BiH u ocima njene dijaspore

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by MorningStar » 15 Apr 2022, 23:08

RS zakon, 20 marki i jos kaze "pazi ima dole jos jedna patrola na skretanju" :D. Jednom isto zaustavio i sad on bi ko uzeo (ne znam ni sta sam mislim radi zatamnjenih stakala) al neka posebna kontrola i sad inspektor stoji nadgleda ih - kad ovaj kaze hajd do mog auta pa da ja pisem ko - i nista sjednem on papir skraba po papiru kobajagi ja lagano ispod pepeljare i sretno :D.

Jednom na granicnom su mi dali broj "ako bude kakvog posla" :D. a reko svasta :D. i onda sok na Hrvatskoj strani kad ljudi profi ono sve :oo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Duminjo » 15 Apr 2022, 23:11

HAVANA wrote: 15 Apr 2022, 23:05 Cuj sta je. Pa gospodin.
Kad mi kaze "gospodine" uvijek sam nekako ubijedjen da cu iskihat.. Sav se odmah nekako trzam i gledam okolo ko da ce me nesto udariti 😂
Bizi jbte gospodin

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5770 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Duminjo » 15 Apr 2022, 23:11

Mister No wrote: 15 Apr 2022, 23:05
Duminjo wrote: 15 Apr 2022, 23:00

A valjda ima neko i normalan da vozi BMW 😁
Nema.
Samo Fudin drug Socrat.
:D.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Fuddo » 15 Apr 2022, 23:16

Ne znate se s murijom, problemi.
:D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31581
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Matan » 15 Apr 2022, 23:36

MorningStar wrote: 15 Apr 2022, 23:08 RS zakon, 20 marki i jos kaze "pazi ima dole jos jedna patrola na skretanju" :D. Jednom isto zaustavio i sad on bi ko uzeo (ne znam ni sta sam mislim radi zatamnjenih stakala) al neka posebna kontrola i sad inspektor stoji nadgleda ih - kad ovaj kaze hajd do mog auta pa da ja pisem ko - i nista sjednem on papir skraba po papiru kobajagi ja lagano ispod pepeljare i sretno :D.

Jednom na granicnom su mi dali broj "ako bude kakvog posla" :D. a reko svasta :D. i onda sok na Hrvatskoj strani kad ljudi profi ono sve :oo
A to ima dole jos jedna patrola, pazii se i meni se desilo..
das 20 eura i sretno i polako.. :D.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Pasaga » 16 Apr 2022, 07:26

cim mu stagod turis,odma ste jarani ko velika kuca :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Melek » 10 May 2022, 18:41

MOBILIZACIJA PROBOSANSKIH SNAGA: Pokret "Snaga domovine" u Norveškoj, naglašena važnost učestvovanja na predstojećim izborima u BiH

Pored ovih tribina, susreta sa našim građanima koji žive u ovom dijelu Norveške, delegacija iz BiH predvođena Edinom Ramićem i Vojinom Mijatovićem posjetila je Parlament Kraljevine Norveške.

Image

Predstavnici Pokreta "Snaga domovine", jedinstvene probosanske liste u Republici Srpskoj, boravili su proteklog vikenda u Kraljevini Norveškoj.

Delagacija Pokreta, koju su sačinjavali: Edin Ramić (ministar raseljenih osoba i izbjeglica u Federaciji BiH i potpredsjednik stranke SDA), Vojin Mijatović (potpredsjednik SDP), Ćamil Duraković (Moja adresa Srebrenica), Mirsad Duratović (DF, predsjednik skupštine grada Prijedora), Selvid Hurtić(BH Zeleni, predsjednik skupštine grada Doboja), Ahmed Husagić(Pokret "Snaga domovine"), Aleksandar Vuković(SDP, predsjednik gradske organizacije SDP Banja Luka), Armin Hamzić(SDP, predsjednik gradske organizacije Gradiška) su obišli gradove Oslo, Sarpsborg i Sandefjord.

Image

Na tribinama organizovanim za ovu priliku govorili su o važnosti učestvovanja na predstojećim izborima u Bosni i Hercegovini, entitetima Republika Srpska i Federaciji BiH. Na svim skupovima je posebno naglašeno da je pokret "Snaga domovine" formiran kao jedinstvena grupacija stranaka iz BiH, čiji je cilj korjenita promjena društvene i političke situacije u našoj državi. Tokom svih obraćanja i razgovora je naglašeno da se sve dugo željene promjene mogu ostvariti onda kada grupa stranaka koje sačinjavaju pokret bude imala dovoljan broj delegata ili zastupnika u skupštinama, gdje je te promjene jedino moguće obaviti.

Pored ovih tribina, susreta sa našim građanima koji žive u ovom dijelu Norveške, delegacija iz BiH predvođena Edinom Ramićem i Vojinom Mijatovićem posjetila je Parlament Kraljevine Norveške, a domaćini su bili Kari Henriksen i Tellef Inge Mørland.

Ovom prilikom su razgovarali o očuvanju mira i stabilnosti, ekonomskom razvoju i daljem napretku BiH ka Evropskoj uniji, što je postavljeno u red prioritetnih pitanja. Predstavnici BiH su upoznali prisutne o stanju u našoj državi, sa posebnim naglaskom na trenutno političko stanje i potrebu za jačom podrškom ekonomskog razvoja BiH, a posebno za očuvanjem mira i stabilnosti.

Predstavnici iz BiH posebno su se zahvalili Kraljevini Norveškoj na dosadašnjoj podršci BiH, naročito kroz podršku u deminiranju miniranih područja, gdje je Norveška dala veliki doprinos kroz angažman organizacije Norveška narodna pomoć (Norsk Folkehjelp), navodi Oslobođenje.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests