Crna Gora

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Nova ministrica Vesna Bratić brutalno izvrijeđala Latinku Perović

Post by Naseef Mushroom » 01 Jan 2021, 23:14

Lakše je na temi napasti par mudonja radi par bezazlenih komentara na račun jedne prostakuše (kojoj se uzvraća istom mjerom i istim nivoom) i braniti žensku čast u nekoj imaginarnoj "mi protiv njih" borbi nego se fokusirati u branjenju jedne gospođe koju napadaju takve prostakuše kojima te gospođe po godinama mogu majka biti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Nova ministrica Vesna Bratić brutalno izvrijeđala Latinku Perović

Post by Pasaga » 02 Jan 2021, 05:37

kako se samo usudjujes da pises tako...
zaibretio sam se....et
za ovako nesto cojk bi moro imat bar min. dokaza....inace....ziiikkk
svekoliko intelektualci,moralne velicine,suzivotasi....vrebaju svuda oko nas
bas ko i crveni

:sunja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Nova ministrica Vesna Bratić brutalno izvrijeđala Latinku Perović

Post by harlekin » 02 Jan 2021, 08:45

Sto se ljudi cude zbog ovakvog ponasanja nekog na funkciji ministra,pa niste do sad skontali kakva vrsta ljudi se bavi politikom ? :cudi
Necu komentarisat izgled doticne jer zbilja nije njena krivica sto izgleda kao da je na ovaj svijet kroz gujcu dosla,i sto daje sasvim novi znacaj obaveznog nosenja maske (u njenom slucaju ni vrecica na glavi nebi skodila) :kafa

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Nova ministrica Vesna Bratić brutalno izvrijeđala Latinku Perović

Post by Melek » 02 Jan 2021, 08:47

Bratić je poznato četničko prezime.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Nova ministrica Vesna Bratić brutalno izvrijeđala Latinku Perović

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2021, 09:47

Evo, sad će i oni, dok pročitaju nešto od Latinke.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 04 Feb 2021, 19:50

AKADEMIK MIROLJUB JEVTIĆ ZAPRIJETIO CRNOGORCIMA: "Ako Crna Gora ne bude pravoslavna, neće je ni biti!"


Image

Redovni profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu i akademik SANU-a Miroljub Jevtić zaprijetio je u emisiji "Srpski svet" crnogorskom narodu da moraju biti Srbi i pravoslavci, jer ih, u protivnom, zbog tendencija neće biti, piše "Pobjeda".



"Ako Crna Gora ne bude hrišćanska, neće je biti. Ako ne bude pravoslavna, neće je biti. Ako bude katolička, biće Hrvatska, a oni Hrvati. Ali, ako su Hrvati, onda nisu Crnogorci! Jedino su Crnogorci ako su pravoslavci i Srbi. Upamtite to", kazao je Jevtić u emisiji "Srpski svet", koja je emitovana na IN4S televiziji, prenosi "Pobjeda".

U skandaloznom intervjuu Jevtić se usprotivio građanskom konceptu društva kakav je normiran crnogorskim Ustavom, navodeći da samo nacionalisti u Crnoj Gori mogu da donesu progres.

"Ne nasjedajte na građanski koncept koji vam se nudi. Građanski koncept slabi brak, povećava broj razvoda, razara porodicu, djeca se ne rađaju. Oni, zapravo, propagiraju smrt. Nasuprot nacionalistima koji zagovaraju rađanje, perspektivu, jaku državu, zasnovanu na religiji i jakim moralnim normama, istim onakvim s kakvima su osnovani i SAD i EU", poručio je Crnogorcima Miroljub Jevtić, koji je priznati politikolog religije, utemeljivač ove grane sociologije u Srbiji.

Jevtić je rekao da je za pravoslavlje Crna Gora jako bitna navodeći da su "najdemokratskiji poredak na svijetu stvorili religiozni fanatici".

"U Crnoj Gori ne postoji niti jedan religiozni pravoslavac koji nije u Srpskoj provoslavnoj crkvi. Volim sve Crnogorce, i one koji su bili protiv otcjepljenja, i one koji su bili independisti, i one koji se smatraju Crnogorcima, i to vam govorim kao utemeljivač politikologije religije", navodi on.

"Jedna je stvar reći – ja sam vjernik SPC-a, a druga to stvarno i biti. Niko u Crnoj Gori ko je izvan SPC-a, nije religiozan, s tim što postoje ljudi koji su u SPC-u koji, takođe, nijesu religiozni", rekao je Jevtić.

On je rekao da Crnogorska pravoslavna crkva ne može da bude autokefalna, jer ne priznaje Svetog Savu.

"Crnogorska pravoslavna crkva ne treba da postoji, jer nije crkva. Ti ljudi nisu pravi pravoslavci i nisu vjernici, oni se igraju sa tim. Nije problem samo registracija u MUP-u, oni su duboko nereligiozni ljudi. Sveti Sava je vododjelnica, a otac pravoslavnih Crnogoraca je Sveti Sava", tvrdi Jevtić.

Prema njegovim riječima, u mjeri u kojoj Crnogorci nastave da budu religiozni, u toj mjeri će biti svetosavci.

"Crnogorska pravoslavna crkva, odbacujući Svetog Savu, odbacuje i spasenje. Očekujem da će religiozni Crnogorci slaviti više Svetog Savu nego Beograd, to je budućnost religioznih Crnogoraca koji pripadaju SPC-u", zaključio je Jevtić, prenosi portal Vijesti.ba.
online

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by arzuhal » 05 Feb 2021, 11:24

Ratko Mladić dobija ulicu u Crnoj Gori

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... ori/644730
uzmi Lysobact

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by insomnia » 05 Feb 2021, 13:36

Oj Alija nisi visi glavni. Pobjedio narod pravoslavni
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Naseef Mushroom » 05 Feb 2021, 14:57

https://www.klix.ba/vijesti/regija/pred ... /210205090
Ali nije rekao zbog genocida i što je sratko u pitanju. Znači da nije ovih nebitnih detalja ne bi imao ništa protiv naziva ulice.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by arzuhal » 05 Feb 2021, 18:38

Naseef Mushroom wrote: 05 Feb 2021, 14:57 https://www.klix.ba/vijesti/regija/pred ... /210205090
Ali nije rekao zbog genocida i što je sratko u pitanju. Znači da nije ovih nebitnih detalja ne bi imao ništa protiv naziva ulice.
Vjerovatno bi i tada bio protiv, ali ovi razlozi su spasonosni jer politički ništa ne koštaju.
uzmi Lysobact

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Pasaga » 05 Feb 2021, 18:46

arzuhal wrote: 05 Feb 2021, 18:38
Naseef Mushroom wrote: 05 Feb 2021, 14:57 https://www.klix.ba/vijesti/regija/pred ... /210205090
Ali nije rekao zbog genocida i što je sratko u pitanju. Znači da nije ovih nebitnih detalja ne bi imao ništa protiv naziva ulice.
Vjerovatno bi i tada bio protiv, ali ovi razlozi su spasonosni jer politički ništa ne koštaju.
proslo ...glad
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 05 Feb 2021, 20:10

Upravo su amnestirali i pučiste iz 2016. godine.
Vučić sjedi na vreloj stolici i pita se, dal će biti i čijeg će nadvojvodu ubiti sad.
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Laser » 05 Feb 2021, 20:42

arzuhal wrote: 05 Feb 2021, 18:38
Naseef Mushroom wrote: 05 Feb 2021, 14:57 https://www.klix.ba/vijesti/regija/pred ... /210205090
Ali nije rekao zbog genocida i što je sratko u pitanju. Znači da nije ovih nebitnih detalja ne bi imao ništa protiv naziva ulice.
Vjerovatno bi i tada bio protiv, ali ovi razlozi su spasonosni jer politički ništa ne koštaju.
Tako je. Dobro odigrano.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Duminjo » 25 Feb 2021, 13:22

Svi ugostiteljski lokali u Tuzima su jutros otvoreni uprkos merama crnogorskog Ministarstva zdravlja za suzbijanje koronavirusa. Stigla i policija.


Okupljeni građani koje predvodi predsednik opštine Nik Đelošaj ne dozvoljavaju policiji da priđe i da ih zatvori. Njima su se u međuvremenu pridružili i građani Ulcinja. I masa je postala kritična.

Sve je počelo sinoćnjom objavom Đelošaja - da će svi ugostiteljski objekti u toj opštini u četvrtak biti otvoreni jer je odluka o zatvaranju, kako je ocenio, politički motivisana. U okviru strožih mera koje su juče donete u Crnoj Gori, od danas bi trebalo da se zatvore lokali u Tuzima, Danilovgradu i Baru, iako u tim opštinama nije veliki broj obolelih.

Prethodnih dana veliki broj građana Podgorice je išao u te opštine, koje su blizu, jer su u Podgorici zatvoreni ugostiteljski objekti.

Na pitanje zašto smatra da je reč o političkoj odluci, Đeljošaj je jutros za RTCG kazao da ni u jednoj drugoj opštini koja ima isti broj obolelih nije doneta odluka o zatvaranju ugostiteljskih objekata. "Nezvanično sam čuo da je odluka doneta jer deo građana Podgorice dolazi na kafu u Tuzima. To nije problem opštine Tuzi, već institucija", rekao je Đeljošaj.

Ugostiteljima iz Tuza priključili su se i građani iz Ulcinja koji su došli oko 11 ččasova, a među njim ai predsednik te opštine. "Donete su epidemiološke mere bez konsultacija građana i rukovodstva Opštine Tuzi iako su u zelenoj zoni kada se radi o epidemiološkom statusu, i iako su građani Tuzi pokazali izrazitu zrelost u poštovanju mjera”, kazao je Čapuni.

Tu je i predsednik Albanskog saveta u Crnoj Gori Faik Nika. Najavili su dolazak i Gencija Nimanbegua i Nazifa Cungua i još desetine građana.





Policija blokirala put

Policija je blokirala put od Podgorice ka Tuzima, što je stvorilo velike kolone vozila, a iz kabineta potpredednika vlade predsedniku te podgoričke opštine, koju naseljavaju većinom Albanci, Niku Djeljošaju upućen je poziv na dijalog.

Nova demokratska snaga Forca saopštila je da podržava Đeljošaja u, kako su naveli, zaštiti ekonomije.

"I prava građana Malesije od diskriminacije koju vlada donosi odlukom o zatvaranju ugostiteljskih objekata i pored povoljne epidemiološke situacije. Nažalost, svojom odlukom vlada pokazuje nemogućnost pronalaženja rešenja bez žrtvovanja Albanaca ili bez osvete nad njima, dok rukovodstvo opštine Tuzi svojom odlukom još jednom pokazuje kompetentnost i nepokolebljiv stav u odbrani volje gradjana", saopšteno je iz te stranke, koja je pozvala premijera i potpredsednika vlade Dritana Abazovića da se, kako se navodi, odazovu pozivu Đeljošaja.

Saobraćaj iz pravca Podgorice ka Tuzima je obustavila policija, a kamionima i šleperima u tranzitu ka Albaniji policija je zabranila put i naredila da se parkiraju pored magistrale. Prema saznanjima Vijesti, vlada je izrazila spremnost da razgovor obave u što skorijem roku, u terminu koji Đeljošaju odgovara.


Poziv na otpor


Nik Đeljošaj, predsednik podgoričke opštine Tuzi, u kojoj žive većinski Albanci, preti policiji da će pozvati građane na otpor, ako zatvore ugostiteljske objekte.

Policija je došla jutros u Tuzi zbog odluke Đeljošaja da ne ispoštuje meru Ministarstva zdravlja koja je doneta iz epidemioloških razloga. Podgoričko Osnovno državno tužilaštvo saopštilo je da će ispitati da li je Đeljošaj, izjavom da neće poštovati mere za suzbijanje korona virusa, počinio krivično delo pozivanja na otpor, prenele su podgoričke Vijesti.

Pozivajući se na Zakon o lokalnoj samoupravi, on je sinoć na svom fejsbuk profilu objavio da donosi odluku o radnom vremenu ugostiteljskih objekata od 07:00 - 18:00 časova.

Najavio je da će svi ugostiteljski objekti, uprkos zabrani, raditi po utvrđenom radnom vremenu.

"Svim našim prijateljima ugodna kafa, a neprijatelji ako nas budu ometali, imaćemo iznenađenje i za njih", poručio je Đeljošaj nakon sastanka sa ugostiteljima. Rekao je i da je odlka o zabrani rada ugostiteljskih objekata u toj opštini politička i da vlada želi da im se osveti zbog nedavnog ističanja kosovske i albanske zastave na zgradi opštine.


b92.net

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2021, 10:38

Rat bjesni, Rusi i Čajnizi kupuju sdve redom, a EU se češlja.
EU sve više liči na svoju preteču K&K

Pojedinačno, prvo mjesto po investicijama ubjedljivo drži Rusija, iz koje je u Crnu Goru uloženo 99 miliona eura za 12 mjeseci.

Slijedi Kina s ulaganjem od 71 miliona te Švicarska sa nešto više od 63 miliona eura.

Rusi su u sektor domaća preduzeća i banke uložili 22 miliona, a u interkompanijski dug, što predstavlja ulaganja koja ne povećavaju osnovni kapital, 53 miliona eura.



Kada je u pitanju Kina, gotovo cjelokupni iznos od 71 milion eura je uložen u sektor interkompanijskog duga.

U isti sektor su i Švicarci najviše ulagali 47,9 miliona, dok su u sektor domaća preduzeća i banke investirali pet miliona, a u prodaju nepokretnosti u Crnoj Gori 10 miliona eura.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Pasaga » 04 Mar 2021, 18:15

u C.Gori,dobar dio,elitniji
drze Azeri,kcerka velikog Alijeva,LEGENDA ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 10 Mar 2021, 10:11

HADŽIFEJZOVIĆ DIGAO REGION NA NOGE: „Ja sam zabrinut za sigurnost, ako pukne u Crnoj Gori, svi su naivni u regionu ako misle da to neće biti i u BiH"


Image

Bosanskohercegovački novinar Senad Hadžifejzović kazao je da je zabrinut zbog situacije u Crnoj Gori. On je, kako je izjavio u intervjuu TV Nikšić, veoma zabrinut da se ne ponovi ono što se desilo devedesetih godina te smatra da bi to bio veliki poraz cijelog regiona.

"Ja sam zabrinut za sigurnost. Ja sam veoma zabrinut da se ono što je bilo ne ponovi. Ja vrlo ozbiljno o tome govorim.

Kad sam nekad rekao ‘Dobro veče, ovo je rat’, to je bilo prije 29 godina…Kad sam to rekao, meni niko nije vjerovao. A za pet dana su mi svi u Sarajevu kazali – kako si znao?

Glupo bi bilo da se ponovi ali, ambijent, agresija, metoda, politika, sve, sve na to liči", kazao je Hadžifejzović.

Kako je naveo, brine i zbog Crne Gore i zbog BiH.

"Ako to pukne u Crnoj Gori, svi su naivni u regionu ako misle da to neće biti i u BiH."

Prema njegovim riječima, dok je god radikalnih nacionalnih i nacionalističkih politika, nema ovdje mira.

"I poraz svih nas će biti Crna Gora. Zapamtite! Biće to poraz Srbije, a to Srbija uopšte ne vidi.

Moramo da poštujemo sve te nacionalne identitete. Ali, ako nabrajamo, hajde da vidimo taj crnogorski, to čojstvo, taj naam, tu neku crnogorsku žišku. Svaku žišku treba malo raspuhati da bi se razbuktala.

To nije baš bitka samo za Nikšić, to je bitka za region. Ne dramatizujem previše, mene je strah, kao i naroda, a to je da ne bude opet kao ’90, ’91", kazao je Hadžifejzović.
online

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Totem » 13 Mar 2021, 16:02

Senade,ako je ovo bitka za region, onda strana za koju nabvias u bici je izgubila...Gledaj i placi sJutra😉
DF i ostali razvuljuju. Na anketama skoro duplo vode.
Kako je krenulo...najmanja clanica NATO pakta ce prva i napustiti taj pakt
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Totem » 13 Mar 2021, 17:15

Sutra kazacok u Niksicu🤣🤣🤣🤣
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Totem » 14 Mar 2021, 14:35

Pocinje tuzna prica DPS...ko sto sam rekao....
Jedna lasta....men'scini prolijece

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests