenom pasosu/licne karte, i negdje sam nasao da mogu licnu izvadit u 7 dana, pa da li neko zna cijenu te licne karte, i da je to stvarno moguce... unaprijed, hvala puno na odgovoru...
Prvo moramo znati, čiji si državljanin. Ako si državljanin samo BiH ali ne i Srbije, teško će biti.
Pokušaj nekom skelom preko Drine :oo

Evo, vadio sam LK u SA kantonu i čini mi se da je trajalo desetak dana, naravno ako imaš potrebne papire. Rodni list i uvjerenje o državljanstvu. Povjeriti, da li treba i neki dokument kao dokaz da ti je LK polomljena.
online

ilovetechno
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 19 Jan 2015, 17:16
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by ilovetechno » 19 Jan 2015, 18:13

Drzavljanin sam samo BiH, i kako mislis pokusat stelom preko drine, ja mislim na legalan prelazat, ne na ilegalan, hvala puno na odgovoru, i nisam razumio tu drugu recenicu u vezi papira, mislis kao imam sve te papire da bih mogao preci sa potvrdom o vadjenju dokumenta, drzavljanstvu i dokaz da mi je polomljena licna, mi je sama licna :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2015, 18:22

Rekao sam da bi desetak dana, trebalo biti dovoljno za vađenje LK.
Uz molbu službeniku, možda i par dana prije.
online

ilovetechno
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 19 Jan 2015, 17:16
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by ilovetechno » 19 Jan 2015, 18:30

Hvala ti drug, dao si mi neku nadu :) bog te cuo !, hvala puno... u svakom slucaju ako jos neko ima nekih informacija vezano za ovo, stvarno bi mu bio zahvalan da mi pomogne :)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by drugrankovic » 19 Jan 2015, 18:39

vataj vezu nekog u supu... znam da moze, iz te sam branshe, imam i covjeka u sarajevu, srbin, policajac u federaciji... mnogo smo dobri i ovdje sam mu preko svojih sredjivao stosta roditeljima, sestri, i kad mi ustrebalo za jednu osobu u sarajevu hitno, sredilo se za tri dana... postoji procedura hitnog odlaska preko i izdavanja pasosa na brzinu... zvanicno treba ti razlog, dokumenta iz te zemlje tj garancije zbog cega moras hitno... ovdje je to tri dana i dobije i bez veze ako ima opravdano sve regularno, uz jemstvo , a ako imas vezu, onda jemstvo se sredi, oni nesto ubace tamo i pokriju to... razumeo si me, za pasos ti je to jedina sansa, mada ti imas desetak dana i mater mu licnu bi ovdje dva put izvadio, jer traje 5 dana pa sigurno za deset mozes u bosni... ako ne, ganjaj vezu moj ti savjet...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by laganini » 19 Jan 2015, 20:27

...u hrvatku ne možeš a vjerojatno ni za srbiju nije drugaćije :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

ilovetechno
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 19 Jan 2015, 17:16
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by ilovetechno » 19 Jan 2015, 22:26

raja hvala puno na odgovoru, na zalost ne postoji ubrzanje licne karte raspitao sam se malo vise, i samo postoji pasos koji dobijes u roku od 48 sati, medjutim dogovorio sam se da saljem fedeksom dokumentaciju, tako da necu moci ici za beograd, ali eto u biti odma za sve koji imaju slicnu situaciju, ovo je nemoguca misija, jer mi je licna pukla po pola, eh sad ja nemogu podic pasos iako bi uzeo taj brzi u 48 sati, ne mogu ga podic bez licne karte, koju moram cekati minimalno 15dana, ne znam gdje to traje 5 dana ali u mom gradu Zenica, BiH, traje minimalno 15dana... bilo kakvu stelu da imas ne mozes opet prije 15dana dobit, jer po pravilu normala gradjanin koji je slabo upucen dobije tek za 30dana, ali ako si dosadan i uporan, pa i ako cak imas neku stelu, mozes nekako dobit za 15dana, u biti hvala vam na pomoci, i sve najbolje, izvinjavam se ako sam koga izmorio, nisam imao namjeru :D i Laganini, da je hrvatska u pitanju mogao bi preci granicu sa potvrdom o izdanoj licnoj karti ili pasosu, jer su BiH i Hrvatska u tom sporazumu, ali ne i za Srbiju :D

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Prelazak granice sa potvrdom o predaji dokumenata

Post by laganini » 19 Jan 2015, 22:30

..nebi u hrvatsku možeš samo s putovnicom :zubi i to urednom..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests