Ratni zločini - zločinci - suđenja

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by MunDzi » 13 Sep 2021, 13:10

Dokazali su jos davnih dana da mogu da hapse koga hoce i kako im se cefne.
I neka hapse svaku budalu koja krene u Srbiju a godiste je od 74. pa na starije.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Melek » 13 Sep 2021, 13:14

Pa teoretski možemo i mi, nije ti to neki rocket science. Samo trebaš biti dovoljno podal i mizeran, napraviš sačekušu i čas posla. Samo je frapantno koliko su nam ljudi glupi i idu tamo bez obzira što su formirani predmeti o njima u tužilaštvima itd.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2021, 14:44

I šta kažu, ovaj lik je nekom opalio šamar, za vrijeme rata?

Danas im Merkelka gost, može im se. Evropa ih još i podržava. Evropa samu sebe uništava.
online

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by amidza idriz » 13 Sep 2021, 14:53

Sa govnima preko Drine treba prekinuti svaki odnos.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2021, 14:54

U RS-u je formiran spisak na osnovu izvoda iz krivičnih prijava protiv osumničenih za navodne ratne zločine u BiH u periodu od 1992. do 1995. Na tom spisku se nalazi stotine imena osoba protiv kojih su nekada podnesene krivične prijave da su učestvovali u nekoj vrsti zločina.

Znači, nema nikakvih dokaza



S druge strane uzepeovka ništa ne preduzima protiv ovog lika, ako već govorimo o Goraždu

"Molim dejstvo artiljerije po gradu Goraždu u 17 sati 18.10.1993. godine u cilju odmazde za devet poginulih boraca 3. PLPBR", napisao je pukovnik Rade Danilović, komandant 3. Podrinjske lake pješadijske brigade Vojske Republike Srpske istog dana.

Danilović nikada nije optužen ni za ovaj, ali ni niz drugih zločina koji su počinjeni pod njegovom komandom. On se čak ni ne krije. Slobodno živi na relaciji Bosna i Hercegovina - Srbija.

I ne samo to.

Bio je jedan od bitnih svjedoka u procesu pred Sudom Bosne i Hercegovine protiv Miluna Kornjače, brata Duška Kornjače, i pridonio da ovaj ratni zločinac dobije tek šest godina zatvora. Dok je jedan Kornjača presuđen, drugi je, naravno, utočište našao u Srbiji. I njega, kao i Brana Petkovića, komandanta "TO srpska općina Goražde", zvanični Beograd uredno štiti od ruke pravde iz Bosne i Hercegovine.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Krokodil Behko » 13 Sep 2021, 14:55

Image
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Fuddo » 13 Sep 2021, 14:57

Kompletnu arhivu, dokumentaciju, naredbe, spiskove jedinica, predo im Mirsad Kebo.
Javno cojek, na tv, ev kaze, ovo sam spremio da im dam.
Kad su ga isCerali sa funkcije.
I sad tu imas ekipu koja na osnovu toga fabrikuje slucajeve, raspisuje potjernice, i evo, svako malo hapsi.
Bosnjo tradicionalno, iznenadjen.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by amidza idriz » 13 Sep 2021, 15:15

Sve dok budemo razmisljali sta ce reci Europa, sta ce reci svijet a ne poduzimati vlastite korake u zastiti sebe i svoje drzave ne obaziruci se sta ce reci neki trecerazredni cinbenici i hostapleri, desavat ce nam se ovakve i gore stvari.

p.s. gledam Kebu homica ofarbao kosu i dosao na proteste Memica. Sto ga nisam sreo da ispljujem djubre.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Fuddo » 13 Sep 2021, 15:19

amidza idriz wrote: 13 Sep 2021, 15:15 Sve dok budemo razmisljali sta ce reci Europa, sta ce reci svijet a ne poduzimati vlastite korake u zastiti sebe i svoje drzave ne obaziruci se sta ce reci neki trecerazredni cinbenici i hostapleri, desavat ce nam se ovakve i gore stvari.

p.s. gledam Kebu homica ofarbao kosu i dosao na proteste Memica. Sto ga nisam sreo da ispljujem djubre.
Ev,
Kebo: Ne bojim se Izetbegovića i Džaferovića, idem do kraja!

Potpredsjednik Federacije BiH na FACE TV

Kebo: Ne bojim se Izetbegovića i Džaferovića, idem do kraja!
Gostujući sinoć na FACE TV podpredsjednik Federacije BiH Mirsad Kebo, izjavio je kako je spreman dati izjavu u Tužilaštvu BiH 21. januara o obimnoj dokumentaciji koju je dobio pa proslijedio istražnim ogranima, a koja se tiče zločina koji je odred El Mudžahid počinio nad Srbima u Vozućoj i drugdje za vrijeme rata u BiH, kao i o mogućoj ulozi nekih pripadnika bošnjačkog političkog i vojnog vrha.

Na pitanje voditelja Senada Hadžifejzovića o kojim se to rukovodećim ljudima radi, Kebo je odgovorio:

- Radi se o Šefiku Džaferoviću i Sakubu Mahmuljinu. Džaferović je u to vrijeme bio načelnik Centra službi bezbjednosti u Srednjoj Bosni, i kasnije sekretara AID-a, tajne službe, a Mahmuljin je bio komandant Trećeg korupsa Armije BiH. Dobio sam oko 7.000 stranica raznih dokumenata koji su apsolutno vjerodostojni. Neki su na primjer iz Haga, nastali za vrijeme raznoraznih suđenja za ratne zločine, ali neki su i dokumenti istitucija, pojedinaca, iz privatnih arhiva i sefova koje su mnogi ljudi čuvali i čuvaju, a sada su mi ih proslijedili. Ja sam najnebitnij faktor u svemu.

Upitan zbog čega sve to radi, zašto baš on predaje tu obimnu dokumentaciju Tužilaštvu, kazao je:

- Ja sam po zakonu dužan da to proslijedim nadležnim organima. Ja ne želim da živim u državi u kojoj je moguće, a ja ne tvrdim to, to će dokazati istražni organi, da čelni ljudi budu oni koji su počinili ratne zločine. Drugo, kao podpresjednik Federacije ja ako to ne proslijedim nadležnim institucijama, činim krivično djelo, a kao legalista to ne mogu.

Hadžifejzović je kazao kako je u razgovoru sa Džaferovićem čuo da je zapravo dokumentacija koju Kebo ima falsifikat, te da je sve djelo stranih obavještajnih službi...

- To će prosuditi nadležni ograni. Lično nemam ništa ni protiv koga, ali mi se ovih dana javljaju mnogi koji me podržavaju, govore "nek' se neko našao da im kaže", te mnogi koji su takođe spremni svedočiti. Oni to govore jer žele vlast, ogroman novac. U dokumentima su brojevi računa humanitarne pomoći, svašta. Ja nemam fabrika, nemam poslovnog prostora. Ja nisam bio član ni saradnik ni jedne obavještajne službe. Gospodin Džaferović je jedan visoki obavještajac. Nisam bio čak ni član Iranske obavještaje službe. Oni su u paničnom strahu. Pa onda čujete gospodina Izetbegovića da kaže da je u tim materijalima bilo karata. I ja mogu reći bilo je. Odakle on zna? Za 24 sata. Kako može šef države ući u posjed dokumenata koji se nalaze u Tužilaštvu?

Na pitanje da li je te informacije imao prije izborne kampanje, da li sve radi zato jer nije dobio neku novu funkciju od strane SDA, te da li mu je neko drugi obećao neku novu poziciju rekao je:

- Ja nisam član SDA i ni jedne druge stranke. Nisam imao dokumentaciju tada, ali je imam sada i predao sam je. Ne treba mi ni jedna funkcija, i niko mi ništa nije obećao. Meni su borci Trećeg korpusa rekli da će doći da svjedoče.

Na pitanje kako to da je Tužilaštvo u ovom slučaju tako brzo reagovalo, a toliko je zamjerki sa svih strana na sportst u drugim, Kebo je kazao:

- Ne znam kako. Moraćete pitati njih. Meni je drago da je tako.

Dodao je da se u dokumentima nalaze podaci o odredu El Mudžahid i o onima koji su izbjegli odgovornost.

- Nije upućeno protiv Bošnjaka, mada mi to sada žele prikačiti.

Na pitanje kako to da on kao praktično drugi funkcioner po važnost u Bošnjaka u državi nema uticaj na rad onima kojima bi trebao biti šef, rekao je.

- Meni se niko ne javlja. Evo danas sam zvao Federalni MUP kako bi dobio odgovore na neka pitanja koja sam postavio, a tiču se moje bezbjednosti, i niko mi se ne javlja. Potpuno me ignorišu. To znači da su dio jednog vrlo moćnog političkog, sudbenog i nekog drugog lobija koji vlada Bosnom i Bošnjacima, na čelu sa gospodinom Bakirom Izetbegovićem.

Objašnjavajući zašto je otišao na RTVRS da prvo govori o ovom slučaju, jer mu se to zamjera, kazao je kao je bio u apsolutnoj medijskoj blokadi, te da su ga jedino sa te televizije zvali.

Na pitanje ko mu prijeti, podpredsjednik Federacije BiH je rekao:

- Vidite da u SDA ima jedna grupacija ljudi kriminogenog klana, koji prate moju djecu, snimaju ih. I to sam prijavio. Međutim, te me prijetnje neće zaustaviti, idem do kraja. Ja se ne bojim.

Dodaje da se u dokumentima nalaze i informacije o ubistvu Joze Leutara, zamjenika ministra unutrašnjih poslova FBiH, o kome se godinama ništa nije radilo. Pominje se i ubistvo Ugljena i sada je jasno zašto je on ubijen. Trebalo je ukoniti sve one koji su bili svjedoci nečaga što nije trebalo znati.

Na pitanje zašto je Bakiru Izetbegoviću nakon izbora za člana Predsjedništva uputio čestitiku, Kebo je kazao:

- To je kurtoazna čestitka. Svim članovima Predsjedništva sam čestitao. Ja ne mislim da je on pobjednik. On je legalan, ali nije legitiman član Predsjedništva, jer mi je nashvatljivo da ljudi toliko puta pogriješe na izbornim listićima pa ih ima toliko mnogo nevažećih, a biraju samo jednog čovjeka.
I ovom smecu ti dadnes pristup necemu?
I ono nastavi, ko da nista nije napravio.
Uzoran gradjanin, stoB se reklo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by amidza idriz » 13 Sep 2021, 15:27

Imamo mi i previse Galijasevica.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Šabović Adis » 13 Sep 2021, 15:28

Preči mu vlastiti obraz neg Baketov. Šupak.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Fuddo » 13 Sep 2021, 15:32

Popisam mu se na obraz.
Sreca pa su u sve upetljani bili medjunarodni sudovi pa je karakter tog rata zapecacen do kijameta.
Da je do tih “obrazli” debila sad bi Munira Subasic odgovarala za genocid u Srebrenici nad srpskom nejaci.
Svemu je kumovao i onaj debil Alija, nemojjteeee ihhh, amnestijaaaaa….hurmasica nam, himbera i merhameta. Amin
Aaaaamiiinnnn
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Šabović Adis » 13 Sep 2021, 15:37

Nemoj tako, Alija je najbolji...moš mislit kaki su tek ostali. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Fuddo » 13 Sep 2021, 15:41

Ti mu trebas spomenik podic.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Online

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Naseef Mushroom » 13 Sep 2021, 15:42

Fuddo wrote: 13 Sep 2021, 14:57 Kompletnu arhivu, dokumentaciju, naredbe, spiskove jedinica, predo im Mirsad Kebo.
Javno cojek, na tv, ev kaze, ovo sam spremio da im dam.
Kad su ga isCerali sa funkcije.
I sad tu imas ekipu koja na osnovu toga fabrikuje slucajeve, raspisuje potjernice, i evo, svako malo hapsi.
Bosnjo tradicionalno, iznenadjen.
Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Šabović Adis » 13 Sep 2021, 15:42

Fuddo wrote: 13 Sep 2021, 15:41 Ti mu trebas spomenik podic.
Image

Dosta mu od mene.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Fuddo » 13 Sep 2021, 15:45

Šabović Adis wrote: 13 Sep 2021, 15:42
Fuddo wrote: 13 Sep 2021, 15:41 Ti mu trebas spomenik podic.
Image

Dosta od mene.
Da si bio medju opkoljenom americkom vojskom negdje kod Alama, a sa istim svijetonazorima koje si zauzeo prema onoj koja ti je spasila tintaru,
Ti bi momak bio, hatma.
Nema kod Dzimija, budimo dobre komsije kad je bit il ne bit.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15292 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by HAVANA » 13 Sep 2021, 15:46

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15292 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by HAVANA » 13 Sep 2021, 15:46

. Ljudi dolaze s Pala i Lukavice u Sarajevo da rade, a pljuju nas, vrijeđaju, nazivaju balijama i Turcima. Primaju bolju plaću nego ja. To je sve naopako. Ja sam predlagao, dajte kamione i bagere na Vraca, Dobrinju, aerodrom…i ne može niko ući da radi dok se Vranj ne pusti. Radikalno, ali ja sam takav. Ovo već prevazilazi sve granice. Ovo je lov na nas i neće stati”, navodi Čegar u izjavi za Raport.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Srbijanska policija uhapsila Edina Vranja zbog sumnje za "ratni zločin"

Post by Šabović Adis » 13 Sep 2021, 15:47

Fuddo wrote: 13 Sep 2021, 15:45
Šabović Adis wrote: 13 Sep 2021, 15:42

Image

Dosta od mene.
Da si bio medju opkoljenom americkom vojskom negdje kod Alama, a sa istim svijetonazorima koje si zauzeo prema onoj koja ti je spasila tintaru,
Ti bi momak bio, hatma.
Nema kod Dzimija, budimo dobre komsije kad je bit il ne bit.
Zna se kome je hatma, sine. Vakima ko meni ni bog ne pomaže. Nit mi šta može.
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests