Rusi dolaze

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53926
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 15237 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by HAVANA » 10 Jan 2022, 21:50

Ne vrijedi stvarno pricati o tim stvarima. Ako ti smatras da je brano, tifa... cetnik i masu drugih, sva daljnja prica je suvisna. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31614
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5128 times
Status: Online

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Matan » 10 Jan 2022, 21:53

HAVANA wrote: 10 Jan 2022, 21:50 Ne vrijedi stvarno pricati o tim stvarima. Ako ti smatras da je brano, tifa... cetnik i masu drugih, sva daljnja prica je suvisna. :cudi
Nego ko kojeg Vlade kupujes robu u Vitezu..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Masamune » 10 Jan 2022, 22:07

Svaki od ovih bi mogao biti novi Legija, Arkan itd.

I ova dvojica koje sam naveo su bili poznati prvo po sitnom kriminalu pa sve većem i većem, ležanju u raznim zatvorima itd. do onog što su radili u ratovima u Hrvatskoj i BiH, pa su nakon svih grozota koje su činili ili kojim su komandovali u ratu živjeli lagodan život neposredno nakon rata dok ih se vladajuće garniture nisu odrekle.

Da su naši pametni ove bi trebalo skloniti pod hitno, jer upravo ovakni na kraju završe kao izvršioci naloga odozgo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Taare » 10 Jan 2022, 23:22

insomnia wrote: 10 Jan 2022, 21:11 Jasno je hronoloski precizno i hirurski tacno utvrdjeno ko, kako, gdje i zasto je poceo rat
Ubilo starog svata na baščaršiji :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Naseef Mushroom » 10 Jan 2022, 23:40

spacebound wrote: 10 Jan 2022, 19:11
Matan wrote: 10 Jan 2022, 19:00

Ne znam sta da ti kazem..
stvarno, ne znam..
pustio bi Srbe da se izjasne..
Evo ti situacija iz Doboja. Uoci Bozica su paradirali autima kroz grad, a na razglas isla pjesma Ne volim te Alija zato sto si balija, kao sto su '92, a koliko je to u duhu vjere i svega sto ona treba bit i na sta covjeka navodit, ostavljam svakom da procjeni. Znakovito je to, ne znakovito, strasno, ali i sasvim ocekivano da se niko iz vlasti nije o tome oglasio, izvinio, nista, mrtva tisina. Pa ni portali, niko nista, ovi iz Doboja i RS. Jucer je krenula grupa Bosnjaka u Ferhadiju u BL na namaz, imali zastave s ljiljanima, svako malo ih poliicija zaustavljala, zastavu oduzeli dvojicu uhapsili. Kazu krenili s ratnom zastavom da provociraju i uzrokuju nemire.

Edit: puni portali vijesti, strasni mudzahedini dzihadisti, teroristi i sta sve nisu ti ljudi sad.
Super izbor pjesme i dođe mi nakon toliko komentara određenih Bošnjaka po portalima, forumima i Facebooku da i ja zapjevam.
Gdje je god tema o dešavanjima devedesetih najviše Bošnjo na tim temama psuje Aliju Izetbegovića. Čovjeka gdje je svakim danom sve jasnije da je uspio u onakvoj teškoj i nezgodnoj situaciji da izvuče maksimum časte i 25-30 godina kasnije svakakvim uvredama i komentarima da svugdje u rs-u mu trebaju dići spomenik jer je poklonio Srbima pola države.
I opet gle čuda ne zahvaljuju mu se Srbi nego ga i dalje mrze jer je balija, samo Bošnjak (neki naivni neki zlobni) mu pripisuju te zasluge.

boban i tuđman se složili za ukidanje erceg-bosne.pa ih njihovi ne pljuju.
milosević, karadžić i ostali od velike srbije koja bi obuhvatala Hrvatsku, dio Slovenije i BiH gdje bi Bošnjaci se sveli na 5% teritorije spadoše na največu pobjedu, entitet, pa ih niko ne pljuje.

Samo Bošnjak glumi da je samokritičan i onda ga Srbin na određene datume opomene da smatra balijom i Aliju i onog što pljuje Aliju i isto ih gleda. Valjda ćemo se jednog dana opametiti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by insomnia » 11 Jan 2022, 00:16

Da sve fini, divni i pametni a kad pocne puskaranje onda dobije ovakve izjave
"U Zagrebu sam se osjećala kao da sam ušla u tuđu baštu, kao da moram da se skrivam, toliko je sve nacionalno zaraženo. A onda sam otišla na konferenciju za štampu svih hrvatskih stranaka koje nisu HDZ-ovske, a čiji je jedini cilj borba za mir. I tamo se isto rastužim. Govorili su neki pametni, fini ljudi, ali veoma ih je malo. U odnosu na njih Srbija ima nevjerovatno jaku opoziciju i demokratiju koja zaista postoji. Sve me to boli, pogađa, osjećam koliko sam nemoćna, pa sam se ušutjela sa tom svojom željom da opstanemo zajedno, da budemo zaista nekakvi Južni Sloveni", pričala je tada glumica.
Neda Arneric o atmosferi pred raspad jugoslavije
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80543
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7187 times
Been thanked: 11642 times
Status: Online

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by spacebound » 11 Jan 2022, 06:57

HAVANA wrote: 10 Jan 2022, 20:26
Matan wrote: 10 Jan 2022, 20:16

Pa i ja tako vidim..
bio sam i u Srbiji i nisam vidio kod obicni ljudi mrznju..
ali kad odem na internet samo sto ne eksplodira sve..
sve ludaci u javnom zivotu..
Dzaba ti to pricat, objasnice ti da su svi isti. Sto je jednostavno nemoguce. Ni kod jednih nisu svi isti. Ima covjek i necovjek. I to je to sto se mene tice. Zivot me tako naucio. Ne treba ni pricati o tome sa ljudima koji teze toj prici. Al eto ova govna od mreza i svega bujaju mrznjom i negativnoscu. O dobrom ce slabo ko ista i napisati. Sve u svemu popusili smo ga.
Kako 90ih napravise genocid, masovne sekundarne, pa cak i tercijalne grobnice, bjehu Omarska, Manjaca, 35 000 silovanih zena, etnicka ciscenja, kako bolan Feridu najbolji prijatelj Srbin zakla mater, a nigdje drustvenih mreza? Kako?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53926
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1923 times
Been thanked: 15237 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by HAVANA » 11 Jan 2022, 07:42

spacebound wrote: 11 Jan 2022, 06:57
HAVANA wrote: 10 Jan 2022, 20:26

Dzaba ti to pricat, objasnice ti da su svi isti. Sto je jednostavno nemoguce. Ni kod jednih nisu svi isti. Ima covjek i necovjek. I to je to sto se mene tice. Zivot me tako naucio. Ne treba ni pricati o tome sa ljudima koji teze toj prici. Al eto ova govna od mreza i svega bujaju mrznjom i negativnoscu. O dobrom ce slabo ko ista i napisati. Sve u svemu popusili smo ga.
Kako 90ih napravise genocid, masovne sekundarne, pa cak i tercijalne grobnice, bjehu Omarska, Manjaca, 35 000 silovanih zena, etnicka ciscenja, kako bolan Feridu najbolji prijatelj Srbin zakla mater, a nigdje drustvenih mreza? Kako?
Zasto meni ovo pises? Hoces da ti ja nabrajam svoje prijatelje koji stradase i na koje nacine? Meni pricas sto sam lezo skoro 10 sati u njihovoj teritoriji, pored 9 mrtvih drugova. I gle cudne stvari, izvukli me bosnjak, srbin i hrvat iz moje i neke sandzaklije iz druge jedinice. Spasen pa u stanu poslije bolnice na 11 spratu, bez vode, hrane, icega, sa majkom u losem stanju i sestrom koja je imala nervni slom i psihicki obolila, agresivnom do te mjere da me znala udariti po nogama a ja na stakama... Prehranio nas je covjek imenom pero, moj najbolji drug. Donosio nam vodu, hranu, lijekove... Cigarama me vadio bajro rom, iz jedinice. Vidim ga i dan danas radi u kro radu, odskolovo djecu. Ko je sa otoke, aneksa, mozda ga i zna. Nek mu se nakloni kad ga vidi, ljudina. Prvi komandant mi je bio zoka vojinovic a poginuo je isti dan kad i vinko samrlic na hrasnom brdu. Jusuf gojak drugi i posljednji. Jan dorsner mi je bio drug iz djetinjstva i sa skijanja i sa derneka i ludila mladalackih. Culi ste i za njega vjerovatno. Dosta mojih drugova zivih i mrtvih imaju ulice u gradu i neke znacke itd. Punac mi je bio srbin, predivan covjek a zena mi je, pisao sam vec do 94g bila na grbavici i prvi dan mosta presla. Zasticeni svjedok protiv onog pasceta batka. Bez razmisljanja i pored straha i uz podrsku oca. Evakuisan sam u zagreb i kod hrvata se najeo i napio, naspavao, sa temperaturom 41 i u bunilu. Pomogli mi i otisao u njemacku na operaciju gdje mi je uz pomoc slovenca zavrsena operacija, bez marke, bez zdravlja, bez icega. A tu ostale majka i bolesna sestra o kojim je brinuo, ko? Ljudi dobri. Otisao u belgiju gdje su me primili belgijanci i omogucili mi novi pocetak. Usto, stao, oporavio se, dobio posao i svu mogucu pomoc. Nekako pored svog zla citav zivot me prate i dobri ljudi. I sad ti mene to pitas kao da ja pravdam nekoga. Ne, ja uvijek reagujem na provlacenje price svi su isti,sto cesto mozemo procitati. I to me boli i smeta mi. Slovenci su supci, srbi su svi zlocinci, hrvati su ustase, belgijanci su nakaradni zapad i mrzitelji islama. Svi ovi nabrojani gore pa i oni koji su otisli i nisu ucestvovali u tom ludilu, proglasavaju se istim. Nisu isti, nema istih. Imaju ljudi i neljudi. Nije isti ni onaj iz majine horor price koji je u koloni dodao djetetu flasu vode. Zapalo ga zlo i zla situacija koju nije mogao izbjeci. I isto tako nisu svi isti ni iz 10 brdske brigade, koji su ocima vidjeli kako caco... kolje. Rat je jebeni, tren do smrti koja vreba sa sto strana i ne moze se sve uciniti kako bi covjek zamislio u mirnodopskim uslovima, za kompjuterom u ugrijanoj sobi i teglom nutele na stolu. Tu je lako palamudit o zivotu, ratu i bitkama. To je jedno a zivot i rat nesto sasvim drugo. U ratu sam naucio najvise i osjetio covjeka i necovjeka. Prestanite meni tovariti nesto sto nisam rekao. Ko cita sa razumijevanjem zna dobro na sta ja mislim. Nisu svi isti!
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31614
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5128 times
Status: Online

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Matan » 11 Jan 2022, 09:13

Pa i ko nije bio u ratu zna, da jedan los covjek u skupu od deset ljudi okalja i ostali devet..
I ja kazem nisu svi isti, niti mogu biti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Masamune » 11 Jan 2022, 09:22

Naravno da nisu svi isti. Medjutim, kod nekih su zlodjela organizovana na najvisim nivoima i ideoloski propracena pa vise ne mozemo govoriti samo o covjeku i necovjeku. Iako nisu svi isti ipak je kod takvih veliki broj onih koji bi sutra opet sa gustom izvrsavali naredbe o progonima, mucenjima, silovanjima i ostalom nad civilima, a mnogima i ne trebaju naredbe da tako nesto cine.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7911 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2022, 10:37

Matan wrote: 10 Jan 2022, 18:41
zasto ih ne pitate, zasto je ovakva situacija medju Srbima i zasto mrze Bosnjake..
i zasto Srbi ne cestitaju vjerske praznike Bosnjacima..
mislim, ja kad udjem na forum i procitam par postova i tema, smuci mi se..
jel ovo stvarno dotle doslo, ovolika mrznja nanova..

Jeste, opravdano nas mrze i Srbi i Hrvati, jer smo se usudili da preživimo.
I boli mene q, da li me Srbi mrze i zbog čega. Oni su mi 92. rekli sve što su imali da kažu.
Takođe, boli mene da li oni meni čestitaju neki praznik, jer ja njima ne čestitam i osjećam se super.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Priča se, priča, da Rusi dolaze / Proruski “humanitarci” i četnici se okupili u Brčkom

Post by Naseef Mushroom » 11 Jan 2022, 11:40

To što ima poštenih Srba i Hrvata, to što je bilo Srba i Hrvata u ARBiH i to što je bilo srpskih i hrvatskih žrtava od strane četnicke i ustaške ruke na kraju ne igra za mene i moj narod nikakvu ulogu i zato me te diskusije "ima poštenih" uopšte ne interesuju.

Nije Srđan Aleksić ubijen jer je Hercegovac Trebinjac pa su ga tretirali isto kao Trebinjce Osmana i Muharema, on je tek postao meta kada je se suprostavio vojnicima vrs. Sa druge strane Alen Glavović se nije morao nikome suprostaviti i zamjeriti, on je odmah bio meta kao Bošnjak u Trebinju i da se ni sa kim ne zamjeri.

Nisu Srbi i Hrvati koji su od strane četnika ubijeni u Sarajevu ubijeni jer su Sarajlije, inače bi Srbija u agresiji pobila i one Sarajlije Srbe koji su se popeli na brda. Pobijeni su jer nisu napustili grad da odu sa svojim kada je se pucalo na Sarajevo da se pobiju Bošnjaci i da se zauzme grad da bude isključivo srpski.

Sutra da krenu četnici na Tešanj i da se na mojoj strani bori Dragan to bi bilo lijepo, ljudski i plemenito ali to ne mijenja činjenicu da kao i 1992. četnik kreće samo na Bošnjake da ih pobije ili etničko očisti. Da je htio klati Dragane skrenuli bi i za Doboj.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120425
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7911 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2022, 20:00

Rusi nas upravo involviraju i tvrde da smo teroristi.
51 state u ekstazi


Lavrov tvrdi da su plaćenici iz BiH, Kosova i Albanije u Donbasu


Lavrov je za RT rekao da postoje informacije da se plaćenici na Kosovu, Albaniji i BiH regrutuju i šalju, između ostalog, u Donbas, kako bi Rusija bila izbačena iz ravnoteže, prenosi RIA Novosti.


Šef diplomatije Rusije je podsjetio da je predsjednik Rusije Vladimir Putin na press konferenciji nakon nedavnog sastanka sa njemačkim kancelarom Olafom Scholzom govorio o bombardovanju Јugoslavije 1999. godine, a da je Scholz rekao da je NATO intervenisao "da spriječi genocid nad kosovskim Albancima".

"Kao, oni su sve uspješno uradili i sada taj region cvjeta", rekao je Lavrov i ocijenio da je region, kako je naveo, daleko od procvata.

"Kosovo i neki drugi dijelovi zapadnog Balkana postali su rasadnik zločina. Tamo ima terorista, narkodilera. Oni regrutuju plaćenike da učestvuju u borbenim dejstvima koje postepeno potpaljuju, uključujući i SAD", rekao je Lavrov.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Melek » 18 Feb 2022, 21:17

Ih, kad je i kad rusija izbacena iz ravnoteze :D.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by insomnia » 18 Feb 2022, 21:23

SumLjam
😂
Eno francuzi tvrde da Wagner nakon njih ulazimu Mali. Rusi izgleda u Ukrajini vise vjeruju svojoj vojsci
Kad smo kod Wagnera joj kad ih Ameri povaljase u Siriji. Bukvlalno desetine ako ne i stotine u konvoju na otvorenom. I onda na scenu stupa USAIF 😂😂😂
Masa vlaha je tu zijanilo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by insomnia » 18 Feb 2022, 21:24

Stonse tice Ukrajine tu se na njihovoj strani bore šokci. No nesto su se zakacili pa su ih ovi iscerali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Melek » 18 Feb 2022, 21:25

Najsmješniji su kad izgovore to wagner… voaagnjerr
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by insomnia » 18 Feb 2022, 21:27

Kako god u Siriji su ih Ameri bukvalno dezintegrisali. To je bilo strahota za vidjeti 😂😂😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by insomnia » 18 Feb 2022, 21:28

Bio je svojevremeno na proruskoj strani onaj Deki. Ne znam da li je jos uvijek aktivan. Srbin, snajperista. Bilo je na njegovom profilu dobrif info iz Ukrajine
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Ma znas » 19 Feb 2022, 20:56

Dopada mi de jasan i objektivan komentar Naseefa. :kafa

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests