Muftija Muamer Zukorlić

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5570
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 136 times
Been thanked: 262 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by bosnjakinja » 10 Nov 2021, 23:03

MarlboroGold wrote: 10 Nov 2021, 22:59 Jesu interesi Sandžaka, ali su ujedno bili i interesi tadašnje Srbije. Jbg nužno zlo reklo bi se.
pa potrefilo se jebiga,bosnjaci BIH bi trebali tu biti neutralni,nama ni iz dzepa ni u dzep nezavisnost crne gore..a bilo proslo

User avatar
Osa
Na probnom
Na probnom
Posts: 56
Joined: 10 Nov 2021, 18:28
Has thanked: 21 times
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Osa » 11 Nov 2021, 12:38

Hannibal wrote: 10 Nov 2021, 21:51
Osa wrote: 10 Nov 2021, 20:04

Uh, bas ruzan komentar.
odakle si ti
Okolina Tuzle.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Taare » 11 Nov 2021, 18:12

MarlboroGold wrote: 10 Nov 2021, 22:59 Jesu interesi Sandžaka, ali su ujedno bili i interesi tadašnje Srbije. Jbg nužno zlo reklo bi se.
I naravno naš. Jer, samo ako smo glupi i narod kojeg ni pod razno ne možeš nazvati državotvornim, nećemo kao dugoročni cilj postaviti ujedinjenje sandžaka sa maticom.
sandžak nam je otet!
Šta, ako bi srbi u nekoj bližoj budućnosti oteli istočnu bosnu, mi to moramo prihvatiti kao činjenicu?
Naravno da ne trebamo. Tako je i sa sandžakom.
Zato je rahmetli muftija bio u pravu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Dori » 11 Nov 2021, 18:21

Melek wrote: 10 Nov 2021, 05:16 Ma za brigu mi je to sa mačkom. Bez šale, u nas je opštepoznata stvar da se ukop obavlja čim prije. Dosta puta se desilo da insan ni ne umre, već samo zamre, a ovi ga ukopaju. Možda ne daj Bože mačka osjeti to, nekakve vibracije ili signale odozdo.

Neumijesno ili ne ali me te misli prožimaju kad ovo vidim.
Zadevera ti mene pravo sa ovim komentarom. Od kad sam pročitala, sve mi nešto u glavi….Jeza da te prodje….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Veca » 11 Nov 2021, 22:11

...meni odmah prodje kroz glavu, da kazem djeci neka me ne sahranjuju na islamski nacin, bolje nek me zapale i negdje pod drvo, simbolicno ukopaju! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Pasaga » 13 Nov 2021, 20:50

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Hurija » 13 Nov 2021, 20:53

:) Ovaj mi je Muftija ličio pomalo i na šoumena,mnogo se eksponirao brate u politici i javnosti ,nebi me čudilo i da je zaglavio u kakvoj Farmi ili Zadruzi .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 13 Nov 2021, 21:00

Inače, muftijama, popovima i fratrima nije mjesto u politici.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 13 Nov 2021, 21:18

Hurija wrote: 13 Nov 2021, 20:53 :) Ovaj mi je Muftija ličio pomalo i na šoumena,mnogo se eksponirao brate u politici i javnosti ,nebi me čudilo i da je zaglavio u kakvoj Farmi ili Zadruzi .
Pa to je kada je neko nadaren harizmom i umjesto da to iskoristi i postane balkanski the Rock on se odluči da nesebično uđe u vode gdje će se boriti za svoj narod. Nije Zukorlić bio kriv što je nemoguće bilo to sakriti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Maja » 13 Nov 2021, 22:25

Mene zanima sta je s mackom

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2021, 17:17

SIN MUAMERA ZUKORLIĆA IZABRAN ZA PREDSJEDNIKA SPP-a: Odmah je poručio - "Mi hoćemo jedinstvenu Islamsku zajednicu sa duhovnim centrom u Sarajevu"


Image

Na sjednici je kao jedinstveni prijedlog i jednoglasnom odlukom za v.d. predsjednika Stranke imenovan Usame Zukorlić, sin preminulog Muamera Zukorlića.

Nakon održane sjednice potpredsjednik SPP-a Jahja Fehratović saopštio je ovu odluku Predsjedništva, a prisutnima se obratio i novoizabrani v.d. predsjednik Usame Zukorlić.

- U ime Boga Svemogućeg. Zahvaljujem se na imenovanju na mjestu vršioca dužnosti predsjednika Stranke pravde i pomirenja. Pitam se da li je ikome danas teže na Balkanu i Evropi od nas? Pred vama je Usame Zukorlić, koji nije Muftija, ali koji jeste prvi među jednakima i stražar Muftijinog puta.

Muftija je iza nas ostavio mnogobrojne vakufe, ustanove i projekte kojima često broja ne znamo. Želim da se obratim našim članovima i simpatizerima. Ne brinite, Muftija je ostavio institucije i timove, ljude kojima je vjerovao i koji su sposobni da ih vode. Želim naglasiti da mi hoćemo jedinstvenu Islamsku zajednicu sa duhovnim centrom u Sarajevu u matici Bosni i Hercegovini.



Mi imamo kao stranka potpisan sporazum sa vladajućom partijom. Želim naglasiti da ćemo se kao stranka pobrinuti da se ispuštuje svaki član i ono što je naš vođa ostavio u emanet da se sprovede do kraja. Za Muftijom nisu plakali samo Bošnjaci, plakali su i pripadnici srpskog naroda i on njima danas nedostaje. Sandžak je raskrsnica Balkana i mi iz toga razloga želimo imati dobre odnose sa svim narodima na Balkanu.

Želimo podršku Republike Turske. Bošnjaci i Turci su braća iz toga razloga trebaju jedni druge pomagati i suštinski biti jedni uz druge. Želimo podršku Bruxellesa i Washingtona jer smo mi ovdje mali narod. Želimo sigurnost i bezbijednost i želimo da naš životni prostor ne sjeku granica i da nas ne ograničavaju u razvoju. Želimo da se naša ekonomija slobodno razvija.

Muftija je svojim životom uvakufio jednu veliku stvar, on je dao svoj život radi jedne jako značajne stvari koju želim da podvučem i naglasim, a to je jedinstvo našeg naroda. Zato svi koji u ovom trenutku slušaju naš glas molim vas pružimo naše ruke, evo mi smo ruke ispružene i otvorene za sve ljude i za sve one koji u nas gledaju.

Zagrlimo i halalimo svakome jer je ovo trenutak u kojem svi mi treba da stanemo jedni uz druge kao što smo stajali na Muftijinom dženazi. Vjerujem da bi on volio jednu stvar, jedan emanet želim da svi mi zajedno prihvatimo i prenesemo do svakog čovjeka. Razmislimo ima li jedna osoba u našem životu sa kojom nismo u dobro odnosu, idimo do te osobe, uzmimo je za ruku, zagrlimo je, halalimo jedni drugima i dovedimo je ovdje u Stranku pravde i pomirenja gdje ćemo svi zajedno da se borimo za ostvarenje Muftijinog sna - kazao je Usame Zukorlić u svom prvom obraćanju javnosti sa pozicije predsjednika Stranke pravde i pomirenja.
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Laser » 14 Nov 2021, 17:32

Melek wrote: 13 Nov 2021, 21:00 Inače, muftijama, popovima i fratrima nije mjesto u politici.
Jok, eto nek se politika bavi njima, a oni nek budu onako gandijevski fini i ne obraćaju pažnju na to.

Btw, ova ti je bila baš onako lovačka. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 14 Nov 2021, 17:47

Laser wrote: 14 Nov 2021, 17:32
Melek wrote: 13 Nov 2021, 21:00 Inače, muftijama, popovima i fratrima nije mjesto u politici.
Jok, eto nek se politika bavi njima, a oni nek budu onako gandijevski fini i ne obraćaju pažnju na to.

Btw, ova ti je bila baš onako lovačka. :D.
Da, baš tako, nek se politika bavi njima.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 14 Nov 2021, 17:51

Da im sad ne spominjem outfite u parlamentima. Moš mislit da se pojavi s ahmedijom i bradurinom u europski parlament ispred svoje stranke, mislim da bi se ovi pod stolove sakrili od ajatolaha. Ne treba se igrati sa tim stvarima.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 14 Nov 2021, 18:07

Melek wrote: 14 Nov 2021, 17:51 Da im sad ne spominjem outfite u parlamentima. Moš mislit da se pojavi s ahmedijom i bradurinom u europski parlament ispred svoje stranke, mislim da bi se ovi pod stolove sakrili od ajatolaha. Ne treba se igrati sa tim stvarima.
Tako je, radije im poslati Dubiozu da im pokažu da je građanima u momentu dok je država u najvećoj krizi od Daytona samo do pjesme i muzike i da smo zalužili da završimo kao Kurdi.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 14 Nov 2021, 18:12

Naseef Mushroom wrote: 14 Nov 2021, 18:07
Melek wrote: 14 Nov 2021, 17:51 Da im sad ne spominjem outfite u parlamentima. Moš mislit da se pojavi s ahmedijom i bradurinom u europski parlament ispred svoje stranke, mislim da bi se ovi pod stolove sakrili od ajatolaha. Ne treba se igrati sa tim stvarima.
Tako je, radije im poslati Dubiozu da im pokažu da je građanima u momentu dok je država u najvećoj krizi od Daytona samo do pjesme i muzike i da smo zalužili da završimo kao Kurdi.
Pa ako im pošalješ efendiju tek onda definitivno neće misliti da smo gradjani :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 14 Nov 2021, 18:13

Il da im skupiš hor iz medrese da im zapjevaju ilahije. Ode mas u propas, ti jarca :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 14 Nov 2021, 18:33

Melek wrote: 14 Nov 2021, 18:12
Naseef Mushroom wrote: 14 Nov 2021, 18:07
Tako je, radije im poslati Dubiozu da im pokažu da je građanima u momentu dok je država u najvećoj krizi od Daytona samo do pjesme i muzike i da smo zalužili da završimo kao Kurdi.
Pa ako im pošalješ efendiju tek onda definitivno neće misliti da smo gradjani :hm
Pa vidi sada kako je sve lijepo načisto kada se karte otvore. Priča se o muslimanskom ostrvu, Dodik o muslimanskim sudijama, desničari govore o kršćanskoj tradicionalnoj Evropi i rezultat je da se vezano za Bosnu i Hercegovinu brže stvari dešavaju zadnjih nekoliko mjeseci nego zadnjih 25 godina.
Sada znamo koja država nam je prijatelj a ko nas želi zauvijek izbrisati i kao narod i kao vjernike i kao državu i znati ćemo izgleda ubrzo kako će se sve završiti.

Nema više predstava ako održimo gay paradu i slične gluposti da smo bliže Evropi, volio bi da samo jednom pošaljemo efendiju jer će nam za sat vremena više reći šta misle o nama nego da narednih 20 godina šaljemo Dubioze i svi nosimo kravate i lažemo sebe da će nas ikada prihvatiti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Melek » 14 Nov 2021, 18:37

Naseef Mushroom wrote: 14 Nov 2021, 18:33
Melek wrote: 14 Nov 2021, 18:12

Pa ako im pošalješ efendiju tek onda definitivno neće misliti da smo gradjani :hm
Pa vidi sada kako je sve lijepo načisto kada se karte otvore. Priča se o muslimanskom ostrvu, Dodik o muslimanskim sudijama, desničari govore o kršćanskoj tradicionalnoj Evropi i rezultat je da se vezano za Bosnu i Hercegovinu brže stvari dešavaju zadnjih nekoliko mjeseci nego zadnjih 25 godina.
Sada znamo koja država nam je prijatelj a ko nas želi zauvijek izbrisati i kao narod i kao vjernike i kao državu i znati ćemo izgleda ubrzo kako će se sve završiti.

Nema više predstava ako održimo gay paradu i slične gluposti da smo bliže Evropi, volio bi da samo jednom pošaljemo efendiju jer će nam za sat vremena više reći šta misle o nama nego da narednih 20 godina šaljemo Dubioze i svi nosimo kravate i lažemo sebe da će nas ikada prihvatiti.
Ma sve to stoji, to što ti pišeš, samo ipak je svjetovno - svjetovno a duhovno - duhovno. Sandže me već odavno ibrete sa svojim hodžama u političkom vrhu, nije to dobro tako u ovakvoj Evropi. Oni to vide ko neki cirkus ili zoološki vrt. Ne valja im to ali tako je. Ipak treba pametnije :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Muftija Muamer Zukorlić

Post by Naseef Mushroom » 14 Nov 2021, 21:26

Melek wrote: 14 Nov 2021, 18:37
Naseef Mushroom wrote: 14 Nov 2021, 18:33
Pa vidi sada kako je sve lijepo načisto kada se karte otvore. Priča se o muslimanskom ostrvu, Dodik o muslimanskim sudijama, desničari govore o kršćanskoj tradicionalnoj Evropi i rezultat je da se vezano za Bosnu i Hercegovinu brže stvari dešavaju zadnjih nekoliko mjeseci nego zadnjih 25 godina.
Sada znamo koja država nam je prijatelj a ko nas želi zauvijek izbrisati i kao narod i kao vjernike i kao državu i znati ćemo izgleda ubrzo kako će se sve završiti.

Nema više predstava ako održimo gay paradu i slične gluposti da smo bliže Evropi, volio bi da samo jednom pošaljemo efendiju jer će nam za sat vremena više reći šta misle o nama nego da narednih 20 godina šaljemo Dubioze i svi nosimo kravate i lažemo sebe da će nas ikada prihvatiti.
Ma sve to stoji, to što ti pišeš, samo ipak je svjetovno - svjetovno a duhovno - duhovno. Sandže me već odavno ibrete sa svojim hodžama u političkom vrhu, nije to dobro tako u ovakvoj Evropi. Oni to vide ko neki cirkus ili zoološki vrt. Ne valja im to ali tako je. Ipak treba pametnije :hm
Mi nismo Danci ili Norvežani niti će nas Evropa ikada tako gledati. Bošnjacima bez obzira da li u BiH ili Sandžaku je kao svakom narodu na svijetu gdje je islam dominantna religija je baš ta jedan sastavni dio njihovog identiteta i društva.
Mi govorimo često da Evropa ima problem sa državom gdje je većinska religija islam ali to možemo samo pretpostaviti a ne potvrditi jer hinjska Evropa naravo neće to direktno reći.
Naravno ne mislim da učimo mevlud u evropskom parlamentu ali ne i da bježimo od našeg identiteta.

Mi možemo i narednih 10 godina slati Dubiozu da pjevaju o rakiji i Božu Vreću, organizovati gay parade i ponovo otvoriti festival transseksualaca u Sarajevu i čuditi se zasto nismo bliži EU dok nam oni daju i dalje prazna obećanja ili možemo isticati ono za šta pretpostavljamo zašto nas neće pa da bar dobijemo potvrdu i znamo na čemu smo kod njih.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests