"Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9936 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Julia-Klara » 18 Nov 2017, 10:17

strasno :tuga
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by KOMESAR » 18 Nov 2017, 10:37

Vukovar je velika izdaja Franje Tudjmana i Hrvatske politike, mozda i veca od izdaje Bosanske posavine.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Krokodil Behko » 18 Nov 2017, 10:45

Jeste li vidjeli, koliko je golorukih Srba izginulo u Vukovaru?
Civilizacijska sramota, okrenuti pa pričati o srpskim zločinima i još osuditi nedužne ljude zbog toga :sok
Sreća pa su neki izdržai kaznu i sad će predavati po vojnim akademijama, da se nikad ne zaboravi srpska golgota Image


U jebal te krušek, u namjeri da obogatim post nekim smajlijem, ukucam "srpski smajliji" i prvo što mi izbaci, onaj poskokov forum, gdje ljudi drže i zasebnu temu o tome :sok
Pa o čemu mi tu pričamo jbt i kaki su ono hrvati u pm :lupa
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mohr » 18 Nov 2017, 14:45

Siniša Glavašević 1991: Optužujem Sabor RH za zločin nad 15 tisuća Hrvata u Vukovara.

Jedno od posljednjih javljanja mučki ubijenog Siniše Glavaševića koji je dva dana nakon pada Vukovara odveden u nepoznato. "Optužnicu" kojom je hrvatsku vlast optužio za smrt Vukovara. Siniša Glavašević izgovorio je u studenom 1991. godine putem etera. Donosimo vam i "Priču o gradu", iz njegove zbirke "Priče iz Vukovara" u kojima nadljudskom snagom i srčanošću u neljudskim uvjetima poziva na humanost, ljubav oprost i kraj svakoj mržnji, ali i pokazuje kakve su se strahote događale u Vukovaru. Siniša Glavašević ekshumiran je iz masovne grobnice na Ovčari 1997. godine.
Glavašević je bio dobar kada je izvještavao onako kako je vlast htjela. Kada se usudio dovesti u pitanje njenu ulogu u obrani Vukovara, njegova su se izvještavanja na Hrvatskome radiju jednostavno prestala emitirati. Ipak, njegova je riječ pronašla put preko Radija 101.

Tada je, po uzoru na Zolin "J´accuse" stotinjak godina prije, rekao: "Optužujem!", a mediji su ovu njegovu stranu danas uglavnom zaboravili.

"...Optužujem Vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su Vukovaru stigli nepobitni materijalni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta, te obranu Vukovara, ali ista ne želi upotrijebiti, tj. dostaviti Zapovjedništvu operativne grupe Vukovar, Vinkovci, Županja, a koje je Zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadatka koji je postavljen pred Zapovjedništvo. Optužujem Vas, gospodo, za svu bol trenutka u kojem je Vukovar shvatio da između Vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, Predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike..."

"...Optužujem Vas, gospodo, za smrt Vukovara. Materijalni dokazi Vaše nesumnjive krivice bit će dani na uvid hrvatskom narodu i cijeloj svjetskoj javnosti. Ne zavaravajte se, da ćete Vi doći prije do njih, ne možete gospodo, garantiram Vam..." - govorio je Glavašević iz okupiranog Vukovara.

Optužnica

"Optužnica kojom optužujem Sabor Republike Hrvatske za sudjelovanje u najvećem zločinu u povijesti nad hrvatskim narodom, za sudjelovanje u zločinu nad 15.000 Hrvata iz Vukovara.

Optužujem vas gospodo, što ste dopustili da gladuju dok ste vi bili siti, zato što je vama bilo toplo, a njima hladno. Dok ste vi gasili žeđ pićem po vlastitom izboru u željenim količinama, njih ste osudili na jušnu žlicu vode. Gospodo sabornici, dane ste provodili u ukusnim domovima i isto takvim uredima, a Vukovarcima ste dodijelili vlažne i tamne podrume. Za vaše noći odabrali ste tople i meke pokrivače, njima ste prepustili mokre i smrdljive deke. Zar zaista mislite da su za to svi ovi ljudi dali svoj glas? Zašto ste naše bebe i našu djecu osudili na krastavost? Da li su sve infekcije svijeta rezervirane za djecu Vukovara? Osuđujem vas, gospodo zastupnici, za sve njihove boli, za sav strah kojim su ispunjene dječje oči, za svaki prigušeni krik, za sve suze, isplakane i neisplakane. Osuđujem vas, gospodo sabornici, za svaku na živo odrezanu herojsku ruku, nogu, za svaku na živo izrezanu ranu i izvedenu operaciju. Osuđujem vas za sve boli gladnih i žednih ranjenika, za sav očaj i umor naših liječnika i ostalog medicinskog osoblja. Osuđujem vas za sve smrti koje su nastupile zbog nedostatka krvne plazme i adekvatnih lijekova. Osuđujem vas za sav očaj borca kada je shvatio da nema više čime napuniti svoje oružje. Osuđujem vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su u Vukovar stigli nepobitni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta i obranu Vukovara, ali ista ne želi biti upotrijebljena, odnosno dostavljena zapovjedništvu Operativne grupe Vukovar-Vinkovci-Županja, a koju je zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadataka koji je postavljen pred njih.

Osuđujem vas, gospodo, za svu bol trenutka kada ja Vukovar shvatio da između vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike. Osuđujem vas, gospodo, za svu sramotu koju ste nanijeli hrvatskom narodu pokapajući ga. Hrvatski narod nije vas za ovo ovlastio i zato vas optužujem za izdaju. Optužujem vas, gospodo, zato jer ste stajali ispred svetinje hrvatskog naroda, ispred hrvatske trobojnice, a izdajnici si to nikada ne smiju dopustiti. Okaljali ste našu zastavu i zato vas optužujem. Optužujem vas zato što ste svojim izdajničkim ustima pjevali našu lijepu himnu koju su pjevali heroji Trpinjske ceste, heroji Lužca, heroji Mitnice, Sajmišta, Borova naselja, heroji Bogdanovaca. Heroji Vukovara pjevali su je dok su branili Vukovar u tijeku borbe, kad su sahranjivali raskomadane ostatke svojih prijatelja, pjevali su je dok su umirali.

Osuđujem vas, gospodo, jer si uzimate to pravo. Nedopustivo je da vi, pod čijim blagoslovom Vukovar umire, pjevate pjesmu ljudi koje ste osudili na mučeničku smrt. Optužujem vas za sudjelovanje u masakru nad stanovnicima i braniteljima Vukovara. Osuđujem vas, gospodo, za smrt Vukovara. Materijalni dokazi vaše nesumnjive krivice bit će dani na uvid hrvatskom narodu i cijeloj svjetskoj javnosti. Zavaravate se ako mislite da ćete vi prije doći do njih. Ne možete - garantiramo. Također garantiramo da ćete u budućnosti ući i ostati u povijesti kao izdajnici i zločinci i da ćete do kraja svog života lijegati i ustajati sa sjećanjem na Vukovar."

Priča o gradu

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?

Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?

Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se.

Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac - netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?

Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa.

Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.

A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi.



Image

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by KOMESAR » 18 Nov 2017, 15:47

Danasnja Hrvatska ima da se zahvali Aliji Izetbegovicu i Armiji RBiH koji su se i pored svih izdaja i nozeva u ledja uspjeli izdici i pruziti organizovan otpor Srbo-cetnickom agresoru,a time i oslabiti liniju KKV.
Da nije bilo nas danasnja Hrvatska bi bila mala pokrajina u Sloveniji.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Krokodil Behko » 18 Nov 2017, 17:51

Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 10:45 Jeste li vidjeli, koliko je golorukih Srba izginulo u Vukovaru?
Civilizacijska sramota, okrenuti pa pričati o srpskim zločinima i još osuditi nedužne ljude zbog toga :sok
Sreća pa su neki izdržai kaznu i sad će predavati po vojnim akademijama, da se nikad ne zaboravi srpska golgota Image


U jebal te krušek, u namjeri da obogatim post nekim smajlijem, ukucam "srpski smajliji" i prvo što mi izbaci, onaj poskokov forum, gdje ljudi drže i zasebnu temu o tome :sok
Pa o čemu mi tu pričamo jbt i kaki su ono hrvati u pm :lupa

Eto, šta sam vam rekao. Svi se srpski mediji raspisali o "ustaškim čizmama", koje je obukla Čokolinda, a ustaške su jer su ih nosili branitelji Vukovara. msm, ovu plavušu i njene motive na stranu, znamo da je trol obični, ali ovo je bolest mnogo jača od pervitina,.

Znate li šta je pervitin?


http://www.blic.rs/vesti/svet/vukovarom ... ji/0kfz7hs


http://www.espreso.rs/svet/hrvatska/199 ... ske-zemlje


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... kim-cizmma


http://www.politika.rs/sr/clanak/392818 ... prijatelji


http://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/ ... odgovorila
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 18 Nov 2017, 19:11

Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 17:51
Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 10:45 Jeste li vidjeli, koliko je golorukih Srba izginulo u Vukovaru?
Civilizacijska sramota, okrenuti pa pričati o srpskim zločinima i još osuditi nedužne ljude zbog toga :sok
Sreća pa su neki izdržai kaznu i sad će predavati po vojnim akademijama, da se nikad ne zaboravi srpska golgota Image


U jebal te krušek, u namjeri da obogatim post nekim smajlijem, ukucam "srpski smajliji" i prvo što mi izbaci, onaj poskokov forum, gdje ljudi drže i zasebnu temu o tome :sok
Pa o čemu mi tu pričamo jbt i kaki su ono hrvati u pm :lupa

Eto, šta sam vam rekao. Svi se srpski mediji raspisali o "ustaškim čizmama", koje je obukla Čokolinda, a ustaške su jer su ih nosili branitelji Vukovara. msm, ovu plavušu i njene motive na stranu, znamo da je trol obični, ali ovo je bolest mnogo jača od pervitina,.

Znate li šta je pervitin?


http://www.blic.rs/vesti/svet/vukovarom ... ji/0kfz7hs


http://www.espreso.rs/svet/hrvatska/199 ... ske-zemlje


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... kim-cizmma


http://www.politika.rs/sr/clanak/392818 ... prijatelji


http://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/ ... odgovorila
Cizme zbora narodne garde...zengice...mada njima je sve ionako ustasko...tako im je lakse u dubini duše i opravdava se savijest...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 18 Nov 2017, 19:12

Mohr wrote: 18 Nov 2017, 14:45 Siniša Glavašević 1991: Optužujem Sabor RH za zločin nad 15 tisuća Hrvata u Vukovara.

Jedno od posljednjih javljanja mučki ubijenog Siniše Glavaševića koji je dva dana nakon pada Vukovara odveden u nepoznato. "Optužnicu" kojom je hrvatsku vlast optužio za smrt Vukovara. Siniša Glavašević izgovorio je u studenom 1991. godine putem etera. Donosimo vam i "Priču o gradu", iz njegove zbirke "Priče iz Vukovara" u kojima nadljudskom snagom i srčanošću u neljudskim uvjetima poziva na humanost, ljubav oprost i kraj svakoj mržnji, ali i pokazuje kakve su se strahote događale u Vukovaru. Siniša Glavašević ekshumiran je iz masovne grobnice na Ovčari 1997. godine.
Glavašević je bio dobar kada je izvještavao onako kako je vlast htjela. Kada se usudio dovesti u pitanje njenu ulogu u obrani Vukovara, njegova su se izvještavanja na Hrvatskome radiju jednostavno prestala emitirati. Ipak, njegova je riječ pronašla put preko Radija 101.

Tada je, po uzoru na Zolin "J´accuse" stotinjak godina prije, rekao: "Optužujem!", a mediji su ovu njegovu stranu danas uglavnom zaboravili.

"...Optužujem Vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su Vukovaru stigli nepobitni materijalni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta, te obranu Vukovara, ali ista ne želi upotrijebiti, tj. dostaviti Zapovjedništvu operativne grupe Vukovar, Vinkovci, Županja, a koje je Zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadatka koji je postavljen pred Zapovjedništvo. Optužujem Vas, gospodo, za svu bol trenutka u kojem je Vukovar shvatio da između Vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, Predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike..."

"...Optužujem Vas, gospodo, za smrt Vukovara. Materijalni dokazi Vaše nesumnjive krivice bit će dani na uvid hrvatskom narodu i cijeloj svjetskoj javnosti. Ne zavaravajte se, da ćete Vi doći prije do njih, ne možete gospodo, garantiram Vam..." - govorio je Glavašević iz okupiranog Vukovara.

Optužnica

"Optužnica kojom optužujem Sabor Republike Hrvatske za sudjelovanje u najvećem zločinu u povijesti nad hrvatskim narodom, za sudjelovanje u zločinu nad 15.000 Hrvata iz Vukovara.

Optužujem vas gospodo, što ste dopustili da gladuju dok ste vi bili siti, zato što je vama bilo toplo, a njima hladno. Dok ste vi gasili žeđ pićem po vlastitom izboru u željenim količinama, njih ste osudili na jušnu žlicu vode. Gospodo sabornici, dane ste provodili u ukusnim domovima i isto takvim uredima, a Vukovarcima ste dodijelili vlažne i tamne podrume. Za vaše noći odabrali ste tople i meke pokrivače, njima ste prepustili mokre i smrdljive deke. Zar zaista mislite da su za to svi ovi ljudi dali svoj glas? Zašto ste naše bebe i našu djecu osudili na krastavost? Da li su sve infekcije svijeta rezervirane za djecu Vukovara? Osuđujem vas, gospodo zastupnici, za sve njihove boli, za sav strah kojim su ispunjene dječje oči, za svaki prigušeni krik, za sve suze, isplakane i neisplakane. Osuđujem vas, gospodo sabornici, za svaku na živo odrezanu herojsku ruku, nogu, za svaku na živo izrezanu ranu i izvedenu operaciju. Osuđujem vas za sve boli gladnih i žednih ranjenika, za sav očaj i umor naših liječnika i ostalog medicinskog osoblja. Osuđujem vas za sve smrti koje su nastupile zbog nedostatka krvne plazme i adekvatnih lijekova. Osuđujem vas za sav očaj borca kada je shvatio da nema više čime napuniti svoje oružje. Osuđujem vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su u Vukovar stigli nepobitni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta i obranu Vukovara, ali ista ne želi biti upotrijebljena, odnosno dostavljena zapovjedništvu Operativne grupe Vukovar-Vinkovci-Županja, a koju je zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadataka koji je postavljen pred njih.

Osuđujem vas, gospodo, za svu bol trenutka kada ja Vukovar shvatio da između vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike. Osuđujem vas, gospodo, za svu sramotu koju ste nanijeli hrvatskom narodu pokapajući ga. Hrvatski narod nije vas za ovo ovlastio i zato vas optužujem za izdaju. Optužujem vas, gospodo, zato jer ste stajali ispred svetinje hrvatskog naroda, ispred hrvatske trobojnice, a izdajnici si to nikada ne smiju dopustiti. Okaljali ste našu zastavu i zato vas optužujem. Optužujem vas zato što ste svojim izdajničkim ustima pjevali našu lijepu himnu koju su pjevali heroji Trpinjske ceste, heroji Lužca, heroji Mitnice, Sajmišta, Borova naselja, heroji Bogdanovaca. Heroji Vukovara pjevali su je dok su branili Vukovar u tijeku borbe, kad su sahranjivali raskomadane ostatke svojih prijatelja, pjevali su je dok su umirali.

Osuđujem vas, gospodo, jer si uzimate to pravo. Nedopustivo je da vi, pod čijim blagoslovom Vukovar umire, pjevate pjesmu ljudi koje ste osudili na mučeničku smrt. Optužujem vas za sudjelovanje u masakru nad stanovnicima i braniteljima Vukovara. Osuđujem vas, gospodo, za smrt Vukovara. Materijalni dokazi vaše nesumnjive krivice bit će dani na uvid hrvatskom narodu i cijeloj svjetskoj javnosti. Zavaravate se ako mislite da ćete vi prije doći do njih. Ne možete - garantiramo. Također garantiramo da ćete u budućnosti ući i ostati u povijesti kao izdajnici i zločinci i da ćete do kraja svog života lijegati i ustajati sa sjećanjem na Vukovar."

Priča o gradu

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad?

Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?

Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se.

Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac - netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?

Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa.

Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti.

A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi.



Image
...i točno :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Online

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by spacebound » 18 Nov 2017, 19:25

Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 17:51
Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 10:45 Jeste li vidjeli, koliko je golorukih Srba izginulo u Vukovaru?
Civilizacijska sramota, okrenuti pa pričati o srpskim zločinima i još osuditi nedužne ljude zbog toga :sok
Sreća pa su neki izdržai kaznu i sad će predavati po vojnim akademijama, da se nikad ne zaboravi srpska golgota Image


U jebal te krušek, u namjeri da obogatim post nekim smajlijem, ukucam "srpski smajliji" i prvo što mi izbaci, onaj poskokov forum, gdje ljudi drže i zasebnu temu o tome :sok
Pa o čemu mi tu pričamo jbt i kaki su ono hrvati u pm :lupa

Eto, šta sam vam rekao. Svi se srpski mediji raspisali o "ustaškim čizmama", koje je obukla Čokolinda, a ustaške su jer su ih nosili branitelji Vukovara. msm, ovu plavušu i njene motive na stranu, znamo da je trol obični, ali ovo je bolest mnogo jača od pervitina,.

Znate li šta je pervitin?


http://www.blic.rs/vesti/svet/vukovarom ... ji/0kfz7hs


http://www.espreso.rs/svet/hrvatska/199 ... ske-zemlje


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... kim-cizmma


http://www.politika.rs/sr/clanak/392818 ... prijatelji


http://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/ ... odgovorila
Blago svakom kome nisu komsije.Sad gledam prilog na atv, koja je to bolest :bua Akcenat su stavili na Kolindinu izjavu da ce mnogo vode Dunavom proteci prije nego postanu prijatelji i o ustasluku.Ni rijeci o krivici, o pocetku sukoba, o svim zlodjelima, ma ni a :bua

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Krokodil Behko » 18 Nov 2017, 19:35

spacebound wrote: 18 Nov 2017, 19:25
Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 17:51
Krokodil Behko wrote: 18 Nov 2017, 10:45 Jeste li vidjeli, koliko je golorukih Srba izginulo u Vukovaru?
Civilizacijska sramota, okrenuti pa pričati o srpskim zločinima i još osuditi nedužne ljude zbog toga :sok
Sreća pa su neki izdržai kaznu i sad će predavati po vojnim akademijama, da se nikad ne zaboravi srpska golgota Image


U jebal te krušek, u namjeri da obogatim post nekim smajlijem, ukucam "srpski smajliji" i prvo što mi izbaci, onaj poskokov forum, gdje ljudi drže i zasebnu temu o tome :sok
Pa o čemu mi tu pričamo jbt i kaki su ono hrvati u pm :lupa

Eto, šta sam vam rekao. Svi se srpski mediji raspisali o "ustaškim čizmama", koje je obukla Čokolinda, a ustaške su jer su ih nosili branitelji Vukovara. msm, ovu plavušu i njene motive na stranu, znamo da je trol obični, ali ovo je bolest mnogo jača od pervitina,.

Znate li šta je pervitin?


http://www.blic.rs/vesti/svet/vukovarom ... ji/0kfz7hs


http://www.espreso.rs/svet/hrvatska/199 ... ske-zemlje


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... kim-cizmma


http://www.politika.rs/sr/clanak/392818 ... prijatelji


http://www.telegraf.rs/vesti/jugosfera/ ... odgovorila
Blago svakom kome nisu komsije.Sad gledam prilog na atv, koja je to bolest :bua Akcenat su stavili na Kolindinu izjavu da ce mnogo vode Dunavom proteci prije nego postanu prijatelji i o ustasluku.Ni rijeci o krivici, o pocetku sukoba, o svim zlodjelima, ma ni a :bua

Nego šta?
Sve što su učinili po BiH i HR, učinili su jer su nam htjeli biti prijatelji i sad ova tu kobajagi nešto folira i neće da im bude prijatelj. Isto je i sa odnosom prema našima. Bakir je target jer im ne želi biti prijatelj, a oni jadnici toliko puta istakli opredjeljenje za mir, kao i u vezi Vukovara, danas :(
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 18 Nov 2017, 22:19

KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 10:37 Vukovar je velika izdaja Franje Tudjmana i Hrvatske politike, mozda i veca od izdaje Bosanske posavine.
Bas sam pisao pp...

...stric mi je bio u konvoju koji je trebao iz zagreba...cekalo se, ljudi dobijali vijesti sta se dogadja...sta srbi rade...naredba nikad nije stigla...
A bilo je ljudstva, tehnike, materijala sila...par kilometara kamiona...mozda ne bi obranili ali bi sigurno izvukli ljudstvo...
Dok se onaj dogovarao :bua
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 15:47 Danasnja Hrvatska ima da se zahvali Aliji Izetbegovicu i Armiji RBiH koji su se i pored svih izdaja i nozeva u ledja uspjeli izdici i pruziti organizovan otpor Srbo-cetnickom agresoru,a time i oslabiti liniju KKV.
Da nije bilo nas danasnja Hrvatska bi bila mala pokrajina u Sloveniji.
Možeš to i obrnuto postaviti...
Alija nije ni mrdnuo za posavinu...predugo zabijao glavu u pijesak...
Previse je to kompleksno za ovako olako postavljati, tko je kome vrijedio i(li) stetio...pameti nigdje nije bilo...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 18 Nov 2017, 22:20

Opet sam gledao "Harrisonovo cvijece" i sjebao se...a rekao sam necu vise :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by KOMESAR » 18 Nov 2017, 22:30

storm wrote: 18 Nov 2017, 22:19
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 10:37 Vukovar je velika izdaja Franje Tudjmana i Hrvatske politike, mozda i veca od izdaje Bosanske posavine.
Bas sam pisao pp...

...stric mi je bio u konvoju koji je trebao iz zagreba...cekalo se, ljudi dobijali vijesti sta se dogadja...sta srbi rade...naredba nikad nije stigla...
A bilo je ljudstva, tehnike, materijala sila...par kilometara kamiona...mozda ne bi obranili ali bi sigurno izvukli ljudstvo...
Dok se onaj dogovarao :bua
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 15:47 Danasnja Hrvatska ima da se zahvali Aliji Izetbegovicu i Armiji RBiH koji su se i pored svih izdaja i nozeva u ledja uspjeli izdici i pruziti organizovan otpor Srbo-cetnickom agresoru,a time i oslabiti liniju KKV.
Da nije bilo nas danasnja Hrvatska bi bila mala pokrajina u Sloveniji.
Možeš to i obrnuto postaviti...
Alija nije ni mrdnuo za posavinu...predugo zabijao glavu u pijesak...
Previse je to kompleksno za ovako olako postavljati, tko je kome vrijedio i(li) stetio...pameti nigdje nije bilo...
Armija RBiH nije kontrolisala Posavinu nego hv i hvo.Da se je znalo za izdaju mi bi odbranili koridor,ali nam ga je krivosti zavukao hinjski,i nama i hvo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 18 Nov 2017, 22:39

KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 22:30
storm wrote: 18 Nov 2017, 22:19
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 10:37 Vukovar je velika izdaja Franje Tudjmana i Hrvatske politike, mozda i veca od izdaje Bosanske posavine.
Bas sam pisao pp...

...stric mi je bio u konvoju koji je trebao iz zagreba...cekalo se, ljudi dobijali vijesti sta se dogadja...sta srbi rade...naredba nikad nije stigla...
A bilo je ljudstva, tehnike, materijala sila...par kilometara kamiona...mozda ne bi obranili ali bi sigurno izvukli ljudstvo...
Dok se onaj dogovarao :bua
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 15:47 Danasnja Hrvatska ima da se zahvali Aliji Izetbegovicu i Armiji RBiH koji su se i pored svih izdaja i nozeva u ledja uspjeli izdici i pruziti organizovan otpor Srbo-cetnickom agresoru,a time i oslabiti liniju KKV.
Da nije bilo nas danasnja Hrvatska bi bila mala pokrajina u Sloveniji.
Možeš to i obrnuto postaviti...
Alija nije ni mrdnuo za posavinu...predugo zabijao glavu u pijesak...
Previse je to kompleksno za ovako olako postavljati, tko je kome vrijedio i(li) stetio...pameti nigdje nije bilo...
Armija RBiH nije kontrolisala Posavinu nego hv i hvo.Da se je znalo za izdaju mi bi odbranili koridor,ali nam ga je krivosti zavukao hinjski,i nama i hvo.
Kontrolirao je hv, da se moze igrati biznisa...
Usred noci, dok se drzalo opkoljenu vrs+jna u blizini Podnovlja...stize komanda iz zagreba- povlačenje hv (varaždinske pume i osječka tenkovska)...ti, koji su odlazili, nisu mogli vjerovati sto se dogadja..da o hvo i domacima ne pricam...
Crko jos jednom dabogda...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by KOMESAR » 18 Nov 2017, 22:45

storm wrote: 18 Nov 2017, 22:39
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 22:30
storm wrote: 18 Nov 2017, 22:19
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 10:37 Vukovar je velika izdaja Franje Tudjmana i Hrvatske politike, mozda i veca od izdaje Bosanske posavine.
Bas sam pisao pp...

...stric mi je bio u konvoju koji je trebao iz zagreba...cekalo se, ljudi dobijali vijesti sta se dogadja...sta srbi rade...naredba nikad nije stigla...
A bilo je ljudstva, tehnike, materijala sila...par kilometara kamiona...mozda ne bi obranili ali bi sigurno izvukli ljudstvo...
Dok se onaj dogovarao :bua
KOMESAR wrote: 18 Nov 2017, 15:47 Danasnja Hrvatska ima da se zahvali Aliji Izetbegovicu i Armiji RBiH koji su se i pored svih izdaja i nozeva u ledja uspjeli izdici i pruziti organizovan otpor Srbo-cetnickom agresoru,a time i oslabiti liniju KKV.
Da nije bilo nas danasnja Hrvatska bi bila mala pokrajina u Sloveniji.
Možeš to i obrnuto postaviti...
Alija nije ni mrdnuo za posavinu...predugo zabijao glavu u pijesak...
Previse je to kompleksno za ovako olako postavljati, tko je kome vrijedio i(li) stetio...pameti nigdje nije bilo...
Armija RBiH nije kontrolisala Posavinu nego hv i hvo.Da se je znalo za izdaju mi bi odbranili koridor,ali nam ga je krivosti zavukao hinjski,i nama i hvo.
Kontrolirao je hv, da se moze igrati biznisa...
Usred noci, dok se drzalo opkoljenu vrs+jna u blizini Podnovlja...stize komanda iz zagreba- povlačenje hv (varaždinske pume i osječka tenkovska)...ti, koji su odlazili, nisu mogli vjerovati sto se dogadja..da o hvo i domacima ne pricam...
Crko jos jednom dabogda...
:ok
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3700 times
Been thanked: 3611 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by srculence7 » 19 Nov 2017, 00:08

Povodom medija se ne može ništa drugo ni očekivati, svi su prepisivači i u svakim novinama kao i na svakom kanalu možeš pročitati i čuti jedno isto. A godinama manipulišu narodom ili bar pokušavaju i to je svakom razumnom čoveku odavno već jasno(da ne rasplinjujem priču na druge teme)...
Treba imati respekt prema žrtvama i iz učtivosti makar biti suzdržan u iznošenju raznih gluposti :grana
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Krokodil Behko » 19 Nov 2017, 10:29

Učesnici Marša mira odali počast žrtvama Vukovara


Image

Učesnici "Marša mira Srebrenica Odžak Vukovar" pridružili su se danas Koloni sjećanja i odali počast žrtvama Vukovara u povodu 26. godišnjice stradanja toga grada u Domovinskom ratu.
"Maršem mira željeli smo odati počast žrtvama Vukovara i Srebrenice uz poruku da se zločini više nikada, nigdje i nikome ne ponove. To je ujedno bila i naša moralna obaveza s obzirom na to da svake godine ljudi iz Hrvatske i Vukovara dolaze da odaju počast žrtvama genocida u Srebrenici", kazao je za Fenu predsjednik Organizacionog odbora Marša mira Zulfo Salihović.

Image

Put dug 340 kilometara od Srebrenice do Vukovara učesnici ovog marša prešli su za 11 dana.

"U Vukovaru su se danas okupile hiljade ljudi i ovo je za nas bilo veliko iskustvo pošto smo prvi put učestvovali u odavanju počasti žrtvama tog grada", kazao je Salihović, dodajući da ih je jutros primio vukovarski gradonačelnik.

Image

Loši vremenski uslovi, kazao je, tokom puta do Vukovara nisu im predstavljali problem jer su bili dobro pripremljeni i imali adekvatnu opremu.

Image

"To su uglavnom ljudi koji svake godine učestvuju u Maršu mira koji mi organizujemo od Nezuka do Potočara. Trasa je prilično duga, ali momci su u kondiciji i nije bilo nikakvih problema. Ono što nam je drago i meni koji sam bio zadužen za organizaciju ovoga marša jeste iskren i srdačan doček i prijem naših učesnika od građana i predstavnika vlasti u svim općinama kroz koje smo prolazili od Srebrenice do Vukovara", kazao je Salihović.

Image

Ovogodišnji Marš mira od Srebrenice do Vukovara, organizirali su preživjeli sudionici "Marša smrti" iz jula 1995. godine iz Srebrenice i Organizacija demobiliziranih boraca Armije RBiH Srebrenica zajedno s Udrugom "Koraci mira" iz Odžaka.


(klix)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by storm » 19 Nov 2017, 11:26

Zastave zajedno...šumski i wannabe na aparatima....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Mohr » 19 Nov 2017, 19:29

Vedrana Rudan - Otvoreno pismo Siniši Glavaševiću

Dragi Siniša,

možda se otvorena pisma ne pišu mrtvim ljudima ali ti za mene nisi mrtav. U ovom sranju od države u kome ti, na tvoju ogromnu sreću, ne živiš čovjek ne može naći časno ljudsko biće kome bi pisao. Ponekad svi mi ipak osjetimo neodoljivu potrebu da kažemo nešto Čovjeku koga poštujemo ma koliko on mrtav bio. Siniša, postoji li smrt? Što je smrt? Da li je smrt kad dobiješ četnički metak u glavu ili je ipak najstrašnija smrt živjeti danas u Hrvatskoj? Smrt na rate, umiranje zbog ponižavanja, umiranje od straha, umiranje od srama.

Dragi Siniša. Citiraju te danas, ipak, neki te nisu zaboravili. Tvoj će se glas možda danas čuti sa neke internetske stranice. Dok ste trunuli tamo u Vukovaru i s pravom se više bojali hrvatskih izdajnika nego četnika ti si rekao hrvatskim sabornicima da su gori od četnika. Srećom po tebe, ubili su te četnici, da nisu ubili bi te prethodnici ove današnje cinične, site, lažljive, odvratne hrvatske elite kojoj je jedino bitno ono, na se, u se i poda se.

Danas će šetati Vukovarom u “znak sjećanja na…” Na što? Na to da je Tuđman posebnim autobusima vratio u Vukovar i poslao u u smrt vukovarsku djecu i vukovarske majke koje su sa svojim bebama našle sklonište u Opatiji i okolici. Tadašnjim hrvatskim sabornicima nije bilo dovoljno vukovarske krvi, željeli su još, još, još i još. I dobili su ono što su htjeli. Mrtve majke, mrtvu djecu, mrtve bake, mrtve borce i mrtav grad.

Imao si pravo i zato ćeš za mene biti živ dok god ja budem bila živa, naši su tadašnji političari, ti ne znaš ali ja znam, i današnji, Hrvatskoj bili i ostali najveći četnici. Ne osjećam potrebu da citiram bilo koje od tvojih slavnih govorenja u mikrofon Hrvatskoga radija i u gluhe uši hrvatskih zločinaca koji su tada sjedili u Hrvatskome saboru. Bijedni gadovi bili bi te udavili golim rukama da su mogli ali nisu jer si bio tamo kamo im nije padalo na kraj pameti da odu. Draže su im bile pijanke,lova, šverc, pičke i domoljubna drkanja.

Siniša dragi, potomci onih zločinaca kojima si ti uzalud pisao, tješi me jedino da si znao da nemaš kome pisati, danas će bauljati ulicama tvoga grada, srat će nešto, popravljat trake na vijencima, držat u rukama debele, trobojne svijeće, neke ušminkane pičke saborske prilagodit će svoje tupe njuške Trenutku onako kako im njihovi skromni mozgovi budu diktirali. Bit će tamo i Predsjednica kamenoga srca, onako kamenoga kakvo je bilo Tuđmanovo, a političari odjeveni u tamna odijela glumit će gospodu koja zna u kome se gradu nalazi. Neki “dragovoljci” u punoj kondiciji računat će u sebi koliku će lovu danas zaraditi od zaštitarenja, reketarenja ili ubijanja, oni koji su zaista za ovo dali ruke, noge i dušu, lagat će sebi i danas da se isplatilo.

Siniša moj, IZDALI SU TE. I tebe i tvoj grad koga više nema i sve nas kojima hrvatska politička i ona druga mafija već dvadeset i pet godina loče krv. Naši izabrani, čistokrvni, hrvatski četnici.

Blago tebi. Počivaš u sjećanjima mnogih ljudi koji te vole i ne vidiš ovo što mi vidimo i ne živiš što mi živimo. Tvoje su riječi koje će možda zazvoniti danas na nekom od portala melem za dušu. Ipak nisi uzalud poginuo. Vjerovao si da je dobrota moguća, da je mir moguć, da će te možda ipak netko čuti i poslušati. Vjerovao si, želio si vjerovati da nije onako kako jest bilo. A mi…Za što mi crkavamo? Tko će nas voljeti? Prezirat će nas naša pokoljenja jer sninmke naših “Optužujem” neće moći čuti. Mi šutimo, Siniša. Ti si imao ideale, mi ih više nemamo. Mi, za razliku od tebe, nećemo poginuti braneći svoj integritet. Nas ovi gadovi svakoga dana šutiraju onako kako bi šutnuli crknutoga psa, onako kako su pred dvadeset i pet godina šutnuli i tebe i Vukovar.

Ma, Siniša, nas pet ili deset ili sto ili tisuću ili sto tisuća mislit ćemo danas na tebe i čuti tvoj glas. Krasan je osjećaj da je pred četvrt stoljeća u Hrvatskoj živio hrabar, častan Čovjek.

Da, ovo ti moram reći. Stupanje četnika potomaka četnika iz tvog vremena u tvom gradu koji danas više nije ni tvoj ni grad danas neću gledati.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: "Branili smo Vukovar, a ne Bykobap"

Post by Tokmak » 19 Nov 2017, 22:06

:hoi

Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests