Crna Gora

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Online

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Naseef Mushroom » 05 Sep 2021, 23:28

Fuddo wrote: 05 Sep 2021, 23:20 Ja da sam Hrvat i citam vas dvojicu, odmah bi sebi 84vorku kupio. :D.
Pomanje rodjaci.
Pa nema potrebe. Glas za Komšića je znak da želimo suživot jer vjerujemo da ima pro-BH Hrvata.
Da je bogdom više Hrvata kao Komšić pa da zajedno kupujemo 84
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84590
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11072 times
Been thanked: 16675 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Fuddo » 05 Sep 2021, 23:29

Mister No wrote: 05 Sep 2021, 23:25 Ova desavanja u CG su polarizovala maximalno drustvo.
Oni koji su se nećkali između srpstva i crnogorstva su ovime definitivno odabrali stranu.

Izbori ce im pokazati sve.
Pomesce ih Milo, onaj smijesni Dritan ce u smetljiste istorije.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31702
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7233 times
Been thanked: 3949 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Mister No » 05 Sep 2021, 23:46

Fuddo wrote: 05 Sep 2021, 23:29
Mister No wrote: 05 Sep 2021, 23:25 Ova desavanja u CG su polarizovala maximalno drustvo.
Oni koji su se nećkali između srpstva i crnogorstva su ovime definitivno odabrali stranu.

Izbori ce im pokazati sve.
Pomesce ih Milo, onaj smijesni Dritan ce u smetljiste istorije.
On zivi u oblacima.

Animozitetom koji ima prema Đukanoviću direktno uvodi "srpski svet" u CG.
Dal je lud pa to ne vidi ili je kupljen (ucijenjen) od KOS-a?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84590
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11072 times
Been thanked: 16675 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Fuddo » 05 Sep 2021, 23:50

Mister No wrote: 05 Sep 2021, 23:46
Fuddo wrote: 05 Sep 2021, 23:29

Pomesce ih Milo, onaj smijesni Dritan ce u smetljiste istorije.
On zivi u oblacima.

Animozitetom koji ima prema Đukanoviću direktno uvodi "srpski svet" u CG.
Dal je lud pa to ne vidi ili je kupljen (ucijenjen) od KOS-a?
Ko ce znat kakva je ono hablecina i kakve se sve igre igraju.
Negdje sam procitao da i Albanci kao imaju plan otfikarit dio Crne Gore sebi, sto me ne bi iznenadilo.
Vidio si onog Rame sa pickoustim, mali sengen, ovo, ono…
Mada, meni onako na prvu vise djeluje kao neki dosadni bezveznjakovic tipa sabine cudic koji je spletom (ne) sretnih okolnosti izbio u prvi plan.
Kako god, idiot.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96733
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34665 times
Been thanked: 21285 times
Contact:
Status: Online

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Rum » 05 Sep 2021, 23:52

Fuddo wrote: 05 Sep 2021, 23:50
Mister No wrote: 05 Sep 2021, 23:46

On zivi u oblacima.

Animozitetom koji ima prema Đukanoviću direktno uvodi "srpski svet" u CG.
Dal je lud pa to ne vidi ili je kupljen (ucijenjen) od KOS-a?
Ko ce znat kakva je ono hablecina i kakve se sve igre igraju.
Negdje sam procitao da i Albanci kao imaju plan otfikarit dio Crne Gore sebi, sto me ne bi iznenadilo.
Vidio si onog Rame sa pickoustim, mali sengen, ovo, ono…
Mada, meni onako na prvu vise djeluje kao neki dosadni bezveznjakovic tipa sabine cudic koji je spletom (ne) sretnih okolnosti izbio u prvi plan.
Kako god, idiot.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by insomnia » 05 Sep 2021, 23:55

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31702
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7233 times
Been thanked: 3949 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Mister No » 06 Sep 2021, 00:03

Fuddo wrote: 05 Sep 2021, 23:50
Mister No wrote: 05 Sep 2021, 23:46

On zivi u oblacima.

Animozitetom koji ima prema Đukanoviću direktno uvodi "srpski svet" u CG.
Dal je lud pa to ne vidi ili je kupljen (ucijenjen) od KOS-a?
Ko ce znat kakva je ono hablecina i kakve se sve igre igraju.
Negdje sam procitao da i Albanci kao imaju plan otfikarit dio Crne Gore sebi, sto me ne bi iznenadilo.
Vidio si onog Rame sa pickoustim, mali sengen, ovo, ono…
Mada, meni onako na prvu vise djeluje kao neki dosadni bezveznjakovic tipa sabine cudic koji je spletom (ne) sretnih okolnosti izbio u prvi plan.
Kako god, idiot.
Ma borba protiv korupcije i tako to, a ovamo ti vlastiti vojni helikopter voza srpske popove po drzavi, dok vlastiti narod im pravi barikade.

Diletant.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by amidza idriz » 06 Sep 2021, 02:00

Mister No wrote: 06 Sep 2021, 00:03
Ma borba protiv korupcije i tako to, a ovamo ti vlastiti vojni helikopter voza srpske popove po drzavi, dok vlastiti narod im pravi barikade.

Diletant.
Evo ti pa ces vidjeti zasto.
Sve po nalogu dragog Ace pickoustog.
Nevjerovatna i tužna povijest Djukanovicevog uspona i pada ( srpsko-crnogorski magični realizam), 4-5/9/2021.
2008 godine, hotel Ritz u Parizu.
Tomislav Nikolic i Aleksandar Vučić te “zapisničar” Milomir Marić - da onaj Marić koji vodi “Ćirilicu ” na TV Happy - gosti su Stanka Caneta Subotica i Mila Djukanovića. Niko nikada nije demantirao susret, a Toma zvani “Grobar” kome je do tada vrh bio hotel “Šumadija” na Konjarniku, samo je rekao “pa slučajno smo se sreli u Ritzu sa Milom”. (Eto, kao bili su njih dva u redovnoj šetnji Parizom, pa Milo naišao.)
Tog trenutka Subotic je na tjeralici Tužilaštva Republike Srbije za organizirani kriminal zbog višemilionskog i desetogodišnjeg šverca cigareta. Prijeti mu duga kazna zatvora.
Zna se, potvrdio je to “u zapisnik” Srećko Kestner pred javnim bilježnikom u Zagrebu, novinaru i vlasniku Nacionala Ivi Pukaniću, da je Djukanovic njegov i Subotićev partner u tom poslu i da je sljedeca “postaja” istražitelja upravo on. (Nažalost Puki je ubijen upravo zbog toga.)
Subotic i Djukanović daju incijalnih 3 miliona eura kako bi se formirala i ojačala SNS, u cilju rušenja Borisa Tadića, a za uzvrat traže skidanje potjernice za Subotićem.
Francuskoj službi, supervizoru susreta, preko Dežana, od koga se njegova Vlada kasnije ogradila, prodaju ideju kao “odmetanje od Šešelja i slabljenje radikalizma u Srbiji.”
Kojungodinu kasnije Nikolić kopirajući Djukanovićeve “pobjede” automatizmom “sigurnog glasa” (kupovina glasova, prijetnje, rent- a - ID) pobjedjuje Tadića, a Vučić postaje Potrpedsjesnikom Srpske Vlade. Ostatak znate.
Suradnja cvjeta. U Crnu Goru se instalira kao “medijski guru” Vladimir Beba Popović, inače po struci bivši konobar sa “Bele Ladje” (nije šala), koji zagadjuje sav medijski prostor sa svojim partnerom Željkom Mitrovićem i TV Pink. Urnišu u njihovim minut-dva, koje btw je dugo vremena uredjivala Tamara Nikčević, tako je naime zaradila stan kod Mitrovića u Hilandarskoj u Beogradu, svaku opozicionu partiju,svakog opozicionog lidera, svaki opozicioni medij. Svi beogradski tabloidi “rade” tada za Mila.
On je pozitivna “zvezda” Telegrafa, Kurira i Informera. Njegovi opozicionari, pa i oni iz “srpskih krugova” u CG, časte se ružnim naslovima i naslovnicama.
Suradnja izmedju Vučića I Djukanovica cveta. Duško Knežević iz Zete (molim Vas nismo nikakvi rodjaci, vidio sam ga dva puta u životu, sjećam se da je osamdesetih držao sjajnu palačinkarnicu na Sajmu Knjiga) dovodi investirore iz Abu Dhabija.
Medju njima i Dahlana , bivšeg šefa Policije u Ramali, koga njegova palestinska vlada optužuje za kradju 4 miliona dolara, od nabavke pistolja iz robnih rezervi Crne Gore.
Kako je pod tjeralicom, prvo mu Djukanović daje crnogorski pasoš, zatim Vučić srpsko državljanstvo. (Marić,!ne valja ga zaboraviti,!ljetuje sa svojom Vesnom svake godine o trosku paradržavnih CG fondova u Budvi. Za uzvrat,!pravi one dosadne i duge intervjue “u bermudama” sa Milom ili nekim njegovim prijateljem. 15 godina Milo je Marića - ovako ili onako - financirao, da bi taj učenik Dragoljuba Golubovića Pižona, novinara ali i agenta KOS-a svojwvremwno U Parizu, vratio Milu te kredite sa onom emisijom “Hoće li krv pasti u Crnoj Gori”. )
Dahlan dovodi kljucnog Emira iz Emirata.
Srbija im prodaje JAT, PKB, i svo naoružanje koje ima iz rezervi svoje i bivše vojske jer Emirati skupa sa Saudijskom Arabijom vide proxy rat u Jemenu sa Iranom.
Isto to radi Crna Gora.
Gradi se “Beograd na vodi”.
Amfilohije koji mrzi Vučića jer smatra da će ovaj “izdati Kosovo” uživa financijsku i svaki drugu podršku od Djukanovića svs dok se nisu posvadjali - izvori bliski njima tvrde - oko Buljarice.
Buljarica, plaža i zaledje, najveći je možda gradjevinski potencijal na Jadranskoj Obali. Kilometri i kilometri kvadratni prostora na čistom moru. Problem je samo što je Crkva vlasnik svega. Katarci traze sve da kupe i angažiraju Anu Kolarević, Milovu sestru, za advokata. Amfilohije hoce da da koncesiju na 39 ili 49 godina ali neće prodati. I tu je puklo. Milo onda postaje “turbo Crnogorac” i trazi da imovina Crkve, u prvom redu u zenljišnim knjigama. predje na državu.
I sukob sa Amfilohijem počinje.
Dalje znate litije, 30/8/20 i pad Djukanovićeve izvršne vlasti. Beba napušta Podgoricu, seli se i “samo” radi za Vučića, svi beogradski tabloidi vec mjesecima prije toga okreću se protiv Djukanovića i on postaje novi “srpski”
Štedimlija ili sam “poglavnik Pavelić” iz Posgorice.
Vučiću treba Crna Gora kao okosnica “srpskog sveta” jer računa namirit’ će neminovni gubitak Kosova novim posrbljavanjem Crne Gore i guranjem Dodika u referendum. Traži pomoć i od Kine, i od Rusije, za to.
Dva kokainska klana nazvana po dva toponima, dva zaseoka Bokokotorskog zaljeva, nekada znanim kao “Zaliv hrvatskih svetaca” (vremena se mijenjaju) Škaljarci i Kavčani postavši najveći trafikanti kokaina u Europi, a iza Kolimbijaca i Meksikanaca možda i na svijetu, kreću u rat do istrebljenja. “Baza moći” jednima je u policijsko obavještajnim strukturama Beograda, drugima u policijskom i obavještajnom aparatu Crne Gore. Svarko hice svoj dio trŽišta i kolača
Rat se, naravno, prenosi i na lidere ovih zemalja.
Velja zvani “Nevolja” miljenik, do tada, obitelji Vučić, nakon smjene svojih ljudi u policiji, Ministra i Direktorice, dolazi na dogovor u Crnu Gori da se spremi, kako navode srpski zvanicnici, za atentat na Vučića.
(Nota bene:Katnić, Crnogorski SDT, odgovara tako što hapsi potencijalne atentatore na Belivuka. Tek prošlog tjedna diže optužnicu i prorv Belivuka za ubistva na CG teriroriju.)
Da, zaboravio sam.
Korona “kosi” SPC. Umire Amfilohije i patrijarh Irinej. Vučić to koristi i na čelo SPC dovodi svog bliskog rodjaka, uvijek ambicioznog popa iz Banata, poslanog da se,!do tada uči gradjanskoj kulturi u Zagrebu, kad već nije, mala bizarnist, kod Prof Koraća mogao položiti Povijest Filozofije šro se slušala u 6 semestara pa se svojevremeno preselio na Teologiju. Baš kao i njegov mitropolit Joanikije, koji je imao više razloga za napuštanjem FF. (Tih je godina potpisnik ovih redova bio najmladji ikada upisan student na Beogradskom FF, imao sam samo 17 godina.)
Joanikije, “pobratim” iz studentskih dana čisti crkvu u Crnkj Goei od svih “crnogoraca i polucrnogoraca” uništavajući i ono malo auronomije koju je Amfilohije napravio “da se Vlasi ne dosete”, kada je, svojevremeno,izgubio utrku za Srpskog Patrijarha.
U igru se, nakon Djukanovicevog gubitka izbora, ubacuje medjunarodni faktor. Ambasadori “Quinte”: Britanije, Njemačke, Francuske, USA i Europske Unije. Naredjuju mu da prizna rezultat izbora. Pri tom navode, koliko je to moguće, Krivokapića i Abazovića da naprave mirnu tranziciju iz kelptokratskog drustva hibridne demokracije - koje je Djukanović organizirao po sebi i svojim potrebama - koje bi zadovoljilo standarde Europe za njeno članstvo.
Vučiću to nikako ne odgovara.
Kako u i Rusija i Kina “mlako” odgovorile na ideju “srpskog sveta” a Zapad jasno rekao šta o tome misli, lobira Orbana i Janšu da stave Srbiju na “brzu prugu” prijema u EU, i time prestignu Crnu Goru u roj “regati” (to je i nezvanični naziv “utrke” za članstvo u EU).
Pri tom angažira po potrebi dva tipična crnogorska “oridjinala” Andriju Mandića i Milana Kneževića (ovaj mi isto nije rodjak, ali moram priznati da je inteligentniji od Mandića) kako bi narušavali svako malo kakav-takav balans koji Krivokapić i Abazović imaju sa Quintom.
Quinta opet kaže njima : “uhapsite Djukanovića i njegovu hobotnicu”, naravno sa dokazima, i bićete odmah po hitnom postupku primljeni u EU. (U kulisi razgovora: sjetite se Sanadera i Hrvatske.)
Naravno, za to trebaju dokazi.
Policijske a pogorovu pravosudne strukture u Crnoj Gori još su dio Milove kleptokratije. Njegova je sestra Ana bila glavni “kadrovik” Crnogorskog sudstva.
U tom momenru ukljucuje se DEA (poznavaoci prilika trebaju znati da je DEA po formaciji i metodu rada neovisna, ali isto tako moćna kao CIA, US gubi svake godine zbog opijata fantastičnih 500 milijardi dolara).
Pada jedan veliki tovar kokaina od mnogih koji su prije prošli.
Abazović uspojeva sa izvede hapšenje Brković&sinovi koji su oplačkali nacionalne resurse Crne Gore hotele na moru i šume na sjeveru u desetinama miliona eura
Temelji Milove kleprokratije se žestoko klimaju i on kreće u odsudni boj, ali opet, lukakav kakav je na ujčevinu Maksimovića poturajući druge.
Sam mu se nudi njegov “rotwajler” Veljović koga je svojevremeno nagrasio jednom “malom” tvornicom švercovanih cigareta u rodnom Mojkovcu.
Porfirije sinoć odlučuje da se odustane od ustoličenja na Cetinju. Ali,!Porfirije ne zna da on ne vodi svoj ili crkveni rat, nego Vučićev privatni rat sa Milom, i Vučić naredjuje da se ustoličenje MORA obaviti.
Brže bolje naredjuje Tanjugu - koga je u medjuvremenu kupila prva harmonika Srbije a Boga mi i svijeta jednom kad je imao 12 godina, onaj pjevač koga hrvatske žene vole slušati za Valentinovo, Joksimovic - da ispravi svoju informaciju.
Od Krivokapića traži da se maksimalno uključi i bit će mu sve oprošteno, čak će ga i pozvati u Beograd, u zvaničnu posjetu, što je do sada izbjegavao.
Joanikije se ustoličuje iz helikoptera. Jednom će i Porfirije i Joanikije zbog toga zažaliti, to jednistavno nije u duhu i oravu dogme koju propovijedaju, no o tom potom, neki drugi put.
Politička ostavština Mila Djukanovića ruši se kao kula od karata, prakrički ne postoji više, on je tek sada “lime duck” u svom Uredu, ako tamo ostane još koji dan.
“Tako ro biva kad se previše sniva a stvarno se malo zna”.
Dobar je student prava, Vučić, nadmašio, za sada, lošeg studenta ekonomije Djukanovića (mada se ne bi reklo po iznosu na bankarskim računima kako nije znao ekonomisati).
Da je nešto čitao, osim govora koje su mi pisali Zorica Marić i pokojni Boro Krivokapić, pročitao bi, davno, najbolju ikad napisanu “teoriju vladanja” Makjavelijevog “Princa”: “tko drugoga dovede na vlast, sam pada u nemilost novog vladaoca, jer se ovaj srami načina na koji je na tu vlast došao, na prvom mjestu”.
Tako, malo prije, Vučić zaboravlja sve novce i pomoć koju je dobio od Djukankvića i na TV Prva kaže :
Vučić Đukanoviću: 'Ni ti ni bilo ko drugi nećete da uspete da pokorite Srbiju i nećete pokoravati kao što ste prethodnih 30 godina. Vladali ste ovom zemljom na sve moguće načine. Preko kriminala, policijskih i političkih funkcionera. Mi smo te ljude protiv Srbije najvećim delom počistili i nastavićemo čišćenje. Uvek su iz Crne Gore dolazili napadi na Srbiju, i u vreme NATO agresije. Korišćeni su kao poligon protiv Srbije. Navikli su da upravljaju Srbijom. Mi nećemo da upravljamo Crnom Gorom, hoćemo bratske i prijateljske odnose. Dok sam živ neću vam dati da upravljate Srbijom."
Nego da pitam sada Crnogorce i ine zainteresirane ako su dobro pročitali ovaj tekst: tko je pravi otac “srpskog sveta”?
Kao ilustracija na slici dolje su Vučić, Dahlan i Djukanović dok je sve išlo dobro, posao cvetao, u Vučićevoj vinariji, koja se nalazi blizu mjesta gdje je Velja Nevolja mljeo ljudska tijela i slao ih svojim prijateljima kanibalima u Crnu Goru u “ćevapčićima” dok su ova tei uživala u nekom bordoškom ili burgundskom vinu koje je, svakako, rekao bi Vučič, “bolje od malvazije, koja je po njemu “ pokušaj vina
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54081
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1932 times
Been thanked: 15319 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by HAVANA » 06 Sep 2021, 07:41

:rol

Image
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43040
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14232 times
Been thanked: 12796 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Masamune » 06 Sep 2021, 08:08

Eh njemu nisu mogli, a to samo zato što je u narodu bio veći autoritet od SPC-a.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5893
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by bosnjakinja » 06 Sep 2021, 08:14

MarlboroGold wrote: 06 Sep 2021, 08:08 Eh njemu nisu mogli, a to samo zato što je u narodu bio veći autoritet od SPC-a.
nije on u narodu nista bio vec je samo bio diktator pa hajd stisni i reci nesto

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Pasaga » 06 Sep 2021, 08:16

Dritan je ispario
nidje ga .... :sok
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Pasaga » 06 Sep 2021, 08:21

https://boljabosna.ba/vijesti/seki-rado ... zdyTqoU-Eg


o ovom sam pisao dan-dva prije .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43040
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14232 times
Been thanked: 12796 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Masamune » 06 Sep 2021, 08:31

bosnjakinja wrote: 06 Sep 2021, 08:14
MarlboroGold wrote: 06 Sep 2021, 08:08 Eh njemu nisu mogli, a to samo zato što je u narodu bio veći autoritet od SPC-a.
nije on u narodu nista bio vec je samo bio diktator pa hajd stisni i reci nesto
Pa s aspekta čovjeka 21. stoljeća jeste bio diktator, ali ključno je da li je bio i za većinu ljudi od početka vladavine do smrti. Na početku je bio nemilosrdan prema svojim protivnicima, pa je kasnije postao dosta mekši. Kako god on je bio najveći državnik kojeg je Balkan ikad imao bez ikakve sumnje, a narod na ovim prostorima je navikao da ih vodi neko takav jer inače Balkan postane bure baruta.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Šabović Adis » 06 Sep 2021, 08:32

bosnjakinja wrote: 06 Sep 2021, 08:14
MarlboroGold wrote: 06 Sep 2021, 08:08 Eh njemu nisu mogli, a to samo zato što je u narodu bio veći autoritet od SPC-a.
nije on u narodu nista bio vec je samo bio diktator pa hajd stisni i reci nesto
Paja, zato mu se narod i obraćo sa dikatatore. I ruku mu ljubio jer se nije smio rukovat ko čoek.

Malboro, ne provaljuj se ni ti s diktaturom!
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Odraz » 06 Sep 2021, 08:40

bosnjakinja wrote: 06 Sep 2021, 08:14
MarlboroGold wrote: 06 Sep 2021, 08:08 Eh njemu nisu mogli, a to samo zato što je u narodu bio veći autoritet od SPC-a.
nije on u narodu nista bio vec je samo bio diktator pa hajd stisni i reci nesto
Takva vremena bila, uglavnom imao je muda za razliku od Alije, sina mu i famelije ... :123

... a da ono Bakir bi ranjen u turskoj seriji, sta kaze "Majko evo ranjen sam ti ja ... " :plavi :plavi :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120529
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7959 times
Status: Online

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2021, 08:54

Imal iko da mu nije jasno, šta se zbiva u CG?

Ovo smo vidjeli početkom devedestih. Sad, ako se neko pita zašto EU i nATO nisu tad intervenisali i spriječili rat, sad mogu da vide. Jer ih boli za sve, pogotovo za nas. Ako se iko pitao, zašto Amerika tad ništa nije učinila, odgovor je danas očit - jer nemaju nikakve pouzdane saveznike u Evropi. S Milom, pa i s Krivokapićem, niko se ne sastaje, a kod Vučića na dnevnoj bazi, razni ministri i premijeri iz EU. Još mu i legitimitet obezbjeđuju. Više ne pije vode opravdanje da oni samo Srbiju žele držati blizu, kako se ne bi odmetnula Rusima i Kinezima, jer ista se već odmetnula i još se samo mogu sprječavati neke fatalnije posljedice
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43040
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14232 times
Been thanked: 12796 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Masamune » 06 Sep 2021, 08:59

Šabović Adis wrote: 06 Sep 2021, 08:32
bosnjakinja wrote: 06 Sep 2021, 08:14

nije on u narodu nista bio vec je samo bio diktator pa hajd stisni i reci nesto
Paja, zato mu se narod i obraćo sa dikatatore. I ruku mu ljubio jer se nije smio rukovat ko čoek.

Malboro, ne provaljuj se ni ti s diktaturom!
Šta je problem? Pa po današnjim mjerilima to jeste bila diktatura. Samo budala može tvrditi drugačije.
Međutim ne osuđujem jer su to bila druga vremena i treba gledati u takvom kontekstu, kao i u kontekstu ljudi koji su tad živjeli.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Pasaga » 06 Sep 2021, 09:00

to vidimo
vidimo i to da pokrivaju eroziju BH ...a qurce se
sta ciniti ....casa ovog
imamo li snage,resursa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zakuhava se u Cetinju: Građani stižu u kolonama automobila, srušen dio ograde ispred manastira

Post by Šabović Adis » 06 Sep 2021, 09:03

MarlboroGold wrote: 06 Sep 2021, 08:59
Šabović Adis wrote: 06 Sep 2021, 08:32

Paja, zato mu se narod i obraćo sa dikatatore. I ruku mu ljubio jer se nije smio rukovat ko čoek.

Malboro, ne provaljuj se ni ti s diktaturom!
Šta je problem? Pa po današnjim mjerilima to jeste bila diktatura. Samo budala može tvrditi drugačije.
Međutim ne osuđujem jer su to bila druga vremena i treba gledati u takvom kontekstu, kao i u kontekstu ljudi koji su tad živjeli.
I po ondašnjim mjerilima isto, zato mu Staljin stalno slao ubice da ga smaknu, jer bio diktator. De majketi... :rol
Ne mereeee 👉👌

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest