Jugonostalgičari

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by HAVANA » 19 Feb 2021, 23:10

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:59 Cekaj malo cekaj, ti si se iskalio prvo vani pa onda dosao da s tim iskustvom nazad :oo
Iskalio sam se ja jos prije rata i dobro me islo sto se para tice. U ratu pao. Vani dopunio iskustvo i dopunjavacu ga dok sam ziv... Ko od matere cenera ceka i zaposlenje, hajra od njega nema.Mi moramo pomoci roditeljima a ne oni nama. Oni ti pruzaju do 18,eventualno kasnije ako studiras. Sve dalje je bolesno, biti na grbaci roditeljima sa 30 godina i ocekivati nesto od njih je idiotluk i sebicnost.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84508
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16628 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 19 Feb 2021, 23:16

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:43
Fuddo wrote: 19 Feb 2021, 22:40

Izvini, a gdje bi trebao da se spominje?
Ne padam na tvoje provokacije :ne :hihi
Ejbg
Nista
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Naseef Mushroom » 19 Feb 2021, 23:28

HAVANA wrote: 19 Feb 2021, 22:56 To ti nazife za sebe pisi. Nit sam izgubljen, nit sta ocekujem od nekoga. Sam svoj majstor. A titin pionir. Doduse nisam kakav uzoran bio.
Pa čekaj, ili nam pošten narod nema šanse jer se traže podobni umjesto sposobnih ili se može uspjeti. Ti si dokaz da se može uspjeti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by HAVANA » 19 Feb 2021, 23:34

Naseef Mushroom wrote: 19 Feb 2021, 23:28
HAVANA wrote: 19 Feb 2021, 22:56 To ti nazife za sebe pisi. Nit sam izgubljen, nit sta ocekujem od nekoga. Sam svoj majstor. A titin pionir. Doduse nisam kakav uzoran bio.
Pa čekaj, ili nam pošten narod nema šanse jer se traže podobni umjesto sposobnih ili se može uspjeti. Ti si dokaz da se može uspjeti.
Naravno da moze. Pri tome je pozeljno izbjegavati poslove za koje je odlucujuca stranacka pripadnost i njihovi talovi. Ako zelis da si svoj. Ako ces sa njima ne trebas nista znati. Samo masi glavom i radi sta ti kazu. Onda i metla od 3 marke ide po 24 salom.Malinar uvozi respirator... Itditd. Juce sam radio test na koronu, kad sam vidio ko je uletio u to i kako pare uzima, oplako sam od smijeha. I jos se smijem. Nevjerovatno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by harlekin » 20 Feb 2021, 00:49

Naseef Mushroom wrote: 19 Feb 2021, 22:51
harlekin wrote: 19 Feb 2021, 22:15
Pa ev bar sad mozemo uzivat,talenti se nagradjuju,trud i postenje se cijeni i uvazava,svi imaju dobru platu (koji su vani),i svi imaju odlicnu motivaciju (za otic iz ovog raja i blagostanja).Ne pitaju se vise samo srbi i hrvati,imamo stabilnu i suverenu drzavu,nacionalizam izrazen,muslimani nas predstavljaju.Miline braćo :julia
Pa ima dosta nepravde ali da budemo iskreni dosta je Jugoslavija od nas napravila debile koji se ne možemo snalaziti u modernom svijetu.
Mi smo kod Tite bili kao momak sto živi kod mame. Dok su njegovi vršnjaci (druge države) sa 16-20 godina polahko sazrijevali i postali spremni za odrasli život mi smo još čekali da nam mama skuha kahvu i napravi doručak. Onda mama umire kad smo napunili 40 godina (raspad Jugoslavije) i mi krećemo naglo u svijet odraslih i izgubljeni smo dok su naši vršnjaci se već uklopili i postali pravi muškarci.

U nas se i dalje očekuje da država nađe posao, da se zaposliš u firmi gdje i roditelji rade i ne može te niko otjerati do penzije. Raditi dva posla nezamislivo. Ne bi ni Švabo imao život iznad standarda da ne radi dva posla.
Najnormalnije na zapadu sjesti u voz ili u auto i voziti se sat vremena na posao. U mene blizu na EP benzinskoj starijem radniku pumpa bila udaljena 10 minuta od posla, dobio prekomandu na pumpu sat vremena udaljena, psuje "u Titino vrijeme se ovo ne bi dogodilo" :grana
Umaženi smo do bola. Ima dosta nepravde ali nismo se ni potrudili da se borimo protiv nepravde.

U nas protesti počinju i završavaju se sa prizivanjem mrtvog Tite da ustane i pośalje ove na Goli otok.
Cak i to sto smo koruptivni,pokvareni i nesposobni kriva je juga i tito?zapad?istok?ne snalazenje?
Ne macak,ja ipak mislim da je kriva grupa ljudi koja nas vodi i ti koji je biras uz suplju "u titino vreme nis smio u dzamiju".
I to govore ljudi u zemlji gdje na svakom cosku ima kafana i kladionica,logicno da im bitna dzamija.
Male plate i svi skoro iste plate u jugi imali,sad tajkuni mlate milione,a ajd mi ti objasni koju struku i koju vrstu posla koliko odgovornu covjek mora imat zaradjuje milione?
Ne,ne postoji,drugi zaradjuju on uzima.
Obicno lihvarenje i reketarenje naroda se prodaje kao demokratija,al narod to i zasluzuje,isto kao sto zasluzuje kad mu dijete bolesno da moli po fejsu za pomoc i skuplja novce,sad bar moze otic u dzamiju molit i onog gore.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6979
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2746 times
Been thanked: 1294 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 20 Feb 2021, 04:30

Sistem u bivsoj je bio takav da je bio ok za prosjecnog covjeka. Ako si zelio I moga vise, isticao se na bilo kakav nacin od drugih bio si osudjivan. Zasto, zato sto njima nisu trebali pametni nego podobni, poslusni, prosjecni.
Zasto, zato da bi oni nama dali odmaralista, a sebi su gradili Neume (guzonjin sin) :oo
Imali smo jako dobro obrazovanje ali smo ucili previse nevaznih stvari, nedostajalo nam je prakse. Odnos profesor – ucenik je bio katastrofalan (sjedi glup si sta ti znas) :grana
Kazemo da smo imali dobro I besplatno zdravstvo, to je tacno ali su nasi roditalji davali jako velike doprinose za to. Opet nije to zdravstvo bilo ni zglave u vrhu nekog evropskog, pa pogledajmo samo nase zube, haha :D. Sa 18 godina nismo bili spremni na zivot zato sto nije bilo mogucnosti za zaposlenje, cak I onima sa fakultetima. Posao si mogao dobiti samo preko stele.
Da ne pominjem sad razne inflacije, opstu nesigurnot I nestasice. Nasa drzava jeste bila dobra baza da smo bili pamentni pa polako pralazili u demokatiju, promjene kojima je tezila Evropa. Da nismo bile budale I sve sto se godinama gradilo srusili, danas bi bili drzava u Evropi koja se nesto pita. Ali ne mozes naprijed sa losim liderima, bez ideje I vizije. Riba smrdi od glave, a najvise smrde nacionalisti svih vrsta.
Imala je ta drzava naravno I puno dobrih strana, bilo je sigurno hodati u sred dana u sred noci, godisnji odmori su bili dugi, djeca su bila bezbrizna I sretna. Ali je sve to za trajalo jako kratko. Ni jedna genaracija nije uspjela odziviti bez rata.

i tako dalje....obozavam prosipati pamet po forumu :123 :ooo
Twiterka

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31662
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2688 times
Been thanked: 5144 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Matan » 20 Feb 2021, 06:42

koteljubi_kadnisamtu wrote: 20 Feb 2021, 04:30 Sistem u bivsoj je bio takav da je bio ok za prosjecnog covjeka. Ako si zelio I moga vise, isticao se na bilo kakav nacin od drugih bio si osudjivan. Zasto, zato sto njima nisu trebali pametni nego podobni, poslusni, prosjecni.
Zasto, zato da bi oni nama dali odmaralista, a sebi su gradili Neume (guzonjin sin) :oo
Imali smo jako dobro obrazovanje ali smo ucili previse nevaznih stvari, nedostajalo nam je prakse. Odnos profesor – ucenik je bio katastrofalan (sjedi glup si sta ti znas) :grana
Kazemo da smo imali dobro I besplatno zdravstvo, to je tacno ali su nasi roditalji davali jako velike doprinose za to. Opet nije to zdravstvo bilo ni zglave u vrhu nekog evropskog, pa pogledajmo samo nase zube, haha :D. Sa 18 godina nismo bili spremni na zivot zato sto nije bilo mogucnosti za zaposlenje, cak I onima sa fakultetima. Posao si mogao dobiti samo preko stele.
Da ne pominjem sad razne inflacije, opstu nesigurnot I nestasice. Nasa drzava jeste bila dobra baza da smo bili pamentni pa polako pralazili u demokatiju, promjene kojima je tezila Evropa. Da nismo bile budale I sve sto se godinama gradilo srusili, danas bi bili drzava u Evropi koja se nesto pita. Ali ne mozes naprijed sa losim liderima, bez ideje I vizije. Riba smrdi od glave, a najvise smrde nacionalisti svih vrsta.
Imala je ta drzava naravno I puno dobrih strana, bilo je sigurno hodati u sred dana u sred noci, godisnji odmori su bili dugi, djeca su bila bezbrizna I sretna. Ali je sve to za trajalo jako kratko. Ni jedna genaracija nije uspjela odziviti bez rata.

i tako dalje....obozavam prosipati pamet po forumu :123 :ooo
Ali, sve si pametno rekla..
bas je tako i bilo.. :ok
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13577
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4279 times
Been thanked: 5085 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by pizarro » 20 Feb 2021, 07:22

koteljubi_kadnisamtu wrote: 20 Feb 2021, 04:30 Sistem u bivsoj je bio takav da je bio ok za prosjecnog covjeka. Ako si zelio I moga vise, isticao se na bilo kakav nacin od drugih bio si osudjivan. Zasto, zato sto njima nisu trebali pametni nego podobni, poslusni, prosjecni.
Zasto, zato da bi oni nama dali odmaralista, a sebi su gradili Neume (guzonjin sin) :oo
Imali smo jako dobro obrazovanje ali smo ucili previse nevaznih stvari, nedostajalo nam je prakse. Odnos profesor – ucenik je bio katastrofalan (sjedi glup si sta ti znas) :grana
Kazemo da smo imali dobro I besplatno zdravstvo, to je tacno ali su nasi roditalji davali jako velike doprinose za to. Opet nije to zdravstvo bilo ni zglave u vrhu nekog evropskog, pa pogledajmo samo nase zube, haha :D. Sa 18 godina nismo bili spremni na zivot zato sto nije bilo mogucnosti za zaposlenje, cak I onima sa fakultetima. Posao si mogao dobiti samo preko stele.
Da ne pominjem sad razne inflacije, opstu nesigurnot I nestasice. Nasa drzava jeste bila dobra baza da smo bili pamentni pa polako pralazili u demokatiju, promjene kojima je tezila Evropa. Da nismo bile budale I sve sto se godinama gradilo srusili, danas bi bili drzava u Evropi koja se nesto pita. Ali ne mozes naprijed sa losim liderima, bez ideje I vizije. Riba smrdi od glave, a najvise smrde nacionalisti svih vrsta.
Imala je ta drzava naravno I puno dobrih strana, bilo je sigurno hodati u sred dana u sred noci, godisnji odmori su bili dugi, djeca su bila bezbrizna I sretna. Ali je sve to za trajalo jako kratko. Ni jedna genaracija nije uspjela odziviti bez rata.

i tako dalje....obozavam prosipati pamet po forumu :123 :ooo
vidi vidi sto nam neko drzi predavanje :oo
ja mislio ti ovdje samo pjesme i postove od jednu-dvije recenice ostavljas :oo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53990
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by HAVANA » 20 Feb 2021, 07:35

animals wrote: 20 Feb 2021, 06:42
koteljubi_kadnisamtu wrote: 20 Feb 2021, 04:30 Sistem u bivsoj je bio takav da je bio ok za prosjecnog covjeka. Ako si zelio I moga vise, isticao se na bilo kakav nacin od drugih bio si osudjivan. Zasto, zato sto njima nisu trebali pametni nego podobni, poslusni, prosjecni.
Zasto, zato da bi oni nama dali odmaralista, a sebi su gradili Neume (guzonjin sin) :oo
Imali smo jako dobro obrazovanje ali smo ucili previse nevaznih stvari, nedostajalo nam je prakse. Odnos profesor – ucenik je bio katastrofalan (sjedi glup si sta ti znas) :grana
Kazemo da smo imali dobro I besplatno zdravstvo, to je tacno ali su nasi roditalji davali jako velike doprinose za to. Opet nije to zdravstvo bilo ni zglave u vrhu nekog evropskog, pa pogledajmo samo nase zube, haha :D. Sa 18 godina nismo bili spremni na zivot zato sto nije bilo mogucnosti za zaposlenje, cak I onima sa fakultetima. Posao si mogao dobiti samo preko stele.
Da ne pominjem sad razne inflacije, opstu nesigurnot I nestasice. Nasa drzava jeste bila dobra baza da smo bili pamentni pa polako pralazili u demokatiju, promjene kojima je tezila Evropa. Da nismo bile budale I sve sto se godinama gradilo srusili, danas bi bili drzava u Evropi koja se nesto pita. Ali ne mozes naprijed sa losim liderima, bez ideje I vizije. Riba smrdi od glave, a najvise smrde nacionalisti svih vrsta.
Imala je ta drzava naravno I puno dobrih strana, bilo je sigurno hodati u sred dana u sred noci, godisnji odmori su bili dugi, djeca su bila bezbrizna I sretna. Ali je sve to za trajalo jako kratko. Ni jedna genaracija nije uspjela odziviti bez rata.

i tako dalje....obozavam prosipati pamet po forumu :123 :ooo
Ali, sve si pametno rekla..
bas je tako i bilo.. :ok
Pa i jeste otprilike tacno, slazem se. Ali tacno je i to da je to bio maksimum koji se mogao izvuci iz svega onoga i raznih ludila na ovim prostorima. Ja ne vidim ko je mogao bolje napraviti. A i jako je zajebano napraviti prosjecnog covjeka sretnim. U tolikom broju prosjecnih. I malo mi je sega ovo guzonjin sin. Toliko je toga brojcano malo bilo da je smijesno porediti. Od citavog grada znao sam ih par a ogledalo se u tome da su imali vise leviski, starki, koznih jakni i kucu u neumu... Naravno vecina raje im se smijala, podjebavala ih i iskoristavala. Znam ih ja i danas, eventualno im ostalo od guzonje stan na ciglanama il breci i kuca u neumu. Ako je nisu prodali. Smijesno porediti sa danasnjim obimom kriminala. Kod ovih unuk od unuka nece potrosit pokradeno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Naseef Mushroom » 20 Feb 2021, 07:38

harlekin wrote: 20 Feb 2021, 00:49
Naseef Mushroom wrote: 19 Feb 2021, 22:51
Pa ima dosta nepravde ali da budemo iskreni dosta je Jugoslavija od nas napravila debile koji se ne možemo snalaziti u modernom svijetu.
Mi smo kod Tite bili kao momak sto živi kod mame. Dok su njegovi vršnjaci (druge države) sa 16-20 godina polahko sazrijevali i postali spremni za odrasli život mi smo još čekali da nam mama skuha kahvu i napravi doručak. Onda mama umire kad smo napunili 40 godina (raspad Jugoslavije) i mi krećemo naglo u svijet odraslih i izgubljeni smo dok su naši vršnjaci se već uklopili i postali pravi muškarci.

U nas se i dalje očekuje da država nađe posao, da se zaposliš u firmi gdje i roditelji rade i ne može te niko otjerati do penzije. Raditi dva posla nezamislivo. Ne bi ni Švabo imao život iznad standarda da ne radi dva posla.
Najnormalnije na zapadu sjesti u voz ili u auto i voziti se sat vremena na posao. U mene blizu na EP benzinskoj starijem radniku pumpa bila udaljena 10 minuta od posla, dobio prekomandu na pumpu sat vremena udaljena, psuje "u Titino vrijeme se ovo ne bi dogodilo" :grana
Umaženi smo do bola. Ima dosta nepravde ali nismo se ni potrudili da se borimo protiv nepravde.

U nas protesti počinju i završavaju se sa prizivanjem mrtvog Tite da ustane i pośalje ove na Goli otok.
Cak i to sto smo koruptivni,pokvareni i nesposobni kriva je juga i tito?zapad?istok?ne snalazenje?
Ne macak,ja ipak mislim da je kriva grupa ljudi koja nas vodi i ti koji je biras uz suplju "u titino vreme nis smio u dzamiju".
I to govore ljudi u zemlji gdje na svakom cosku ima kafana i kladionica,logicno da im bitna dzamija.
Male plate i svi skoro iste plate u jugi imali,sad tajkuni mlate milione,a ajd mi ti objasni koju struku i koju vrstu posla koliko odgovornu covjek mora imat zaradjuje milione?
Ne,ne postoji,drugi zaradjuju on uzima.
Obicno lihvarenje i reketarenje naroda se prodaje kao demokratija,al narod to i zasluzuje,isto kao sto zasluzuje kad mu dijete bolesno da moli po fejsu za pomoc i skuplja novce,sad bar moze otic u dzamiju molit i onog gore.
Mentalitet šuškava koverta i pitaj nekog da ti nešto sredi preko veze nije nastao 1996.
Tesna koža i Bolji život su prikazali pravo stanje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by arzuhal » 20 Feb 2021, 07:41

Sve u svemu, da je sistem valjao ne bi se srušio. Dakle, riječ je o jednom snu koji je prošao... Bajagi marksističko društvo je u svojim njedrima odgajalo ljude koji su uradili sve da izvedu trik i preko noći državnu i društevnu svojinu pretvore u privatno vlasništvo. Aferim.

Za žaliti je što je "tranziciju" moralo toliko ljudi platiti glavama...
uzmi Lysobact

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Taare » 20 Feb 2021, 10:32

Ne valja ti kraljevina, ne valja ti socijalizam, ne valja ti demokratija.
Majku mu, da nije do naroda :hm
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Taare » 20 Feb 2021, 10:44

Kako to da je jbnom nijemcu dobar svaki sistem :hm
Imali kraljevinu i postali najjača sila u svijetu. Vas dunjaluk se moro sastat da ih zaustavi.
nakontoga bili u maloj krizi i ope postali najjača sila na svijetu.
Ope se vas dunjaluk udružio da ih zaustavi. Da ne bi britanskog špijuna hitlera, pobijedili bi vas dunjaluk.
Ono što je vrijedno spomena i vrlo bitno za nas same jeste da su našeg din-dušmanina sklaputali za dvije hevte :zubi toliko o tome da su srbi ratnička nacija :ooo

Onda su dobili demokratiju(preciznije, zapadna njemačka) i opet postali najjača sila u evropi.
Od rusa bukvalno kupili istočnu njemačku bez da su postali fukare.
I s tim balastom, postali su najjača sila u evropi.
Nagovorili ih da uđu u neku uniju.
Kasnije mnogi zakukali kako je eu loša i da su pred bankrotom, samo švabo profitira ko nikad.

Zašto je to tako majku mu? Ima l neko ko bi nam malo pojasnio zašto nama ne valja nijedan sistem, a švabi valja ama baš svaki?
Svi mi se morete obratit

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by prog321 » 20 Feb 2021, 11:03

Nije ni svabo uvijek bio takav..
Do pojave protestantizma tamo u 16 vijeku bili su zesce fukare u svijetu.

I tek od 19 vijeka ekonomski dominiraju ali su vojno bili i ostali gubitnici. Veci i od srba.
Svako ih je mlatio po usima od napoleona do britanije i rusije.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84508
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16628 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 20 Feb 2021, 11:16

prog321 wrote: 20 Feb 2021, 11:03 Nije ni svabo uvijek bio takav..
Do pojave protestantizma tamo u 16 vijeku bili su zesce fukare u svijetu.

I tek od 19 vijeka ekonomski dominiraju ali su vojno bili i ostali gubitnici. Veci i od srba.
Svako ih je mlatio po usima od napoleona do britanije i rusije.
To sto ti danas maternji nije njemacki mozes najvise zahvaliti adolfu, da je sluso generale sve bi potamanili.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by prog321 » 20 Feb 2021, 11:26

To sto su satrali francusku u cetiri dana isto zahvali hitleru.
Da nije bilo njega ne bi bilo nista. Ni drugog svjetskog. Ni ovog. Ni onog.
Fakt je da nijemac nije za ratnu rabotu.
Kad ima plan i kad je sve pod kontrolom vrhunski je izvodjac.
Cim jedan glid fali odmah pad sistema.
Nije slucajno da su ih svi potukli od napoleona do prvog i drugog svjetskog.
Pobogu sve do 19 vijeka njemacka kao drzava nije ni postojala.
To su bile desetine malih grad drzavica i jedino sto ih je skupljalo bio je jezik.
I dan danas njemacka je duboko podjeljeno drustvo na regione.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31682
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7224 times
Been thanked: 3930 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Mister No » 20 Feb 2021, 11:32

Ako se ne vraca previse u proslost generalno se smatra da su dvije vojske najbolje na svijetu bili janjicari kod Osmanlija i njemacka vojska iz 2 sv. rata.
Kod Nijemaca se posebno najzajebanijim smatraju oni koji dolaze sa prostora nekadašnje Pruske.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84508
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16628 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 20 Feb 2021, 11:35

prog321 wrote: 20 Feb 2021, 11:26 To sto su satrali francusku u cetiri dana isto zahvali hitleru.
Da nije bilo njega ne bi bilo nista. Ni drugog svjetskog. Ni ovog. Ni onog.
Fakt je da nijemac nije za ratnu rabotu.
Kad ima plan i kad je sve pod kontrolom vrhunski je izvodjac.
Cim jedan glid fali odmah pad sistema.
Nije slucajno da su ih svi potukli od napoleona do prvog i drugog svjetskog.
Pobogu sve do 19 vijeka njemacka kao drzava nije ni postojala.
To su bile desetine malih grad drzavica i jedino sto ih je skupljalo bio je jezik.
I dan danas njemacka je duboko podjeljeno drustvo na regione.
Fakat nisu za rata,
Citav svijet se morao udruziti, i opet jedva.
Aj bizi
Dozvolite da se obratimo

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by prog321 » 20 Feb 2021, 11:39

Pa imali su i oni pola svijeta na svojoj strani.
Skoro sva evropa. Japan i kolonije.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84508
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11064 times
Been thanked: 16628 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 20 Feb 2021, 11:42

Imali su Japan i truHlu Italiju.
Beograd zauzelo sest svaba.
6
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests