"Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by MunDzi » 03 Nov 2021, 15:37

Tako to bude kad se citav tekst cita bez razumjevanja napisanog, nego oci ostanu na par rijeci koje se vade iz konteksta cijelog teksta i cijele price.

Kobajagi narod zna. Zna sipak. Narod je polupismen, bez obzira sto zna i citati i pisati.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Fuddo » 03 Nov 2021, 15:42

Jebo te kontest!
Dozvolite da se obratimo

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by vila » 03 Nov 2021, 15:54

MunDzi wrote: 03 Nov 2021, 15:37 Tako to bude kad se citav tekst cita bez razumjevanja napisanog, nego oci ostanu na par rijeci koje se vade iz konteksta cijelog teksta i cijele price.

Kobajagi narod zna. Zna sipak. Narod je polupismen, bez obzira sto zna i citati i pisati.
Objasni mi kontekst ove recenice
"Jebali vas plastični lampioni, plastični vijenci i plastične krizanteme. Jebale vas komemoracije, rekvijemi i mise zadušnice"

Da recimo tebi netko uputi ovakvu recenicu na dan kad odlazis na grob svojim mrtvima
Ili jos gore ,kad jos uvjek ne znas ni gdje im je grob
Bi li trazila kontekst ?

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by MunDzi » 03 Nov 2021, 16:11

vila wrote: 03 Nov 2021, 15:54
MunDzi wrote: 03 Nov 2021, 15:37 Tako to bude kad se citav tekst cita bez razumjevanja napisanog, nego oci ostanu na par rijeci koje se vade iz konteksta cijelog teksta i cijele price.

Kobajagi narod zna. Zna sipak. Narod je polupismen, bez obzira sto zna i citati i pisati.
Objasni mi kontekst ove recenice
"Jebali vas plastični lampioni, plastični vijenci i plastične krizanteme. Jebale vas komemoracije, rekvijemi i mise zadušnice"

Da recimo tebi netko uputi ovakvu recenicu na dan kad odlazis na grob svojim mrtvima
Ili jos gore ,kad jos uvjek ne znas ni gdje im je grob
Bi li trazila kontekst ?
Vilo.
Ne zelim da se uvlacim u diskusiju, pogotovo ne gdje su ad hominem pitanja.
Kometarisala sam kompletan tekst koji je postirao Behko, dakle sve sto je Dezulovic napisao i komentare desnicara u istom tekstu!

Ali odgovorit cu ti na to ad hominem pitanje sa vrlo ad hominem odgovorom (iskustvom). Itekako sam nasla kontekst!

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by vila » 03 Nov 2021, 16:15

MunDzi wrote: 03 Nov 2021, 16:11
vila wrote: 03 Nov 2021, 15:54

Objasni mi kontekst ove recenice
"Jebali vas plastični lampioni, plastični vijenci i plastične krizanteme. Jebale vas komemoracije, rekvijemi i mise zadušnice"

Da recimo tebi netko uputi ovakvu recenicu na dan kad odlazis na grob svojim mrtvima
Ili jos gore ,kad jos uvjek ne znas ni gdje im je grob
Bi li trazila kontekst ?
Vilo.
Ne zelim da se uvlacim u diskusiju, pogotovo ne gdje su ad hominem pitanja.
Kometarisala sam kompletan tekst koji je postirao Behko, dakle sve sto je Dezulovic napisao i komentare desnicara u istom tekstu!

Ali odgovorit cu ti na to ad hominem pitanje sa vrlo ad hominem odgovorom (iskustvom). Itekako sam nasla kontekst!
Ja nisam (to ti je moj ad hominem odgovor s iskustvom)

I nisam imala nikakvu zlocastu namjeru sa tim ad hominem pristupom
Jednostavno meni je jednostavnije znati pravilan odgovor na bilo kakvo pitanje ako o njemu razmisljam osobno
Pa isto tako nastupam i prema drugima
Bez ikakve zle namjere

Al dezulovic je zao

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 16:17

Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 13:33 :D. Eto ti si nam reper u životu.
Malo ti prodrmaju kavez i gotovo sjelo. :ooo
Kada forumašu koga neki optužuju da je bošnjacki nacionalista (među njima i ti), da koristi prečesto naziv Bošnjak i koji nema nikoga iz Vukovara napišeš da mu tema vezana za grad gdje su počinjeni zločini nad Hrvatima drma kavez onda je očigledno da tu nema nikakvih argumenata nego je se sve svelo na kreveljenje kao sto je i novinarstvo Dežulovića koji nakon onog otkaza jedino još može privući pažnju sa naslovom "Yebo vas...".

Nije ni čudo što samo određeni poput tebe mogu shvatiti ovog neshvaćenog jer vam je ista argumentacija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 16:39

Citirani dio teksta se ne odnosi na zrtve i njihove potomke i takvi se u istom ne trebaju ni pronalaziti. Tekst se odnosi na one druge koji se Vukovara sjete jednom godisnje ili moralisu o istom zarad politickih poena ili iz drugih razloga bez da im je iskreno stalo. Takvi se uglavnom i pronalaze i ujedno i jesu najglasniji, jer im ovaj tekst remeti koncepciju.

Ovo izbija oci. Da je mogao koristiti bolje rijeci mogao je i to stoji.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Fuddo » 03 Nov 2021, 16:48

MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 16:39 Citirani dio teksta se ne odnosi na zrtve i njihove potomke i takvi se u istom ne trebaju ni pronalaziti. Tekst se odnosi na one druge koji se Vukovara sjete jednom godisnje ili moralisu o istom zarad politickih poena ili iz drugih razloga bez da im je iskreno stalo. Takvi se uglavnom i pronalaze i ujedno i jesu najglasniji, jer im ovaj tekst remeti koncepciju.

Ovo izbija oci. Da je mogao koristiti bolje rijeci mogao je i to stoji.
Da, da je mogao koristiti bolje rijeci, mogao je.
Ali, nije.
Ovako, ogadi cojeku slobodu govora.
Mos mislit kako bi se proveo da na siti nacin napise nesto na slicnu temu, u sve ubaci Ausvic.
Zavrsio bi karijeru.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 16:52

MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 14:07 Pjeni bezveze
Pa koja strana pjeni uvijek na temama poput Njihova Stranka, Popis stanovništva, prije nekoliko dana na temi o tekstu na spomeniku ili bošnjačko pitanje u slučaju novog rata?

Previše je se zla desilo i nije dovoljno vremena prošlo da bi stil sa zapada koje Dežulović kopira prolazio na ex-Yu prostorima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 16:59

Pa ti tamo pjenis o Pedji. Ja sam prestao :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 17:13

MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 16:59 Pa ti tamo pjenis o Pedji. Ja sam prestao :oo
Zasto bih pjenio kada nije usvojeno sta je on predlagao? Zadnjih 5 stranica je uglavnom bila zayebancija sa moje strane sa ona dva forumaša što im je krivo jer se ne pominje brigada i armija
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 17:20

Pjenis o Nasoj Stranci konstantno i na ono sto im prolazi i na ono sto im ne prolazi. Osnovna razlika izmedju npr. Lasera i tebe je sto on ne davi, vec ima svoj stav i jasno ga iznosi bez ikakvog davljenja iako se nekad ne slazemo, ali bude ok diskusija. S tobom svi odustaju ne zato sto si svaki put u pravu, vec zato sto umoris sagovornika kojekakvim nebulozama vrlo brzo tako da svaka diskusija na odredjenu temu izgubi svaki smisao.

Ali to ovdje nije tema tako da necu dalje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 18:01

MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 17:20 Pjenis o Nasoj Stranci konstantno i na ono sto im prolazi i na ono sto im ne prolazi. Osnovna razlika izmedju npr. Lasera i tebe je sto on ne davi, vec ima svoj stav i jasno ga iznosi bez ikakvog davljenja iako se nekad ne slazemo, ali bude ok diskusija. S tobom svi odustaju ne zato sto si svaki put u pravu, vec zato sto umoris sagovornika kojekakvim nebulozama vrlo brzo tako da svaka diskusija na odredjenu temu izgubi svaki smisao.

Ali to ovdje nije tema tako da necu dalje.
Misliš kao na ovoj temi gdje na temi o Vukovaru pominješ SDA, druge forumaše, qme i kako neko pjeni i gdje ti je jedini doprinos ovoj diskusiji što si nekoga drugog citirao i potvrdio šta je napisao i onda sam ja koji je iznio svoje mišljenje na temu taj koji ti je ogadio diskusiju, natjerao da odustaneš i uništio svaku smisao diskusije?
Siguran sam da ćeš i ovu situaciju na drugoj temi prepričavati samo što sam ukazao da izmisljaš.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by MunDzi » 03 Nov 2021, 18:32

vila wrote: 03 Nov 2021, 16:15
MunDzi wrote: 03 Nov 2021, 16:11
Vilo.
Ne zelim da se uvlacim u diskusiju, pogotovo ne gdje su ad hominem pitanja.
Kometarisala sam kompletan tekst koji je postirao Behko, dakle sve sto je Dezulovic napisao i komentare desnicara u istom tekstu!

Ali odgovorit cu ti na to ad hominem pitanje sa vrlo ad hominem odgovorom (iskustvom). Itekako sam nasla kontekst!
Ja nisam (to ti je moj ad hominem odgovor s iskustvom)

Ali ja nisam ni pitala nikakva pitanja.
Samo sam komentarisala tekst u postu koji je postavio Behko.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 19:00

Naseef Mushroom wrote: 03 Nov 2021, 18:01
MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 17:20 Pjenis o Nasoj Stranci konstantno i na ono sto im prolazi i na ono sto im ne prolazi. Osnovna razlika izmedju npr. Lasera i tebe je sto on ne davi, vec ima svoj stav i jasno ga iznosi bez ikakvog davljenja iako se nekad ne slazemo, ali bude ok diskusija. S tobom svi odustaju ne zato sto si svaki put u pravu, vec zato sto umoris sagovornika kojekakvim nebulozama vrlo brzo tako da svaka diskusija na odredjenu temu izgubi svaki smisao.

Ali to ovdje nije tema tako da necu dalje.
Misliš kao na ovoj temi gdje na temi o Vukovaru pominješ SDA, druge forumaše, qme i kako neko pjeni i gdje ti je jedini doprinos ovoj diskusiji što si nekoga drugog citirao i potvrdio šta je napisao i onda sam ja koji je iznio svoje mišljenje na temu taj koji ti je ogadio diskusiju, natjerao da odustaneš i uništio svaku smisao diskusije?
Siguran sam da ćeš i ovu situaciju na drugoj temi prepričavati samo što sam ukazao da izmisljaš.
Nije još dotle došlo na ovoj temi, ali nije ni daleko :oo

To sa SDA je čista analogija i preslikano stanje po pitanju Srebrenice i drugih mjesta gdje su ljudi stradali. Spominjanje toga je apsolutno opravdano u tom kontekstu, jer je to prisutno i kod Bošnjaka i to ne malo. Ti bi mene citirao i da te nisam spomenuo, jer to tebi ne da mira. Ne možeš progutati tako nešto, odnosno bilo kakav kritički osvrt na SDA i Bošnjake, a da ne ospeš paljbu sa postom od nekoliko rečenica ne bi li mirno spavao, a usput i liječio neke svoje komplekse.

Samo što ja nisam neko ko će tebi dati prostor da diktiraš dužinu kompletne diskusije s obzirom na način kako nastupaš inače, a još manje da pišeš nebuloze. Priznajem da sam par puta nasjeo na samom početku, ali nema šanse da ću i dalje. Negdje ćemo se složiti oko nečeg i to je pošteno. Pošteno je i da uopšte ne ulazim u ikakvu diskusiju u vezi onog sa čime se ne slažemo. Ubuduće ću samo okretati na zajebanciju kao sa tim "qme". I sa ovim bih završio. Ukoliko još nešto imaš za reći uopšte se neću osvrtati osim u obliku teške zajebancije, a ti dalje opleti što se mene tiče. Jednostavno mi je nebitno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 19:34

MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 19:00
Naseef Mushroom wrote: 03 Nov 2021, 18:01
Misliš kao na ovoj temi gdje na temi o Vukovaru pominješ SDA, druge forumaše, qme i kako neko pjeni i gdje ti je jedini doprinos ovoj diskusiji što si nekoga drugog citirao i potvrdio šta je napisao i onda sam ja koji je iznio svoje mišljenje na temu taj koji ti je ogadio diskusiju, natjerao da odustaneš i uništio svaku smisao diskusije?
Siguran sam da ćeš i ovu situaciju na drugoj temi prepričavati samo što sam ukazao da izmisljaš.
Nije još dotle došlo na ovoj temi, ali nije ni daleko :oo

To sa SDA je čista analogija i preslikano stanje po pitanju Srebrenice i drugih mjesta gdje su ljudi stradali. Spominjanje toga je apsolutno opravdano u tom kontekstu, jer je to prisutno i kod Bošnjaka i to ne malo. Ti bi mene citirao i da te nisam spomenuo, jer to tebi ne da mira. Ne možeš progutati tako nešto, odnosno bilo kakav kritički osvrt na SDA i Bošnjake, a da ne ospeš paljbu sa postom od nekoliko rečenica ne bi li mirno spavao, a usput i liječio neke svoje komplekse.

Samo što ja nisam neko ko će tebi dati prostor da diktiraš dužinu kompletne diskusije s obzirom na način kako nastupaš inače, a još manje da pišeš nebuloze. Priznajem da sam par puta nasjeo na samom početku, ali nema šanse da ću i dalje. Negdje ćemo se složiti oko nečeg i to je pošteno. Pošteno je i da uopšte ne ulazim u ikakvu diskusiju u vezi onog sa čime se ne slažemo. Ubuduće ću samo okretati na zajebanciju kao sa tim "qme". I sa ovim bih završio. Ukoliko još nešto imaš za reći uopšte se neću osvrtati osim u obliku teške zajebancije, a ti dalje opleti što se mene tiče. Jednostavno mi je nebitno.
Baš tako jer neko ko je se zakleo da neće više nasjesti i ne planira ulaziti u nove diskusije sa određenim forumašem najprije šta će uraditi je pomenuti tog forumaša gdje ga bukvalno poziva na nove diskusije :oo
MarlboroGold wrote: 03 Nov 2021, 11:33 Saće me Nazif citirati pa reći kako te nije sramota, opet pljuvanje po SDA iako tema nema veze s time itd. :oo
Očigledno je da imaš tolike traume što si toliko puta nasjedao pa si ovaj put planirano krenuo u diskusiju jer samo tako možeš pošto ne možeš u spontanim diskusijama pa onda kao napustaš diskusiju planirano jer si zreliji i daješ do znanja da se nećes osvrtati osim ako ćeš se zayebavati.

Ja sam rado nasjeo jedan put i odgovorio ti jer znam da ćeš i ti, kako to zoveš, nasjesti ubuduće više puta u spontanim diskusijama, to je magija spontanih diskusija što ne znas kada će se početi odvijati.

Sretno u smišljanju luckaste zayebancije kao odgovor :mah
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Hurija » 03 Nov 2021, 19:36

:D Opet ga "opra" Nasef.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14107 times
Been thanked: 12699 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 19:37

Zaboravio je uključiti centrifugu :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by MunDzi » 03 Nov 2021, 19:40

Napravljena analogija sa SDA je ispravna. :ok

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mirelam » 03 Nov 2021, 20:05

Naseef Mushroom wrote: 03 Nov 2021, 16:17
Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 13:33 :D. Eto ti si nam reper u životu.
Malo ti prodrmaju kavez i gotovo sjelo. :ooo
Kada forumašu koga neki optužuju da je bošnjacki nacionalista (među njima i ti), da koristi prečesto naziv Bošnjak i koji nema nikoga iz Vukovara napišeš da mu tema vezana za grad gdje su počinjeni zločini nad Hrvatima drma kavez onda je očigledno da tu nema nikakvih argumenata nego je se sve svelo na kreveljenje kao sto je i novinarstvo Dežulovića koji nakon onog otkaza jedino još može privući pažnju sa naslovom "Yebo vas...".

Nije ni čudo što samo određeni poput tebe mogu shvatiti ovog neshvaćenog jer vam je ista argumentacija.
Nista ja tebe ne optuzujem, sa svojim upisima ti to dokazujes. Nije ni to strasno, ako cega imamo u Bosni na izvoz to je nacionalizam. I to je za ziva covjeka, samo sto treba biti prvo iskren prema sebi, a ne prema drugima. Pozivi na gradjansku drzavu a s druge strane svako vlasko ili sokacko ime staviti u negativan kontekst (jedino ako nije clan halkarskog udruzenja) je obiljezje koga i cega? Naravno da ne moras odgovarati. I odjednom ti nalazis neko razumijevanje i zgrazanje na tekst koji ima sasvim drugu pozadinu (vjerovatno jer si se prepoznao sa hipokrizijom koju svestrano pordrzavas). Ziv ti meni bio, kako god.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests