Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Melek » 29 Jan 2017, 19:59

posmatrac wrote:
Melek wrote:
posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima, nego je aktivno ucestvovao u raspravi, ali si ti eto primjetio takvu nepravilnost?

NApisi nesto vezano za temu, ako mislis da je ja fulam, prestani da trazis ljudima greske, sto vidim da ti je omiljena stvar u zivotu.
Heh..

Pa evo, da ti citiram Behku:
I još jednom, nije tema o slavenima!
Ovo je bilo 3500 godina prije.
A garant opet nećeš ništa skontati.
Nisam mislio, u svom dugogodišnjem forumskom stažu, da ću naletjeti na toliko (samo)drilovanog lika, koji gazi po činjenicama i ističe priče iz dječijih slikovnica.
:cudi
HAjde ne znas da grijesis pa cu ti jos jednom bar pokusati objasniti.

Poveo sam se Ungro Finskom( porijeklom Mongoli) skupinom naroda, u koju spadaju Turci i Finci koji se na ovoj listi spominju kao "najspremniji" za rat, a Behko je onda spomenuo i nase Bosanske korijene u kontekstu slicnih " istocno Uralskih" korijena, pa je onda tema otisla na Slavene.

Kada bi se svi bukvalno drzali uvodnog texta teme, ne bi bila 2 komentara ni na jednoj temi, dozvoli da neki ljudi koji razmisljaju apstraktno (a dosta ih je na ovom Forumu) razmisljaju slobodno.
Pa eto ako cemo u istoriju da objasnimo danasnjicu onda je pomalo idiotski ici dole do nekakvih ilira da se objasni borbeni moral Finaca, kada se vrlo dobro zna kakvu su uzasnu rusku agresiju pretrpjeli u moderno doba. Zato Finci imaju takav visok nivo patriotizma, a ne zbog nekakvih tamo Mongola. Kad ti moderacija lijepo kaze da odlutas na temama, onda citaj sta ti se pise.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by dr laganini » 29 Jan 2017, 20:06

..finci zasto ..zato sto su ih rusi guzili..i nikad vise nebi to dozvolili..slicno kao odnos hr srb..mislim da bi u hr postotak bio vrlo visok..

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Vladimir RUS » 29 Jan 2017, 20:07

Zemlja se brani od neprijatelja, a njen sistem od prijatelja. :D

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by posmatrac » 29 Jan 2017, 20:09

Mohr wrote:
posmatrac wrote:PA nije bilo ni Englezima, navedoh ti primjere Juzno Africke Republike i Indije, Indijanci i Aboridjani koji su bili navikli na zivot u divljini se nisu zeljeli asmililirati u Britansko drustvo, i danas zive izolovani u rezervatima.

Ne pada mi na pamet da opravdavan osvajacke pohode " krune" ali kada uzmemo u obzir da gdje god da su dosli, da su stvorili ekonomski jaka i Pravna drustva u koja danas trce ljudi iz citavog svijeta.
Mogli su mirne duše ostat' i kod kuće i uživat' u tim plemenitim tekovinama, ha :p Nisu Indijanci ni Aboridžini došli k njima, pa da se asimiliraju, a ne bi' rek'o ni da su ih zvali u posjetu s ciljem da ih ekonomsko-pravno prosvijetle. Izvedemo li tvoj elementarno-logički rezon krajnje konsekventno, naći ćemo se pred sakatim anti-climaxom ;)


Šta je Pravno društvo (sa velikim P, bezbeli?)
Mogao je Zapad da ostane i na nivou srednjega vijeka, kao neki, pa bi danas ovo sto meni pises na Netu morao da pises uz svijecu u mracnoj sobi, pa da mi posaljes text golubom pismonosom :D.

Ne opravdavam ja nicija osvajanja, nego pravim komparaciju onoga sto su osvajaci kao takvi ostavljali iza sebe.

Pravna drustvo, drzava( na drzavu sam mislio), ti je kad Vucic srusi " savamalu" i kada ne postiji mogucnost da se pravi lud i da obavlja funkciju premijera i kada se stvore valjani Pravni uslovi da se svaki covjek bez obzira odakle da dolazi osjeca sigurno , tj da ima osnovna ljudska prava. :ok

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by posmatrac » 29 Jan 2017, 20:15

Melek wrote:
posmatrac wrote:
Melek wrote:
posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima, nego je aktivno ucestvovao u raspravi, ali si ti eto primjetio takvu nepravilnost?

NApisi nesto vezano za temu, ako mislis da je ja fulam, prestani da trazis ljudima greske, sto vidim da ti je omiljena stvar u zivotu.
Heh..

Pa evo, da ti citiram Behku:
I još jednom, nije tema o slavenima!
Ovo je bilo 3500 godina prije.
A garant opet nećeš ništa skontati.
Nisam mislio, u svom dugogodišnjem forumskom stažu, da ću naletjeti na toliko (samo)drilovanog lika, koji gazi po činjenicama i ističe priče iz dječijih slikovnica.
:cudi

HAjde ne znas da grijesis pa cu ti jos jednom bar pokusati objasniti.

Poveo sam se Ungro Finskom( porijeklom Mongoli) skupinom naroda, u koju spadaju Turci i Finci koji se na ovoj listi spominju kao "najspremniji" za rat, a Behko je onda spomenuo i nase Bosanske korijene u kontekstu slicnih " istocno Uralskih" korijena, pa je onda tema otisla na Slavene.

Kada bi se svi bukvalno drzali uvodnog texta teme, ne bi bila 2 komentara ni na jednoj temi, dozvoli da neki ljudi koji razmisljaju apstraktno (a dosta ih je na ovom Forumu) razmisljaju slobodno.
Pa eto ako cemo u istoriju da objasnimo danasnjicu onda je pomalo idiotski ici dole do nekakvih ilira da se objasni borbeni moral Finaca, kada se vrlo dobro zna kakvu su uzasnu rusku agresiju pretrpjeli u moderno doba. Zato Finci imaju takav visok nivo patriotizma, a ne zbog nekakvih tamo Mongola. Kad ti moderacija lijepo kaze da odlutas na temama, onda citaj sta ti se pise.
VAljda imam pravo na svoj licni sud, koji mi ne trebas ti nametati, da povezem MAdjarsku i Tursku visevijekovnu dominaciju u srednjoj i istocnoj Evropi sa sa ovom anketom u koju su ukljuceni i Finci koji pripadaju istoj Ungro Finskoj skupini.

Behko bolan tu ne govori o mom promasaju teme, nego o mojim pogresnim navodima sa kojima se ne slaze.

Mora covjek ocito na Netu nauciti crtati, da bi nekima objasnio sta zeli da kaze.
Last edited by posmatrac on 29 Jan 2017, 20:16, edited 1 time in total.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Mutevelija » 29 Jan 2017, 20:15

Vladimir RUS wrote:Zemlja se brani od neprijatelja, a njen sistem od prijatelja. :D

Rusa Turaka ili Švaba.
Ko li bi je branio. :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Vladimir RUS » 29 Jan 2017, 20:19

Mutevelija wrote:
Vladimir RUS wrote:Zemlja se brani od neprijatelja, a njen sistem od prijatelja. :D
Rusa Turaka ili Švaba.
Ko li bi je branio. :DD
Sreća naša pa nismo dobro povezani sa istima ili nas ne znaju gdje smo na kugli zemaljskoj. :oo

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Mohr » 29 Jan 2017, 20:21

Asimilacija, štono se ka'e...


viewtopic.php?p=910742#p910742

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by posmatrac » 29 Jan 2017, 20:51

Mohr wrote:Asimilacija, štono se ka'e...


viewtopic.php?p=910742#p910742
Danas na americkom kontinentu zivi 52 miliona Indijanaca, 125 miliona Mestika i oko 801 000 ZAmbosa, dok su npr na prostoru Bih muslimani totalno " ocisceni" sa najveceg procenta terotorije manjeg entiteta , znaci iskljucivo blacenje ZApada nas nece odvesti nigdje.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Vladimir RUS » 29 Jan 2017, 20:59

posmatrac wrote:
Mohr wrote:Asimilacija, štono se ka'e...


viewtopic.php?p=910742#p910742
Danas na americkom kontinentu zivi 52 miliona Indijanaca, 125 miliona Mestika i oko 801 000 ZAmbosa, dok su npr na prostoru Bih muslimani totalno " ocisceni" sa najveceg procenta terotorije manjeg entiteta , znaci iskljucivo blacenje ZApada nas nece odvesti nigdje.
Odnos snaga 10-15 odsto naspram 2-3 odsto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Krokodil Behko » 29 Jan 2017, 22:57

posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima
Pa ti si ga prvi i napravio.
Nemam ja tu puno izbora, ili pokušati da te ispravim (što sam i učinio) ili brisati postove i sl.
Bog dao pa nam je jasno, da si ko pokvarena ploča, na 1600 obrtaja.
I kobajagi sad ja tu nešto kriv.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Zagorka » 29 Jan 2017, 23:10

Hannibal wrote:
Podrinjac wrote:
Hannibal wrote:Ja bi sutra otiso u rat da treba
Vi sa Sandžaka biste samo ratovali. Bez obzira da li je u pitanju Bosna ili Sirija.
Jeste ratoborni, nema šta.
Pa sandzaklije su ti odbranile drzavuu sram te bilo
Sandzaklije govore da su oni,vehabije da su oni,hrvati da su oni itd...

De odlucite ko je pa da vam dizemo bistu.

I usput javite gdje su nasi ocevi isli 4 godine

Bermudski trougao? :br :br
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Chloe » 29 Jan 2017, 23:13

Sandžaklije koje su u ratu bile kod nas nisu vidjeli linije, a najčeșće ni uniforme. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by posmatrac » 29 Jan 2017, 23:15

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima
Pa ti si ga prvi i napravio.
Nemam ja tu puno izbora, ili pokušati da te ispravim (što sam i učinio) ili brisati postove i sl.
Bog dao pa nam je jasno, da si ko pokvarena ploča, na 1600 obrtaja.
I kobajagi sad ja tu nešto kriv.
PA cemu onolika rasprava i dokazivanja, te upucivanje na citanje drugih tema, kao dokaza kojim trebas da potkrijepis svoje navode i argumente koje nicim nisi dokazao .

Eto neka si ti mozak, uvazavas textove ogranicenih umova cija razmisljanja se eto podudaraju sa tvojim, sve ostalo tvrdoglavo odbijas.
Ne rekoh da si i za sta kriv, nego da si nakon mog prvog posta okrenuo pricu na temu u kojoj nisam ni namjeravao da pricam, samo sam se istorijski osvrnuo na sklonosti pomenutih naroda, sto je valjda zabranjeno.

U Bosni inace da bi se covjek snasao i prilagodio mediokritetima, mora da bude dobro glup :ok

I logicno da ne bi ratovao za ovako ogranicen narod, prvi bi se ispalio iz zemlje :ok

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Mutevelija » 29 Jan 2017, 23:16

Zagorka wrote:
Hannibal wrote:
Podrinjac wrote:
Hannibal wrote:Ja bi sutra otiso u rat da treba
Vi sa Sandžaka biste samo ratovali. Bez obzira da li je u pitanju Bosna ili Sirija.
Jeste ratoborni, nema šta.
Pa sandzaklije su ti odbranile drzavuu sram te bilo
Sandzaklije govore da su oni,vehabije da su oni,hrvati da su oni itd...

De odlucite ko je pa da vam dizemo bistu.

I usput javite gdje su nasi ocevi isli 4 godine

Bermudski trougao? :br :br
Tuzlaci, jer dobro tuzlanski kanton siječe rs. I onda izbjeglice iz Srebrenice :o :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119222
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Online

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Maja » 29 Jan 2017, 23:22

Spremila bih brata negdje vani a ja bih ostala.
Države čiji su građani najmanje spremni boriti Njemačka (18%).
Pa normalno kad je više stranaca u njoj :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Krokodil Behko » 29 Jan 2017, 23:46

posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima
Pa ti si ga prvi i napravio.
Nemam ja tu puno izbora, ili pokušati da te ispravim (što sam i učinio) ili brisati postove i sl.
Bog dao pa nam je jasno, da si ko pokvarena ploča, na 1600 obrtaja.
I kobajagi sad ja tu nešto kriv.
PA cemu onolika rasprava i dokazivanja, te upucivanje na citanje drugih tema, kao dokaza kojim trebas da potkrijepis svoje navode i argumente koje nicim nisi dokazao .
Pročitaj predzadnju rečenicu, mog posta iznad.
Ne mogu ja nikad nabacati tih argumenata, koliko ti možeš glumiti da ih nema :cudi

I logicno da ne bi ratovao za ovako ogranicen narod, prvi bi se ispalio iz zemlje :ok
Pa dobro to, šta se tu može.. Ja sam ograničen, pa bih je branio :cudi
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Mutevelija » 29 Jan 2017, 23:48

Meni je interesantno razmišljanje onih koji su napustili državu za vrijeme rata a kazali su da sad brinu za roditelje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by Zagorka » 29 Jan 2017, 23:56

Ja se pitam da su horski svi odgovarali "ja ne bih" onda kad je trebalo, da li bi ostalo jedno zensko da nije silovano i sta bi sve bilo da su upali u grad bas.

Neko je morao. Moja tetka,tatina sestra je dosla po njega i trazila bar buraza da posalje,ako vec on nece, uoci samog rata,jedva prosla od barikada nazad.

A mi bi kao naknadno. Nismo otisli i ne zalim. Jos jednom sam imala priliku kao odrasla osoba i opet ne zalim sto nisam.

Ko razumije,shvatice.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Post by posmatrac » 30 Jan 2017, 00:02

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:Ne kontam kako Behko kao administrator nije shvatio da se radi o offtopicima
Pa ti si ga prvi i napravio.
Nemam ja tu puno izbora, ili pokušati da te ispravim (što sam i učinio) ili brisati postove i sl.
Bog dao pa nam je jasno, da si ko pokvarena ploča, na 1600 obrtaja.
I kobajagi sad ja tu nešto kriv.
PA cemu onolika rasprava i dokazivanja, te upucivanje na citanje drugih tema, kao dokaza kojim trebas da potkrijepis svoje navode i argumente koje nicim nisi dokazao .
Pročitaj predzadnju rečenicu, mog posta iznad.
Ne mogu ja nikad nabacati tih argumenata, koliko ti možeš glumiti da ih nema :cudi

I logicno da ne bi ratovao za ovako ogranicen narod, prvi bi se ispalio iz zemlje :ok
Pa dobro to, šta se tu može.. Ja sam ograničen, pa bih je branio :cudi
Ne bih se mijesao u tu vrstu tvoje kako kazes ogranicenosti :ok

Jednom sam najebo, dok su se kriminalci SDAovski bogatili i nikada vise.

Tebi je koliko skontah kvantitet mnogo vazniji od kvaliteta, pa ti je normala( samo jedan primjer) da je logicnio da su Bosnjaci jedini narod na svijetu cije ime jezika nije izvedeno od imena nacije, pa je i to moja potreba da negiram argumente i niz drugih stvari koje mi niko nikada nije osporio osim tebe i par osoba sa ovog Foruma.

Bolje ne razmisljati i prikloniti se vecini tj ici na sigurno, nego misliti svojom glavom i riskirati u zivotu :ok

Sva sreca pa covjek moze sustinu i istinu da prikaze i na raznim drugim mjestima , veliko olaksanje ;)

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: Beni and 22 guests