Naši talenti širom svijeta

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by insomnia » 08 Jan 2020, 19:17

Da. Bivsi premijer Francuske je Spanac, gradonacelnica takodje. Evo i Alme. Samo sto je Alma u At krenula od osnovne skole pa na dalje. Nije bas da je dosla okretati hamburgere pa postala ministrica.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Vjetar » 08 Jan 2020, 19:25

Ti hejteri kako ih zovete su predstavnici stranaka, nisu bezimeni internet likovi, već osobe koje imaju svoje glasače i koji govore u njihovo ime. Koliko god to bio populizam, to što oni govore se sviđa velikom broju glasača tamo, tako da ovo što oni kažu njoj, isto kao da joj je reklo, ne znam, 20% Austrije.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16208 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Fuddo » 08 Jan 2020, 19:26

Pa dobro, i sta sad?
Da ona da ostavku zbog 20% Austrije?
Nije luda, bas je briga.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Vjetar » 08 Jan 2020, 19:30

Naravno da treba da da ostavku i uda se za tebe :D

Ne treba ništa, ali nije baš ni bezveze to što joj govore. Preveliku podršku imaju ovakvi desničari, to je zabrinjavajuće. Mada opet... :kafa

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Socrates » 13 Jan 2020, 15:15

A kako je oni gledaju etnički, tako je gledaju i ovi što je smatraju Bosankom a ona Ministrica Pravde Austrije. :cudi

Dobro hajd' njihova šuplja je fašistička, ali ne volim vala ni našisticke priče nasilu bez ikakve podloge.

Njoj je sasvim sigurno preko glave i jednih i drugih.
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Zagorka » 13 Jan 2020, 18:05

Svaka reklama je dobra reklama.

Više bi je pljuvali ovdje, garantirano. Doduše ne bi ni došla do ministrice nema boga.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by insomnia » 13 Jan 2020, 18:12

Pa ne prodaje ona gace i maskare na fejsbuku da joj treba reklama
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Maja » 13 Jan 2020, 18:26

Lakse malo Zagorka

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Zagorka » 13 Jan 2020, 18:35

:D. Ublažiću. Nije posebno napredan.

Da jest vidio bi da je ženska stranački opredjeljena.

A svaki napad na sebe često se namontira, pa to je i milanović radio.

Da ispadnu glupi i nazadni desnicari. Nije se morao puno ni truditi. Samo namjesti i upre prstom........jer desničari su pretežno ruralci pa su skloni verbalnim napadima na kontra stranku...koja god je prijetnja ili ko god im ne paše....danas meta ona sutra neko drugi...i ona samra je slikala kako je vrijeđaju oni za pedere....ova će mala ispasti fina a da nista ne radi....

Elem šta obrazlažem :grana

Ko da se samo marketi reklamiraju. :grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Krokodil Behko » 13 Jan 2020, 18:46

insomnia wrote: 13 Jan 2020, 18:12 Pa ne prodaje ona gace i maskare na fejsbuku da joj treba reklama

Reklama je potrebna za sve, a za političare pogotovo.
Osim ako ti bukvalno shvataš pojam reklama, kao nešto između dva dijela filma?
Reklama je pogotovo danas potrebna, kad svaki nadrkani lik upali fejs, ili bilo šta, pa šara li šara, o svojim idolima, ili čak, o sebi samom. Naravno da je potrebno.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Novoimenovana austrijska ministrica Alma Zadić na udaru desničara: Nije ovo Bosna!

Post by Socrates » 14 Jan 2020, 18:48

Sto ti je koaliciona vlada :inasab
Austria's chancellor has condemned hate messages on social media targeting the Bosnian-born woman appointed justice minister in his new cabinet.

"We'll act systematically against hate on the web," Sebastian Kurz tweeted.

Mr Kurz's tweet called hate speech on the web "an obnoxious phenomenon of our time" and said "such a thing must not be given any space among us!"

"@Alma_Zadic and all the others targeted by it have my total support!"
. . . . . . . . .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by Maja » 01 Sep 2020, 21:40

Image

Mladi nogometaš Zuricha Bećir Omeragić, nekada potencijalni reprezentativac BiH, kaže da je ponosan što je Švicarac nakon što je dobio poziv u ovu reprezentaciju.

Mogao je Omeragić igrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine s obzirom na to da su mu korijeni iz Dervente, ali stigao je poziv selektora Vladimira Petkovića za utakmice Švicaraca u Ligi nacija koji je on na kraju i prihvatio. Kako kaže, ponosan je što na činjenicu da je Švicarac.

"Rođen sam u Švicarskoj, imam švicarski pasoš i prošao sam sve omladinske selekcije ove države. Ponosan sam što sam Švicarac", rekao je Omeragić i nastavio:

"Istina je da sam bio malo iznenađen što su me pozvali tako rano, ali to je plod mog rada i rezultat dobre sezone u klubu. Ovo je bio moj san iz djetinjstva i jako, jako sam sretan. Za mene, u nogometu nema stvarnih godina i odbacujem to, a na terenu sam pokazao šta sam sposoban uraditi", dodaje ovaj defanzivac.

Tehnički direktor i koordinator nacionalnih selekcija Bosne i Hercegovine Zvjezdan Misimović rekao je ranije kako je razgovarao s mladim nogometašem, ali da Omeragić u budućnosti neće igrati za Zmajeve.

"Ja sam bio u Zurichu, razgovarao i s njim i s ocem i oni su rekli da hoće da igraju za Bosnu i Hercegovinu. Krenuli smo u proceduru već da vadi papire za pasoš pošto su njegovi iz Dervente. Malo sam iznenađen tom odlukom, ali šta je tu je. Odlučio je da igra za Švicarsku. Rekao bih da nije dobar stil, ali kao što sam i ranije rekao za Bosnu treba igrati 100 posto, ostaviti srce na terenu i sa takvim razmišljanjem ne možeš. Neka mu je sa srećom, a mi idemo dalje svojim putem", rekao je Misimović za naš portal.

Klix.ba

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by greeneyes » 01 Sep 2020, 21:45

A ja Becira
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2020, 21:46

Ko ga yebe.
Snaći ćemo se nekako. Ispasti (kao i do sada) možemo i bez njega i bez mnogih drugih
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36835
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23135 times
Been thanked: 4503 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by ElTriconi » 01 Sep 2020, 21:53

Pametan. Kad je vec izabro profesiju dje ce ga klet i jebavat mu mater onda je bolje da ga kunu oni koji vise plate ☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by Duminjo » 01 Sep 2020, 21:57

Rekao bih da nije dobar stil, ali kao što sam i ranije rekao za Bosnu treba igrati 100 posto, ostaviti srce na terenu i sa takvim razmišljanjem ne možeš. Neka mu je sa srećom, a mi idemo dalje svojim putem", rekao je Misimović

Imali smo mi dosta nekih lijevih sto su preko reprezentacije trazili angazman pa kad ga pronadju onda cuvaju nlgice.

Za reprezentaciju trebaju igrati oni koji žele isto protiv Malte i isto protiv Italije.. Zato i gubimo dosta "bezveznih" utakmica jer pojedinci nisu dovoljno zagrijani.
Primjer kako se igra za reprezentaciju je onaj turnir u japanu prije par godina kad smo sa igracima iz Premier lige odigrali dobar fudbal i uzeli turnir. Nije taj turnir neka velicina da bi bio mjerilo ali ponasanje, igra i zalaganje igrača koji su tada igrali je bilo na nivou. Igrali ljudi drugorazredni turnir kao da igraju svjetsko prvenstvo.
Kad se tako igra, rijetko kad ce se desiti Kipar, Izrael, mrtva grcka ili neke "levatske" ekipe na kojima se kupe/gube bodovi kojima se kvalifikuje na veliko takmicenje.

Nas uvijek negdje neki peh zajebe a vamo razbaljujemo i grizemo protiv Francuza ili belgijanaca, dok nam Wels prolazi grupu glat..

Bizi goni i taj profesionalizam

Bećiru sretno.. Ima i drugih momaka samo valja malo dici dupe

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31202
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5005 times
Status: Online

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by Matan » 01 Sep 2020, 21:58

Nek covjek izabere sta mu je bolje..
Ako je rodjen tamo i prosao sve selekcije , onda je normalno da igra za njih..
Ima BIH, talenata, ali i lopova, pa mladi nemaju sanse da se probiju..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83786
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16208 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by Fuddo » 01 Sep 2020, 22:15

Ma nije to nista cudno, ovo ce biti sve cesca pojava.
Djeca odrastaju vani, nemaju oni neke konekcije sa tim nasim, u fazonu da to nesto posebno vole.
Jebajiga, tako to hoda.
Stas mu sad
Dozvolite da se obratimo

User avatar
civor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 288
Joined: 06 Mar 2016, 08:10
Location: Sarajevo
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by civor » 01 Sep 2020, 22:40

Logičan izbor, ipak je on tamo rođen , pitanje zna li naš jezik kako treba!
Gorka je istina da je (vjerovatno) pomišljao na igranje za BiH ,kad nije bio siguran da bi mogao za Švicu, sto posto....sad kad se Švica ponudila, nema tu rasprave
Vidim svoju majku kako sikter kuva ajvar bajram vakuf bojler rahatventil kahvu starome babajku , čarobniceeee....

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Obećao Zmajevima pa izabrao Švicarsku: Ponosan sam što sam Švicarac

Post by CikCikCikPogodi » 01 Sep 2020, 23:20

Duminjo wrote: 01 Sep 2020, 21:57 Rekao bih da nije dobar stil, ali kao što sam i ranije rekao za Bosnu treba igrati 100 posto, ostaviti srce na terenu i sa takvim razmišljanjem ne možeš. Neka mu je sa srećom, a mi idemo dalje svojim putem", rekao je Misimović

Imali smo mi dosta nekih lijevih sto su preko reprezentacije trazili angazman pa kad ga pronadju onda cuvaju nlgice.

Za reprezentaciju trebaju igrati oni koji žele isto protiv Malte i isto protiv Italije.. Zato i gubimo dosta "bezveznih" utakmica jer pojedinci nisu dovoljno zagrijani.
Primjer kako se igra za reprezentaciju je onaj turnir u japanu prije par godina kad smo sa igracima iz Premier lige odigrali dobar fudbal i uzeli turnir. Nije taj turnir neka velicina da bi bio mjerilo ali ponasanje, igra i zalaganje igrača koji su tada igrali je bilo na nivou. Igrali ljudi drugorazredni turnir kao da igraju svjetsko prvenstvo.
Kad se tako igra, rijetko kad ce se desiti Kipar, Izrael, mrtva grcka ili neke "levatske" ekipe na kojima se kupe/gube bodovi kojima se kvalifikuje na veliko takmicenje.

Nas uvijek negdje neki peh zajebe a vamo razbaljujemo i grizemo protiv Francuza ili belgijanaca, dok nam Wels prolazi grupu glat..

Bizi goni i taj profesionalizam

Bećiru sretno.. Ima i drugih momaka samo valja malo dici dupe
Gube jer je pojedincima vazniji klub, onda je neki vaznije usput da odu do Dubrovnika, a ima i onih koji samo zele da iskoriste reprezentaciju za odmor po kafanama.

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests