Trbuhom za kruhom

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Chloe » 10 Nov 2019, 15:31

Bla wrote: 10 Nov 2019, 15:29 ako misliš na rimski forum, onda da :mmm
poslije tog vremena, značaj i sprega foruma sa politikom je u konstantnom padu
:inasab
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Konsultant » 10 Nov 2019, 15:36

Jeste, privatno postoji i sve vise ide privatno lijeciti. Ne znam kad sam zadnji put cuo da je neko u drzavnu bolnicu otisao kod zubara. Tako je pocelo. E onda je to otislo i na operacije. I sta to onda dodje? Placaj poreze i akcize, plus zaradi jos za privatno. De sad zaradi jos i druge koji kukaju jer nisu u prilici dovoljno zaraditi. Svak treba skontati koliko ga ima u svoj toj prici ako hoce neki normalan zivot.
K tomu jos su poceli zveckati o dodatnih 10+3% na platu i da sve bude oporezovo (topli+prevoz) cca nekih 80-100 KM mjesecno po glavi radnika s malo normalnijim prihodima.
Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 15:19 Nego da se maknu, jer je lakše. Bilo kakva vrsta borbe zahtjeva predanost. Nemamo mi to. I dok god neko ima i sedmog u rodu zaposlenog ko uhljebara(a ima skoro svako) pa mu taj nesto sređuje on se plaho ne buni.

To je novi put. Preko nekog. Ne normalnim putem, tim se ne ide, zarasto.
Je li se u prethodnih 10 god. nesto pokusavalo rjesiti? Ima li ko argumente? Jednostavno sada se otvorila mogucnost tamo zaraditi i to je glavni razlog sto se ide. Niko ni u zadnjih 5 godina nije pokusao napraviti neke korjenite promjene. Javni sektor je simbol uhljebluka i nereda. Kako onda nesto promijeniti?

Mislim da to vise nije "novi" put, vec je postalo "normalni" put, a onaj stari normalni je zarastao. Mozda crnjacim, a mozda i Zagorka, sestra nerodjena. Volio bih da ovo neko opovrgne.

@Chloe, koji forumi? Ne znam, mozda je klix bio jedan od vecih. Ali opet... borba za uspostavu normalnih struktura drzave je preko mudrih i skolovanih. To je postalo deficitarno hronicno.

Usput, moze li mi neko objasniti kakvu je reformu provela ova nova garnitura vlasti? Glup sam, nepismen, sta cu.
Last edited by Konsultant on 10 Nov 2019, 16:22, edited 1 time in total.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Venera » 10 Nov 2019, 15:49

Ja se vama divim kako izdrzite u BiH :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Zagorka » 10 Nov 2019, 16:34

Konsultant wrote: 10 Nov 2019, 15:36 Jeste, privatno postoji i sve vise ide privatno lijeciti. Ne znam kad sam zadnji put cuo da je neko u drzavnu bolnicu otisao kod zubara. Tako je pocelo. E onda je to otislo i na operacije. I sta to onda dodje? Placaj poreze i akcize, plus zaradi jos za privatno. De sad zaradi jos i druge koji kukaju jer nisu u prilici dovoljno zaraditi. Svak treba skontati koliko ga ima u svoj toj prici ako hoce neki normalan zivot.
K tomu jos su poceli zveckati o dodatnih 10+3% na platu i da sve bude oporezovo (topli+prevoz) cca nekih 80-100 KM mjesecno po glavi radnika s malo normalnijim prihodima.
Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 15:19 Nego da se maknu, jer je lakše. Bilo kakva vrsta borbe zahtjeva predanost. Nemamo mi to. I dok god neko ima i sedmog u rodu zaposlenog ko uhljebara(a ima skoro svako) pa mu taj nesto sređuje on se plaho ne buni.

To je novi put. Preko nekog. Ne normalnim putem, tim se ne ide, zarasto.
Je li se u prethodnih 10 god. nesto pokusavalo rjesiti? Ima li ko argumente? Jednostavno sada se otvorila mogucnost tamo zaraditi i to je glavni razlog sto se ide. Niko ni u zadnjih 5 godina nije pokusao napraviti neke korjenite promjene. Javni sektor je simbol uhljebluka i nereda. Kako onda nesto promijeniti?

Mislim da to vise nije "novi" put, vec je postalo "normalni" put, a onaj stari normalni je zarastao. Mozda crnjacim, a mozda i Zagorka, sestra nerodjena. Volio bih da ovo neko opovrgne.

@Chloe, koji forumi? Ne znam, mozda je klix bio jedan od vecih. Ali opet... borba za uspostavu normalnih struktura drzave je preko mudrih i skolovanih. To je postalo deficitarno hronicno.

Usput, moze li mi neko objasniti kakvu je reformu provela ova nova garnitura vlasti? Glup sam, nepismen, sta cu.
Mi radimo ko što znaš (srećom) za vanjsko tržiste. Odeš negdje daleko, zaradiš i doneseš ih njima u džep.
Dobra stvar da se firma moze otvorit u drugoj zemlji brzo i lako ;)


Samo trajan odlazak, to bi po meni ljudi (bez obzira na sve navedeno) trebali izvagati dobro.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Chloe » 10 Nov 2019, 16:42

Konsultant wrote: 10 Nov 2019, 15:36
@Chloe, koji forumi? Ne znam, mozda je klix bio jedan od vecih. Ali opet... borba za uspostavu normalnih struktura drzave je preko mudrih i skolovanih. To je postalo deficitarno hronicno.

Nekad su forumi bili praćeni od strane vladajućih stranki. Ne pričam nișta na pamet. Znam vrlo dobro koliko je pisanje na mom forumu utjecalo na lokalnu vlast i odredjena deșavanja. Isto tako cazinski na deşavanja u Cazinu.
Nekad je vrijedilo povesti raspravu o aktualnim pitanjima, neekad... Bilo.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Konsultant » 10 Nov 2019, 17:19

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 16:34 Mi radimo ko što znaš (srećom) za vanjsko tržiste. Odeš negdje daleko, zaradiš i doneseš ih njima u džep.
Dobra stvar da se firma moze otvorit u drugoj zemlji brzo i lako ;)
Sestra nerodjena :pusa
Zagorka wrote:Samo trajan odlazak, to bi po meni ljudi (bez obzira na sve navedeno) trebali izvagati dobro.
I trajni i duzi period od nekoliko godina su bolji nego ova infuzija. Mozda ce se vrnuti neko od ovih sto odu i nesto pokusati kada skupi i znanje i veze i kapital.
Chloe wrote: 10 Nov 2019, 16:42 Nekad su forumi bili praćeni od strane vladajućih stranki. Ne pričam nișta na pamet. Znam vrlo dobro koliko je pisanje na mom forumu utjecalo na lokalnu vlast i odredjena deșavanja. Isto tako cazinski na deşavanja u Cazinu.
Nekad je vrijedilo povesti raspravu o aktualnim pitanjima, neekad... Bilo.
Praceni da vide sta se o njima prica, mahala ili da skontaju ima li ko pametnije rjesenje pa da ga dovedu u stranku?

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Skin » 10 Nov 2019, 18:11

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 14:48 Došla mi bila nekakva faza pomračenja, i sve bi napustila i otišla

Tek tako, baš ko da mi je sve palo iz kiše. Ko da nisu godine truda iza toga.

Išlo je sedmicu, dvije, mjese, dva....nisam sigurna koliko....aman ko ludilo...

Sjednem onda sama sa sobom. Dobro, zašto, hajmo začeprkati duboko....

Zbog administracije, korumpiranih inspektora, izmišljenih kazni, borbe s vjetrenjačama, novih nameta, političke scene...

Onda kažem sebi neću tako da idem. Neću iz huje.

Šta sam napravila, uslugu nekome? Da se maknemo svi sa zrnom razuma i morala?

Neću tako. Neću da moram. Hoću da hoću.

Neću da mene neko izgura. Ako ikad odem (evo sad bih po papirima i mogla) neće biti da se maknem nekom s puta.

Mišljenja sam da se mnogi zalete iz bijesa i razočaranosti. Nisu dovoljno dobri razlozi. Zato i ne budu sretni pa čitamo sve one tužne priče.

Valja zagrebati je li želja ili huja.
definitivno zelja da jednostavno ne budes tu.

ali jbg poslije nekog vremena, zelja i da budes tu, pa i po cijenu kvaliteta zivota.
vec nekako naoruzas sebe u medjuvremenu metodama kojima mozes taj zivot formirati i ovdje.

tako da ne znam da li je taj izbor bas stvar onoga "necu da me neko tjera da odem, jer hocu da to bude iz neke jednostavnije zelje..."

i ta vrsta predanosti koju si pomenula, treba tek da se formira...a to moze samo kad odes. logicno, jer ne znas bas full kako sve treba...

boris se takodjer sa novim vjetrenjacama, ali su malo realnije za savladati.
to nikako nije jednostavna odluka za donijeti, pa se ne moze bas ni secirati...ali mozda ono "ako zaista sumnjas, uvijek treba otici" :hihi
pa se onda vratiti, barem ja tako mislim trenutno. :grana

ako osjecas da ti je potrebna promjena u zivotu u nekoj kvalitetnijoj opciji u kojoj to ljudi koje volis takodjer mogu s tobom dijeliti, go for it.
a nije tako lose ni otici i iz zelje i iz huje :D. dok je to ono neka pozitivna sila.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Zagorka » 10 Nov 2019, 18:13

Ma neći iz huje ni radi drugih, pa ja nisam u životu s foruma otišla radi drugih :D.

Nisam to ja. A iskreno, prošla me želja. To jest huja.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:16

Ja se osjecam nekako zakinuto prevareno sto ostajem u BIH.

Zato sam i bizao :cudi

Isto kao da ce mi neko slagati da ce bolje biti plate a jednako druge stvari poskupljuju.

Jednostavno sto ostajem osjecam se kao levat, nije to toliko ni plata, imalo se para i posla, ali krivo mi sto lazu bit ce bolje a burek 2.5 Km a bio je 2 Km pa onda kafa 1.5 a bila 1 Km

a satnice dakle od 2.5 presla na 3 Km u jednoj firmi (mani ovo Km i KM isit đavo ) daklem sve isto ako nije i gore.
Tacno osjecam da ako ostanm u BIH da ce mi neko mladost oteti i prevariti me da zivim ovde umjesto na drugom mjestu gdje bi sretnije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Skin » 10 Nov 2019, 18:20

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 18:13 Ma neći iz huje ni radi drugih, pa ja nisam u životu s foruma otišla radi drugih :D.

Nisam to ja. A iskreno, prošla me želja. To jest huja.
ma ja, neki trenutni tokovi svijesti

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Zagorka » 10 Nov 2019, 18:22

E vidiš ova mutina zadnja rečenica.

Često je čujem. Opće je stanje malo depresivno ali nema to veze samo s politikom već našom pasivom, nebavljenjem ničim jer nam brzo hodanje izgleda ko raketno lansiranje isl...


Helenejse...ljudi misle da evo ovdje u Tuzli sam nesretan....vidiš ja kad pređem u Keln, tamo ću biti sretan.

Nije tako. Na jednom stećku stoji :"tamo nema ničeg, doli tebe samog"

Sa sobom se budiš. Sebe gledaš u ogledalo svako jutro. Isti ti. Iste misli. Ulica se zove drugačije i ne šefuje ti Suad nego Hans.

Sreća nema veze s lokacijom. Da ima, nebi bilo samoubistava diljem planete nego samo u Srebreniku.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:23

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 14:48 Došla mi bila nekakva faza pomračenja, i sve bi napustila i otišla

Tek tako, baš ko da mi je sve palo iz kiše. Ko da nisu godine truda iza toga.

Išlo je sedmicu, dvije, mjese, dva....nisam sigurna koliko....aman ko ludilo...

Sjednem onda sama sa sobom. Dobro, zašto, hajmo začeprkati duboko....

Zbog administracije, korumpiranih inspektora, izmišljenih kazni, borbe s vjetrenjačama, novih nameta, političke scene...

Onda kažem sebi neću tako da idem. Neću iz huje.

Šta sam napravila, uslugu nekome? Da se maknemo svi sa zrnom razuma i morala?

Neću tako. Neću da moram. Hoću da hoću.

Neću da mene neko izgura. Ako ikad odem (evo sad bih po papirima i mogla) neće biti da se maknem nekom s puta.

Mišljenja sam da se mnogi zalete iz bijesa i razočaranosti. Nisu dovoljno dobri razlozi. Zato i ne budu sretni pa čitamo sve one tužne priče.

Valja zagrebati je li želja ili huja.
Kako znas da ne bi otisla da si.mladja da se nisi skrasila,.ne.radi se samo.o.tebi kao osobi jednoj, imas vise osoba npr dijete ti.ide u skolu moras ga razdvajati iz skole drustva moras sebe odvajati, moras mu naglo.mijenjati zivotno okruzenje, :hm
Da si mladja I da si sama mozda bi I otisla prije I odlucila to.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:24

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 18:22 E vidiš ova mutina zadnja rečenica.

Često je čujem. Opće je stanje malo depresivno ali nema to veze samo s politikom već našom pasivom, nebavljenjem ničim jer nam brzo hodanje izgleda ko raketno lansiranje isl...


Helenejse...ljudi misle da evo ovdje u Tuzli sam nesretan....vidiš ja kad pređem u Keln, tamo ću biti sretan.

Nije tako. Na jednom stećku stoji :"tamo nema ničeg, doli tebe samog"

Sa sobom se budiš. Sebe gledaš u ogledalo svako jutro. Isti ti. Iste misli. Ulica se zove drugačije i ne šefuje ti Suad nego Hans.

Sreća nema veze s lokacijom. Da ima, nebi bilo samoubistava diljem planete nego samo u Srebreniku.
Moguce, ali nije.li.bolje da se sam.uvjerim izaberem.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:25

Mada imas ti tu dosta I.prava radnika, ovde se radnik ne cijeni, zato sam ja postao neradnik.:D.

Bi se osjecao izlevaceno da radim za 1000 KM u BiH neki zanat kod poslovodje a u njemackoj mogu.za.isti zanat bolej, nemoj da bi.ko sad.govorii skoluj se oco ono, to nije poenta,.poenta je da bi svako trebao imati.ugodan zivot.za.osnovne potrebe bez.luksuza,.ne.mozemo.svi bit inzinjeri,.onda jedino vidim rjesenje nemati.potomstvo zivit sam, ovako preci.nisu razmisljali.mozda smo.mi.sad sebicniji a mozda je teze steci imetak moj otac kucu napravio I ozenio se,.a ja jok :D.
A sta je bio mojih godina tada.
Last edited by Mutevelija on 10 Nov 2019, 18:29, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Venera » 10 Nov 2019, 18:27

Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 18:22
Sreća nema veze s lokacijom.
Zagi, koja je vrsta biznisa, ako isti moze otvoriti lako van BiH , zanimljivo :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Venera » 10 Nov 2019, 18:28

Mutevelija wrote: 10 Nov 2019, 18:23
Da si mladja I da si sama mozda bi I otisla prije I odlucila to.
Mute, nznam ovo si napisao Zagi, ali godne nisu kocnica za promjene u zivotu :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:30

Venera wrote: 10 Nov 2019, 18:28
Mutevelija wrote: 10 Nov 2019, 18:23
Da si mladja I da si sama mozda bi I otisla prije I odlucila to.
Mute, nznam ovo si napisao Zagi, ali godne nisu kocnica za promjene u zivotu :D
Pustila je ona vec korjenje sto se u narodu kaze.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Venera » 10 Nov 2019, 18:32

Mutevelija wrote: 10 Nov 2019, 18:30
Venera wrote: 10 Nov 2019, 18:28

Mute, nznam ovo si napisao Zagi, ali godne nisu kocnica za promjene u zivotu :D
Pustila je ona vec korjenje sto se u narodu kaze.
zivot je neprdvidljjiv , nikad se ne zna

odluke se mogu donjeti bilokad

ljudi smo, mjenjamo prioritete , mi se mjenjamo
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Zagorka » 10 Nov 2019, 18:33

Mutevelija wrote: 10 Nov 2019, 18:23
Zagorka wrote: 10 Nov 2019, 14:48 Došla mi bila nekakva faza pomračenja, i sve bi napustila i otišla

Tek tako, baš ko da mi je sve palo iz kiše. Ko da nisu godine truda iza toga.

Išlo je sedmicu, dvije, mjese, dva....nisam sigurna koliko....aman ko ludilo...

Sjednem onda sama sa sobom. Dobro, zašto, hajmo začeprkati duboko....

Zbog administracije, korumpiranih inspektora, izmišljenih kazni, borbe s vjetrenjačama, novih nameta, političke scene...

Onda kažem sebi neću tako da idem. Neću iz huje.

Šta sam napravila, uslugu nekome? Da se maknemo svi sa zrnom razuma i morala?

Neću tako. Neću da moram. Hoću da hoću.

Neću da mene neko izgura. Ako ikad odem (evo sad bih po papirima i mogla) neće biti da se maknem nekom s puta.

Mišljenja sam da se mnogi zalete iz bijesa i razočaranosti. Nisu dovoljno dobri razlozi. Zato i ne budu sretni pa čitamo sve one tužne priče.

Valja zagrebati je li želja ili huja.
Kako znas da ne bi otisla da si.mladja da se nisi skrasila,.ne.radi se samo.o.tebi kao osobi jednoj, imas vise osoba npr dijete ti.ide u skolu moras ga razdvajati iz skole drustva moras sebe odvajati, moras mu naglo.mijenjati zivotno okruzenje, :hm
Da si mladja I da si sama mozda bi I otisla prije I odlucila to.
Pa nisam se ja zarekla da neću nikad. Samo kažem da sad imam mogućnost i papire, a neću. A vidjećemo dok malac poraste hoćemo li slati njega vani na školovanje i ako želi nek ostane. Ili sta će biti, možda se i zarati čak pa svi odemo.
Samo kažem previše sam uložila da napustim i radim nesto ispod ovog daleko, a iznad nema sanse da dobijem.

A i kad sam bila mlađa,imala sam mogućnost da samostalno odem u Ameriku, ili se udam u Švedsku. Eto, nisam ništa izabrala.


Podržavam ko god želi. Samo sam rekla da ne treba očekivati izvor sreće čim pređeš granicu.
Da se nebi razočarao.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Trbuhom za kruhom

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 18:33

Jel to govoris @briga da Zagorka nam treba otic :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests