‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati otkaz

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31210
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5010 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Matan » 23 Dec 2021, 21:59

U drzavnoj sluzbi radnici u Austriji, u magistratu, to je drzavna ustanova gdje se izdaju vize,
dozvole boravka, drzavljanstva..itd-..
zoves tel, za neku informaciju, nema sanse da ti se jave..
bilo i u novinama, i oni su rekli da nece namjerno, jer ima toliko posla,
i nemaju volje da se zamaraju sa onima koji zovu..
znaci svugdje ima birokratije i nezadovoljni radnika.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2021, 22:01

Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 21:58 Dva braka poslije, zapad joj sjebo tradiciju.
Opet sudis po sebi nasilnice. Cudi me da se do sad nisi 10x zenio. :123

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31210
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5010 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Matan » 23 Dec 2021, 22:01

Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 21:35 Ovo je istina da rade na zatiranju tradicionalnih vrijednosti i porodice.

Hoce da svima drzava bude jadini Daddy, doslovno. I na nas su podobro utjecali sa epidemijom razvoda, ali mi se ipak ne damo tako lako. Mi i dalje vecinski postujemo starije i neke tradicionalne obicaje.

Back on topic; radjeno je neko istrazivanje kojim je utvrdjeno da se ljudi gotovo bez greske razumiju i kad ne govore isti jezik, iz govora tijela i konteksta. Dakle da se on osmijehnuo zeni i lijepo je pozdravio, dobio bi osmijeh natrag. To je najprirodnija ljudska reakcija. On je uradio potpuno suprotno; dosao ja jet-lagom i nikakav, pa nas jos potom ispljuvao. Mah.
To o zatiranju porodice je mislim pogresno..
tradicionalna porodica, sta je to..
pa vrijeme ne stoji, ide se naprijed, sve se mjenja..
tako i da nestaje ono sto je jucer bilo..
dolaze nova vremena , ideje i stil zivota..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 22:02

Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 22:01
Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 21:58 Dva braka poslije, zapad joj sjebo tradiciju.
Opet sudis po sebi nasilnice. Cudi me da se do sad nisi 10x zenio. :123
Takav sam info dobio.
Nisam trazio.
Prijavili te, ljubazno.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2021, 22:03

Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 22:02
Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 22:01Opet sudis po sebi nasilnice. Cudi me da se do sad nisi 10x zenio. :123
Takav sam info dobio.
Nisam trazio.
Prijavili te, ljubazno.
Slagali su te nasilnice.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 22:06

Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 22:03
Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 22:02

Takav sam info dobio.
Nisam trazio.
Prijavili te, ljubazno.
Slagali su te nasilnice.
Pa ok, nista.
Good for you
Dozvolite da se obratimo


User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 22:16

Nebitno.
Nisi mi zanimljiva.
Dozvolite da se obratimo


User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by HAVANA » 24 Dec 2021, 00:15

Image
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by BritkiMozak » 23 Jul 2022, 19:32

Chan wrote: 23 Dec 2021, 20:45
HAVANA wrote: 23 Dec 2021, 15:24 Ima i ona druga strana price.Ja vecih budala od ovdasnjih klijenata nisam vidio.Par puta u banci recimo hoce kreten pare a nema licne karte ili hoce novac od majke a nema punomoci,to nadrkano,galami na one zene jadne,svi bi sve brzo,preko reda,dobro su normalne ikako...Ima ih mahnitih al i klijenata ima gluho bilo...
Evo baš situacije kod mene... išao sam taksijem na posao zadnjih 5-6 dana. U tih 5-6 dana do posla i nazad u jebenom taksiju sam se nagledao svega... od svakakvih mušterija do nadrkanih taksista.

Evo jedan primjer jutros. Sjeli nas troje u taksi na taksi štandu, a veće je auto bilo tako da je bilo mjesta i za još jedno bez frke. Nakon 500m taksista staje još jednoj curi i jedan lik od nas troje (koji je sjedio pozadi) koji smo već bili u taksiju nije htio da se pomakne. Ponuđeno mu je da sjedne naprijed, a da se ostali guraju pozadi, tj. da ja sa prednjeg odem na zadnje sa ženskim. Izađe frajer iz taksija i samo ode, a platio. Još mu taksista viče druže evo ti pare jer nismo prešli ni 500m puta. Ništa frajer... okrenu se i ode. Svijet je fakat poludio. Zreli smo mi za neku studiju kao narod majke mi.
To je zbog utjecaja situacije sa Coronom. Taj šašavi lik je još i dobar s obzirom da je mogao biti neki drugi lik koji bi se izdero na taksistu, zašto je stao a njemu se žuri.

Što se tiče Erika, ne volim ni ja da nam stranci govore trebalo bi ovako, trebalo bi onako. Yebote, ako ti je materinji jezik engleski, svakog jutra se zahvali Bogu i tri put lupi čelom o pod iz zahvalnosti jer govoriš jezikom kojeg svi drugi s više ili manje uspjeha govore i ne moraš se mučiti da učiš strani jezik kako bi se zaposlio.

I još k tome ne moraš nužno ići radit u drugu državu, možeš i u svojoj.

Ali bez obzira na mogućnost zaposlenja u vlastitoj državi, ja ga nebi slao kući. Neka njega u Beogradu ili gdje već, ali neka bude zahvalan jer je samim tim što mu je materinji jezik engleski privilegija jer je jebada naučit pravo čitati, pisati a pogotovo govoriti strani jezik.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by BritkiMozak » 23 Jul 2022, 19:39

Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 20:54
MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 20:50
Kod nas u Tuzli je to tako od kako postoje. Nemamo mi ni taksimetar.
To je poceo raditi i uber, s tim da ti je to samo jeftinija opcija, ako hoces, od svih ponidjenih.
Dobro da znam ovo sa Uberom. Kad idem u ZG na specijalistički pregled a termin mi je negdje prijepodne i jedva sam se dovukao vlakom koji ide od 6 do devet do ZG-a onda mi treba brz prijevoz i taksist koji neće kupiti usput ljude. Natrag se vračam javnim prijevozom.
Chan wrote: 23 Dec 2021, 20:56
Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 20:54

To je poceo raditi i uber, s tim da ti je to samo jeftinija opcija, ako hoces, od svih ponidjenih.
Jest uber je odličan. Gledao sam i neku emisiju kad poznate ličnosti voze preko ubera. Jednom je i Shaq iz zajebancije furao oko mjesec dana :D.

Zamisli zovneš uber i dođe Jordan :D.
Onda mu taksist opali trostruku cijenu i voila.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by BritkiMozak » 23 Jul 2022, 19:59

Matan wrote: 23 Dec 2021, 22:01
Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 21:35 Ovo je istina da rade na zatiranju tradicionalnih vrijednosti i porodice.

Hoce da svima drzava bude jadini Daddy, doslovno. I na nas su podobro utjecali sa epidemijom razvoda, ali mi se ipak ne damo tako lako. Mi i dalje vecinski postujemo starije i neke tradicionalne obicaje.

Back on topic; radjeno je neko istrazivanje kojim je utvrdjeno da se ljudi gotovo bez greske razumiju i kad ne govore isti jezik, iz govora tijela i konteksta. Dakle da se on osmijehnuo zeni i lijepo je pozdravio, dobio bi osmijeh natrag. To je najprirodnija ljudska reakcija. On je uradio potpuno suprotno; dosao ja jet-lagom i nikakav, pa nas jos potom ispljuvao. Mah.
To o zatiranju porodice je mislim pogresno..
tradicionalna porodica, sta je to..
pa vrijeme ne stoji, ide se naprijed, sve se mjenja..
tako i da nestaje ono sto je jucer bilo..
dolaze nova vremena , ideje i stil zivota..
@Matan... problem sa napretkom je što imna puno samohranih roditelja kojima je potrebna državna financijska pomoć za podizanje i odgoj djece. To može biti krupna stavka u državnom proračunu zbog koje država diže poreze, što smanjuje konkurentnost na tržištu.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests