Jugonostalgičari

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Masamune » 19 Feb 2021, 21:45

Kako za koga.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by prog321 » 19 Feb 2021, 21:49

Pa pricam za mene i moje.
Kurko mi ima bolovanje za ostale.

Sklepati jugu gdje su se samo srbi i hrvati pitali za sve a ostali vagali mudima, nije moglo funkcionisati bez diktature.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 21:51

Uvijek mislimo na sve ono sto smo imali ali ne mislimo na sve ono sto nismo imali. Talenti nisu bili nagradjeni dovoljno, nije bilo bitno koliko se zalazes i sta znas i koliko si vrijedniji, svi su skoro imali istu platu, pa gdje to ima ? Nije bilo motivacije.
Ja bi mogla napisati stranice mog misljenja al mi mrsko :oo
Twiterka

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34402 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Rum » 19 Feb 2021, 22:08

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Hurija » 19 Feb 2021, 22:11

Ostalo je cutanje.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by harlekin » 19 Feb 2021, 22:15

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 21:51 Uvijek mislimo na sve ono sto smo imali ali ne mislimo na sve ono sto nismo imali. Talenti nisu bili nagradjeni dovoljno, nije bilo bitno koliko se zalazes i sta znas i koliko si vrijedniji, svi su skoro imali istu platu, pa gdje to ima ? Nije bilo motivacije.
Ja bi mogla napisati stranice mog misljenja al mi mrsko :oo
Pa ev bar sad mozemo uzivat,talenti se nagradjuju,trud i postenje se cijeni i uvazava,svi imaju dobru platu (koji su vani),i svi imaju odlicnu motivaciju (za otic iz ovog raja i blagostanja).Ne pitaju se vise samo srbi i hrvati,imamo stabilnu i suverenu drzavu,nacionalizam izrazen,muslimani nas predstavljaju.Miline braćo :julia

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Masamune » 19 Feb 2021, 22:21

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 21:51 Uvijek mislimo na sve ono sto smo imali ali ne mislimo na sve ono sto nismo imali. Talenti nisu bili nagradjeni dovoljno, nije bilo bitno koliko se zalazes i sta znas i koliko si vrijedniji, svi su skoro imali istu platu, pa gdje to ima ? Nije bilo motivacije.
Ja bi mogla napisati stranice mog misljenja al mi mrsko :oo
Slobodno piši kad ti ne bude mrsko. Sa ovim dijelom oko motivacije si ubola pravo da ni sam ne bih bolje napisao. Ja sam veliki protivnik svih sistema prisile i kad neko za tebe treba da misli šta je za tebe najbolje, a to je u tom periodu radila država koja je kontrolisala sve sfere života. Pojedinci koji su pokušavali da isplivaju mimo onoga što je država zamislila su bili progutani od takvog sistema ili su morali biti asimilirani i postati dio tog istog sistema. Čovjek kao indivudua u komunizmu se gubi, a isto tako i u totalitarnim sistemima pogotovo oni u kojima je religija igrala ključnu ulogu. Za čovjeka kao pojedinca nema boljeg sistema od demokratije, jer demokratija donosi slobode i čovjek je više prepušten samom sebi da krči vlastiti put kojim želi hodati, a što je u biti najzdravije. Također je akcenat i na free thinking.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Naseef Mushroom » 19 Feb 2021, 22:23

MarlboroGold wrote: 19 Feb 2021, 21:42 Stvar i jeste što su ljudi emotivno vezani za Jugu pogotovo ako su u njoj proveli najbolje godine života, ali te emocije često zasljepljuju... počev recimo i od vlastitih roditelja, pa su kasnije skontali da je to bilo jednostavno neodrživo dugoročno. Neki ni dan danas nisu progledali, a to su upravo ostaci te bivše države koji se sami sa sobom nisu pomirili... pa kad prokukaju i kažu joj da je sad Tito tu kako bi ih sve poslao na goli otok. Danas bi Tito bio na golom otoku i to je činjenica.

Valjala je ideja, ali ne silom.
Pa normalno da će mnogi 50godišnjaci kada pomisle o Jugoslaviji imati određene emocije, uglavnom pozitivne.
Ko ne bi bio Jugonostalgičar kada gleda stare koncerte Balaševića dok nije osjedio, sjeti se ljetovanja na moru, kako su se djeca igrala bez telefona i ostale tehnike i kada pogleda staru reklamu na televiziji?
Ali, ljudi se zavaravaju i misle da je to Jugonostalgija, to je ustvari samo nostalgija kada smo svi bili mladi, ludi i nismo imali obaveza i plaćanje računa.
Treba samo ukucati na YouTube američka videa posvećena 80im i naći će se stotine komentara gdje Amerikanci pate za tim vremenima jer ljudi pate za mladošću koja je u većine "stara dobra vremena".

Mi bi imali iste lijepe uspomene i da smo onda već bili nezavisna Bosna i Hercegovina, da smo bili njemačka republika, bili Veliki Sandžak ili se zvali Tunguzija.
Može se naći stotine primjera iz doba Jugoslavije o kojima imamo lijepa sjećanja ali nijedan što potvrđuje da je bilo lijepo baš zato što smo bili Jugoslavija, sve su to lijepe stvari koje doživljava svaki omladinac na ovoj planeti ukoliko nije u ratnoj zoni.
Da su nečiji roditelji emigrirali iz Jugoslavije dok je bio beba doživio bi slične stvari i u drugim državama.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 19 Feb 2021, 22:26

Bila je to ozbiljna drzava, zajebana
U kojoj je bilo fino zivit kad si mal, ne moras radit i boli te qratz za sve

Ako zanemarimo da je sve bilo sezce foliranje
Glede braCkih naroda
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:28

MarlboroGold wrote: 19 Feb 2021, 22:21
koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 21:51 Uvijek mislimo na sve ono sto smo imali ali ne mislimo na sve ono sto nismo imali. Talenti nisu bili nagradjeni dovoljno, nije bilo bitno koliko se zalazes i sta znas i koliko si vrijedniji, svi su skoro imali istu platu, pa gdje to ima ? Nije bilo motivacije.
Ja bi mogla napisati stranice mog misljenja al mi mrsko :oo
Slobodno piši kad ti ne bude mrsko. Sa ovim dijelom oko motivacije si ubola pravo da ni sam ne bih bolje napisao. Ja sam veliki protivnik svih sistema prisile i kad neko za tebe treba da misli šta je za tebe najbolje, a to je u tom periodu radila država koja je kontrolisala sve sfere života. Pojedinci koji su pokušavali da isplivaju mimo onoga što je država zamislila su bili progutani od takvog sistema ili su morali biti asimilirani i postati dio tog istog sistema. Čovjek kao indivudua u komunizmu se gubi, a isto tako i u totalitarnim sistemima pogotovo oni u kojima je religija igrala ključnu ulogu. Za čovjeka kao pojedinca nema boljeg sistema od demokratije, jer demokratija donosi slobode i čovjek je više prepušten samom sebi da krči vlastiti put kojim želi hodati, a što je u biti najzdravije. Također je akcenat i na free thinking.
Da ti kazem Marlboro, stvarno cu napisati samo da saberem misli. Ali evo npr moj deda je bio jedan od projektanata Hidrocentrale na Jablanici a njegovo ime nigdje ne mozes naci ni u jednim knjigama, i jos gutu stvari je radio koje su jos dan danas u upotrebi. Svi Zenicani nek znaju da je on nekad davno bio glavni inzinjer Zeljezare i svih postrojenja :)
A zasto ga nema...zato sto nije bio sistema.
Twiterka

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34402 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Rum » 19 Feb 2021, 22:32

Fuddo wrote: 19 Feb 2021, 22:26 Bila je to ozbiljna drzava, zajebana
U kojoj je bilo fino zivit kad si mal, ne moras radit i boli te qratz za sve

Ako zanemarimo da je sve bilo sezce foliranje
Glede braCkih naroda
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 19 Feb 2021, 22:33

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:28
MarlboroGold wrote: 19 Feb 2021, 22:21
Slobodno piši kad ti ne bude mrsko. Sa ovim dijelom oko motivacije si ubola pravo da ni sam ne bih bolje napisao. Ja sam veliki protivnik svih sistema prisile i kad neko za tebe treba da misli šta je za tebe najbolje, a to je u tom periodu radila država koja je kontrolisala sve sfere života. Pojedinci koji su pokušavali da isplivaju mimo onoga što je država zamislila su bili progutani od takvog sistema ili su morali biti asimilirani i postati dio tog istog sistema. Čovjek kao indivudua u komunizmu se gubi, a isto tako i u totalitarnim sistemima pogotovo oni u kojima je religija igrala ključnu ulogu. Za čovjeka kao pojedinca nema boljeg sistema od demokratije, jer demokratija donosi slobode i čovjek je više prepušten samom sebi da krči vlastiti put kojim želi hodati, a što je u biti najzdravije. Također je akcenat i na free thinking.
Da ti kazem Marlboro, stvarno cu napisati samo da saberem misli. Ali evo npr moj deda je bio jedan od projektanata Hidrocentrale na Jablanici a njegovo ime nigdje ne mozes naci ni u jednim knjigama, i jos gutu stvari je radio koje su jos dan danas u upotrebi. Svi Zenicani nek znaju da je on nekad davno bio glavni inzinjer Zeljezare i svih postrojenja :)
A zasto ga nema...zato sto nije bio sistema.
Pa sta treba, spomenik dobit sto je napravio hidrocentralu?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:39

Fuddo wrote: 19 Feb 2021, 22:33
koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:28

Da ti kazem Marlboro, stvarno cu napisati samo da saberem misli. Ali evo npr moj deda je bio jedan od projektanata Hidrocentrale na Jablanici a njegovo ime nigdje ne mozes naci ni u jednim knjigama, i jos gutu stvari je radio koje su jos dan danas u upotrebi. Svi Zenicani nek znaju da je on nekad davno bio glavni inzinjer Zeljezare i svih postrojenja :)
A zasto ga nema...zato sto nije bio sistema.
Pa sta treba, spomenik dobit sto je napravio hidrocentralu?
Ne, nego nigjde se ne spominje, a zna se zasto.
Twiterka

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Fuddo » 19 Feb 2021, 22:40

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:39
Fuddo wrote: 19 Feb 2021, 22:33

Pa sta treba, spomenik dobit sto je napravio hidrocentralu?
Ne, nego nigjde se ne spominje, a zna se zasto.
Izvini, a gdje bi trebao da se spominje?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:43

Fuddo wrote: 19 Feb 2021, 22:40
koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:39

Ne, nego nigjde se ne spominje, a zna se zasto.
Izvini, a gdje bi trebao da se spominje?
Ne padam na tvoje provokacije :ne :hihi
Twiterka

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Naseef Mushroom » 19 Feb 2021, 22:51

harlekin wrote: 19 Feb 2021, 22:15
koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 21:51 Uvijek mislimo na sve ono sto smo imali ali ne mislimo na sve ono sto nismo imali. Talenti nisu bili nagradjeni dovoljno, nije bilo bitno koliko se zalazes i sta znas i koliko si vrijedniji, svi su skoro imali istu platu, pa gdje to ima ? Nije bilo motivacije.
Ja bi mogla napisati stranice mog misljenja al mi mrsko :oo
Pa ev bar sad mozemo uzivat,talenti se nagradjuju,trud i postenje se cijeni i uvazava,svi imaju dobru platu (koji su vani),i svi imaju odlicnu motivaciju (za otic iz ovog raja i blagostanja).Ne pitaju se vise samo srbi i hrvati,imamo stabilnu i suverenu drzavu,nacionalizam izrazen,muslimani nas predstavljaju.Miline braćo :julia
Pa ima dosta nepravde ali da budemo iskreni dosta je Jugoslavija od nas napravila debile koji se ne možemo snalaziti u modernom svijetu.
Mi smo kod Tite bili kao momak sto živi kod mame. Dok su njegovi vršnjaci (druge države) sa 16-20 godina polahko sazrijevali i postali spremni za odrasli život mi smo još čekali da nam mama skuha kahvu i napravi doručak. Onda mama umire kad smo napunili 40 godina (raspad Jugoslavije) i mi krećemo naglo u svijet odraslih i izgubljeni smo dok su naši vršnjaci se već uklopili i postali pravi muškarci.

U nas se i dalje očekuje da država nađe posao, da se zaposliš u firmi gdje i roditelji rade i ne može te niko otjerati do penzije. Raditi dva posla nezamislivo. Ne bi ni Švabo imao život iznad standarda da ne radi dva posla.
Najnormalnije na zapadu sjesti u voz ili u auto i voziti se sat vremena na posao. U mene blizu na EP benzinskoj starijem radniku pumpa bila udaljena 10 minuta od posla, dobio prekomandu na pumpu sat vremena udaljena, psuje "u Titino vrijeme se ovo ne bi dogodilo" :grana
Umaženi smo do bola. Ima dosta nepravde ali nismo se ni potrudili da se borimo protiv nepravde.

U nas protesti počinju i završavaju se sa prizivanjem mrtvog Tite da ustane i pośalje ove na Goli otok.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:53

koteljubi_kadnisamtu wrote: 19 Feb 2021, 22:28
MarlboroGold wrote: 19 Feb 2021, 22:21
Slobodno piši kad ti ne bude mrsko. Sa ovim dijelom oko motivacije si ubola pravo da ni sam ne bih bolje napisao. Ja sam veliki protivnik svih sistema prisile i kad neko za tebe treba da misli šta je za tebe najbolje, a to je u tom periodu radila država koja je kontrolisala sve sfere života. Pojedinci koji su pokušavali da isplivaju mimo onoga što je država zamislila su bili progutani od takvog sistema ili su morali biti asimilirani i postati dio tog istog sistema. Čovjek kao indivudua u komunizmu se gubi, a isto tako i u totalitarnim sistemima pogotovo oni u kojima je religija igrala ključnu ulogu. Za čovjeka kao pojedinca nema boljeg sistema od demokratije, jer demokratija donosi slobode i čovjek je više prepušten samom sebi da krči vlastiti put kojim želi hodati, a što je u biti najzdravije. Također je akcenat i na free thinking.
Da ti kazem Marlboro, stvarno cu napisati samo da saberem misli. Ali evo npr moj deda je bio jedan od projektanata Hidrocentrale na Jablanici a njegovo ime nigdje ne mozes naci ni u jednim knjigama, i jos gutu stvari je radio koje su jos dan danas u upotrebi.
A zasto ga nema...zato sto nije bio sistema.
Twiterka

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:55

Ako niste pogledajte film " Decko koji obecava " :oo
Last edited by Koteljubi_kadnisamtu on 19 Feb 2021, 22:57, edited 1 time in total.
Twiterka

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53904
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by HAVANA » 19 Feb 2021, 22:56

To ti nazife za sebe pisi. Nit sam izgubljen, nit sta ocekujem od nekoga. Sam svoj majstor. A titin pionir. Doduse nisam kakav uzoran bio.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Feb 2021, 22:59

Cekaj malo cekaj, ti si se iskalio prvo vani pa onda dosao da s tim iskustvom nazad :oo
Twiterka

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests