Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Socrates » 23 Jun 2017, 04:48

Hvala ti što si me nazvala dušom, a da sad kažem kako bi izgledala racionalna srpska politika u ovom trenutku. :zubi posto se ja u ovo bolje razumijem nego citav Balkan takozvanih političkih naučnika. :djed

Dakle, da uzmemo da je racionalno da neće Srbija u NATO, jer je ratovala protiv njih. Realno, Srbiji ne prijeti nikakva opasnost od susjeda, osim ako opet sama ne krene u rat, što vjerujem da nije realno očekivati. Znači, vama NATO ne treba. U tom slučaju, ako bi neko napao Srbiju, vjerujem da bi Rusija i diplomatski i eventualno vojno to mogla i bila voljna da spriječi.

Ulazak u EU je nešto sasvim drugo. Ako Srbija neće u EU, onda je to kompletan raskid sa Evropom i okretanje Rusiji, što je po meni malouman potez. Na koji način taj kompletan savez sa Rusijom može da funkcionise, to samo Seselj zna da objasni. A da ne pričam o tome da time Srbija postaje granica ruskog interesa, baš kao i u ovom gore slučaju gdje je Srbija najebala jer su je Rusi izigrali. Ulaskom Srbije u EU, granica ruskog interesa se pomjera u jebenu Ukrajinu. Samo neka je sto dalje od nas.

To je jedan plus jedan racionalnosti.
Last edited by Socrates on 23 Jun 2017, 04:59, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Socrates » 23 Jun 2017, 04:55

Dakle Srbija ne u NATO, a da u Evropsku Uniju.

Bosna udje u NATO, jer, iskreno, nama NATO treba, i u EU, posamaramo ovu neradnicku fukaru sto vlada u svim drzavama i da krenemo svi u bolju budućnost.

Socrates za predsjednika svih dole država, ali nikako ujedinjenih, nego svaki dan da vladam u jednoj, a nedeljom odmaram. :komita
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by storm » 23 Jun 2017, 04:59

Rat je na balkanu uvijek opcija i realnost.
Poslije 1945 samo se tu ratovalo u europi...
I opet sve kuha, opet se crtaju karte, umjesto grafovi rasta..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by storm » 23 Jun 2017, 05:01

Socrates wrote: 23 Jun 2017, 04:55 Dakle Srbija ne u NATO, a da u Evropsku Uniju.

Bosna udje u NATO, jer, iskreno, nama NATO treba, i u EU, posamaramo ovu neradnicku fukaru sto vlada u svim drzavama i da krenemo svi u bolju budućnost.

Socrates za predsjednika svih dole država, ali nikako ujedinjenih, nego svaki dan da vladam u jednoj, a nedeljom odmaram. :komita
I subotom si slobodan...meni ne dolazi :stop

Osim na pivu :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Socrates » 23 Jun 2017, 05:07

storm wrote: 23 Jun 2017, 04:59 Rat je na balkanu uvijek opcija i realnost.
Poslije 1945 samo se tu ratovalo u europi...
I opet sve kuha, opet se crtaju karte, umjesto grafovi rasta..
Zato i kažem da svi trebaju u NATO.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3709 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by srculence7 » 23 Jun 2017, 05:08

Socrates wrote: 23 Jun 2017, 04:55 Dakle Srbija ne u NATO, a da u Evropsku Uniju.

Bosna udje u NATO, jer, iskreno, nama NATO treba, i u EU, posamaramo ovu neradnicku fukaru sto vlada u svim drzavama i da krenemo svi u bolju budućnost.

Socrates za predsjednika svih dole država, ali nikako ujedinjenih, nego svaki dan da vladam u jednoj, a nedeljom odmaram. :komita
:ha
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Socrates » 23 Jun 2017, 05:22

Ne da mi storm da vladam Slovenijom. :place

Kao da je onaj gimnastičar bolji od mene. :rol

Ja bih uveo sat vremena mlataranja glavom uz muziku i sat vremena čitanja filozofije prije spavanja kao obavezu.

Ne samo za djecu nego i za sve ostale, pogotovo penzionere.

Sat vremena bi svi Slovenci imali obavezu i da forumaju, tako da bi broj forumasa porastao. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by storm » 23 Jun 2017, 05:24

Pa tu smo.....skoro svi ....šta 'hoš :kafa

:hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Username » 23 Jun 2017, 07:46

Koliko Slovenaca ima na forumu?

Prije ce izbiti rat nego sto ce Srbija i Bosna u EU

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Melek » 23 Jun 2017, 08:41

Jesu samo Sedmorica Mladih ili svi mladi protiv?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Krokodil Behko » 23 Jun 2017, 09:54

Socrates wrote: 23 Jun 2017, 04:25 Pa ti što studiraju političke nauke su najzatucaniji, koliko sam ja mogao da zaključim iz limitiranog čitanja o tome.

Neobjašnjiva je opsjednutost Srbije Rusijom. Kao, navodno Rusija je vječiti prijatelj Srbije. Evo, da uzmemo jebeni 20-ti vijek. Prvi Balkanski Rat ćemo uzeti kao opravdan. Rusija ga podržava, iako ne vojno nego samo moralno. Hajde, dobro - Rusi prijatelji.

Odmah po završetku tog rata, Rusija nagovara Srbiju da izigra Bugarsku. Uvlači ih u Drugi Balkanski Rat. Ne samo da vise nemaju važnog saveznika u Bugarskoj, nego postaju i jedini igrač Rusije u ovom dijelu Evrope. Rusija je naravno pred ekonomskim i socijalnim kolapsom, i pored toga gura Srbiju u daljnji sukob sa Austro-Ugarskom. Bukvalno im Srbija sluzi kao kao pijun koji ce im omoguciti da ostvare interese u tom dijelu Evropu. Srbija to prihvata. Kao što se i očekivalo, Rusija kolapsira u pola rata.

Srbija ipak izlazi kao pobjednica iz Prvog Svjetskog Rata, ali ne zahvaljujući Rusiji koja je pukla, niti zahvaljujuci sopstvenim snagama, nego prvenstveno Francuskoj i Engleskoj koji su porazili Nijemce i time odredili ko je pobjednik u jebenom ratu.
And fajnali, 2.sv.rat, "hoćemo savez sa CCCP" :D.

Meni bi bilo drago da oni odustanu od EU, ionako se nikad neće opametiti, a ionako ih nikad neće ni primiti, s ovakvim nazadnim i pro- nacističkim politikama koje vode njihove stranke. To im poručuju svakog dana. I jučer je bilo, a vjerovatno i danas će biti nešto takvo.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by storm » 23 Jun 2017, 09:58

Username wrote: 23 Jun 2017, 07:46 Koliko Slovenaca ima na forumu?

Prije ce izbiti rat nego sto ce Srbija i Bosna u EU
Cetvoro, po mojoj evidenciji...
Visok postotak po glavi stanovnika :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Mutevelija » 23 Jun 2017, 10:05

Socrates ne bi ni sekundu mogao vladati BIH jer je komunjara :jok ne hvala, a takve je tesko svrgnuti sa vlasti a da ih ne koknu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Mutevelija » 23 Jun 2017, 10:34

Kad bi Socrat bio predsjednik bojim se da bi ja morao biti novi Gavrilo Princip :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Username » 24 Jun 2017, 09:12

storm wrote: 23 Jun 2017, 09:58
Username wrote: 23 Jun 2017, 07:46 Koliko Slovenaca ima na forumu?

Prije ce izbiti rat nego sto ce Srbija i Bosna u EU
Cetvoro, po mojoj evidenciji...
Visok postotak po glavi stanovnika :hihi
I svi se znate medjusobno?

Bilo bi cudo da se ne znate

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by storm » 24 Jun 2017, 13:30

Username wrote: 24 Jun 2017, 09:12
storm wrote: 23 Jun 2017, 09:58
Username wrote: 23 Jun 2017, 07:46 Koliko Slovenaca ima na forumu?

Prije ce izbiti rat nego sto ce Srbija i Bosna u EU
Cetvoro, po mojoj evidenciji...
Visok postotak po glavi stanovnika :hihi
I svi se znate medjusobno?

Bilo bi cudo da se ne znate
Komunista ne znam...sa mehom sam bio na kavi...kontru znam od cijih je kuca...i to je to :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81347
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10259 times
Been thanked: 7134 times
Status: Online

Re: Mladi u Srbiji su protiv ulaska u EU!

Post by Julia-Klara » 24 Jun 2017, 13:41

Socrates wrote: 23 Jun 2017, 04:55 Dakle Srbija ne u NATO, a da u Evropsku Uniju.

Bosna udje u NATO, jer, iskreno, nama NATO treba, i u EU, posamaramo ovu neradnicku fukaru sto vlada u svim drzavama i da krenemo svi u bolju budućnost.

Socrates za predsjednika svih dole država, ali nikako ujedinjenih, nego svaki dan da vladam u jednoj, a nedeljom odmaram. :komita
:komita :bih

Dje da stavim X? Samo kazi, moj glas imas, iako se ne slazemo u svim temama, uvijek imas jasne argumente

Long live the Qu ...KHM.... Socrates ... And the FIrst (and ONLY) Lady :apl :jupi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Mohr » 30 Jun 2017, 00:02

storm wrote: 19 Jun 2017, 05:59
Mohr wrote: 19 Jun 2017, 02:37
srculence7 wrote: 18 Jun 2017, 00:38
biha wrote: 17 Jun 2017, 20:10 Cudim se sto nije crkva do sada nije reagirala!!!!
Šta crkva ima s tim?
I na kraju, zar nismo svi Božija deca?
Nismo baš svi... :pusa
Jesmo, jesmo...samo ti bogove nazivas...Marx, Engels, Tito, Stalin....ista shema :oo
Jok :ne Ja njih nazivam ljudima... :pusa

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3709 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 03 Aug 2017, 22:43

Nova pravila u Srbiji :pusi

Pevači i estradni umetnici više neće moći da pevaju na crno, jer će sa klubom, restoranom ili kafanom u kojoj nastupaju morati da potpišu ugovor u kome će jasno biti navedeno koliko su plaćeni.

Odluka o Posebnom kolektivnom ugovoru koju je prošle nedelje usvojila Vlada najverovatnije će početi da se primenjuje od 1. avgusta kaže Žarko Šakić, generalni sekretar za članstvo Unije poslodavaca.

„Pre dve i po godine postojao je Kolektivni ugovor koji su potpisivali članovi Unije poslodavaca sa Sindikatom estradnih umetnika i izvođača. Novi ugovor ima prošireno dejstvo i odnosiće se na sve poslodavce koji angažuju estradne umetnike i izvođače. Osnovica za plaćanje biće minimlana cena rada.

Svaki poslodavac biće obavezan da im uplati minimalac. Praktično, ako rade mesec dana, dobiće oko 22.000 dinara, ako rade dan, dobiće oko 1.000 dinara. Biće plaćeni porez, zdravstveno i penziono“, navodi Šakić.

Kako objašnjava naš sagovornik Novi kolektivni ugovor neće mnogo promeniti poslovanje afirmisanih pevača, već će pre svega doprineti zaštiti prava ljudi kojima je pevanje dodatni izvor prihoda.

„Postoje ljudi kojima je to osnovna delatnost i oni su članovi Savez estradno muzičkih umetnika Srbije i Udruženje muzičara džeza, zabavne i rok muzike Srbije, i oni kojima je ovo dodatna delatnost i na njih će se ovo najviše odnositi. Poslodavci će za svaki njihov nastup morati da plate porez na doprinose, a oni će svoja prava štititi ugovorom“, kaže Šakić.

Na pitanje da li će ova novina naterati pojedine muzičke zvezde koje nastupima na svadbama, privatnim zabavama i u inostranstvu zarađuju hiljade i hiljade evra, da plaćaju porez državi Šakić kratko odgovara:

„Mi to ne možemo da kontrolišemo. To je posao države, poreske inspekcije i inspekcije rada. Postoji zakon o ispitivanju imovine. Prošireni kolektivni ugovor ne može da zadire u tu priču. Njome mora da se pozabavi država.“

Šakić optimistično dodaje da je ovo samo početak uvođenja reda u ovu oblast.

Predsednik Udruženja estradnih umetnika i izvođača Srbije, Andrija Bajić, kaže za Telegraf.rs da od ove odluke neće biti zaštićeni ni mladenci koji žele da se venčaju pod šatorom, u svom dvorištu.

Tada će se mladoženja naći u ulozi poslodavca. Samim tim biće u obavezi da prvo odabere muziku po svom ukusu, a zatim da proveri da li muzičari imaju uverenje da mogu da rade. Ta licenca dobija se u nekom od dvadesetak udruženja muzičara registrovanih u zemlji, koji stižu preko dve reprezentativne organizacije – „Udružeja muzičara džeza, zabavne i rok muzike“ i „Saveza estradno-muzičkih umetnika Srbije“.

„Cena licene iznosi 2.000 dinara, ali plaća se nakon učlanjivanja u udruženje, gde se za članstvo na godišnjem nivou plaća 3.000 dinara“, ispričao je Bajić.

Kako je istakao, mladoženja sa angažovanim muzičarima potom treba da sastavi Ugovor o pružanju usluge iz oblasti muzičke kulture, ugovor koji je važeći pred svedocima i sudovima.

„To je najlegalnija opcija. Odredi se cena rada muzičara, a minimalna visina honorara po važećem Zakonu o radu iznosi 1.200 dinara po članu benda. To znači da će mladoženja morati da uplati ukupno 7.500 dinara za, na primer, pet članova benda na njihove tekuće račune i tako podmiri doprinose i porez“, rekao je on.

Porez na tu sumu iznosi 17 odsto i uplaćuje se u Upravi prihoda.

Za one koji ne ispoštuju odredbe, slede kazne.

„Mladoženja u ulozi poslodavca moraće da plati penale od 10.000 dinara u slučaju da je angažovao muzičara bez licence, a ako rade bez prethodnog ugovora čak od 20.000 do 300.000 dinara“, dodao je Bajić.

Gazdi lokala preti i zatvaranje objekta.

Prema nezvaničnim saznanjima, za kontrolu bi osim poreskih inspektora, u ovom slučaju mogli da budu zaduženi i inspektori rada, tržišna isnpekcija, kontrola SOKOJ-a, pa čak i komunalna inspekcija u slučaju da je reč o svadbi na otvorenom nebu.

Inače, inspekcije su najprisutnije u unutrašnjosti Srbije, zbog postojanja seoskih vašara, velikog broja gastrabajtera koji organizuju svadbe pod šatrama i poznati su po galantnosti prema muzičarima.

Država će ostvariti dodatne prihode.

Ekonomista Ljubomir Madžar smatra da će novim kolektivnim ugovorom koji se odnosi na estradne umetnike i izvođače država ostvariti prihode koje do sada nije ostvarivala.

„Ta grupa nije bila na pravi način oporezovana, što će se sada nadam se promeniti, i to je dobro za budžet. Druga stvar je ispravljanje nepravde, pre svega prema onima koji imaju manje dohotke, na koje redovno plaćaju porez, i tako pune budžet“, kaže Madžar za BKTVNews.


(Mediji)
Last edited by srculence7 on 03 Aug 2017, 22:46, edited 1 time in total.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3709 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by srculence7 » 03 Aug 2017, 22:43

Ne znam da li su počeli ovo sprovoditi :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: Veca and 37 guests