Vojvodina

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Novi Sad

Post by drugrankovic » 08 Jun 2014, 03:28

Ajmo mi predstavljat lepote te juge koje su i danas prelepe, ebo nepotrebne diskusije u kojima se slažemo da se ne slažemo


U staroj jugi epitet najlepšeg grada je nosio novi sad kod mnogih ljudi... novosađanke posebno...



Mi i Beograđani imamo decenijama rivalitet, danas je on pozitivan, nešto poput zagreba i splita, ali manje naoštreno... Beograđani priznaju ko je najlepši, i ovde ih vikendom ne možeš prebrojati... zasluge naravno velikim delom vuku novosađanke :) ovim ne potcenjujem beograđanke ipak je tu u pitanju prestoničko dupe :D kao i sve ostale žene u jugi...


Novi Sad je uz split bio pokretač panka i alternativnog zvuka undergrounda, legendarna je grupa pekinška patka, a posle obojeni program, ritam nereda, gbb, ateist rep, love hunters... Narodnjaci se najmanje slušaju ovde ali nikom ne smetaju... Dakle ukus, stil uvek je bio prepoznatljiv za novi sad... Zbog toga je i jedan od najvećih muzičkih događaja u evropi a u regionu svakakao najpoznatiji exit upravo u novom sadu tj na petrovaradinskoj tvrđavi koja mi je u neposrednoj blizini... Da se ja pitam rado bi ti svetske drogoše preselio u beograd... :valja

Novosađani imaju posebno nešto, to kad vidiš odma ti u dušu uđe... Ovde je sve opušteno...



Ok, ima malo i onih anegdota i pošalica bili bimso još kulturniji da nam ovi bosančići ne dođoše... misle na srpskorepublikance :haha
smeta tzv starosediocima kad se bosanci dozivaju preko terasa ko da su na šator planini... :ha ali i oni su deo tog šarenila i te lepote...


obavezno pogledati komediju državni posao [ytube][/ytube]



pa će biti i fotki, za sada ovoliko...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Novi Sad

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2014, 21:42

Bijadoh 3-4 puta. Jednom sam i novu godinu tamo dočekivao.
Ok, lijep grad ali bašp da je najljepši, vjerovatno se malo i pretjeruje.
Osim toga, fali mu pedigre grada :oo
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Novi Sad

Post by storm » 08 Jun 2014, 21:47

Imam tu par dečki koji redovito išli u bg, onako partijati.....dok nisu otkrili novi sad :lupa
prema njihovoj priči, nevoljko se moram složiti sa drugom :kafa
pričaju da su ženske vrh, ljepota serijski a nisu ni pola ufurane kao beograđanke...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Novi Sad

Post by Julia-Klara » 08 Jun 2014, 22:15

ja koliko znam u jugi su najljepse bile splicanke, pa banjalucanke
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Novi Sad

Post by drugrankovic » 09 Jun 2014, 00:20

ne znaš dobro... nije da ja sad hvalim novosadjanke... oduvek je tako bilo po mnogima a danas bez razmisljanja mnogi napominju da je grad najlepsi a novosadjanke slag na torti...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Novi Sad

Post by drugrankovic » 09 Jun 2014, 00:22

Krokodil Behko wrote:Bijadoh 3-4 puta. Jednom sam i novu godinu tamo dočekivao.
Ok, lijep grad ali bašp da je najljepši, vjerovatno se malo i pretjeruje.
Osim toga, fali mu pedigre grada :oo


srpska atina
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Novi Sad

Post by drugrankovic » 09 Jun 2014, 09:48

nego jeste vi odgledali državni poso? kad čvarkov kaže: "baba nabavio sam ti sličice za album, imam za tebe bosanaca da se obraduješ... ma da šalim se znam da ti ne voleš bosance... zato ti i kažem..."
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2014, 12:37

Image

Stanovništvo Vojvodine će se do sredine stoljeća smanjiti za oko pola milijuna, ukoliko broj umrlih bude i dalje veći od novorođenih, upozorila je u srijedu vlada ove srbijanske pokrajine, prenosi agencije Beta. "U Vojvodini se negativan prirodni priraštaj bilježi još ...

... od 1989. godine, a ta negativna stopa se iz godine u godinu povećava", navodi se u priopćenju sa sjednice pokrajinske vlade.

"Tu činjenicu treba ozbiljno shvatiti, jer ako se takva tendencija nastavi, što je vrlo izvjesno, i ako ne bude osjetnijeg doprinosa migracija, depopulacijski procesi u Vojvodini će se intenzivirati, što će do sredine 21. stoljeća prouzročiti smanjenje broja stanovnika za oko pola milijuna", ukazuje se u priopćenju.

Dodaje se da vojvođansko stanovništvo karakterizira usporen demografski rast, malobrojna rađanja i brojna umiranja, povremena masovna doseljavanja i stalna odseljavanja, sve veći udio starih, sve rašireniji samački život, te prihvaćanje niskih reproduktivnih normi kod većine stanovništva i vrlo intenzivna depopulacija.

Hrvatska manjina u Vojvodini ima još porazniju demografsku bilancu koja pokazuje da proces nestanka Hrvata s ovih prostora traje od 60-tih godina prošloga stoljeća, kada ih je bilo gotovo 200.000.

Danas su, kako pokazuju istraživanja profesora Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar Dražena Živića, zbog različitih depopulacijskih procesa svedeni na zajednicu od oko 58.000 pripadnika, s vrlo malim udjelom mladih.

"Ukoliko bi se depopulacija Hrvata nastavila dosadašnjim tempom na sljedećem popisu stanovništva Hrvata će u Srbiji biti za oko 10.000 manje, znači oko 45.000", konstatirao je Živić na nedavnoj prezentaciji istraživanja pod nazivom "Suvremena demografska slika Hrvata u Vojvodini".

Prema posljednjem popisu iz 2012. Vojvodina ima 1.931.809 stanovnika.

(Fena)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by laganini » 10 Jul 2014, 12:50

malo me na slov zbunio..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by Lebowski » 10 Jul 2014, 13:05

Ovako dugoročne prognoze ne vrijede ničemu. To isto ko kad kažu da će Srba nestati za 500 godina.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ruana
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by Ruana » 10 Jul 2014, 13:07

Stete velike.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by Obrisan profil » 10 Jul 2014, 16:23

Ruana. Smesna. Crko od smeha.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by Obrisan profil » 10 Jul 2014, 16:28

A neki dan u vestima da je rodjeno 30 i nesto beba..rekordno u novom sadu

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Do sredine stoljeća bit će pola miliona Vojvođana manje

Post by laganini » 10 Jul 2014, 16:29

uvik za dicu...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Vojvodina

Post by Krokodil Behko » 02 Oct 2015, 15:45

Image
U više gradova pokrajine pojavili su se grafiti "Vojvodina = Katalonija“ koje je potpisala nepoznata organizacija "Mlada Vojvodina“, s kojom povezanost odbacuju i vlast i opozicija u Vojvodini. Na izborima u Španiji, koji su u Kataloniji održani u nedjelju, većinu u regionalnoj skupštini osvojile su stranke koje se zalažu za nezavisnost Katalonije.

Iz Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) kažu da nije tajna da oni podržavaju ideju da Vojvodina bude republika, ali smatraju da se za zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast, izvorne prihode i imovinu zajamčenu ustavom, treba boriti kroz institucije, a ne pisanjem grafita.

"Sve ostalo jeste ustvari aktivnost u korist štete vojvođanske autonomije i ideje Vojvodine, jer se na ovaj način daje streljivo ili oružje svim onim protivnicima da kažu, pa evo vidite što se radi, organiziraju šetnje, prave grafite", izjavio je za Radio televiziju Vojvodine (RTV) glavni sekretar LSV-a Bojan Kostreš.

Iz Srpske napredne stranke (SNS), vladajuće u Srbiji ali opozicione u Vojvodini, napominju da takve poruke najoštrije osuđuju, jer imaju dezintegracijski karakter u odnosu na reformski put Srbije. "Te poruke se s vremena na vrijeme pojavljuju. Dolaze od marginalnih grupa, isključivo su separatističkog karaktera, i siguran sam da kod velike većine građana ne mogu naići na odobravanje, a s obzirom na sadržaj, ne treba ih ni precijeniti, ni podcijeniti", ocijenio je Đorđe Milićević iz SNS-a.

Ovakve parole govore o višegodišnjem problemu nedostatka diskusije o Vojvodini, ali se grafiti mogu tumačiti isključivo kao marketinški potez, koji nije povezan s aktualnim političkim prilikama u zemlji, smatra analitičar Duško Radosavljević, prenosi RTV. "To jednostavno nije ozbiljna politička borba, jer se ona poznaje po tome što se izlazi u javnost i pridobiva se javnost svojim stavovima.

Ovo je više vrsta parola, političke manipulacije, ali je očigledno i da ima ljudi kojima se to dopada", naveo je Radosavljević. "Antigrafitne jedinice“ komunalnih službi Novoga Sada, uklonile su grafite s ulica Novog Sada, ali su se u međuvremenu natpisi pojavili i u drugim gradovima - Zrenjaninu, Kikindi, Pančevu, Kovačici i Opovu, navodi RTV.

( Fena)
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Podrinjac » 02 Oct 2015, 16:19

Glupost.
U Vojvodini prema zadnjem popisu ima 65% Srba. I ne znam koja grupica naroda se igra sa nekakvom nezavisnošću Vojvodine. Po kojoj matematici bi oni stvarali nezavisnost ?

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Mala_Mu » 02 Oct 2015, 16:19

Kakvo odvajanje.. Balasevic se prisjetio bolje parole

Pripojimo Srbiju Vojvodini :D.

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by C12H22O11 » 02 Oct 2015, 16:24

Izgleda devedesete opet u modi, a i Djole ih je opjevao. Bem' ti dijeljenje, množite se, ljudi i žene.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by Vladimir RUS » 02 Oct 2015, 16:25

Ovo je dobar i maštovit način da se politički uništi i sahrani LSV. Ne vidim drugi razlog otkud ovakav grafit. Ovo je najvjerovatnije maslo Službe državne bezbjednosti ili nekih nadrogiranih klinaca ili mađarskih desničara s obzirom da su to gradovi sa najvećom mađarskom populacijom u Srbiji. Ko zna šta je posredi, ali jedno je sigurno, većina građana Vojvodine nije za odvajanje od Srbije već za bolji položaj, prije svega ekonomski, u okviru iste.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vojvodina=Katalonija

Post by drugrankovic » 03 Oct 2015, 08:31

Podrinjac wrote:Glupost.
U Vojvodini prema zadnjem popisu ima 65% Srba. I ne znam koja grupica naroda se igra sa nekakvom nezavisnošću Vojvodine. Po kojoj matematici bi oni stvarali nezavisnost ?
zajebo si se.. blizu osamdeset procenata...


nema tu nikakve price i ovaj naslov je glup... niti ima problema niti pomisli na to... a sto sacica hrvata ovdje u lsv sa nasim odrodima malo provocira i masta, jebe se nama...

u vojvodini je srpstvo najsigurnije... znaju srbi ovdje sta i kako...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests