"Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 20:17

Hurija wrote: 03 Nov 2021, 19:36 :D Opet ga "opra" Nasef.
Ma ne smeta ustvari Marlbora što "davim" I što ne popuštam u diskusiji, nisam ni prvi ni zadnji. Ubij me ako je iko promjenio svoj stav i popustio u diskusijama na forumima. Razlog zašto njega i mnoge nerviram je taj što su moji stavovi najbliži realnosti i stanju na terenu i uvijek im nanovo razbijam njihov mini svijet i iluzije da je drugačije. Džaba i oprati ako realno stanje na terenu ne nudi centrifugu :oo
Možda sam zato ovako opušten na forumu iako su mi se mnogi svašta nagovorili a druga strana puca po šavovima.

Isto i sa ovom temom, ne smeta ustvari Marlboru što sam kontra Dežulovića i što nisam kao shvatio poruku njegovog teksta već što je svjestan da živi u društvu gdje je Dežulović već jednom zbog svog teksta dobio otkaz i što bi mogao opet dobiti jer oni poput mene koji ne shvataju njegove tekstove odlučuju šta se može pisati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 03 Nov 2021, 20:25

:ha
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Hannibal » 03 Nov 2021, 21:09

MunDzi wrote: 03 Nov 2021, 15:37 Tako to bude kad se citav tekst cita bez razumjevanja napisanog, nego oci ostanu na par rijeci koje se vade iz konteksta cijelog teksta i cijele price.

Kobajagi narod zna. Zna sipak. Narod je polupismen, bez obzira sto zna i citati i pisati.
mundzi se vratijo na forum :hop
🐽

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 22:50

Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 20:05
Naseef Mushroom wrote: 03 Nov 2021, 16:17
Kada forumašu koga neki optužuju da je bošnjacki nacionalista (među njima i ti), da koristi prečesto naziv Bošnjak i koji nema nikoga iz Vukovara napišeš da mu tema vezana za grad gdje su počinjeni zločini nad Hrvatima drma kavez onda je očigledno da tu nema nikakvih argumenata nego je se sve svelo na kreveljenje kao sto je i novinarstvo Dežulovića koji nakon onog otkaza jedino još može privući pažnju sa naslovom "Yebo vas...".

Nije ni čudo što samo određeni poput tebe mogu shvatiti ovog neshvaćenog jer vam je ista argumentacija.
Nista ja tebe ne optuzujem, sa svojim upisima ti to dokazujes. Nije ni to strasno, ako cega imamo u Bosni na izvoz to je nacionalizam. I to je za ziva covjeka, samo sto treba biti prvo iskren prema sebi, a ne prema drugima. Pozivi na gradjansku drzavu a s druge strane svako vlasko ili sokacko ime staviti u negativan kontekst (jedino ako nije clan halkarskog udruzenja) je obiljezje koga i cega? Naravno da ne moras odgovarati. I odjednom ti nalazis neko razumijevanje i zgrazanje na tekst koji ima sasvim drugu pozadinu (vjerovatno jer si se prepoznao sa hipokrizijom koju svestrano pordrzavas). Ziv ti meni bio, kako god.
Srećom pa ima dovoljno političara koji se bore da se tvoji strahovi zvani " bošnjačko-islamistička pod maskom građanske države" ne ostvare, najpoznatiji od njih su Dodik i Čović.
Mnoge države na svijetu sa svim svim prednostima i manama pa čak i ljevicama i desnicama su građanske ali čemo samo evropsku državu gdje su muslimani većina radi toga osporavati jer je pod tim uslovima argument građanska država licemjerje, jel tako? ;)

Halkarsko udruženje je samo moderan naziv ratnog naziva Alijini Srbi protiv kojih je bila ona ista poltiika koja se bori protiv tvojih današnjih strahova.

Nije prvi put da pominjem žrtve Vukovara, Hrvate nad kojima je počinje zločin i sumnjam da iko, pa čak i oni koji su protiv Hrvatske politike u BiH i koji osuđuju ponašanje Hrvata u BiH za vrijeme rata da stavljaju zločine u Vukovaru u isti koš i da nemaju poštovanje prema žrtvama.

Ali zanimljivo kako Hrvatskoj koji imaju antipatiju prema Srbima i koji su ih sveli na statističku grešku između ostalog i zbog Vukovara nikad nije dovedeno građanstvo sa tvoje strane u pitanje međutim sve to isto koristiš kao argument protiv građanske BiH.
Ti nešto pomenu hipokriziju?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mirelam » 03 Nov 2021, 23:06

Hajde živ bio ubaci koju tačku, zarez, nešto...da bi se moglo razumijeti barem djelomično o čemu to pokušavaš da vaziš. Smiri se, polako i bez srkleta.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 03 Nov 2021, 23:19

Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 23:06 Hajde živ bio ubaci koju tačku, zarez, nešto...da bi se moglo razumijeti barem djelomično o čemu to pokušavaš da vaziš. Smiri se, polako i bez srkleta.
Poznato je da od kada postoje forumi se forumaši ponašaju kao Grammar Nazis samo prema onim forumašima sa kojima se ne slažu iz očiglednog razloga. Napisati tako nešto pogotovo nakon jednog posta punog zareza i tačaka je toliko ofirno i očajno da se tim ne bi ni djeca služila.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15457
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2164 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Laser » 03 Nov 2021, 23:56

Evo sad ću mu ja vankontekstualno yebat sve po spisku.

Đubre odvratno.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by The 51st State » 04 Nov 2021, 07:57

Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 23:06 Hajde živ bio ubaci koju tačku, zarez, nešto...da bi se moglo razumijeti barem djelomično o čemu to pokušavaš da vaziš. Smiri se, polako i bez srkleta.
Tacka, zarez, usklicnik je utociste svih luzera u diskusijama

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Krokodil Behko » 04 Nov 2021, 09:25

Boris Dežulović: "Ne mislim se ispričati, Vukovar su uvrijedili oni koji trguju njegovim žrtvama"


Image

Novinar i kolumnist Boris Dežulović izjavio je u srijedu nakon oštrih reakcija na svoju kolumnu, da ukoliko ima žrtava Vukovara koje su uvrijeđene, da ih nije uvrijedio njegov tekst, nego oni koji trguju njihovom žrtvom, a da je u tekstu pisao o trgovini groznom žrtvom Vukovara

Ako je itko ovdje uvrijeđen, ako su uvrijeđeni neki nevini ljudi, žrtve, obitelji, nisam ih ja uvrijedio, nego su ih uvrijedili oni koji trguju tim njihovim žrtvama, o čemu je u mom tekstu riječ”, kazao je jutros Dežulović za N1 televiziju.

Komentarisao je reakcije koje su na njegovu kolumnu o Vukovaru, pristigle iz Domovinskog pokreta i Ministarstva branitelja, koje je ustvrdilo da Dežulović svojim tekstom “pokušava obezvrijediti sve žrtve Vukovara i Domovinskog rata”.

Poručio je da se ne misli izviniti zbog kolumne, a da je njena poenta, koju mnogi nisu shvatili, bila govoriti o “jeftinoj konjokradičkoj trgovini žrtvom Vukovara”.

“Pisao sam o toj jeftinoj konjokradičkoj trgovini groznom žrtvom Vukovara. Ja tu žrtvu znam bolje od mnogih koji danas skaču na stražnje noge, jer sam bio tamo. Ne moraju oni meni govoriti što je Vukovar i kakav je Vukovar bio. Ja to znam, ja sam to vidio”, rekao je Dežulović.

Istaknuo je da u tekstu psovku izgovara u ime tog grada, a da sebi to uzima za pravo, jer je bio tamo kad je umirao taj grad i zato što zna što je Vukovar bio i što je danas.

Osvrnuo se na činjenicu na koju je upozorio i u kolumni, da je prema procjenama Državnog zavoda za statistiku, u zadnjih 10 godina iz Vukovara otišlo 5.500 ljudi.



“Iz takvog Vukovara u koji je Vlada uložila milijarde kuna. Samo, u što je ulagano? U kakav grad je ulagano?”, upitao je Dežulović.

Dodao je da je ulagano u spomen-kosturnicu, grad za mrtve te da “Vukovar nije grad za žive niti je planirano da bude grad za žive”.

“To je planirano kao grad koji će biti vječna opomena i koji će biti mjera domoljublja za nas ostale. Za Vukovarce i one koji sebi to mogu priznati, to nije grad za njih i to znaju ovih 5.500 što su otišli. Njih treba pitati zašto su otišli, sigurno nisu otišli zato što je u Vukovaru dobro uloženih nekoliko milijardi kuna za njihov život”, dodao je.

Dežulovićev tekst oštro su osudili i gradonačelnik Vukovara Ivan Penava, vukovarsko-srijemski HDZ, HVIDR-a RH koja je od nadležnih institucija zatražila očitovanje o postojanju krivične odgovornosti u Dežulovićevim djelima.

Na stranu kolumniste stao je saborski zastupnik Bojan Glavašević, sin legendarnog radijskog urednika i ratnog izvjestitelja Siniše Glavaševića, ubijenog nakon pada Vukovara rekavši da i on već godinama upozorava da je Vukovar sakraliziran umjesto da bude grad za žive, jer na njemu parazitira dio politike.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mirelam » 04 Nov 2021, 20:05

Znači bez prevoda teksta, ne ide. E Borise, nije lako, nije.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mirelam » 04 Nov 2021, 20:08

The 51st State wrote: 04 Nov 2021, 07:57
Mirelam wrote: 03 Nov 2021, 23:06 Hajde živ bio ubaci koju tačku, zarez, nešto...da bi se moglo razumijeti barem djelomično o čemu to pokušavaš da vaziš. Smiri se, polako i bez srkleta.
Tacka, zarez, usklicnik je utociste svih luzera u diskusijama
Jah, s tobom i Nazifima treba diskutirati. Ima i pametnijih i smislenijih stvari u životu.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by MunDzi » 04 Nov 2021, 20:11

Mirelam wrote: 04 Nov 2021, 20:05 Znači bez prevoda teksta, ne ide. E Borise, nije lako, nije.
Vala bas.
Ja im ne bih prevodila i tumacila.
Ko shvatio, shvatio.
Ko nije, nece nikad ni htjeti shvatiti.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Hannibal » 04 Nov 2021, 20:13

jel ovo mlinarevicka iza njega 😂
🐽

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by The 51st State » 04 Nov 2021, 20:19

Mirelam wrote: 04 Nov 2021, 20:08
The 51st State wrote: 04 Nov 2021, 07:57

Tacka, zarez, usklicnik je utociste svih luzera u diskusijama
Jah, s tobom i Nazifima treba diskutirati. Ima i pametnijih i smislenijih stvari u životu.

Ha dobro, nismo ti mi krivi sto se za paragraf teksta saginjes i vices joj jes ovim desnicarima sukno. To je pravo pametno.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 04 Nov 2021, 20:21

Eto čovjek je dodatno objasnio. Samo još ostaje da, po potrebi, i nacrta.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mirelam » 04 Nov 2021, 20:23

The 51st State wrote: 04 Nov 2021, 20:19
Mirelam wrote: 04 Nov 2021, 20:08
Jah, s tobom i Nazifima treba diskutirati. Ima i pametnijih i smislenijih stvari u životu.

Ha dobro, nismo ti mi krivi sto se za paragraf teksta saginjes i vices joj jes ovim desnicarima sukno. To je pravo pametno.
I pored prevoda, opet ne kontaš. j... ga.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 04 Nov 2021, 20:28

Sa 51 se može i ne treba odmah na prvu ići sa kreveljenjem iako ti je nešto nepojmljivo na prvu. Uvijek tu ima nešto više, a bude toga i što je osnovano iako zna od muhe praviti slona.

Nazif je druga priča. Ne bih ništa dalje komentarisao.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Naseef Mushroom » 05 Nov 2021, 00:59

MarlboroGold wrote: 04 Nov 2021, 20:28 Sa 51 se može i ne treba odmah na prvu ići sa kreveljenjem iako ti je nešto nepojmljivo na prvu. Uvijek tu ima nešto više, a bude toga i što je osnovano iako zna od muhe praviti slona.

Nazif je druga priča. Ne bih ništa dalje komentarisao.
Ne bi ti dalje komentarisao niti ulazio u diskusiju sa mnom pa zato ima logike da me već 2 dana za redom pominješ na istoj temi.
Uzimajući u obzir tvoje netipično djetinjasto ponašanje i da si još prije mjesec pisao da sam zasluženo postao forumaš mjeseca i da bi volio da je više forumaša na forumu kao ja što se tiče uloženog truda u postove i doprinosa forumu očigledno je da je se nešto desilo zadnje 4 hefte presudno za tvoje ponašanje.

Sad je pitanje da li ti je dosadilo što u spontanim diskusijama ne možeš pobiti moje argumente pa želiš sada inscentirati raspravu koja bi izgledala spontana gdje bi sa unaprijed pripremljenim postovima me nadmudrio ili si iznerviran zbog nekih stvari van ovog foruma pa ti ja dođem kao ventil.

Kako god, nadam se da ćeš opet pisati kao onaj forumaš kojeg cijenim iako se često ne slažem sa tobom jer u momentu se ponašaš kao nešto između uvrijeđene mlade i Adisa Šabovića za siromašne.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by The 51st State » 05 Nov 2021, 07:05

Mirelam wrote: 04 Nov 2021, 20:23
The 51st State wrote: 04 Nov 2021, 20:19


Ha dobro, nismo ti mi krivi sto se za paragraf teksta saginjes i vices joj jes ovim desnicarima sukno. To je pravo pametno.
I pored prevoda, opet ne kontaš. j... ga.
Eto nek ti kontas, mislim jebe mi se i za dezulovica i kroatsku ljevicu, to su kroatske seme, ali mi je fenomen kad se priuceni talijan iz brdovite bosme primi ko ljepak u raspravu oko simbolicki najbitnije stvari za hrvate zadnjih decenija.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42996
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12770 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Masamune » 05 Nov 2021, 07:08

Naseef Mushroom wrote: 05 Nov 2021, 00:59
MarlboroGold wrote: 04 Nov 2021, 20:28 Sa 51 se može i ne treba odmah na prvu ići sa kreveljenjem iako ti je nešto nepojmljivo na prvu. Uvijek tu ima nešto više, a bude toga i što je osnovano iako zna od muhe praviti slona.

Nazif je druga priča. Ne bih ništa dalje komentarisao.
Ne bi ti dalje komentarisao niti ulazio u diskusiju sa mnom pa zato ima logike da me već 2 dana za redom pominješ na istoj temi.
Uzimajući u obzir tvoje netipično djetinjasto ponašanje i da si još prije mjesec pisao da sam zasluženo postao forumaš mjeseca i da bi volio da je više forumaša na forumu kao ja što se tiče uloženog truda u postove i doprinosa forumu očigledno je da je se nešto desilo zadnje 4 hefte presudno za tvoje ponašanje.

Sad je pitanje da li ti je dosadilo što u spontanim diskusijama ne možeš pobiti moje argumente pa želiš sada inscentirati raspravu koja bi izgledala spontana gdje bi sa unaprijed pripremljenim postovima me nadmudrio ili si iznerviran zbog nekih stvari van ovog foruma pa ti ja dođem kao ventil.

Kako god, nadam se da ćeš opet pisati kao onaj forumaš kojeg cijenim iako se često ne slažem sa tobom jer u momentu se ponašaš kao nešto između uvrijeđene mlade i Adisa Šabovića za siromašne.
Titulu jesi zasluzio. Kad je Hurija istu dobila sramota je da je ti ne dobijes 😁
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests