Vojvodina

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Nole » 03 Oct 2015, 09:17

ja sam neobavesten ko Kostunica, zivim u Novom Sadu a pojma nemam za nekakvo otcepljenje...ja bih menjao poreski sistem i ne samo u Srbiji vec svukud u regionu,dakle od PDVa da neki procenat ide lokalnim vlastma kako bi se i one mogle razvijati a ne samo jedan centar republike. Normalno da drzavne vlasti imaju veliku kontrolu trosenja toga novca...sta vredi sad i otvarati firme po slabije razvijenim delovima republike kad sav prihod od poreza ide u BGD , a ne tamo gde se naplati porez. U SFRJ je to bilo bas tako organizovano i lokalci su dobijali prihod od naplacenog poreza, bilo je opstinski republicki (pokrajinski) i savezni porez.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Heidi » 03 Oct 2015, 13:40

Sretno Vojvodino! :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Melek » 03 Oct 2015, 14:05

Treba prvo malo sacekati dok se Madjari ocituju po pitanju Vojvodine :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by drugrankovic » 03 Oct 2015, 16:25

hoces reci dok jos odsele... psoto pojma nemas o situaciji i njihovom odlivu koji je od devedesetih sve veci...

sta ces zloba ti proradi pa lupas...


nego, gledaj ti rs bolje je :zubi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Podrinjac » 03 Oct 2015, 22:20

drugrankovic wrote:
Podrinjac wrote:Glupost.
U Vojvodini prema zadnjem popisu ima 65% Srba. I ne znam koja grupica naroda se igra sa nekakvom nezavisnošću Vojvodine. Po kojoj matematici bi oni stvarali nezavisnost ?
zajebo si se.. blizu osamdeset procenata...


nema tu nikakve price i ovaj naslov je glup... niti ima problema niti pomisli na to... a sto sacica hrvata ovdje u lsv sa nasim odrodima malo provocira i masta, jebe se nama...

u vojvodini je srpstvo najsigurnije... znaju srbi ovdje sta i kako...
Pa dobro. Koristio sam Wikipediu za statistiku pa sam samo rekao onako kako piše.
Ali mogao bih reči da je minimalno 70% Srba je u Vojvodini. A ovi separatisti su većinom, mislim, Mađari, Hrvati i poneki Vojvođanin. Kada se sve skupi nema ih ni 20 000, ali eto znaju izazvat taj nekakav separatistički bauk.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by drugrankovic » 04 Oct 2015, 12:48

podatci su ti od 1991, poto je doslo do nepunih 80 procenata... a od ovi separatista? malog broja, to su uglavnom hrvati i po koji srpski odrod za korist...



majari :jok, oni su o 1991 uveliko odseljavali a ovi sto su tu, svjesni cinjenica, i na suprot rvatima cesto u koalicijama sa srpskim strankama pa i desnicarskim...

no hrvata je toliko malo, da je to apsolutno nebitno, pa cak i u sklopu s madjarima ni 1991 nisu prelazili 35 % a kaoli sad... dakle ndje veze, ali hrvatska mashta i zloba si alo dadne na volju da s vremena na vrjeme laprda...

kakav bauk kakvi bakraci, o ovom se i ne zna u ns... no eto na internet malo laprdanja... to je sve sto mogu...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica"

Post by drugrankovic » 19 Jan 2016, 13:49

Novosadskim „Vodovodom“ danas ponovo teče sveta vodica. Burad sa gradskom vodom za piće u prostorijama JKP „Vodovod i kanalizacija“ simbolično je osveštao sveštenik Srpske pravoslavne crkve.


Ovo preduzeće proslavilo je danas svoju krsnu slavu Bogojavljenje. Savetnik direktora u tom preduzeću Tomislav Bokan, koji je bio domaćin slave, kaže da je čin osveštenja pijaće vode radost za sve Novosađane.

-Svečani čin krštenja vode je poruka za sve da pijemo zdravu i čistu vodu. Duboko verujem da je voda sada bolja, jer sam verujući čovek. Treba svi da znate da svećenje vodice predstavlja tradicionalni običaj Srpske pravoslavne crkve i da je to poruka, da voda je izvorište života. - kazao je Bokan.

Novosadska voda osveštana je i prošle godine u prisustvu sveštenika, a nakon toga reagovali su građani druge veroispovesti i nevladine organizacije.

Mi ne živimo u Vatikanu, Hrvatskoj ili Španiji, nego u Srbiji

Bokan, međutim kaže da se ovim činom ne ponižava niko, a njegovo mišljenje je da gradsku vodu u Srbiji treba da osvešta pravoslavni sveštenik.


Mi ne živimo u Vatikanu, ne živimo u Hrvatskoj, ne živimo u Španiji. Živimo u Srbiji, zemlji srpskoga roda i naroda, a naš narod je uvek imao golemu dušu. Znajte da mi radimo u interesu svih građana, svih nacija i svih veroispovesti - dodaje savetnik direktora.

On je kazao da će građani bez obzira na veroispovest osetiti boljitak.

Na pitanje novinara „Blic-a“ „Kako će osveštana voda biti boljeg kvaliteta?“ Bokan je odgovorio kontapritanjem „Da li si ti kršten?“


Bogu hvala da jesi. Verujući čovek zna da je ta voda zdrava, čista i da daje snagu- dodao je Bokan.

Nakon verskog obreda prisutnima je poslužena osveštana gradska voda, a sveštenik SPC je naglasio da boljitak osećaju samo verujući ljudi, te da zbog toga ljudi druge veroispovesti ne treba da brinu.

Prošle godine čin osveštenja sistema gradskog vodosnabdevanja dospeo je u svetske medije, a Novosađani su svetu gradsku vodu pokušali da prodaju preko interneta. :ha



POMAMA U NOVOM SADU Pop stoji na CISTERNI i osveštava svetu vodicu



Kako se vidi na fotografiji koja se pojavila na društvenim mrežama, sveštenik je ispred Saborne crkve u Novom Sadu čin osveštavanja obavio tako što je stajao na cisterni, a Novosađani su nakon toga mogli da natoče "svetu vodu" i dobiju svoj deo očišćujuće sile. Danas se sveti vodica i u „Vodovodu“ tako da Novosađani koji ne stignu da je natoče iz cisterni mogu to da urade kući iz svojih slavina.


ovo je svajetnik direktora javog preduzeca...

on pita noviara jel krsten?

a jesi ti normalan idiote?

o mila majko
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica

Post by storm » 19 Jan 2016, 13:54

Duboko verujem da je voda sada bolja, jer sam verujući čovek.
:respekt

ja sam mislio, kako samo kardinali znaju naguziti pučanstvo :plavi

vidim i komandanti znaju :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica

Post by Nole » 19 Jan 2016, 14:13

Ima li gore vode od Novosadske....Pa bojler ako nije prohronski rikne za pola godine. Kad odem kod ćaleta u Zmajevo treba mi nekoliko minuta da sperem šampon sa kose. U NS za 5 sekundi...odvratna voda, tvrda.
Pametan vaš drug Zmaj pre par godina skine kod majke i ćaleta bojler da ga očisti jer ga ćale nije pipao 40 i nešto godina. Ni trunke kamenca na grejaču, a kazan čist. Da čovek ne poveruje

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Offline

Re: SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2016, 21:48

Pred rat, negdje u Kikindi, naspem čašu vode, ostavim da se slegne neki smećkasti talog, pa tek onda piti.
Čini mi se da je i u Novom sadu (bilo) tako. Bivao sam tamo, ali se ne sjećam najbolje.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica

Post by String » 19 Jan 2016, 21:49

Koji je ovo vijek?? :sok
Image

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: SVETA ČESMOVAČA Novosadskim vodovodom teče "sveta vodica

Post by Biba » 19 Jan 2016, 21:55

Ima kod mas bunar na Sumanovcima.
Pop izjavio da je lud narod koji vjeruje da je voda u njemu sveta...
Pa svaki covjek moze posvetiti vodu...
Al ja mislimmda Srbi nisu zeljni vode vec neceg drugog :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2016, 14:21

U Novom Sadu dva pitbulla do smrti izujedala čovjeka4

Dva psa su jutros na Petrovaradinu izujedala Đ.M. (84), a on je, kako je rečeno u novosadskoj Hitnoj pomoći, preminuo poslije toga.
Prema pisanju srbijanskih medija psi su izašli iz dvorišta R.M. Ljekarska ekipa stigla je na lice mjesta i po dolasku zatekla tada neidentifikovanu stariju mušku osobu i konstatovala smrt.

U pitanju je Ulica Vukovački put na Petrovaradinu.

Lokalni mediji prenose da su dva pit bula napala čovjeka koji živi u susjednoj kući.

(Vijesti.ba)
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Nole » 11 Jul 2016, 14:47

Krokodil Behko wrote:U Novom Sadu dva pitbulla do smrti izujedala čovjeka4

Dva psa su jutros na Petrovaradinu izujedala Đ.M. (84), a on je, kako je rečeno u novosadskoj Hitnoj pomoći, preminuo poslije toga.
Prema pisanju srbijanskih medija psi su izašli iz dvorišta R.M. Ljekarska ekipa stigla je na lice mjesta i po dolasku zatekla tada neidentifikovanu stariju mušku osobu i konstatovala smrt.

U pitanju je Ulica Vukovački put na Petrovaradinu.

Lokalni mediji prenose da su dva pit bula napala čovjeka koji živi u susjednoj kući.

(Vijesti.ba)
Uhapšena neka riba, zaboravio sam joj ime a ne da mi se googlati, 28 godina ima. Ona je vlasnica ta dva pit bula...to je ona fora, ne boj se mirni su oni...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2016, 15:05

Ja sam mislio da su kod Lala i psi mirni, kao i oni :hihi
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Nole » 19 Jul 2016, 20:26

Ta kere su kere...jbg

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Mala_Mu » 27 Mar 2019, 15:46

Novi Sad: Spaljen transparent koji veliča Radovana Karadžića (VIDEO)




User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Hannibal » 27 Mar 2019, 16:12

mala dje ti je nole
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vojvodina

Post by Mala_Mu » 27 Mar 2019, 16:34

Sta ja znam, nemamo kontakta. :D

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests