Zagreb

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by Šabović Adis » 31 May 2021, 11:24

insomnia wrote: 31 May 2021, 11:20
Šabović Adis wrote: 31 May 2021, 11:19 Dopušteno je.
Pa ono jest ako te ne ufate
A i kate ufate samo rekneš nisam ja kriv za vaše propuste. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12354 times
Status: Offline

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by Dori » 31 May 2021, 11:28

insomnia wrote: 31 May 2021, 11:16
Dori wrote: 31 May 2021, 10:11 Kako god, zabrana neće smanjiti njihov broj. Samo povećati broj ilegalnih i ugroziti zdravlje žena....
Pa onda dopustimo sve


Sta npr.? A da se moze porediti sa ovim?
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by spacebound » 31 May 2021, 11:48

MarlboroGold wrote: 31 May 2021, 10:05
spacebound wrote: 31 May 2021, 09:35 I glede ovog "rospija". Pa insomniO, u cinu pravljenja bebe ucestvuje dvoje, dvoje je odgovorno za kontracepciji, dvoje je odgovorno i za trudnocu kad se desi, tako da malo tu i muskarca ubroji. Cuj rospija
Da korektno. Oboje su odgovorni.

Međutim šta ćemo u situacijama kad muškarac hoće to dijete, a žena neće i abortira bez obzira na njegovu želju? Smatraš li da je to korektno? Mislim ono... ako već oboje učestvuju u tome i ako su oboje odgovorni.
Mislim da me dovoljno poznajes da znas da to ne smatram korektnim. U idealnim uslovima djecu bi zacinjalo dvoje zrelih, odgovornih i pametnih ljudi. Nazalost, to je rijetkost i svega ima, pa i toga da nekog muskarca zena bukvalno unisti abortirajuci dijete, a on sa tu nista ne pita.
Znam takvog.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42155
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13779 times
Been thanked: 12338 times
Status: Offline

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by Masamune » 31 May 2021, 11:53

spacebound wrote: 31 May 2021, 11:48
MarlboroGold wrote: 31 May 2021, 10:05
Da korektno. Oboje su odgovorni.

Međutim šta ćemo u situacijama kad muškarac hoće to dijete, a žena neće i abortira bez obzira na njegovu želju? Smatraš li da je to korektno? Mislim ono... ako već oboje učestvuju u tome i ako su oboje odgovorni.
Mislim da me dovoljno poznajes da znas da to ne smatram korektnim. U idealnim uslovima djecu bi zacinjalo dvoje zrelih, odgovornih i pametnih ljudi. Nazalost, to je rijetkost i svega ima, pa i toga da nekog muskarca zena bukvalno unisti abortirajuci dijete, a on sa tu nista ne pita.
Znam takvog.
Ok samo sam pitao. Nisam ništa pretpostavio.
Ne slažem se ni ja sa ovim pričama o rospijama i slično, ali se muškarac ipak ne može tek tako zanemariti u svemu tome. Nije to igračka ili, kao što već rekoh, zub koji boli i odlazak zubaru.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by insomnia » 31 May 2021, 11:58

Dori wrote: 31 May 2021, 11:28
insomnia wrote: 31 May 2021, 11:16

Pa onda dopustimo sve


Sta npr.? A da se moze porediti sa ovim?
Sa cime? Ubistvom radi vlastitog nemara?
Pa bilo sta sto je zbranjeno. Npr droga
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: U Zagrebu održani skup protiv prava na abortus i kontraskup za to pravo

Post by Tokmak » 31 May 2021, 12:54

Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Duminjo » 05 Jul 2021, 00:51

Napali sudionike Pridea: Udarali ih, pljuvali i zapalili im zastavu


ZAGREBAČKA policija izvijestila je o postupanjima koja su imali jučer, a vezano uz Zagreb Pride. Jučer popodne objavljeno je kako je zabilježen jedan incident, no policija je sada javila kako ih je bilo više. Ima i uhićenih osoba

Image


Dvoje maloljetnika privedeno na Trgu bana Jelačića zbog poruka na majicama

Za vrijeme kretanja povorke oko 16.20 sati na prostoru Trga bana Josipa Jelačića dvije su maloljetne osobe simboličnim porukama na svojima majicama iskazale nepodržavajući stav prema povorci te su dovedene u službene prostorije policije na kriminalističko istraživanje. Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja puštene su na slobodu te će protiv njih redovnim putem biti podnesen optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz čl. 5. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira i čl. 25. Zakona o suzbijanju diskriminacije.


Pljunuo u lice 30-godišnjakinji na Trešnjevci, traga se za njim

Jučer oko 12,35 sati na Trešnjevci, na raskrižju Horvaćanske ulice i Ulice braće Domany, na ulici, nepoznati je počinitelj osobnim automobilom prepriječio put dvjema 30-godišnjakinjama i pri tom ih verbalno napao po osnovi seksualne orijentacije te jednoj pljunuo u lice, nakon čega se dao u bijeg. Kriminalističko istraživanje s ciljem utvrđivanja identiteta počinitelja je u tijeku.


Četvorica prišla 18-godišnjakinji i uzela joj zastavu, traga se za njima

Jučer oko 21.15 sati u Novom Zagrebu, na autobusnoj stanici, na križanju Avenije Većeslava Holjevca i Ulice Damira Tomljanovića Gavrana, nakon što je 18-godišnjakinji iz ruke ispala zastava duginih boja, prišla su joj četiri za sada nepoznata muškarca, od kojih je jedan uzeo zastavu i njome je udario u predjelu dlana, nakon čega su se sa zastavom udaljili u nepoznatom smjeru. Kriminalističko istraživanje je u tijeku.


Pet privedenih: Udarili 22-godišnjaka i zapalili zastavu

Jučer, oko 22.30 sati za vrijeme dok su se 32-godišnjakinja, 21-godišnjak i 22-godišnjak nalazili na Trgu Marka Marulića sa zastavom duginih boja, prišlo im je više nepoznatih počinitelja od kojih je jedan 22-godišnjaka udario šakom u lice, nakon čega su uzeli i zapalili zastavu, da bi potom za sada nepoznata ženska osoba prišla 32-godišnjakinji i 21-godišnjaku te ih oboje šakom udarila u lice. Napadnutima je pružena liječnička pomoć te je utvrđeno da su lakše ozlijeđeni. U službene prostorije privedeno je pet osoba koje se dovode u vezu s ovim događajem, uhićene su i nad njima se provodi kriminalističko istraživanje.



index

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Zagreb

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2021, 10:24

Sarajevski burek zaludio Zagrepčane: Za njihove pite ispod sača čeka se u redu, prodaju se brže nego što se ispeku


Image

Izvor: Jutarnji.hr

Piše: Vana Babić


"Neki lik na utrinskom placu radi najbolji burek u gradu", stiže mi poruka na WhatsApp od prijatelja koji bi, da može, burek jeo svaki dan. Hvali se on i da namiriše na kilometar onaj dobar, a provjereno znam i da na istoj udaljenosti gunđa kad je loš ili reš pečen. Odgovaram kako sam probala sve koji valjaju u gradu te kako mi na Utrinama nije bogzna što. "Nije to - to!", odrješito odgovara prijatelj i dodaje kako se ovaj peče ispod sača te da je dobar k'o duša. Ubrzo shvaćam da ne mislimo na isto mjesto, i bilježim si da moram probati taj, navodno, najbolji.


Bilo je to jedne subote, nakon obavljene kupnje na novozagrebačkom placu, odlazim potražiti nešto što se zove Pita Cut. Nailazim na red dugačak možda i 30 metara, i pomislim kako je to red za banku, ljekarnu ili bankomat. Šećem uz ljude koji se kišobranima zaklanjaju od sunca, prepričavaju anegdote iz Sarajeva i mijenjaju narudžbe iz tikvenice u buredžik i obratno. Nemoguće da je to sve red za burek, pomislim, no ispostavi se kako svi ti ljudi ipak čekaju na komad bureka. "A što ćemo!", pomislim i stajem u red.


Dok se polako približavam svom komadu bureka, vrući zrak s ognjišta, gdje su četiri velika sača, sve je nemilosrdniji. Valjda je unutra 400 stupnjeva, pomislim, plaćam 42,50 kuna za pola kile bureka i odlazim. Na klupi rastvaram papir, jer ne mogu dočekati dolazak kući, otvaram jogurt i probavam navodno najbolji burek u gradu. Pod prstima živ, mekan, savitljiv, a koricom hrskav. Na zagriz ukusan, ne preslan, ne prepapren, vruć. Ima mesa taman koliko treba, jer burek ne smije biti pretrpan, kako ne biste imali dojam da jedete ćevape u tijestu. Zalijevam ga jogurtom, toliko je dobar da ne mogu prestati jesti. Prijatelj je bio u pravu, zaista je dobar, pa odlučujem upoznati ljude koji stoje iza Pita Cuta.


Alvedin Huzejrović zapravo je cijelu vječnost u marketingu, a već petnaest godina želi otvoriti mjesto gdje se peku pite ispod sača. Ne pekaru - piteriju! Ako ga pitate koji mu je najbolji u gradu, teško mu je reći, sve su to trice naspram onih koje se peku u Sarajevu ispod sača. Njegova je supruga Selma Hadžić Huzejrović, Sarajka, a na pitanje tko je nju naučio praviti pite, odgovara kako se u Sarajevu rodiš s tim: "Svi oko tebe to znaju, tvoje majka i nana prave najbolje pite, pa je logično da i ti moraš naučiti. Za burek je bitno da bude lijepe zlatnožute boje, on se zapravo mora kuhati u vlastitom soku, pa se u Sarajevu zna reći i da se pita kuha. Ima sto caka koje vam možda na prvu zvuče banalno, al probaj ih propustiti pa ćeš vidjet' šta ćeš dobit'", objašnjava Selma, a Alvedin dodaje kako je pita kao žena: "Stalno je moraš milovati, ne možeš ti pripremit' tijesto, bacit' ispod sača i onda čekat', vrtit' prstima 20 minuta do pola sata. Strujanje zraka je jako bitno, zato se kaže da pita diše! Imamo bakrene tepsije, a to je važno jer bakar dobro provodi toplinu!" objašnjava Alvedin.





Sami prave jufke i moraju biti nešto suše za sač nego za pećnicu. Ne koriste oklagiju niti jufku razvlače na stolnjaku jer to dodatno usporava posao. "Oklagija i stolnjak dobri su kad vi kod kuće pravite pitu, ali za posao vam je to presporo. Morate imati dobre pita majstore, koji znaju bacati tijesto u zrak, imati tehniku i snagu. Mi ćemo uskoro praviti do 100 pita dnevno, a mogli bismo prodati i dvaput toliko da možemo proizvesti!", govore Huzejrovići.


Na njihovom su ognjištu četiri velika sača, ispod svakog stane pita težine dva i pol kilograma te jedna manja od kilogram i pol. Za vrijeme pečenja, a to je puno radno vrijeme, ondje je milijun stupnjeva. Nismo mjerili, ali bome smo teško izdržali i tih 15 minuta uz žar. Ispod njihovih sačeva izlazi osam različitih pita: burek, šareni burek, sjeckani burek, buredžici, sirnica, krumpiruša, zeljanica i tikvenica.


U većini kuća kad pitate za recept za pitu, reći će vam da ga nemaju, kako to moraš osjetiti na ruku, da je to malo prakse i kako će ti osjećaj doći, iako ti zapravo rijetko kad dođe ako ti netko ne pokaže kako izgleda cijeli proces. Selma i Alvedin prave pite prema receptu iz aščinice ASDŽ-a na Baščaršiji, i oboje će vam odmah reći kako ondje prave najbolji burek.


"Mi smo se malo razmazili, i volimo samo taj burek ispod sača, a ako nismo baš na Baščaršiji, onda nam je jako dobar i Žujo!" slažu se oboje.


Nema dobrog bureka ili bilo koje druge pite bez dobrih namirnica. Tako oni kupuju meso samo od poznatog mesara Tomeka i sami ga faširaju, sir i vrhnje također nabavljaju ovdje na placu, a imaju i vezu za ona prava domaća žuta jaja. Njihove su pite samo blago soljene i nemasne, pa ih mogu jesti i oni koji imaju visok tlak ili osjetljivo srce.



sarajevski-burek-zagreb2


"Nakon našeg bureka ne treba ti maramica, nećeš se sav umastiti. Mi nemamo potrebe ništa maskirati začinima, jer imamo dobre sastojke, ali to je zaista individualno. Ipak, čuo sam da ljudi kažu da treba paprit' burek da ti sinusi prorade, ali mi u to ne vjerujemo, niti nam paše", kaže Alvedin, a Selma dodaje kako koriste običnu kuhinjsku tuzlansku sol, jer teško da bi ikome u Bosni palo na pamet staviti morsku.


Kako god formulirali pitanje, nema šanse da doznate koja tri komada junetine koriste za burek, i nije vam sasvim jasno čime točno premazuju pitu nekoliko minuta prije kraja pečenja. Što god radili, te pite zaista zaslužuju da se, ako i ne stanujete u blizini, samo radi njih potegne do Utrina. Cijene su izvješene na kilogram i kreću se od 65 kuna za krumpirušu, do 89 kuna za buredžike. Imaju oni i slatko, kao što su baklave, tufahije i tulumbe, koje stoje između 15 i 17 kuna.



(Jutarnji.hr/DEPO PORTAL/ad)
online

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by MorningStar » 01 Sep 2021, 10:28

Like :oo

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51219
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20622 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Shadow » 01 Sep 2021, 10:30

😂

Koji hendikep :oo
Mirno more

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by The 51st State » 01 Sep 2021, 10:33

jedina prepreka za globalnu dominaciju ovog jela u odnosu na sve ostale je neraspologanja pita majstorica, sve ostalo je tu.

svaka cast liku.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Duminjo » 19 Nov 2021, 01:02

U Zagrebu su danas, na 30. godišnjicu pada Vukovara, osvanuli grafiti sa ustaškim i nacističkim simbolima, kao i porukama mržnje usmjerenim prema Srbima.


Image

Image

Image

Image

Image


Kako prenose hrvatski mediji, grafiti su osvanuli kod jedne osnovne škole u Zagrebu, a na nekim od njih se pominje i zastupnik u Hrvatskom Saboru Milorad Pupovac.

"Dan polako sviće bljedi ova noć jedna srpska majka na groblje mora poć", piše na jednom zidu uz "Ubi Srbina".

Na drugom zidu je ispisano "Za dom spremni" te "18.11.1991. Vukovar". Također, netko je ispisao i križ u krugu uz slova WPWW, što je simbol bijelog nacionalizma.

Na zidu kod ulaza u školu ispisano je "Ubi Srbina" s ustaškim "u" i "potjerajte Pupovca", kao i "Pupovac, četnik, krepaj".

Na vanjskom zidu nacrtano je stablo vrbe ispod kojeg piše "Serbian family tree (eng. srpsko porodično stablo)", kao i "Zagreb mrzi Srbe" te "Srbe na vrbe" i nacrtan je vukovarski vodotoranj koji je simbol ratnog stradanja grada.

Nije poznato ko su počinioci ovog vandalskog čina.



klix.ba

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120152
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Online

Re: Zagreb

Post by Krokodil Behko » 12 Dec 2021, 10:51

Zagiš. Bio je mural, pa ga je vlast uklonila, ali su ga ponovo postavili.
Kao i obično, Srbija ja beznadežna, a Hrvatska kao pokušava nešto da napravi


Image
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Mutevelija » 12 Dec 2021, 12:36

Ee zivio.sam.u ovoj ulici pored nadvoznjaka :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Rum » 15 Dec 2021, 18:51

Image Zagreb sila :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5571 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Duminjo » 04 Jun 2022, 16:47

Danas je 21. zagrebačka Povorka ponosa: "Dajte nam naša četiri zida!"

Image


DANAS će se u Zagrebu održati dvadeset i prva Povorka ponosa LGBTIQ+ zajednice, osoba i duginih obitelji.

Zagreb Pride se ove godine, kako su objavili iz organizacije povorke, održava uz ironično geslo "Dajte nam naša četiri zida!".

"Ove godine od Grada tražimo da prepozna LGBTIQ+ zajednicu kao neodvojivi dio društvenog i kulturnog života Zagreba te da osigura uvjete za osnutak i izgradnju LGBTIQ+ centra", poručili su iz Zagreb Pridea.

Povorka ponosa započet će okupljanjem u 15:30 na Rooseveltovom trgu (ispred Mimare) te u 16:30 krenuti gradskim ulicama i trgovima. Povorka će proći Frankopanskom, Ilicom, Trgom bana J. Jelačića, Jurišićevom, Draškovićevom sve do Ribnjaka, Parka ponosa. U Parku ponosa na Ribnjaku održat će se aktivistički prosvjedni skup, s početkom u 18:00 sati.


Index.hr

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Tokmak » 04 Jun 2022, 21:37

Gađaj Vladimire Sotonom,ne žali nikoga.
Zapad je otišao kvragu davnih dana i treba biti uništen.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Lavlje_srce » 04 Jun 2022, 23:19

Uskoro aBd idem u Zagreb koji jako volim. Jedva cekam. :srcee

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Lavlje_srce » 04 Jun 2022, 23:33

Duminjo wrote: 05 Jul 2021, 00:51 Napali sudionike Pridea: Udarali ih, pljuvali i zapalili im zastavu


Imageindex
Duminjo wrote: 04 Jun 2022, 16:47 Danas je 21. zagrebačka Povorka ponosa: "Dajte nam naša četiri zida!"

ImageIndex.hr
Bas zanimljivo. Potpuno isti transparenti koje nose potpuno iste osobe u potpuno istom rasporedu, ali u razmaku od godinu dana.

Odlican primjer koliko se MSM moze vjerovati. :kafa

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16211 times
Status: Offline

Re: Zagreb

Post by Fuddo » 04 Jun 2022, 23:34

Zagreb je najljepsi grad u toj balkanskoj vukojebini.
I narod je gotiva.
Ko je piso Mimari u vazne, zna o cemu pricam.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests