Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Beni » 23 May 2021, 15:15

Bego wrote: 23 May 2021, 14:13
Nora Ibsenova wrote: 23 May 2021, 14:10

Ma nije
Jeste.
Ma.sadeta je parmak
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 15:50

Znam ljude koji su posljednji padali"odvažne" smirene i tihe u mirnodopskim uslovima ,covjek bi rekao da ni mrava nebi zgazili a kada od drugih cujes njihov ratni put .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Mutevelija » 23 May 2021, 15:51

Ja sam selo spreman I grada malo.
A da branim fotelje Sarajevske I sefove slabo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 15:54

Malo cu o gornjem djeca od Šehida su se bogu hvala iškololovala,dosta roditelja je poumiralo ,udovice ,mislim da one koje su se prudale i žive u normalnim brakovima a hoce da zadrze primanja ,trebaju da se odreknu tih benificija od Rahmetli muževa,ako nista bilo bi moralno .
Ostalo je cutanje.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by bosnjakinja » 23 May 2021, 16:00

Hurija wrote: 23 May 2021, 15:54 Malo cu o gornjem djeca od Šehida su se bogu hvala iškololovala,dosta roditelja je poumiralo ,udovice ,mislim da one koje su se prudale i žive u normalnim brakovima a hoce da zadrze primanja ,trebaju da se odreknu tih benificija od Rahmetli muževa,ako nista bilo bi moralno .
Stim se slazem ako se udala nema moralna prava na tu penziju pa ni zakonska.

Moja npr dajnica udovica od 25 god sama odgojila dijete i sad nekome krivo sto ona ima malo bolja primanja.(nemam pojma ni kako to ide ni dal su veca al narod prica)...pa hajde ti ostani sam u mladosti i podnesi zrtvu da si sam. :/
Last edited by bosnjakinja on 23 May 2021, 16:02, edited 1 time in total.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Pasaga » 23 May 2021, 16:02

bosnjakinja wrote: 23 May 2021, 16:00
Hurija wrote: 23 May 2021, 15:54 Malo cu o gornjem djeca od Šehida su se bogu hvala iškololovala,dosta roditelja je poumiralo ,udovice ,mislim da one koje su se prudale i žive u normalnim brakovima a hoce da zadrze primanja ,trebaju da se odreknu tih benificija od Rahmetli muževa,ako nista bilo bi moralno .
Stim se slazem ako se udala nema moralna prava na tu penziju pa ni zakonska.
sta ce gostovi pojest,sve izgorilo,ko cumur ....
osramotit ces se
moraces nesto petljt,maslat ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 16:03

:D

Nemaju ali vrdaju žene čak i vanbracni djecu imaju a o stjecanju statusa šehifa a da su bili obicno civili već sam spominjala .
Ostalo je cutanje.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by bosnjakinja » 23 May 2021, 16:04

Pasaga wrote: 23 May 2021, 16:02
bosnjakinja wrote: 23 May 2021, 16:00

Stim se slazem ako se udala nema moralna prava na tu penziju pa ni zakonska.
sta ce gostovi pojest,sve izgorilo,ko cumur ....
osramotit ces se
moraces nesto petljt,maslat ...
Eno jos se pece Bogami :D

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by bosnjakinja » 23 May 2021, 16:06

Hurija wrote: 23 May 2021, 16:03 :D

Nemaju ali vrdaju žene čak i vanbracni djecu imaju a o stjecanju statusa šehifa a da su bili obicno civili već sam spominjala .
I civil je sehid

Jedna udovica koju znam se udala po stare dane,kcerki bilo krivo i prijavi to ..sad zena nema penzije..a i razvela se kaze da je navikla bit svoj gasta :oo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Fuddo » 23 May 2021, 16:09

bosnjakinja wrote: 23 May 2021, 13:55 nevjernici ne mogu razumjet,ja prema Bosni ne osjecam ljubav,sutra da nastane ummet i halifa prva bih isla u rat protiv Bosne da padne pod taj hilafet
Mal ti ne rekoh dje bi ti isla, i dje si sad posla.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 16:12

Kakav civil Šehiid je borac na Allahovom putu ,svetinja i covjek koji nije Bošnjak ali koji je koji je pružao otpor Bošnjakinjo i dao zivot za ovu zemlju .Bosnu i Hercegovinu .

Oni koji su nastajali drugacije imaju pravo na primanja po drugim osnovama .
Ti šehidi su nas koštsli u okupiranim općinama ,izjednačile su se žrtve sa agresorom radi penzija i primanja.

Idu problem sam iznosila gdje treba ,trpila sam i kritike ali znam da sam u pravu .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 16:14

Fuddo wrote: 23 May 2021, 16:09
bosnjakinja wrote: 23 May 2021, 13:55 nevjernici ne mogu razumjet,ja prema Bosni ne osjecam ljubav,sutra da nastane ummet i halifa prva bih isla u rat protiv Bosne da padne pod taj hilafet
Mal ti ne rekoh dje bi ti isla, i dje si sad posla.

Eto reci meni da ti odgorim Fuddo .



:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Fuddo » 23 May 2021, 16:14

Hurija wrote: 23 May 2021, 16:14
Fuddo wrote: 23 May 2021, 16:09

Mal ti ne rekoh dje bi ti isla, i dje si sad posla.

Eto reci meni da ti odgorim Fuddo .



:ooo
Pa eto reko sam ti.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 169 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by bosnjakinja » 23 May 2021, 16:16

Hmmmmm

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by insomnia » 23 May 2021, 17:00

Pa realno nista ona nije slagala. Kod muslimana bi to trebalo tako fercerati
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Hurija » 23 May 2021, 17:28

Fuddo wrote: 23 May 2021, 16:14
Hurija wrote: 23 May 2021, 16:14


Eto reci meni da ti odgorim Fuddo .



:ooo
Pa eto reko sam ti.
Reko su mojoj sestri .🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Rum » 13 Jan 2022, 23:08

Image



Bosanskohercegovački glumac i dramski pisac Josip Pejaković večeras je u rodnoj kući Ive Andrića promovisao knjigu "Dejtonski (ne)sporazum", a u razgovoru za Klix.ba govorio je o djelu te komentarisao trenutnu političku situaciju u BiH.

Pejaković je na početku razgovora kazao da od početka, od prvog dana, ima kritički stav prema tom sporazumu te da građani BiH danas svjedoče posljedicama tog (ne)sporazuma koji je za njega jedan od najodvratnijih ugovora napravljenih u historiji.

"Imati toliko vojne i moralne prednosti u borbi za BiH i prodati Republiku Srpsku za fantom državu koju živimo, a njima pokloniti ono što imaju, što slave, govorim o Republici Srpskoj. Oni kada su osnovali tzv. Srpsku republiku Bosnu i Hercegovinu, oni su to osnovali, a ne Republiku Srpsku, 9. januara 1992. godine na Palama. To niko od ovih znalaca nije pomenuo kao falsifikat. Nemam ništa protiv toga da kada je Dejton potpisan slave šta hoće i šta im odgovara. Za to ne treba Zakon o praznicima, to je u ovoj zemlji običaj i ponašanje, ali se ne može slaviti nešto što tada nije postojalo i vezati ga za neku 30. godišnjicu", kazao je Pejaković te dodao:

"Bez obzira koji stav ja imao, to je onda taj Dejtonski (ne)sporazum. On je ustoličio svim Srbima da napuste Federaciju i odu u svoju otadžbinu kako je zovu Republiku Srpsku. Oni nisu za to zaslužni, već oni koji su potpisali. Za taj ugovor odgovara onaj ko ga potpiše, a ne onaj koji ga sprovodi."

U nastavku razgovora je kazao da će s takvim posljedicama tog nesporazuma Sarajevo biti jednonacionalni grad, kao i Banja Luka, Zenica i druga manja mjesta u BiH. Mišljenja je da se poslije rata moglo dogovorit drugačije, na štetu nekoga, ali da sada nikakav dogovor ne postoji i da je prava BiH, što su potvrdili i protesti održani širom svijeta, ustvari u dijaspori.

Image

Image

Kazao je da je i ljut na sebe što je 1992. godine pozvao narod da brani Bosnu koju danas živi.

"To potvrđuju ovi protesti po cijelom svijetu. Ja nisam ljut ni na koga već na sebe što sam 1992. godine zvao narod da brani Bosnu koju danas živim. Kada je počela implementacija ovog ugovora uhvatit će me policija, ugurati u haustor kao najvećeg razbojnika da bi Kalinić, Šarović i ostali šetali po Sarajevu i da bi vidjeli koliko su zgrada srušili. Mene je tada policija zatvorila, a htio sam uzeti pištolj i ubiti se. Jesam li se za to borio?", izjavio je Pejaković u razgovoru za Klix.ba te nastavio:

"Svako jutro se budim, kunem sam sebe što sam zvao narod da brani BiH pred Skupštinom i što se nisam ispalio odavde i bio rodoljub k'o Halid Bešlić koji isto voli Bosnu za 20-40 hiljada eura za tri sata, Dino Merlin, čuveni rodoljub, ista je to intonacija, a ja prosim kad se razbolim."

Pojasnio je da je knjiga Dejtonski (ne)sporazum upravo o tome, da govori o ljudima koji su svoje kosti ugradili u Sarajevo kojeg više nema. S obzirom na to da se na omotu knjige nalazi i ilustracija SAD-a pitali smo Pejakovića koliko se Amerika danas pita o stanju u BiH i koliki utjecaj imaju, na što je odgovorio:

"Nisam siguran da se Amerika danas mnogo pita. Nešto se grdno iza brda valja. Ne znam šta nas može spasiti iz ove situacije, a da to ne bude rat. Ako sam pogodio da će 1992. godine biti "to", što će biti, a to sam napisao 1975. kada sam govorio 'On meni nema Bosne'. Uzimam si za pravo da ne kažem ono što znam sigurno da će biti. Sve na to ide. Za ljubav je potrebno dvoje, kao i za rat. Imaju to na raspolaganju", kaže Pejaković.

Pojasnio je da na tri strane u Bosni i Hercegovini ima više od 500.000 lovaca koji su naoružani snajperima i koji su spremni.

"Svi su naoružani i svi se dalje naoružavaju. Ovaj rat se neće voditi granatama već snajperima. Ima 500.000 lovaca na tri strane u BiH i svi imaju po snajper. Niko se nije razoružao. Svi to imaju kući, po pet dugih kratkih cijevi, topova... Oni nemaju drugog načina nego da ratuju. Ovi što nas kao čuvaju će obući bijele uniforme bit će kao posmatrači, a oni će ratovati s mojim sinovima, ne svojim. Ali ovaj put neće s mojim!", zaključio je Pejaković.

Promociji knjige prisustvovao je i Travničanin Seid Memić Vajta, uspješna privrednica Snježana Köpruner i brojni drugi sugrađani Josipa Pejakovića, rođenog Travničanina.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 13 Jan 2022, 23:19

Ih kad se jave što proziva Merlina i Bešlića. Samo zato što je Josip.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Rum » 13 Jan 2022, 23:21

MarlboroGold wrote: 13 Jan 2022, 23:19 Ih kad se jave što proziva Merlina i Bešlića. Samo zato što je Josip.
Vidi vajte kralja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 13 Jan 2022, 23:23

Nema niko mladji od 40
p.s vajta se farba :123
Twiterka

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests