Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 03 Aug 2017, 22:50

Dosta su vala i kršili finansijski fair play.
De, nek pređe Džej u Chelsea, pa da vidi discipline :ok
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Mutevelija » 10 Aug 2017, 17:31



Ne nije berlinski zid, nije ni izraelski nego srbijanski...
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Mutevelija » 22 Aug 2017, 18:03

Image Niš
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 26 Aug 2017, 01:24

Nastavniku likovnog Braniši Đorđeviću iz sela Gamzigrad kod Zaječara poslednjih nekoliko godina pasija je trodimenzionalna umetnost. On inače sebe smatra apstraktnim slikarom, ali je uvek otvoren za nove ideje. Tako se i zainteresovao za 3 D umetnost o kojoj je čitao na internetu.


(tkmagazin)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by KOMESAR » 19 Sep 2017, 14:21

DAČIĆ OD TRAMPA TRAŽIO AUTOGRAM NA SJEDNICI UN-a!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2017, 19:59

Ja sam čuo, da mu je pokazao Šešeljevu sliku, u majici s Trumpovim likom :D.
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 21 Sep 2017, 03:23

Skica NASA otkrila : Pored Niša se nalazi kosmički levak :ooo

Image

Grupa stranih i domaćih „naučnika“ ispitivaće narednih meseci „vodu, zemlju i vazduh“ Niša i okoline kako bi pronašli tačku koja ima figurativni naziv „kosmička vrata“.
To parče niške zemlje je, kako tvrde, deo „kosmičkog levka“, što predstavlja putanju gde talasi sto puta brže putuju od zemljine kugle do kosmosa, piše portal „A1 info“.

Kao prethodnica tom timu, u Nišu se ovih dana ponovo, posle 15 godina, našao Đorđe Špirić Frakson, „naučni istraživač paranormalnih“ pojava koji je inicijator istraživanja.
„Skica po kojoj sam ustanovio da se baš na ovom mestu nalaze kosmička vrata potiče iz NASA koja je posle istraživanja došla do ovog zaključka. Cilj istraživanja je da se pronađe najidealnije mesto na zemlji gde se leče mentalna oboljenja kao što su razne fobije, strahovi, posledice raznih stresova i slične pojave“, priča on.

Špirić će, kako pojašnjava, po skici iz NASA pokrenuti timsko istraživanje u gradu i okolini, gde bi trebalo da pronađu parče niške zemlje „gde planeta zemlja zapravo ima najbržu, najfleksibilniju talasnu komunikaciju sa kosmosom, a što predstavlja najdelotvornije mesto za lečenje fobija i sličnih oboljenja“. Frakson kaže da je bio šokiran kada je pohađajući jednu studijsku grupu čuo da levak ide direktno iz Srbije odnosno iz Niša i okoline.
„Prema toj polutajno objavljenoj skici, na ovom prostoru jugoistoka Srbije u prečniku od 40 kilometara, nalazi se jedino mesto na zemaljskoj kugli čiji talasi u najvećem intenzitetu pogoduju izlečenju ljudi koji su na primer imali saobraćajni udes, pa ne mogu ponovo da sednu za volan, preživeli razvod, pa sada imaju velike probleme sa socijalizacijom, neko je preživeo napad nožem, pa se sada boji da izađe na ulicu… Širok je pojam tih stečenih emocija.“

„U svakom slučaju, na prostoru Niša i okoline se nalazi jedno ili više mesta, dokazaće istraživanje, gde zemlja najbolje komunicira sa kosmosom“, rekao je Špirić.
On dodaje da još istražuju kakva vrsta talasa utiče na mentalna oboljenja.

„Nadam se da ćemo posle dužih analiza moći da budemo malo precizniji kako i na koji način ova sredina deluje ’srećno‘ na ljude. Ova istraživanja nemaju nikakvu vezu sa gatarama, vračarama i sličnim pojavama, već se naslanjaju na istraživanja velikog naučnika Nikole Tesle koji je imao svoje teorije o postojanju jednog takvog mesta. Iskreno, kada sam video skicu i shvatio da je u pitanju Grad Niš, setio sam se da sam ovde imao izuzetno mnogo uspeha u terapijama, tako da sam odmah odlučio da dođem ovde i nema novca koji bi me u tome sprečio. Za dolazak u Niš sam imao podršku nekoliko naučnih istraživača, a najviše mi znače reči Kena Baklana, profesora koji ispituje uticaje magneta“, priča Špirić.

O takozvanom „kosmičkom levku“ se maltene ništa ne zna u javnosti, kaže Špirić.
„Nije mi prijatno ako neko kaže da ja od ovog istraživanja imam neke koristi jer ja tu ne vidim novac. Ja živim udobno u Australiji, radim terapije i nije mi potrebno da sebe izlažem bilo kakvim egzistencijalnim rizicima, ali ovo je toliko intrigantno da sam morao da sednem u avion i odmah dođem u Niš kako bi počeo da istražujem“, istakao je Špirić.

On je dodao da sledeće nedelje dolazi jedan američki istraživač kako bi počela merenja.
„U mnoge stvari se ne razumem, ali znam ko zna, tako da će jedan po jedan naučnik dolaziti u Niš iz zemlje i inostranstva kako bi ispitivali zemljište, magnetni elektricitet, elektromagnetne talase i sve drugo što je potrebno kako bi dokazali da se baš na ovom parčetu niške zemlje nalazi mesto gde ’talasi jure‘ u odnosu na druge delove zemljine kugle. O svim zaključcima ću da obavestim Vladu Srbije jer ovo nije moj privatni projekat već nacionalna stvar“, napominje ovaj rođeni Sarajlija.


(sputniknews.com)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 23 Sep 2017, 01:55

Građani slavili rođendan rupi, nadležni je odmah asfaltirali :ooo

Tačno mesec dana od raskopavanja niko od nadležnih nije asfaltirao rupu u Ulici 27. marta u Nišu. Grupa građana odlučila je da rupi nakon mesec dana proslavi rođendan, a ubrzo nakon “slavlja” rupa je asfaltirana.



Baloni, torta, rođendanske trubice i svećice - rođendan rupi je proslavljen u velikom stilu. Orila sa rođendanska pesma Ulicom 27. marta, a kako kažu okupljeni građani, oni su na simboličan način hteli da ukažu na to da niko od nadležnih ne asfaltira rupu na putu.

Asfalt je, valjda zbog nekog kvara, iskopao Vodovod. Sanirali su to i ostavili rupu bez asfalta, sa znakom upozorenja. Već mesec dana teško prolazimo kolima ovuda. Nebezbedno je, a niko ne dolazi da sanira rupu. Zato smo rešli da joj proslavimo rođendan - priča jedan od organizatora proslave.

Ova akcija građana urodila je plodom, pa je tako rupa asfaltirana vrlo brzo nakon proslave rođendana. Stavljen je novi asfalt, a znak je uklonjen, pa su i građani zadovoljniji.

Podsetimo, ova grupa građana je nedavno na problem udarnih rupa ukazala sađenjem cveća u njima, svojom akcijom postavljanja bokserskih rukavica rešili su problem palih držača za zastave u Dušanovoj ulici, a u Čairu su postavili ormariće za prvu pomoć.

Inače, putem aplikacije “Prijavi problem”, građani svakodnevno ukazuju na brojne udarne rupe u skoro svim delovima grada.
:hihi


(juznevesti)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by KOMESAR » 01 Oct 2017, 20:37

Vučić,kao ne zvan gost, danas se ismijava na pomen BiH. Ubuduće treba rušiti avione koji kao uljezi ulaze u BiH.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by KOMESAR » 03 Oct 2017, 22:23

Vučić:
-Poštujem BiH ,ali volim RS!
Anto Tomić:
-Poštujem ti oca,al' ti j.... mamu!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 10 Oct 2017, 00:51

Hrvati vežbali u Srpsko-ruskom humanitarnom centru :oo

Image

Zajednička vežba srpskih i hrvatskih spasilaca odigrala se u Humanitarnom centru u Nišu, a balkanske kolege trenirale su akcije spasavanja sa novim psima, specijalizovanim za potrage, koje su zajedno dobili preko projekta Evropske unije.

Posle spasioca iz Mađarske koji su gostovali u Nišu početkom jula ove godine, kako prenosi Sputnjik, u Srpsko-ruski centar stigli su i pripadnici Gorske službe spasavanja Hrvatske. Oni već 2 godine sarađuju i treniraju sa srpskim kolegama, a sada su zajedno konkurisali za projekat EU za “unapređenje akcija pretrage i spasavanja sa psima u ruralnim područjima”.

Pošto su dobili 2 nova psa, uz postojeća 4, pravo mesto za trening, kako kaže instruktor i vođa potražnih timova GSS Hrvatske Neven Putar, našli su u Nišu, gde postoje i poligoni za ruševine i spasavanje sa visine.

Bio sam u mnogo sličnih centara u zemljama Zapadne Evrope, ali ovo me je impresioniralo, način na koji je organizovan Centar, koje sve segmente, specijalnosti spasavanja i potrage ima i koje namerava da usavrši. Ovo je nešto neprocenjivo, ne samo za Srbiju već za ceo region - kaže Putar, a prenosi Sputnjik.
Spasioci iz Hrvatske, jedne od zemalja EU, došli su u Centar u jeku diplomatskih prepirki Zapada i Rusije oko namene i budućnosti te humanitarne baze, a srpski kodirektor Centra Bojan Glamočlija navodi da je poseta kolega iz Hrvatske dokaz da su ispunili očekivanja osnivača.

Iz Rusije će nam stići još nekoliko trenažera, ali i dosta praktičnih učionica. Ovo je, zapravo, samo početak rada Srpsko-ruskog humanitarnog centra. Pre dve godine doneli smo odluku da se okrenemo i obukama. Ova poseta je pokazatelj da smo na pravom putu - kaže Glamočlija.
Podsetimo, prošle nedelje Rusi su poslali novog kodirektora Viktora Guljeviča, a pitanje diplomatskog statusa osoblja Centra još uvek nije rešeno, iako je premijerka Ana Brnabić najavila da je to prioritet za novu Vladu. Ovog leta, različite poglede na namene i namere Centra razmenili su američka i ruska strana, pa dok su Amerikanci bazu u Nišu nazivali “potencijalno špijunskom”, Rusi su na to nazivali “apsurdnim”.

(južnevesti)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2017, 01:28

Ništa čudno. HR nazaduje brzinom svjetlosti.
Čudi me da su ih ikako pustili tamo.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbija

Post by storm » 10 Oct 2017, 06:07

Krokodil Behko wrote: 10 Oct 2017, 01:28 Ništa čudno. HR nazaduje brzinom svjetlosti.
Čudi me da su ih ikako pustili tamo.
Treba pokazati dobru volju ruskim investitorima :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2017, 10:39

K'o kad je umro Tiito :hihi
Ovoliko ljudi u BGD nije bilo ni kad je Putko dolazio.


Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 12 Oct 2017, 10:04

A ti je i ganc nov turski točak :plavi


Image


Dačić je naravno, pjevao na turskom ( :sok )






A pjevao je i Miljacku, pa je dobio bakšiš od beogradskog muftije.


Diktator ugostio diktatora :lupa
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 12 Oct 2017, 14:40

Krokodil Behko wrote: 11 Oct 2017, 10:39 K'o kad je umro Tiito :hihi
Ovoliko ljudi u BGD nije bilo ni kad je Putko dolazio.

Sigurno da su za taj propust odgovorne vremeneske prilike :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 13 Oct 2017, 19:11

E pa prećeraše ga :lupa
Obilić se u grobu prevrnuo :djed


online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by KOMESAR » 20 Oct 2017, 16:18

Dabogda MIG-ovi nikad ne poletjeli,a ako i polete dabogda sletjeli u avliju onom ko ih je nabavio!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbija

Post by storm » 20 Oct 2017, 16:44

KOMESAR wrote: 20 Oct 2017, 16:18 Dabogda MIG-ovi nikad ne poletjeli,a ako i polete dabogda sletjeli u avliju onom ko ih je nabavio!
Pa tako bi i znalo biti....kupis mig od 37 godina starosti, sa zivotnom dobi od 40 godina...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by KOMESAR » 31 Oct 2017, 15:51

Surinam povukao priznanje Kosova.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests